Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SirRasor


SirRasor
őstag

"(Vállalati környezetben erre nincs szükség, mivel ott rendelkezésre áll az automatikus frissítés testreszabására alkalmas eszköztár.)"

Mi az? most tényleg nem kötekedésből, de a WSUS-t már évekkel ezelőtt elkezdte az MS temetni annyira fos, az utódja meg úgy tudom fizetős. Vagy valamiről lemaradtam?

Más: mikor jut már el egyszer oda az MS, hogy a felhasználó választhassa ki, hogy mi települjön és by default a sok szemét kikapcsolt állapotban lesz? :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#2) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Mondjuk nem nagy szám ez a Toolkit, vagy Group Policy-ben ad hozzá szabályt vagy registry-ben egy kulcsot. Utóbbit meg letöltés nélkül megcsinálhatjuk

Registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\EdgeUpdate
Key value name: DoNotUpdateToEdgeWithChromium
Key: 1

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#3) -=MrLF=- válasza tonyrulez (#2) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

De így jobban néz ki annál, mintha letölthető lenne egy
"DoNotUpdateToEdgeWithChromium.bat" ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) tomazin válasza tonyrulez (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Azt azert remelem belatod, hogy a celkozonseg, akinek ez a blokkolo szolna pont keptelen hasznalni. Ha kepes lenne, akkor nem okozna neki problemat egy masik bongeszot felrakni.
Szoval ez a tipikus nem mondhatjatok,h ratokeroltetunk mindent, kozben meg pont de.

(#5) Cathfaern válasza SirRasor (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"az utódja meg úgy tudom fizetős"
Ez azért vállalati környezetben ne legyen már probléma, ha tényleg szükség van rá.

(#6) sh4d0w válasza SirRasor (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Olyan már volt, nem jó nekik, mert túl sok supportos kérdést generált.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) SirRasor válasza Cathfaern (#5) üzenetére


SirRasor
őstag

Vállalati környezetben vagyok, de az eszetlen pénzszórás akkor is szúrja a szemem.
Most amúgy csak fél évvel eltolom a feature updateket (a fontos biztonságiakat csak 5 nappal) és a féléves célzottról a féléves csatornába áttereltem mindent. Ez most hosszú távon jó megoldásnak tűnik és nincs vele macera.

sh4d0w :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#8) [K2]

Foglalkozhatnának végre valami olyasmivel is, aminek van értelme... Ez így mire/miért is jó? Nem nagyon használják az emberek az Edge-t. (Nahát...) Ha nem használják, akkor nem mindegy, mikor/mivé frissül, hogy aztán azt ne használják az emberek? A mai napig többen használnak explorert, mint Edge-t. (Forrás: [link])

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

En mar varom az uj Edge bongeszot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) joysefke válasza [K2] (#8) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Foglalkozhatnának végre valami olyasmivel is, aminek van értelme... Ez így mire/miért is jó? Nem nagyon használják az emberek az Edge-t.

Nyilván abban reménykednek, hogy majd fogják használni. A tömeges áttérés esélyét elég soványnak látom, de nem zárnám ki, mert amilyen gyorsan lett "Google a barátunkból" verőember, olyan gyorsan tudnak az IT-ban változni a dolgok.

(#11) Cathfaern válasza joysefke (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem nem számítanak rá igazán, hogy tömegek áttérnek rá. Viszont ezzel a felállással nagyon nincs is rá szükségük. Egy oprendszerben muszáj, hogy legyen valami böngésző, és jobb ha az valamennyire saját kézben van, mert nem feltétlen csak azért kell, hogy userek böngészhessenek rajta, hanem bizonyos dolgokat megjeleníteni is egyszerűbb abban (pl. help már régóta abban fut). Viszont túl sok erőforrást nincs értelme ráfordítani. Egy böngésző fejlesztésénél a legerőforrásigényesebb rész maga a motor. Ha az meg van, akkor csak "csicsázni" kell, és nincs nyomás a fejlesztőcsapaton, hogy folyamatosan up-to-date legyen a legfrissebb webes dolgokkal. Tehát he el kell vonni erőforrást vagy valami miatt csúsznak egy update-el, akkor se történik semmi, a motort elég frissentartani, az a lényeget megoldja. Szóval így jut is és marad is: van saját böngészőjük, de ha nincs rá nagy igény, akkor nem kerül sok erőforrásukba.

(#12) joysefke válasza Cathfaern (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igazad lehet. És nyilván egy további szempont hogy érthető okokból nem akarják magukat -az oprendszerüket- kiszolgáltatni Mozilla és Google féle cégeknek.

(#13) junior11


junior11
veterán

Régóta használom a Developer és Béta verziót, elég ígéretesnek tűnik, nagyon gyors, alig volt gond vele, ahhoz képest, hogy nem stabil verziók. Testreszabhatási lehetősége még elég szegényes, hasonlóan, mint a Chrome-nak, egy Opera vagy Firefox ilyen téren veri őket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14) vicze válasza junior11 (#13) üzenetére


vicze
félisten

3hét saját tesztelés után egyből kiengedtem, hogy aki akarja használja a cégnél. MS oldalakon egy álom(az Edge(régi) rosszabb szintekkel... :U ), konkrétan azért várom, mert innentől kb. 0 indok lesz a Chrome használatára.

[ Szerkesztve ]

(#15) snorbi82 válasza vicze (#14) üzenetére


snorbi82
senior tag

Ezzel teljesen egyetértek. Én is nagyon régóta használom és minden rendben van vele.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#16) mbalint987 válasza SirRasor (#1) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Van a WSUS-nak utódja? Mi az? (nem kötekedésből, csak úgy néz ki, le vagyok maradva, bár lehet az SCCM-re gondolsz)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#17) vicze válasza mbalint987 (#16) üzenetére


vicze
félisten

WSUS egy szerver role, és elérhető Server 2019-ben is szóval jó kérdés miről beszél.

Tippre a System Centerre gondol, de az sokkal több funkcionalitást nyújt.

(#18) SirRasor válasza mbalint987 (#16) üzenetére


SirRasor
őstag

Elnézést a slendrián fogalmazásért, de szeretek a lényegre koncentrálni: igen, SCCM. Hivatalosan utód? Nem. Technikailag azzal jól lehet managelni az updateket? Igen. Akkor utód :D

vicze1 yep, what's the point?...attól még, hogy jelen van, nem teszi jóvá.

Make Love not war!

(#19) vicze válasza SirRasor (#18) üzenetére


vicze
félisten

WSUS pont olyan mint volt. SCCM meg nem utód, hanem egy komplett manegment rendszer, az update management egy tök sokad rangú funkciója és ott már az upgrade a hangsúlyos szempont.
Abba most ne menjünk bele, hogy Win10 esetében a patch management nem igazán létező fogalom. Kimerül abban, hogy meddig tolódik el az adott update azt jó napot.

(#20) cappa72


cappa72
nagyúr

Hál'Istennek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21) vicze válasza cappa72 (#20) üzenetére


vicze
félisten

A régi Edge-et óhajtott tovább használni? :)

(#22) cappa72 válasza vicze (#21) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem, nem használom idehaza (de kiakad tőle a pdf nyomtatás, ésatöbbi - vállalati szinten ellenjavallt a használata - 65k főt alkalmazó multi).
Üdvözlöm a lehetőséget, hogy hagynak valamit a user-nek is, mint lehetőség.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23) vicze válasza cappa72 (#22) üzenetére


vicze
félisten

Jelen esetben ok, hogy lehetőség, de gyakorlatban semmi értelme.
Kapsz egy MS manageltt Chromiumot, ami optimalizált az MS oldalakra. Kontrétan 1 okot nem tudnék felhozni a régi Edge mellett.

[ Szerkesztve ]

(#24) cappa72 válasza vicze (#23) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kontrétan 1 okot nem tudnék felhozni a régi Edge mellett.
Én sem. Szerintem még soha nem is indítottam el. ;] Nem is fogom... Alapvetően annyi bajom van már vállalati környezetben a M$ termékekkel (de lehet, hogy csak a vállalat-specifikusra átdolgozott kiadás miatt van ez, nem tudom), hogy kb. rühellem az egész környezetet.
Jellemzően csak az explorerre optimalizát dolgok esetén használom az ie11-et (SAP, Sharepoint, ilyesmi), minden másra ott a Chrome.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25) Cathfaern válasza vicze (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+1. Röhejes módon a régi Internet Explorer meghagyása mellett több érv van, mint a régi Edge mellett (legacy belső céges cuccok amiket nem lehet / nincs idő kiírtani).

(#26) Nyugis


Nyugis
senior tag

sok mindennel felhagyhatna a win. mondjuk az op rendszer gyártással is.
remélem az lesz a következő amit belát, hogy nem neki való. :C

(#27) joghurt


joghurt
addikt

És vajon mi lesz a WinInettel (ami egy API)? Az IE eddig is lényegében egy papírvékony GUI volt a Windows mélyében rejtőző DLL-ekre húzva. Az odáig rendben, hogy ezt kidobják, de WinInetet használó alkalmazásokkal mi fog történni? Eddig mondhattuk az ügyfélnek, hogy nézze meg IE-ben, és reszelje addig, amíg onnan elér. Át lehetett venni onnan a proxy beállításokat. Stb.

A tej élet, erő, egészség.

(#28) Cathfaern válasza joghurt (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Itt ez Edge-ről van szó, nem az IE-ről.

(#29) vicze válasza Nyugis (#26) üzenetére


vicze
félisten

Ha legalább Microsoft-ot írnál kevésbé lenne értelmetlen a mondatod... :U

(#30) Sz.Sandor23


Sz.Sandor23
újonc

gyorsnak gyors az Edge, de jobban hajaz valami telefon tipusra(pl. samsung), de a chrome kenterbe veri ezt a tovább fejlesztett internet explorert, igaz a tüzes rókát szeretem :R :DD

(#31) junior11 válasza Sz.Sandor23 (#30) üzenetére


junior11
veterán

Miben veri kenterbe a Chrome? Ez is chromiumra épül, ugyanolyan gyors, stabil, sőt, néha még gyorsabb is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32) vicze válasza junior11 (#31) üzenetére


vicze
félisten

A régiről beszél, mivel az emberek többségének a névazonosság miatt fogalma sincs mi történik.

(#33) MMSZoli


MMSZoli
tag

O P E R A !!!! :-)

(#34) ceia


ceia
őstag

"beismerve, hogy nem bírják a versenyt a Google Chrome-jával" Vagy méginkább felismerve, hogy milyen előnyös összefogni két adatlopónak.. ;)

        it's more fun to compute

(#35) #88178176


#88178176
törölt tag

Chrome. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.