Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

G700-asom van, csak ajánlani tudom :)

A cikkhez még hozzátenném, hogy 1:1 Enermax belsőről van szó, csak pl a hűtőborda nem kék, hanem fekete. Szóval nem csak hasonló, hanem ugyanaz mint a modu87+ széria.

A ventihez meg elég annyi: Max hőterhelésen is csak 900-ig megy fel a G700 ventije (a G900-é feljebb). Idleben meg 300-ról indul. Ki lehet sakkozni, hogy van e hangja :)

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) misx


misx
senior tag

Hát ennek sem lesz nagy vásárlóközönsége itthon, mert a legtöbben még 10k-t is sajnálnak tápra, nemhogy 55 ezret. :U Igaz átlagos gépbe elég lenne az 500-as is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#3) rankesz válasza misx (#2) üzenetére


rankesz
veterán

Viszont még az 500-as is van vagy 3x10k árban...
Egy 700ast viszont én bevállalnék, ha jóval olcsóbb mint az Enermax-os uncsites

(#4) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Nem olcsó mulatság, kicsi lesz így a vásárlóközönség, tudom, hogy szép álom, de az igazi az lenne ha az ötszázas 25-27K körül lenne...

(#5) Gomezz válasza misx (#2) üzenetére


Gomezz
senior tag

Azért elég sokan vesznek új alaplapot 80e fölött, új procit szintén 80e fölött a vga meg már nincs is felső kategóriában 100e alatt. És nem hiszem, hogy egy kb. 400e -es konfigot egy 10e tápra bíznák, hiszen a gép élettartama nagyban függ a táptól!

(#6) sing1ep1ayer válasza misx (#2) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nálam pl. 20-25k körül van a lélektani határ, szerintem annyiért már nagyon korrekt tápegységet lehet venni. Lehet hogy nem 80+ gold, csak simán 80+ minősítésűt, nem modulárisat és csak olyat, ami nem bír el két darab Radeon 6990-et egyszerre, de ezen kívül minden másra elég és stabil.

(#7) Angel1981 válasza misx (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Igaz, ráadásul ismeretlen név, és aki ennyit kiad egy tápra, az szerintem megfizeti az ENERMAX címkét...

(#8) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Szép az a venti. :DDD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9) Apika


Apika
Közösségépítő

Szépek ezek a tápok. Nekem is az Enermax ugrott be, ahogy megnéztem őket...

[ Szerkesztve ]

(#10) mghltm válasza misx (#2) üzenetére


mghltm
addikt

vannak megfizethetobb szeriai is: lasd n, w, b ;)

jonny-fele melyebb elemzes a g900-rol

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11) Locutus válasza Angel1981 (#7) üzenetére


Locutus
veterán

Attól hogy valakinek van pénze enermaxra, még nem kell hogy szórja a pénzt. Ha ugyanazt megkapod lepa néven közel egy tizessel olcsóbban...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12) mpierre válasza mghltm (#10) üzenetére


mpierre
veterán

Azért jonny guru is megéri a pénzét: ugly looking fan, bár igaza van.

Jöhetett volna korábban is. Tetszik, hogy enermax, végül is. Majd következőre.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#13) Móci


Móci
addikt

Jó táp, remélem majd lesz több kisebb teljesítményű is. Egy 400W körüli példány jó áron nem lenne egy utolsó vétel...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

A csaj nem rossz :)

A tápok erősen Enermax szagúak. Arany színű ventilátorok, sok ledes ventilátorok...

(#15) netseft válasza Sz.Miki (#14) üzenetére


netseft
aktív tag

Idézet a cikkből: "Lényegében egy Enermax tápot kapunk a Lepa G sorozatával ..." :U

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

"Újabb Enermaxra utaló jel, hogy a moduláris kötegek között van két olyan, amelyikre vegyesen került az IDE és SATA eszközökhöz való aljzat."

Ennyi erővel lehetne CoolerMaster (GX750W - RS-750ACAA-D3) vagy Codegen 400W is, mindkettő megfelel eme "Enermaxra utaló" kritériumnak. LoL.

"... ráadásul mind a 900 watt teljesítmény a 12 voltos ágra irányítható."

Külön kell irányítani? Magától nem megy oda, ha terhelem? :DDD

"... szerintünk még több VGA-hoz és extrém tuninghoz sem kell nagyobb a 700-asnál ..."

De bizony. i7-980X / i7-990X @ 6000MHz @ 1,9V 6c/12t + GTX580 @ 1200MHz+ @ 1,5V U(GPU) bizony fektetne meg egy 700W-os tápot. Sőt, ennek a Lepa G900-nak a 30A-es +12V-os ágait is. :D A kijelentés kissé átgondolatlan volt.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) Fücsök007 válasza 04ahgy (#16) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, sőt egy régebbi Q6600-as proci 4,5-5GHz között is zabálja a 12V-os ág amepereit rendesen, hiába nem eszik annyit W-ban, mint amit a táp elbír, kifulladhat egy 500W-os átlagos táp is lazán. Ilyen tuning mellé kell a nagyobb táp, még akkor is ha csak 1 VGA van mellette, ;] bacsis mester honlapján is volt erre példa teszt közben, többször is. :))

[ Szerkesztve ]

(#18) Duree


Duree
veterán

Örömteli dolog,hogy nem szemetet gyártanak ismeretlen név alatt,hanem egy igazán márkás megbízható terméket takar a név.Ami még örömtelibb,hogy nem kell extra árat fizetni,egy enermax tápért.Remélem a kisebbek is eljutnak hozzánk.

duree54

(#19) kpal


kpal
veterán

Fincsi tápinyó :)

(#20) Djuree


Djuree
félisten

lepa. jóhogy nem hepa :DDD
ha a kis leopárdot is adják hozzá akkor nem is veszek soha más tápot, legyen akármi is a neve :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21) capulet75


capulet75
addikt

Milyen igénytelen matrica van már rajta 55 ezerért.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#22) M107 válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


M107
addikt

Egyetértek nálam is.

Ha az 500 W olyan 25 ropi lenne max lecserélném a ctg 500W-som.
35-40 A egybe 12 V ág. Single Cardos vga-k mindegyikét elvinné.

119 dollár az arany fokozatú lepa 500W
26850 FT

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#23) Tomcat


Tomcat
őstag

Olcsósított Enermax tápok...bizotosan oka van...azt hiszem én maradok az "eredetinél". :)

Tomcat

(#24) jap


jap
aktív tag

idézgetés:
"Nem csoda, hogy több magas hatásfokú tápot csinálnak mostanában hibridre, úgy, hogy 10-15%-os terhelésig be sem kapcsol lapátkerekük."

Ez is leállítja a ventit?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#25) tajcsi válasza mpierre (#12) üzenetére


tajcsi
senior tag

Objektív vélemény, nem?

Am az hagyján, h ugly looking fan, de az ugly looking sticker...inkább adok többet de normálisan nézzen ki a táp...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#26) Sotho válasza Djuree (#20) üzenetére


Sotho
őstag

Vagy lepra. :D

(#27) Locutus válasza jap (#24) üzenetére


Locutus
veterán

Nem. Sőt, kikapcsolás után még forog egy percig (300RPM).

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28) kiszi07


kiszi07
senior tag

nem rossz :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#29) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Jó táp.de azt hittem az 500 wattos olcsóbb lesz.Azért 500w tápért ha moduláris ha nem,35 000 forint nem kicsit drága.

üdv.

(#30) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó táp, az enermax modu belső biztosíték a minőségre. :K

(#31) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Valójában Enermax táp, olcsóbban. Igaz, hogy így is drága, de simán megéri az árát! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) XtremLor válasza misx (#2) üzenetére


XtremLor
őstag

jogos valaki ennyi pénzből vesz használtan komplett konfigot :K

Jo dolog ha olcsóbban hozzá lehet jutni más címkével az Enermax táphoz!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#33) Sz.Miki válasza netseft (#15) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Upsz elsiklottam felette :)

(#34) mikej95


mikej95
aktív tag

Nem hittem volna, hogy ennyiért valaha (egyáltalán) lesz lehetőségem Enermax-ot venni. :)
Kb. a HKC inverze a dolog, ott kodegányt adnak drágábban.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#35) szacsee válasza 04ahgy (#16) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tápok világában otthonosabban mozogsz mint én, viszont hiányolom a moduláris csatlakozók paneljéről, vagy a PCI-E kábelekről a kondenzátorokat. (elvileg szűrés szempontjából lenne előny nem?)
Nálam igaz HX 620 van, de mind nagyon alacsony terhelésen tud ciceregni, no meg 6950-est beterhelem akkor is előbújik a zenekar. (igaz itt sincs kondi sem a moduláris csatlakozó paneljén, ami egy ágban végződik és a PCI-E kábelen sem)

Cikk jól sikerült, viszont ez nem bemutató akart lenni?
(oszcilloszkópos és hőterheléses mérést hiányolom, mint az asszinkron műterheléses mérést hatásfok feltüntetésével) :F

Szakirodalom:
1
2

[ Szerkesztve ]

(#36) toldlea


toldlea
csendes tag

Hű nekem nagyon bejön a kis leopárd ruhás .. a táp meg elmegy kategória

(#37) Kiki18


Kiki18
őstag

Emékszem erre a tápra.valamelyik Enermax megjelenésnél dobta be egy fórumozó.Jó volt itt látni,PH kezdőlapon is. :R

(#38) Kassadin válasza misx (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Nagyon fontos alkatrész, kár, hogy sokan nem ismerik ezt fel, csak akkor, amikor már késő...

(#39) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Feléből lehet venni egy jó Fsp-t.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#40) Scholes9


Scholes9
nagyúr

500W-os 35k-ért? Ez vmi vicc :F :Y 21k-ért vettem a tápom lassan 2 éve...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#41) #19617792 válasza Ł-IceRocK-Ł (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

se nem ilyen hatásfokkal, se nem ilyen alacsony zajszinttel...

(#42) Ł-IceRocK-Ł válasza #19617792 (#41) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A zajszint tudom hogy a "mániád", de a 90 plus minősétéssel mi a baj?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#43) Recon666 válasza Scholes9 (#40) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem, ez egy átcímkézett enermax, ami enermaxként 45-50k.

(#44) #19617792 válasza Ł-IceRocK-Ł (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

80 plus (esetleg 80+ bronze) manapság nem valami sok...

(#45) Scholes9 válasza Recon666 (#43) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akkor meg is érdemli az, aki a semmiért ennyivel többet fizet...semmivel sem jobb egy Enermax táp, mint egy Corsair...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46) Ł-IceRocK-Ł válasza #19617792 (#44) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

De nem kerül 35 ezerbe.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#47) szmiagor


szmiagor
tag

én a corsairom nem adnám ezért az tuti

(#48) Recon666 válasza Scholes9 (#45) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azonos kategóriájú Corsair csak a Corsair AX széria, ami 40k-nál kezdődik, szóval semmivel sem olcsóbb.

(#49) 04ahgy válasza szacsee (#35) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a normális terhelést én is hiányolom... Ha ez a táp elfüstölt volna a 650W névleges terhelésnél, akkor a PH! teszt szerint még mindig jó táp lenne, mert nem terhelték addig.

A kondik valóban jól jönnének a moduláris csatik tövébe (no meg a VGA-d nyákjára is), máris nem ciceregne annyira. Épp a HWSecretsen is mindig tesztelt oszcilloszkópos méréses képeken látszik nagyon jól, hogy nem olyan teljesen egyen az az egyenáram, és a cicergés oka is egyből nyilvánvalóvá válik.

Én már korábbi tápos tesztben is az általad most említetteket szóvátettem. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#50) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Külsőre elég bejövős! :K :D

Mentalita'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.