Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Itt tartunk. Megváltás lett volna, ha becsapódik az a kisbolygó pénteken...

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

LOL :D

(#3) tvse1995


tvse1995
senior tag

Pont ma mutatta az egyik osztálytársam. :DDD
Nálunk is nagy sikert aratott.

(#4) kcsa


kcsa
veterán

Mondjuk van különbség víz és víz között. De aki ezt le merte írni, annak ezt üzenem:

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Az a vicc az egészben, hogy a NaturAqua egyszerű tisztított csapvíz amit felütnek egy adag ásványisóval.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a bor sommeliéről hallottam olyan véleményt, hogy idejön az a k..g, tolja a dumát és feltart abban, hogy ihassam a boromat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Lenry válasza bambano (#6) üzenetére


Lenry
félisten

:D

pontosan :C

egyébként addig még megértem, hogy ad egy tippet, hogy ehhez a kajához ilyen bor. ez tiszta.

de hogy "egy kellemes beszélgetés mellé" - miért b+, más fajta mellett nem lehet? meg ezek a modoros "kacagva kergetik a harsány ízek egymást" jellegű szóvirágok... a hideg kiráz.

mod: kötelező olvasmány

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Móci


Móci
addikt

Kellett volna az a tavalyi világvége...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Itt van hátul a bubiskanál. Ennyit tudok hozzátenni :D Jogos.

bor sommeleir-re is van megoldás, fjnf bort kell venni, azon nincsen ilyen rizsa, ihatod azonnal :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Traxx


Traxx
őstag

Ó hát mi hasonlót az egyetemen csináltunk :D Háttértörténetnek tudni kell, hogy analitika gyakszin elég sokféle vizet elemeztünk, és mivel ugye jegyzőkönyvet kellett belőle írni, így tudtuk, miben mi van. Aztán meg elmentünk sörözőbe...kértünk többféle vizet, mindenki más (voltunk páran, meg többféle is volt a helyen). Egy korty..."Hát srácok, ez finom, saccra van benne kb. 4 mg lítium, és 1 mg körüli kálium...bár a magnéziumot túltolták, ez a 20 mg kicsit lehetne kicsit kevesebb is... És a tiéd milyen?" :D

Buszjegy: kb. 200 Ft, 0,5l-es ásványvíz: kb. 200 Ft. A látvány, ahogy a pultos csaj szeme kocsányon lóg: megfizethetetlen :DDD

hoffman_: mi az az fjnf? :B

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr

Kicsit belegondoltam, azért messze vezet ez. Mert miért kell a víznek is ez? Gondolnánk, a víz az csak víz. Naja. Mostmég. Pár év és drágább lesz a normális víz, mint a tokaji aszú. Hát ezért.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) bambano válasza Vladi (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Pár év és drágább lesz a normális víz, mint a tokaji aszú. ": ez ilyen barokkos túlzás kategóriában elmegy, de a valóságban nemigen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Vladi válasza bambano (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pont te ne értenéd, értékelnéd a barokkos túlzásokat?? :Y

Egyébként igen, rohamosan romlik a víz minősége. Ezért egyre értékesebb a tiszta.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) hoffman_ válasza Traxx (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Földrajzni jelzés nélküli fajtabor :D Alias kannás, alias tablettás, alias egyetemista-víz :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) bambano válasza Vladi (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

viszont tiszta víz nélkül nem lesz tokjai, tokaji aszú meg pláne. tehát a tokaji ára mindig gyorsabban fog emelkedni, mint a vízé. legfeljebb egyszer nem lesz bor.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Vladi válasza bambano (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne már! MI lenne, ha nem szó szerint értenéd? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) kcsa válasza Vladi (#16) üzenetére


kcsa
veterán

Utálni fogsz, de nekem is pontosan az általa leírt gondolatok jutottak először eszembe :P

(#18) Vladi válasza kcsa (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Téged is utállak. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) bambano válasza Vladi (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

száradj ki :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

azert a sznob barmokat ne huzzuk egy kalap ala egy valoban hozzaerto sommelier-vel, neaggyisten egy igazi borasszal. illetve a jo bor tenyleg olyan, mint a kolteszet, lehet rola elvont gondolatokat sorolni, nem ugy, mint a kevertrol vagy az unikumrol.
aki ezt nem fogadja el/be, azzal sincs gond, nem vagyunk egyformak, de nem szeretem, amikor puszta nemertesbol elindul a fikazas.

(#21) dabadab


dabadab
titán

Ha szerinted a viz iztelen, akkor nem figyeltel rendesen.
Egyebkent meg xkcd-t neked kellett volna linkelned (es amikor az asszony szulesbol kifolyolag vizet ivott es sokat, akkor egy ido utan remekul megkulonboztette egymastol az asvanyvizeket es lett kedvence, meg olyan is, aminek ihatatlanul rossz volt az ize :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A víznek van íze.

(#23) Traxx válasza dabadab (#21) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt osztom, van olyan ásványvíz, amit nem tudtam meginni. Talán Lilla volt a neve (de 7 év távlatából erre nem mernék megesküdni), és ebből egy nap soha nem csúszott le 1,5 litertől több, inkább 1 környéke volt a max...próbáltam nem egyszer, hátha az ízlésemmel van a baj (mindenki más nyakalta a koliban), de nem. És kísérletet azért tettem többször, mert a kolis büfében gyakran már csak az a fajta víz volt. De egy idő után beláttam, hogy nem érdemes erőltetni.

A legjobb amúgy szerintem az Apenta :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#24) bambano válasza Kalandor (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szigorúan véve a víznek nincs íze. a benne levő szennyezőanyagoknak van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) hoffman_ válasza bambano (#24) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az ásványi anyagokat nem nevezném szennyezőanyagoknak, hiába nem pure h2o lesz, amit iszol, de amúgy korrekt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) bambano válasza hoffman_ (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kémiai szempontból nézve ami nem víz, az szennyezőanyag.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) #43960832 válasza hoffman_ (#25) üzenetére


#43960832
törölt tag

És akkor meg is érkeztünk ide.

(#28) hoffman_ válasza #43960832 (#27) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Remek :D

bambano:

Élettani szempontból pedig szükséges építőelemek a szervezetnek. Számítástechnikai szempontból pedig, uborka.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) Lenry válasza Kalandor (#22) üzenetére


Lenry
félisten

jóvanmá', tudom én is :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

absztinens borkostolo pubi

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A víznek van íze, de azért ilyen ódákat zengeni róla kissé túlzás.

(#32) Eastman


Eastman
őstag

Kis Erika marketingrészleg. Szánalom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) Huma


Huma
addikt

Én is úgy tudom, hogy a víznek nincs íze. De még sosem ittam így nem tudom biztosan.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Fizetést is kap? Mert akkor Én is, Én is.!

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#35) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ezen én is sirvafakadtam. ez kész.... :O :DDD

***

azért csendben megjegyeznék valamit. hatalmas különbségek vannak a vizek között. én jó ideje iszom (elvileg) bubimenteset.
a szentkirályit pont antisznobizmusból nem ittam. eleg volt, hogy minden f*kalap azt issza, mert díjakat nyert.
de kénytelen voltam rájönni, hogy mindegyiknek van valamilyen íze. ráadásul pl.a fonyódinak megváltozott az "aromája", azaz kifogtam jópár kifejezetten büdöset.
a rózsaszín theodora is simán pezseg, és olyan erős "beltartama" van, hogy az allergia ellen lehet, hogy használ, de hosszú távon tuti vesekő. (érdemes megnézni a poharat utána pár órával. calgon kell hozzá...)
tehát én is odakanyarodtam a rózsaszín szentkirályihoz, aminek gyakorlatilag semmiylen íze nincs. sima víz.

tehát nagyon sok különbség van közöttük, sőt még márkán belül is eltérő lehet.

de ez a somelier dolog. ez kész.
tudok ám ilyet én is. bubi 10-es víz pl:
"kiérződik belőle a mélyből jövő, többmillió éves fossziliák hangulata, a feltörő bubérokok mint megannyi dinoszaurosz tombolása, vad csöretető, ellentmondást nem tűrő agresszivitás..."
(-> hétvégi, szétlőtt agyú kis dínóknak, tuc-tuc party után, dehidratálásra pont megfelelő...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) Mr.Csizmás válasza szab.tam (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sarga balfi? na annak van egy aromaja tenyleg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) dabadab válasza Mr.Csizmás (#36) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol a balfi nagyon meg van szeliditve ahhoz kepest, ami tenylegesen kijon a foldbol :)

DRM is theft

(#38) Mr.Csizmás válasza dabadab (#37) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor tudod mirol van szo :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) szab.tam válasza Mr.Csizmás (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

már régen ittam, de emlékeim szerint valami olyan volt, minha belefingtak volna a palackba.
a vízszakértőnk így adná el: vulkanikus tájakat idéző, bazaltos hangulatú....
:U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40) Eastman válasza szab.tam (#39) üzenetére


Eastman
őstag

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) dabadab válasza szab.tam (#39) üzenetére


dabadab
titán

"a vízszakértőnk így adná el: vulkanikus tájakat idéző, bazaltos hangulatú...."

És persze hülyeségeket beszélne, mert üledékes kőzetből származik, errefele nincsenek vulkanikus tájak, ez nem a Balaton :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42) szab.tam válasza dabadab (#41) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(miket nem tudol.) :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43) dabadab válasza szab.tam (#42) üzenetére


dabadab
titán

Az ember csak legyen tisztában azzal, hogy mi van a háza alatt, kéremszépen :)

DRM is theft

(#44) Huma válasza dabadab (#43) üzenetére


Huma
addikt

Ma vettem félliteres ásványvizet 140Ft-ért.

szerk: Elkéstél! Már szerkesztettem. :P

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) dabadab válasza Huma (#44) üzenetére


dabadab
titán

A balfi vizet szerinted a Balatonból veszik? ;)

DRM is theft

(#46) Huma


Huma
addikt

Amúgy az ásványvizeket marhaságnak tartom. Hót drágán veszik az emberek a vizet ami nem feltétlenül jobb mint a csapvíz. Akkor már inkább valami jóféle víztisztítót vennék.
A budapesti víz pl teljesen jó. Persze vannak olyan helyek az országban ahol rossz a víz, pl sok benne a vas.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#47) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én ásványvizet csak nyáron iszom, akkor is az 5 bubis enyhét, mert a szörp szerintem azzal a legeslegfinomabb, hidegen, mmm. Amúgy sok értelmét nem látom. Anyukám viszont nagyon szereti őket, régi kedvence a visegrádi, annak az ízét szerette legjobban, nem tudom, hogy most van-e. Én Budakalászon és Pomázon nőttem fel, az ottani csapvizek nagyon finomak voltak amúgy, Kalászon ha fúrtál, akkor azt hiszem 6 métertől már szuper vized volt a kertben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.