Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nos, most hogy már egy ideje hordod, mi a tapasztalat?

(#52) Domxc válasza DeFranco (#51) üzenetére


Domxc
senior tag

Napirégész. ;]

Mondjuk ez nem annyira számít annak, de mégis.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#53) Lenry válasza DeFranco (#51) üzenetére


Lenry
félisten

abszolút elégedett vagyok.
nagyon tetszik, hogy úgy sötétít, hogy nem sötétít :)
kontrasztosabbak lesznek a dolgok, meg nagyon picit zöldes-barnásak, de semmi sem vakít, semmi sem égeti ki a szemem, és elmúlt a séta közbeni könnyezés és szemviszketés is.
hosszú távon is kényelmes, és azt sem vettem észre, hogy fáradna tőle a szemem.

egy gondom van csak, hogy talán egy hangyányit lehetne nagyobb a lencse, mert ha kicsit lejjebb csúszik az orromon, akkor könnyen besüt fölötte a Nap, de ez nem is igazán róható fel, mert ugye ez egy szériakeret, nem egyedileg az én fejemhez lett gyártva.

dióhéjban: megérte, én ajánlani tudom csak.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#54) DeFranco válasza Domxc (#52) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#55) DeFranco válasza Lenry (#53) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:) Kb. ezeket írtam én is, amikor beszéltünk róla. Örülök, hogy bevált. :K Ebből megéri minőségit venni. Főleg annak, akinek amúgy fényérzékeny a szeme. Néha olyan érzésem van, mint ha golyóálló mellény lenne a szememen. Pedig ez képzavar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) Magnum_


Magnum_
nagyúr

simán lehuzták a kártyád, vagy kp-ra vetted és majd a a pénztár visszafizeti számla ellenében?

I humbly and respectfully decline™

(#57) Lenry válasza Magnum_ (#56) üzenetére


Lenry
félisten

simán lehúzták. direkt ilyen boltot kerestem, mert azzal, hogy visszafizetik nem vagyok előrébb, csak még több elkölthetetlen pénz lenne a kártyán

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58) Magnum_ válasza Lenry (#57) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is ilyet szeretnék de mindenhol elzavarnak, hogy orvosi ajánlásra tudok csak vásárolni a kártyára napszemcsit.
pedig én egy konkrét típust szeretnék rayban-ből.

I humbly and respectfully decline™

(#59) DeFranco válasza Magnum_ (#58) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb egy orvosi ajánlást szerezni? Ha a szemésszel közlöd, hogy megbolondulsz úgy vakít minden fehér szín napsütésben, csak ad egyet...

(#60) Lenry válasza Magnum_ (#58) üzenetére


Lenry
félisten

az OFOTÉRT-ben is ezzel kezdték, de aztán azzal folytatták, hogy "de majd mi csinálunk, azzal maga ne törődjön"
szóval ha van a környékeden OFOTÉRT, akkor szerintem próbáld meg ott.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) Earl_Muttley válasza Magnum_ (#58) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem dioptriás napszemüveg kellene, de arra se akarják megadni az ajánlást, pedig van kártyánk

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#62) Magnum_ válasza DeFranco (#59) üzenetére


Magnum_
nagyúr

8-18.00-ig dolgozom, nem nagyon megy az, hogy elmenjek orvoshoz..
Lenry: ez viszont így jó, köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#63) Magnum_ válasza Magnum_ (#62) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kösz fiuk, vettem is raybant ;]
ofotértben hallani se akartak erről, hogy egészségkártyát lehuzzák... nekem nem baj, átmentem a szemközti boltban, hát nem rugalmasak voltak?

I humbly and respectfully decline™

(#64) DeFranco válasza Magnum_ (#63) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Képet! :)

(#65) Magnum_ válasza DeFranco (#64) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez ynert

I humbly and respectfully decline™

(#66) DeFranco válasza Magnum_ (#65) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jóféle. Tetszik. :K Legalább nem aviator :))

#67. az a bajom vele, hogy trendi... most mindenki olyat vesz, és nem vagyok egy különc alkat, de ezektől kiráz a hideg. Ennyi a bajom vele, ettől még valaki szeretheti és állhat is jól, de örülök, hogy most nem abból fogyott eggyel több. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) Magnum_ válasza DeFranco (#66) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pedig az a kedvencem.. szerintem jól is áll... de annak annyira gyenge a szára... a wayferer az, ami nem kellene...

I humbly and respectfully decline™

(#68) Valty válasza Magnum_ (#65) üzenetére


Valty
aktív tag

Széép :R Ez polaroid? :)

(#69) madgie válasza DeFranco (#66) üzenetére


madgie
titán

Az emberek 3/4-ének jól áll valamelyik Aviator, azért is viszik.

Valty: RayBan.

[ Szerkesztve ]

(#70) Lenry válasza madgie (#69) üzenetére


Lenry
félisten

rajtam pont rettentő hülyén áll :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#71) DeFranco válasza Magnum_ (#67) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugye polarizált ez is?

(#72) madgie válasza Lenry (#70) üzenetére


madgie
titán

Van ilyen :))

Nekem kettő is volt (nem eredeti, Retro keretbe dioptriás színezett lencsék), de az egyiket elszórtam :(

Amúgy csak ezen a héten két ilyet kellett csiszolnom :K

(#73) Valty válasza madgie (#69) üzenetére


Valty
aktív tag

A lencsére gondoltam, mondjuk egy ilyen kategóriás szemüvegnél már nem nagyon számít :)

Lenry: nem lehet, hogy ezt csak te gondolod így? egy RayBan nem állhat rosszul ;]

(#74) madgie válasza Valty (#73) üzenetére


madgie
titán

Az polarizált. A Polaroid egy brand.

Szerintem nem polarizált az a RayBan, de lehet, hogy tévedek :)

(#75) Lenry válasza Valty (#73) üzenetére


Lenry
félisten

ennek sikerült. többek egybehangzó véleménye szerint :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#76) Valty válasza madgie (#74) üzenetére


Valty
aktív tag

joovan na, nyelvtani hiba :P

(#77) dabadab válasza DeFranco (#66) üzenetére


dabadab
titán

Azt hittem, a wayfarer a trendi :)

DRM is theft

(#78) madgie válasza dabadab (#77) üzenetére


madgie
titán

Na az tízből egy embernek áll valahogy, sőt igazából csak Johnny Knoxville-féle nyurga-gyurka komákra illik.

(#79) DeFranco válasza dabadab (#77) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az már talán kifut a hipsterkultúrával együtt (á la 9gag). Azt látom (és úgy emlékszem hallottam/olvastam is) hogy most nyáron a vékony szárú keret és az aviator forma a trendi.

És tényleg egyre többet látok a tipikus trendkövető arcokon.

[ Szerkesztve ]

(#80) tildy válasza madgie (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Lencsétől függ. Nekem a normál vékonyított lencse is 30-35 ezer forintba fájt 50 lett volna a fényre sötétedő. Napszemüveg lencse, szintén 40.

Mondjuk nekem elegem lett, megműtettem. Családban esmeinnek van két polaroid , imádja őket, nekem meg egy oil rig.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) madgie válasza tildy (#80) üzenetére


madgie
titán

-4.25 a jobb szemem, mégsem vekonyított a napszemüvegem. Kilátszik? Ki bánja:)

Szerk: nekem még a kontaktlencse sem megy, nulla könnytermelés, folyamatosan meg nem fogom műkönnyel locsolni.

[ Szerkesztve ]

(#82) Magnum_ válasza madgie (#74) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, sajna nem polarizált.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#83) Magnum_ válasza tildy (#80) üzenetére


Magnum_
nagyúr

anyukám is megműttette 60évesen és jól tette, még olvasáshoz se nagyon kell neki.. ha nagyon kellene dioptriás nekem, én is vállalnám.. dioptriás napszemcsi macera.

I humbly and respectfully decline™

(#84) Magnum_ válasza tildy (#80) üzenetére


Magnum_
nagyúr

anyukám is megműttette 60évesen és jól tette, még olvasáshoz se nagyon kell neki.. ha nagyon kellene dioptriás nekem, én is vállalnám.. dioptriás napszemcsi macera.

I humbly and respectfully decline™

(#85) madgie válasza Magnum_ (#82) üzenetére


madgie
titán

Csak abban papírvékony hajlékony műanyaglencse van, mint a 3-4000 forintos csíptetős polarizált előtétlencsékben, a Ray Ban-edben meg anyagában színezett, 100% UV szűrős üveg (csak azért említem meg az UV szűrést, mert üvegnél nem egyértelmű)

(#86) tildy válasza madgie (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

-5.5 és -2.5 cilinderrel, másik -4.25 -2.25 cilinderrel. Vékonyítva volt majd fél centi vastag (4 mm körül) az üveg benne!!!! Nem vékonyítva 7 -9. Kösz... Nem volt pálya, utáltam a párásodást is... Életem egyik legjobb döntése volt a műtét.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) madgie válasza tildy (#86) üzenetére


madgie
titán

Na azt tényleg nem ártott megműteni :K

Amúgy keretfüggő, egy kis keretben a mínuszosból több jön le, kevesebb marad (tehát vékonyabb marad a lencse) Az Aviatorom jobb oldali lencséje biztos megvan vagy 7-8 milliméter, de mondom: nem bánom.

(#88) Magnum_ válasza madgie (#85) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én meg rossz kommentet módosítottam..

igen, üveglencsés, remélem, sokáig jó lesz. jó ez az egszségkártya juttatás :) a maradékból meg kontaklencse lesz a csajomnak. aztán lenulláztam :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#89) Lenry válasza darál0w (#5) üzenetére


Lenry
félisten

Az asszonynak is vettünk ekkor. Most tört el neki ugyanígy.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#90) DeFranco válasza Lenry (#89) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az enyém is eltört, igaz sok év használat után, a családban még egy szintén sok (6-9 év) használat után.

szerencsére most már egész olcsón is ki lehet fogni polarizált napszemüvegeket, nem kell(ene) ragaszkodni a polaroidhoz (ha lenne, de már meg is szűnt azóta).

a mostani a hervisből van, szintén polarizált, meg vettem egyet a lidliből pár hónapja, akciózva, 2k-ért, szintén polarizált.

(#91) Lenry válasza DeFranco (#90) üzenetére


Lenry
félisten

Nem szűnt meg, legalábbis a hétvégén vettünk neki egy majdnem pont ugyanolyan Polaroidot, mint ami eltört.

Amúgy furcsa, mert viszonylag ritkán használta, közben tokban volt, mégis eltört. Nekem kb áprilistól októberig a fejemen van, vagy csak a kocsi ülésére dobva, leesik, stb, és még semmi baja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92) DeFranco válasza Lenry (#91) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dombon ülő vadászkutya legyek de egy éve vagy mikor még az volt, hogy nem gyártanak tovább, nem is volt a boltokban, csak valami incognito márka alatt.

hogy most hogy jött vissza a márka, ténylegesen az eredeti gyártótól vagy csak a brandet adták el az kérdéses, de tényleg kapni újra. bocsánat a téves információért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.