Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fpeter84


fpeter84
senior tag

Hasonló korú és motorú A6-al járok - hát igen, egy ilyen lassan nagykorú, pattanásos tinivel mindig akadnak apró gondok. Foglalkozós, de ettől függetlenül imádom, és ha valamiért cserélnem kellene nagy bajban lennék a választással...

Ha már Haynes, akkor az ETKA-t ismered? Elektronik Teile Katalog - a hivatalos VAG alkatrész adatbázis - szerencsére leklónozták és online is elérhető több címen:
https://volkswagen.7zap.com/en/rdw/
http://www.oemepc.com/vw
Egyrészt a robbantott ábrák is segítenek hogy mi hogyan néz ki, hol vannak patentek és csavarok pl, másrészt a gyári cikkszámokra keresve kaufhof/zsu/bárdi hasonló áruházakban könnyű megtalálni az alternatív alkatrész márkákat is...

Továbbá hasznos az Autodata adatbázisa is - ez csak programként létezik, a 3.38-as verzióra érdemes rákeresni mert ezt még könnyű telepíteni és már mindent tud a mi típusainkról... Technikai paraméterek, folyadék mennyiségek és fajták, kapcsolási rajzok, diagnosztikai segédletek, stb...

(#2) nullpoint


nullpoint
senior tag

Én is szoktam önjáró löveget építeni ha a vásárolt termék úgy adja :D

Haynes az jó könyv, ha van kedved az autódat szerelni akkor alap.

Emellette egy Elsawin demót is érdemes letölteni, plusz Passat keresőszóval a könyveknél is érdemes a letöltéseket átnézni.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) fpeter84 válasza nullpoint (#2) üzenetére


fpeter84
senior tag

ELSA-ra véletlenül nem tudsz hasonló online elérhetőséget, mint a lenti két ETKA-s? Jó lenne ha nem kellene letölteni és állandóan frissítgetni az adatbázisát ahhoz hogy néha bele lehessen lesni... Már volt hogy kerestem, de nem találtam online verzióját sehol...

(#4) nullpoint válasza fpeter84 (#3) üzenetére


nullpoint
senior tag

Sajnos nem.

Psa-hoz van, de az nem releváns gondolom.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5) Lenry válasza fpeter84 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

köszi, ismerem ezeket a programokat, hasznosak :K
sógorom autószerelő és úgy bartelezünk, hogy ő az autóimat javítja és meg a műhely számítógépeit :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szép egészséges autótulajdonos.
Én egy napig mesélhetném a szopásaimat autókkal :D

Használd egészséggel a gépsort :) :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) kovgab


kovgab
aktív tag

2003-as (természetesen dízel) mazda 6-tal szintén kezd megérni ami benne van :DD
Legutóbb az önindító kábelsaru hibája miatt aludt valahol a 22. kerben az utcán ...
... sajnálom mert nagyon jó autó, de amennyi baja van már, lehet el kell altatni.

Ká Úr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.