Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

olvassatok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Syl válasza Lenry (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Kva vakond elköltözött?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Lenry válasza Syl (#2) üzenetére


Lenry
félisten

Időnként látom nyomát, de nem annyira túrja fel az udvart

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Az ilyen fa dolgokat kültéren nem kell rendszeresen, pl. 2-3 évente kenegetni, hogy ne rohadjon szét?

Thanos was right.

(#5) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Ha rendes anyaggal kezeled akkor nem.
Nekem a teraszom full napos déli fekvés (nyáron simán 40c felett is lehet a hőmérséklet) mégis kb 10 éve nem kellett még újra festenem a tető fa részeit.
Én Sadolin Extra lazúrral dolgozom nekem bevált. (A Plus egy vizesbázisú vicc)

Vessenek rám követ de ezek a fából készült szerkezetek igényes munkával mindig szemetgyönyörködtetőek.
:C

[ Szerkesztve ]

(#6) Lenry válasza Sleeper987 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

ezek a fából készült szerkezetek igényes munkával mindig szemetgyönyörködtetőek

jepp. Nálunk se véletlenül lett ilyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) UnA válasza Narxis (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Mindent kezelni kell, bármilyen anyagból van. Persze lehet Lindab lemezből is házat építeni - de én inkább lefestem még egyszer a korlátot...

(#8) Narxis válasza UnA (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt nem a kezelés a lényeg hanem annak gyakorisága és annak időigényessége...

Thanos was right.

(#9) UnA válasza Narxis (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet megúszásra játszani, de az sohasem vezet jóra. ;)

(#10) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Nálam azért hülyézték le a villanyszerelőt az utána érkező kartonosok akik szigetelték/bezárták a falat hogy a f*szért húzott bele mindent csőbe az öreg most szabogathatják a szigetelést. Mostmár értem...

(#11) Huntszy


Huntszy
tag

És utólag beépíteni további 1-2 tetőablakot mennyire lenne nagy szívás munka- és pénzügyileg egyébként? Vagy nem lenne annyival több fény mint amennyibe kerülne?

(#12) Lenry válasza Huntszy (#11) üzenetére


Lenry
félisten

fényügyileg szerintem mindenképp megérné, és az ács szerint nem bonyolult dolog utólag beépíteni, de egyelőre nem annyira fontos, mint amennyibe kerülne, úgyhogy ráér.
majd ha épül a garázs, akkor annak a költségvetésébe beszorítom

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Huntszy válasza Lenry (#12) üzenetére


Huntszy
tag

Garázsügyileg mi a terv (ha van már)? Gomba mód terjednek a környéken (Csongrád megye) az elvileg lengyelországból importált lemezgarázsok, le kell önteni neki az alapot előre aztán egy délután összecsavarozzák a megrendelőnek. Így ránézésre nem tűnnek rossznak és elvileg pár százezres tétel, alappal együtt talán 500-700k közé emlegette egy ismerős a dupla kocsis megoldást. Csak ugye nem tudom nyáron az mennyire funkcionál kemenceként \_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#14) Lenry válasza Huntszy (#13) üzenetére


Lenry
félisten

az egész ház fa, a terasz is, nem gondolod, hogy lemezgarázs lesz? :D

komolyra fordítva: ugyanolyan, könyyűszerkezetes, favázas épület, mint maga a ház is, két kocsi meg az egyéb csetreszek számára, nemesvakolatal, ablakkal, szekcionált kapuval, stb, a házhoz passzoló kialakításban.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) UnA válasza Lenry (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért az jó hír, hogy nem veszett ki a világból az esztétikai igény. :)

(#16) Huntszy válasza Lenry (#14) üzenetére


Huntszy
tag

Senki se lakik lemez házban és szerintem ember nincs aki szerint szépek lennének. Mégis egyre csak nőnek ki a földből mert olcsók és gyorsan kész vannak (még ha amúgy szerintem sem jók és én se raknék az udvarra) szóval egy kérdést megért :D

A csetreszes rész is egy légtérben lesz a kocsikkal vagy egy külön lyuk lesz nekik? Ha egy nagy légtér lesz nehogy a végén áttörjenek a kocsik territóriumára :DD

(#17) Lenry válasza UnA (#15) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ez tipikusan az a terep, ahol nem lehetsz igénytelen.
ígyis-úgyis sokba fog kerülni, évekig, évtizedekig fogod nézni, akkor meg miért ne törekedjünk arra, hogy arra jó legyen ránézni és jó legyen élni benne?

picit mellékvágány, de a ház belső berendezésénél is ugyanez vezérel bennünket, amikor mindenkinek megpróbáljuk elmagyarázni, hogy nagyon kedves, köszönjük, de ne hozzanak ajándék bármit, mert azt rakni kell valahova. valahova, ahová mi esetleg mást terveztünk.
nehéz ezt jól elmagyarázni, de nekem kell aztán jófejségből porfogókat tárolgatnom. amit meg nem szeretnék (erről majd lehet hogy írok egy külön bejegyzést, ha össze tudom szedni rendesen a kapcsolódó gondolataimat)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Lenry válasza Huntszy (#16) üzenetére


Lenry
félisten

"A csetreszes rész is egy légtérben lesz a kocsikkal vagy egy külön lyuk lesz nekik?"
az a terv, hogy lesz egy külön rész, aztán meglátjuk, hogy mi lesz majd a végén.

"nehogy a végén áttörjenek a kocsik territóriumára"
a kocsik mérete fix, nem tudják magukat összehúzni, szóval kénytelenek lesznek a csetreszek tömörödni :D
egyébként egész jók vagyunk hely-menedzselésből, úgyhogy egyelőre nem aggódok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) nemlehet válasza Lenry (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezt annyira átérzem... Nekem több ismerősöm is van akivel sikerült ezen összeveszni annyira hogy nem is beszélünk már. Vannak ezek a kényszeres ajándékozó típusok, jó esetben konyhai robotgépeket vesznek amit még el lehet passzolni, rossz esetben ízléstelen és/vagy viccesnek gondolt szeméttel árasztanak el minden ünnep alkalmából.
Én nagyon minimál kedvelő vagyok, mindenki állandóan megjegyzi, hogy ez így milyen spártai meg sivár, de a barátnőm is imádja hogy 10 perc alatt ki lehet takarítani egy szobát mert nincs zsúfoltság meg káosz.

Számomra érthetetlen miért érzi úgy valaki, hogy ő majd mások házát dekorálja és amikor közlik vele, hogy figyelmes vagy, de légyszíves ne akkor meg megsértődik...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) 8th válasza Huntszy (#13) üzenetére


8th
addikt

Hitványak. Ami nem az irreálisan drága. Szerintem rohadtul nem éri meg. :N

(#19) nemlehet: Tudod mennyi ajándékba kapott illatos gyertyánk vicces bögrénk meg ilyen haszontalan porfogó f*szságunk van itthon? Egy nagyobb kartondoboz tele vele.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#21) nemlehet válasza 8th (#20) üzenetére


nemlehet
őstag

A gyertya még hagyján :D Mi a budiban használjuk el őket, szóval fogyóeszköz. De igen a bögrék nagyon el tudnak szaporodni, nekünk is landolt a padláson egy doboznyi mert már nem fért a szekrénybe.
Ízléstelen csicsás kamu porcelán étkészlet nincs? :D Ha kell van eladó jó áron...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) UnA válasza nemlehet (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

A Hardveraprón van erre egy jó kategória, az "ingyen elvihető" - nekem még nem volt olyan cuccom, amit ne akartak volna elvinni :)

(#23) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Az a legjobb mikor Anyám elkezdi harsogni hogy majd Ő hoz a gyerekeknek tengerimalacot/papagályt/aranyhalat/kiskutyát/kismacskát/egeret/patkányt/lovat/tyúkot (stb..) és ezt persze a gyerekek előtt akik egyből rázendítenek hogy: Apaaaa lécci-lécciii, és én vagyok a szar ember, illetve én sértek meg mindenkit mikor nem engedem. Az udvarba se nemhogy a házba.
Ezt a mondatot meg annyiszor hallottam hogy mikor elkezdik márcsak felteszem a kezem és elhallgatnak: "Minek vesztek újat, ott van a mi régi lepukkadt szutykunk, amit már három éve kint tárolunk a garázsban mert mi sem tudjuk hová tenni?"

(#24) Huntszy válasza DiamondBack (#23) üzenetére


Huntszy
tag

Ebbe az élő állatosdiba még bele se gondoltam. Nálunk most van úton az első gyerkőc. Lehet gyorsan össze kell kalapálnom egy rulez listát, kinyomtatni, lelaminálni és minden közeli rokon kezébe nyomni, hogy ezeket nehogy! :D

Edit: amúgy a Marketplace ilyen szempontból nagy csoda. Nekem is sikerült már régi lepukkant TV-t meg hasonlókat ott elpasszolni. Ami ráadásul előnye apróval szemben, hogy szerintem többen használják az egységsugarú emberek közül másrészt meg random feldobja emberek hírfolyamában, hogy ez meg ez van a közeledben (nekem is) így jobban ráakadnak. Mondjuk én mindent pénzért teszek fel, ha más nem egy jelképes ezresért vagy valami. Ezzel kerülöm el az ingyér hiénákat, őket nem kedvelem.
Ismerőst pl nagyon elkapta a minimalizmus tavaly mikor beütött a karantén. Mondta, hogy minden létező fölösleges vagy félig fölösleges bizbasztól megszabadult Marketplacen. Valami 2-300k-t kalapozott össze kacatokból pár hónap alatt és még helye is sokkal több lett :D Külön öröm ebben, hogy nem a város széli szeméttelepet gazdagítod, attól, hogy nekünk évek óta csak a port fogja az ajándékba kapott elektromos yénai tál izé más lehet pont szeretni fogja. Még környezetkímélő is.

[ Szerkesztve ]

(#25) updog válasza Huntszy (#24) üzenetére


updog
senior tag

Vannak ilyen körzeti ingyen keres / kínál csoportok is facen, ott annyi a +1 hogy ha felajánlasz, és olyanod van, akkor még válogathatsz is hogy ki vigye (mondjuk ez már az advanced level, ha nem csak szabadulnál a cuccoktól az első jelentkező által, hanem esetleg próbálod kiszűrni hogy ki a rászorulóbb, vagy simán csak face control, hogy biztos nagyobb eséllyel még jó helyre is kerüljön, vagy ha esetleg direkt jótékonykodna az ember).

A témához: egyrészt szép lett a terasz :)

Én is nagyon utálom a rengeteg legjobb tesó, legjobb apa, legjobb munkatárs bögrét, a millió egy apró kis szobrot ami csak arra jó hogy leverje a gyerek, és takarításkor egyesével kelljen fogkefével kibogarászni a rücskeiből a port, de igazából még az ezeréves könyveket is amik megvannak gyerekkorunk óta, de szentimentális okok miatt nem lehet elvinni ide a könyvtár mellé a könyvbedobóba.

Mondjuk nekem is van pár "jó lesz valamire" dobozom amit a 2016-os költözés óta nem nyitottam ki, tavaly elkezdtem ingyen elajándékozni belőle, kettő nap múlva kellett volna a HDMI-miniHDMI (vagy milyen, ami kamerákhoz kell) kábel amit elvittek, szóval azóta megint nem forszírozom ezt a selejtezést :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26) Huntszy válasza updog (#25) üzenetére


Huntszy
tag

Kábelből, adapterből akármilyen egzotikus legyen 1 mindig jó ha van egy dobozban. A második már tényleg fölösleges. Jártam már úgy, hogy rossz adaptert vettem meg de direkt nem vittem vissza kicserélni, még talán jó lehet alapon. 1 évet várt a sorára de tényleg jól jött :D

(#27) nemlehet válasza Huntszy (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát igen, pont ezért tartom meg azt a kábelt amivel Nokia 6500-ról lehet faxolni :D Sose tudhatod.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Syl válasza nemlehet (#27) üzenetére


Syl
nagyúr

Valahol nekem is megvan még az a pécé soros portra csatlakoztatható (saját kézzel gyártott) infra érzékelő, amivel az Ericsson R320-szal tárcsáztam az internet szolgáltatót és 9600 baud-dal "száguldoztam" a zinterneten.
Sose lehet tudni, hátha még jó lesz valamire az is :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Pár éve az előző helyen ahol laktam, kiégett egy lakás, mindenük odalett.
Megragadtam az alkalmat, és ment evőeszköz készlet, tányér és pohárkészlet, karácsonyi dekorációs sütis tál, tévé, meg minden, amit találtam, és csak a helyet foglalta.
Jó volt segíteni, és a plusz hely is... :)

Rip and tear

(#30) kenand válasza Narxis (#4) üzenetére


kenand
veterán

Én inkább valami ipari festékrendszert ajánlanék: Milesi vagy Helios Lazurind aqua. Sokkal szebb, tartósabb. mint egy Sadolin stb. Kültéri fa ablakokat is ilyenekkel kezelik gyárilag

Szépe lett a fedett terasz

[ Szerkesztve ]

(#31) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nálunk kerítés + árnyékolás projekt futott, mert hirtelen eladtak egy nyaralót felettünk és jött 2 icipici gyerek appával meg annyyával, jövőre épül a családi ház. A kazán hirtelen kerítéssé alakult. Már csak a hang az amivel valamit kezdeni kellene. [kép]
Tipp h mennyibe került?

Látom te sem unatkozol, nem a sörrel a kezedben a TV előtt ülő fazon vagy. :R

(#32) Lenry válasza Kolondrum (#31) üzenetére


Lenry
félisten

a kerítés?
ha úgy csináltattad, akkor sokba.
ha te csináltad, akkor egy kicsit kevesebbe, de úgy is sokba :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) nemlehet válasza Lenry (#32) üzenetére


nemlehet
őstag

Egyik haverom mondta, hogy a kerítés a középosztály luxusautója :D Egy kovácsoltvas kapura vagy egy pofásabb megoldásra simán elmegy az éves KSH átlagbér.... akár többször is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#34) Kolondrum válasza nemlehet (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az utcafronti kerítés kov.bas jellegű, kapu (úszó 4.5m), viacolor, beálló toldás, hátul drótháló 250 magasan közel 4 milla volt.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lenry válasza nemlehet (#33) üzenetére


Lenry
félisten

mondjuk ez olyan, hogy általában 30-50 évente egyszer kell megcsináltatni, szóval nem akkora gáz, ha sokba kerül.

szerencsére mi kerítéstémában ott állunk, hogy az már megvan, hogy mi nem tetszik, de az még nincs, hogy akkor mi legyen, szóval eddig ingyen volt :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Kolondrum válasza Lenry (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt is ez volt a cél, nem kapott sehol semmi sem fát, mert elrohad. 3-4 réteg adhezor van minden fém felületen. Nem volt sima ügy megvalósítani és utána helyre jönni anyagilag.

(#37) Huntszy válasza Kolondrum (#36) üzenetére


Huntszy
tag

Hát csak ezzel kapcsolatban meg az a bibi, hogy ha valaki szereti a fát, a full fém dolgokat meg nem akkor meg oké, hogy nincs dolog vele a hátralevő életében kb csak végig nézze fanyalogba akárhányszor hazaér? :S

Jó azoknak akik szeretik a fullmetal dolgokat. Csak mi bolondulunk a természetesebb dolgokért. Amikbe meg bele van kódolva a rohadás mert így működik a természet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Kolondrum válasza Huntszy (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én jó érzéssel nézek rá. És ha már fa, abból akad elő jó pár. Pofás lett ahogy én nevezem.

(#39) UnA válasza Kolondrum (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

De ez olyan környék arrafelé, hogy kötelező a 2 és fél méter magas kerítés? :)

(#40) Kolondrum válasza UnA (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hátra ahol 2 gyerekes család nyüzsög? Kevés is! De a fő ok, a durva szintkülönbség. Így is ha a terszon áll, akkor éppen nem lát a mi teraszunkra. Az a kb 2 hét még nyitva volt mikor jöttek nekem volt rossz, mintha minden tekintet ránk... :DD

(#41) 8th válasza Kolondrum (#34) üzenetére


8th
addikt

Kapuról dobsz fel egy képet? :)

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#42) Kolondrum válasza 8th (#41) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#43) Lenry válasza Kolondrum (#42) üzenetére


Lenry
félisten

úúú, ez nagyon jól néz ki :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) Huntszy válasza Kolondrum (#42) üzenetére


Huntszy
tag

Oké, ez nagyon király :D

(#45) UnA válasza Lenry (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem meg nagyon csúnya, de nem nekem kell tetszenie. És ha Kolondrum szereti ezt, akkor ez bőven elég... :)

(#46) Kolondrum válasza UnA (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát a régihez mérve kb bármi szebb. Másik oldalról nézve is (kintről benézve) én szépnek tartom. A környezet is így van vele. Igazából az első vagy akinek nem tetszik. :)

(#47) UnA válasza Kolondrum (#46) üzenetére


UnA
Korrektor

Sikerült még közelebbről megnézni a képet, és rájöttem, hogy az a zöld bigyó nem része a tervnek... így már tényleg profi :)

(#48) Kolondrum válasza UnA (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

:C Hát ja, az a szomszédé. :)

(#49) Huntszy válasza UnA (#47) üzenetére


Huntszy
tag

Az engem is megzavart de sikerült kibogarásznom, egy fél perc után :D

[ Szerkesztve ]

(#50) 8th válasza Kolondrum (#42) üzenetére


8th
addikt

~4M forint szerintem brutál sok volt ezért a munkáért.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.