Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Nálam még 4db CRT található (2db 15", 1db 17" és 1db 19"-os). A 19"-os SAMSUNG SyncMaster 900p és a 15"-os Belinea napi használatban van. Bár utóbbi csak tesztelgetés és gépjavítás erejéig. Lett volna már rá alkalmam többször is, hogy lecseréljem őket, de amíg működnek használom őket. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#2) EmberXY


EmberXY
addikt

50 Hz egy CRT monitoron...
Kifolyik az ember szeme, ha egyszer odanéz, nem is kell folyamatosan nézni.. :D

Nekem is CRT monitorom van még sajnos, de már készülök leváltani, az a tapasztalatom, hogy 85 Hz alatt bántja a szemet...

Up the Irons!

(#3) #27483136 válasza EmberXY (#2) üzenetére


#27483136
törölt tag

Én tavaly májusban -hazafelé jövet- Budaőrsön bementem kiflit meg kefírt venni a madarasba, és kijöttem egy 17" Wide Hanns-G-vel, amit 15k-ért vesztegettek. Azóta nincs CRT-m :)

Nem válasz, csak mellényomtam

[ Szerkesztve ]

(#4) EmberXY válasza #27483136 (#3) üzenetére


EmberXY
addikt

Valószínű, hogy az én CRT korszakom is valahogy így fog véget érni. :D

Up the Irons!

(#5) szablya


szablya
tag

Nálunk van még egy Samu SyncMaster 15GLi, 1024x768@75Hz-en megy, van már 5-6 éves, és a színei már nagyon elmentek, fényerejét szoftveresen kell feljebb húzni.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) k.


k.
őstag

Hát nem siettétek el:D
Nálunk pc szinten 2003 óta nincs CRT tvben nekem az első TV-m is lcd volt-2005- a szülőknek pedig 2006ban egy Sony Bravia képében jött el a váltás:D
Valahogy nem hiányzik a crt. :U

(#7) proof88


proof88
addikt

Tartaléknak nekem is van egy 14-es LG-m, ugyanúgy 1024x768@60Hz :) A Pentium D-s gépemhez meg egy 19-es LG van, 900B egészen pontosan, azt 1280x960-ban használom 85 Hz-en. EmberXY-hoz csatlakozva, én is úgy vettem észre, hogy 85 Hz alatt érzem hogy rossz a szememnek ... ehhez hozzá kell tenni, hogy én évekig a kis monitort használtam még általános alatt, nem is értem akkor hogy nem zavart, csak egy idő után már éreztem hogy iszonyat gyorsan elfárad tőle a szemem, azért is lett leváltva a 900B-re. Azon a 85 Hz teljes felüdülés. De az otthoni gépemhez már én is TFT-t használok, használtan vettem anno egy Samu 913N-t asszem 20-ért, már megszoktam, bár eleinte nem voltam megelégedve a színeivel annyira, mint amennyire a bnőmnél lévő 22-es ASUS TFT-vel vagyok, végeredményben állítgatásokkal sikerült egy elfogadható képet kihozni belőle, de a 22-es ASUS-nak akkor is jobb képe van ... VW222U egyébként az, persze mindkettő TN-paneles. Ez a 22-es meg még 50 felett volt újonnan, mikor vettük, persze a DVI-bemenete dobott rajta jópár ezret a csak D-Subos modellel ellentétben, de mindegy.

(#8) gamek!ller válasza k. (#6) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én nekem is 2 hete van meg életem első LCD monitora..

(#9) k. válasza gamek!ller (#8) üzenetére


k.
őstag

Láttam:D
Én meg most adtam el a nagygépet, meg hozzá egy 17 colos FSC monitort. Noti lesz a szülőknek helyette, de az én notim is repül, macbook pro jön helyette. Baromira várom:D

(#10) Tim82


Tim82
nagyúr

Két monitorom van: Dell P991 és Acer AL2423WA. A Dell jelenleg nyugdíjban van (tökéletesen működik, de nehéz, sok helyet foglal és sokat fogyaszt), az Acer van helyette.

Azt kell hogy mondjam, hogy még egy S-PVA panel sem éri el teljesen azt a képminőséget, amit egy jó minőségű képcsővel ellátott, hibátlan CRT tud produkálni. Pedig elégedett vagyok az Acerrel amúgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11) k. válasza Tim82 (#10) üzenetére


k.
őstag

Az a helyzet, hogy az emberek 97%-ának-köztük nekem sem- nincs szüksége arra a profi képminőségre amit egyes drága CRT-k tudnak. Ahol pedig kell, ott megveszik a fél millás Eizo és tsai monitorokat és a probléma letudva.

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam 2 éve van LCD, de csakis azért, mert a CRT nem fért bele a notimba.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Lenry válasza proof88 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is 900B volt a halott moncsi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) FPéter válasza lezso6 (#12) üzenetére


FPéter
aktív tag

:DD :W

Egyébként 2000 óta TFT van, szerintem ha még 10 évet CRT-zek, rég szemüveges lennék (most még nem vagyok, kop-kop)...
De a legnagyobb öröm mégis az 1024x768 elhagyása volt, néhány évvel később. Kitárult a világ:)

(#15) Thome


Thome
addikt

Még jó, hogy nekem CRT monitorom utoljára 2003 végén volt... :DDD

(#16) maláj


maláj
őstag

Nekem egy Nokia 445Xi van szép nagy darab 21"-os dög ;]
de azért szeretem, eddig még nem hagyott cserben :B
1024x768@120Hz-en hajtva, amíg működik addig marad utána + majd veszünk valamit 50k árban maximálva a dolgot :K

[ Szerkesztve ]

(#17) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nekem tavaly december óta van TFT. Megváltás volt a 17"-os CRT utána a 22". ;]

(#18) Lenry válasza maláj (#16) üzenetére


Lenry
félisten

21" 1024-ben? :Y
nem baromi nagy az? nekem volt 21"-em, egy Dell D2128-TCO, azt 1280x1024-ben használtam, de csak mert 1600x1200-ban nem vitte a 85Hz-et, de kb az lett volna az ideális felbontás neki.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) remixboy


remixboy
tag

nekem egy Peacock 15" crt van 1997 es német gyártmány.
német hozta nekünk P1 es géppel 2001 táján.késöbb p2 lett rákötve,
és egy p4 is rá lett kötve. Mai napig használom az új gépemmel de sajnos
max felbontást nem tudom élvezni.kicsit fakó, reggel nehezen indul ugyan
de még működik!

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#20) k. válasza remixboy (#19) üzenetére


k.
őstag

Hogy bírja még a szemed? Én ha sokat ülök a noti elött, még az LCD-től is elfárad a szemem, hátmég a CRT áldásos hatására mit reagálna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.