Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) laceeeboy válasza Logan1212 (#2850) üzenetére


laceeeboy
tag

Visszamenőleg nagyon sok drivert kipróbáltam már, de egyik sem segített. Ahogy írtad ezt a "Hűtés gondolom hatékonyon van."-t, eszembe jutott, hogy a felső 5 érintésérzékeny gombból az utolsó kettőt még sosem tudtam használni. Olvastam, hogy az utolsó szabályozza a hűtést. Melyik drivert kell leszednem hozzá?
A Lenovo Energy Management szoftverrel próbáltam, ezt tűnt logikusnak, de erre nem reagál.

(#2852) laceeeboy


laceeeboy
tag

Logan1212:

Most olvasgattam vissza az itt lévő kommenteket, és láttam, hogy neked 1366-on a BF3 megy fullon?
Nekem 1366, minden low/off és élvezhetetlen 15-25 FPS-eket kapok. (BF4-ben is kb.)
Y570-ed van neked is?

Mivanmá' ezzel, hogy lehet, hogy valakinek jó, valakinek meg nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#2853) Borote válasza laceeeboy (#2852) üzenetére


Borote
addikt

Könnyen lehet, hogy IGP-ről futtatod...
Gyári Windows-os változatod van?

"a Win7 kicsit lassúnak tűnt." - mi volt lassú? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2854) laceeeboy válasza Borote (#2853) üzenetére


laceeeboy
tag

Éppen elképzelhető, de NVIDIA beállításoknál a GT555M van kiválasztva indításhoz, és ha monitorozom az infókat játék közben (pl.: MSI Afterburnerrel) akkor az MSI is a GT555M-et írja ki.
64 bites Windows 8.1 Enterprise-t használok, a Win7 kicsit lassúnak tűnt.

(#2855) laceeeboy válasza Borote (#2853) üzenetére


laceeeboy
tag

Friss telepítés után is lassan állt fel a rendszer, indulás után sokáig kínlódott mire el tudtam indítani valamit.
Türelmetlen vagyok, na! :D

(#2856) Borote válasza laceeeboy (#2855) üzenetére


Borote
addikt

Akkor vegyél SSD-t :) Meg használj altatást - utóbbinál nincs nagyon gyorsabb. Én kb havonta egyszer indítom újra a gépemet, akkor is azért, mert valamiért muszáj lekapcsolnom, újraindítanom frissítések miatt, áramtalanítanom, vagy megnézni valamit BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#2857) laceeeboy válasza Borote (#2856) üzenetére


laceeeboy
tag

Egy SSD tervben van, de most mondtam fel a melóhelyen, úgyhogy odébb lesz :)
Vagy elképzelhető, hogy Win8.1 alatt nem fog menni ez a hűtés állítás?
Megnéztem a CS:GO-t HD3000-el is, kb hozza ugyanazt a szintet (annyi, hogy ha ezzel futtatom egy alacsonyabb 4:3-as felbontást állít be alapértelmezettnek a játékban), de amint felmelegszik elkezdődnek az FPS droppok.

Talán egy hűtőpadra mégis be kell majd ruháznom.

(#2858) Borote válasza laceeeboy (#2857) üzenetére


Borote
addikt

Ha melegszik, akkor pasztázás és takarítás kell.

"Vagy elképzelhető, hogy Win8.1 alatt nem fog menni ez a hűtés állítás?" - ezt a többiektől kell megkérdezni, nekem két éve nincs Y570-em :D Úgyhogy nem tudom, hogy áll driver téren, de az energy management biztosan kell.
Ráadásul 8.1-et tettél rá, viszont a Lenovo oldalon csak 8-hoz való driverek vannak (és igen, nem minidig kompatibilisek).

(#2859) laceeeboy válasza Borote (#2858) üzenetére


laceeeboy
tag

Már szinte Windows telepítéssel álmodom, annyiszor volt mostanában :))

Lehet, hogy összenézem még, hogy minden driver van-e Win8-ra és fölrakom azt, vagy visszatérek a Win7-hez és türelmesebb leszek. Igazából mindegy melyiket használom, csak oldja meg a problémámat.

Szerk.: Tegnap takarítottam ki, viszont pasztázni még nem pasztáztam. Az előző tulaj sem említette, úgyhogy már két éve ugyanaz a paszta van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2860) Borote válasza laceeeboy (#2859) üzenetére


Borote
addikt

Gyárilag Windows-zal jött a gép?

[ Szerkesztve ]

(#2861) laceeeboy válasza Borote (#2860) üzenetére


laceeeboy
tag

Igen, Win7-tel. De múltkor felraktam, és az alján lévő sorozatszámot nem fogadta el. (Win7 Home Prem)
Egyébként ha rakok rá mondjuk egy 64bites Win7 Ultimate-t, akkor ahhoz is jónak kellene lennie a sorozatszámnak? Vagy csak a gyári Home-hoz jó?

(#2862) Borote válasza laceeeboy (#2861) üzenetére


Borote
addikt

Töröltétek a OneKeyRecovery-s partíciót? Ha nem, akkor kapcsold ki a gépet, és indítsd el az OKR gombbal (azzal a picivel). Ez lenne a nyerő, ugyanis ez szépen fel van driverezve, itt csak GPU drivert kellene frissítened.

W7HP kód csak W7HP-hoz lesz jó, ha nem fogadja el telepítéskor, semmi gond, telefonon még be lehet aktiválni :)

[ Szerkesztve ]

(#2863) laceeeboy válasza Borote (#2862) üzenetére


laceeeboy
tag

Nem reagált rá, úgyhogy gondolom igen.
Mivel ma még ráérek, elkezdem a Win7-et megint, aztán meglátjuk mi lesz. (Win7 alatt még nem próbáltam a OneKey cucclit, egyáltalán az kell akkor a hűtési módok váltásához?)

(#2864) Borote válasza laceeeboy (#2863) üzenetére


Borote
addikt

Nem, az OKR-nek az lett volna a lényege, hogy egy gombnyomás, és 15 perc után kulcsrakész Win7-t kapsz driverekkel együtt :) de ha törölték a partícióját, akkor szopó.
Olvass vissza, hogy a többieknek milyen Win8 tapasztalataik voltak, nekem olyan extrém nagy ellenszenvem vagy szimpátiám nincs a Win8-cal kapcsolatban. A Task Manager tetszik, a különböző beugráló menük kevésbé, úgyhogy ha Win8-as gép kerül elém, én általában valamelyik startmenü programmal kezdek :D Viszont azt tudom, hogy a Win7-tel nagyon szépen működik, így ha mára nem, hibakeresésre tökéletes :)

(#2865) laceeeboy: GPU driverből először az Intelt, aztán az nVidiát tedd fel. Azt majd a többiek megmondják, hogy kell-e a Lenovo-féle is, az én szokásom az, hogy először felteszem a gyártóit, és utána az nV-félével frissítek.

[ Szerkesztve ]

(#2865) laceeeboy válasza Borote (#2864) üzenetére


laceeeboy
tag

Megértelek, Win8-at el sem kezdtem még úgy telepíteni, hogy a Start8-at előtte le ne töltöttem volna pendrivera :)
Felraktam egy Win7-et, mostmár tudom szabályozni a hűtést, úgyhogy megmaradok ezzel. Estefelé kipróbálom a játékokkal is :)

(#2866) Sk8erPeter válasza Borote (#2864) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Task Manager nekem is tetszik a Windows 8-ban, az nagyon ötletes. Sok más ilyen jellegű hasznos apróság is van a Windows 8-ban. DE hogy a KIKAPCSOLÁSHOZ vagy bármilyen átmeneti leállításhoz a jobb alsó sarokba kell vinni a kurzort, aztán a BEÁLLÍTÁSOKRA (!!) kattintani, az például elég kiakasztó. :DDD (Mi köze a BEÁLLÍTÁSOKNAK ahhoz, hogy le akarom állítani a gépet? Még szerencse, hogy az altatáshoz Fn+F1 működik a laptop-billentyűzeten.) Meg van még pár ilyen retardáltság, amitől kimegyek a fazonomból, ha Windows 8-at használok. :D Például az alkalmazások hülyeségei. Miért nincs általában valami X gomb a kilépésre, miért csak az Alt+F4 működik, vagy pedig a Start gomb megnyomása, ha mást akarok használni (utóbbi esetben CPU-időt és memóriát nem igényel, de asszem kilapozódik az alkalmazás)?
A csempét szerintem fikázták elegen, én most nem akarom pluszban, de sajnos nekem sem sikerült hozzászoknom, és mai napig nem értettem meg, miért nem teremtettek ebben átmenetet, hogy mindez opcionális legyen (akinek bejön a csempe, azt használja, akinek nem, az marad a klasszikus Start-menünél - így talán nem lett volna az egész olyan erőszakos, ami visszatetszést váltott ki).
A Skype-alkalmazás szarsága mondjuk nem minősíti úgy általában a Windows 8-at, de azért az alkalmazások úgy nagyrészt meglehetősen kreténül vannak megcsinálva: anyám gépén fent volt, nővérem be akart jelentkezni saját accounjával, nem engedte, mondván, ahhoz teljesen új felhasználói fiók szükséges, a jelenlegiből ez nem lehetséges. Gratulálok ezért a Microsoftnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2867) laceeeboy válasza Sk8erPeter (#2866) üzenetére


laceeeboy
tag

De ezeken kívül nem nagyon jut eszembe más, most nekem sem. Ha felrakod a Start8 nevű progit, akkor szinte Win7-et kapsz néhány újítással. És akkor még a kikapcsolás is a régi jól megszokott módon mehet :D

(#2868) Logan1212 válasza laceeeboy (#2851) üzenetére


Logan1212
tag

Szerintem próbáld a onekeytheaterrel a hűtést.
Nekem is y570em van, i7 2gb gt555m, 8gb ram.
A win 7 aktiválást pedig pár hozzászólással ezelőtt írtam , megy csak telefonon kell, Igen elvileg csak home premiumhoz jó.

[ Szerkesztve ]

(#2869) Sk8erPeter válasza laceeeboy (#2867) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De érted, milyen már az, hogy egy külső szoftverrel kell megoldani ilyen alapvető jellegű problémát. :D Nekem még ezt nem sikerült megértenem, hogy ezt vajon miért így csinálták, ha sikert akartak aratni a 8-asnál, miért nem vonzották be a lehető legnagyobb felhasználóbázist (például én azért nem láttam indokoltnak upgrade-elni a tavaly januári akció keretében a 8-asra, mert nem láttam úgy, hogy szeretnék rá pénzt áldozni, még ha az csak 9-10 rongy is; mondjuk a másik oka az, hogy MSDNAA-program keretében úgyis megkapom ingyen ;]), úgy, hogy nem feltétlenül erőltetik a radikális újításokat, és akkor nem vagy kevésbé lenne az a helyzet, hogy a 7-es az új XP.

Sk8erPeter

(#2870) laceeeboy válasza Logan1212 (#2868) üzenetére


laceeeboy
tag

Win7 alatt már sikerült elindítani ezt a hűtésszabályzást is, ami természetesen megoldotta a problémát. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Sk8erPeter:
Azért nem így csinálták, mert így lenne logikus :D
Egyébként hallottam olyat is, hogy nemsoká ingyenes lesz a 8, ki tudja mennyi igaz belőle, de hallottam.

(#2871) Borote válasza Sk8erPeter (#2869) üzenetére


Borote
addikt

Miért nem vettél Samu 840-est, amikor volt mellé ingyen VUP? :DDD

(#2872) Sk8erPeter válasza Borote (#2871) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Samsung 830 után drága lett volna még egy SSD. :)

(#2870) laceeeboy :
"Egyébként hallottam olyat is, hogy nemsoká ingyenes lesz a 8, ki tudja mennyi igaz belőle, de hallottam."
Kitől? Vér Istvántól? :DDD

Sk8erPeter

(#2873) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Van valakinek Seagate 500 GB 7200 rpm-ml szerelt verziós Y570 masinája?

Csak azért kérdem, mert az elmúlt fél évben 2-3 alkalommal halottam furcsa kerregést vagy talán kattogást(?) ami kicsit nyugtalanít...

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2874) Sk8erPeter válasza Puma K (#2873) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem WD van benne, de HD Sentinel mit mond rá?

Sk8erPeter

(#2875) laceeeboy válasza Sk8erPeter (#2872) üzenetére


laceeeboy
tag

Most kérdeztem meg haverom, azt mondta, hogy MERT NAGY RAJTUK A NYOMÁS! :DDD
Sry, én azt hittem, hogy komolyan mondja.

De itt motyogja a fülembe, hogy elvileg azért lenne ingyenes, merthogy mindenki más ingyen adja (Steam, Apple)

(#2876) laceeeboy


laceeeboy
tag

Azóta BF4 is 1366-on 30-50FPS :C

(#2877) Puma K válasza Sk8erPeter (#2874) üzenetére


Puma K
veterán

Esetemben a HD Sentinel semmit nem ér, mert a firmware miatt 70%-ot olvas ki mindig.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2878) Sk8erPeter válasza Puma K (#2877) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Konkrétan melyik verzió? Próbáltad már legfrissebbel is?

(#2875) laceeeboy
"De itt motyogja a fülembe, hogy elvileg azért lenne ingyenes, merthogy mindenki más ingyen adja (Steam, Apple)"
hümm? Ez most nem jött át.

Sk8erPeter

(#2879) laceeeboy válasza Sk8erPeter (#2878) üzenetére


laceeeboy
tag

A Linux alapú Steam OS is ingyenesen jön/jött, az Applenek is ingyenes az OSX Maverick-e.

(#2880) Puma K válasza Sk8erPeter (#2878) üzenetére


Puma K
veterán

HD Sentinel-ből próbáltam-e már a legfrissebb verziót? Arra gondolsz?

Mert igen néztem.
Korábban írta valaki itt a topic-ban, hogy nem is fog mást mutatni. Frimware-t meg nem akarok frissíteni :U

Az egész csupán érdeklődés tárgyát képezte nálam, hogy akinek ilyen vinyóval szerelt Y570 masinája van az tapasztalt-e hasonlót.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2881) sesshou válasza laceeeboy (#2849) üzenetére


sesshou
senior tag

Ha még nem pasztáztad át akkor sztem azzal csak óvatosan mert van benne egy csavar amin van egy olyan címke amit ha megpiszkálsz szétesik teljesen és sztem azzal ugrott a garanciád.

(#2882) Borote válasza sesshou (#2881) üzenetére


Borote
addikt

Kérdés az, hogy van-e egyáltalán még rá garancia, mert már nem mai gép...

(#2883) laceeeboy válasza sesshou (#2881) üzenetére


laceeeboy
tag

Még egyelőre nem, de a napokban amúgy is lejár, vagy már le is járt a gari :)

(#2884) sesshou válasza laceeeboy (#2883) üzenetére


sesshou
senior tag

Én a garancia lejárta után vettem észre hogy a zsanérok megsemmisültek a gépben. meg hogy a dvd-olvasó meghalt (habár az már lehet hogy egy évvel azelőtt meghalt :)) úgyhogy ha még nem járt le akkor gyorsan csekkold le az ilyeneket:)

(#2885) laceeeboy válasza sesshou (#2884) üzenetére


laceeeboy
tag

Hogyhogy megsemmisültek? :DD
Nem szoktad hajtogatni, hogy nem vetted észre?
Én azért szoktam néha hurcolászni, szerencsére semmi baja. Akitől vettem asztaliként használta, billentyűzettel monitorral és ez látszik is rajta. Nem hiszem, hogy sokat lett volna hajtogatva, de azért köszi a tippeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#2886) sesshou válasza laceeeboy (#2885) üzenetére


sesshou
senior tag

Egészen addig nem tűnt fel mert a zsanér felett lévő réteg tartotta a monitort (a zsanérokat az aljához kötő részek mentek szét igazából) és csak akkor vettem észre mikor szét kaptam hogy újra pasztázzam.
Sajnos... de szerencsére sikerült vennem e-bay ről egy vadi új ajzatot 10 000 forintért szállítással és kicseréltem.

(#2887) laceeeboy válasza sesshou (#2886) üzenetére


laceeeboy
tag

Akkor legközelebbi takarításnál átnézem én is. Semmi előjele nem volt akkor? Nyikorgás, feszülés?

(#2888) sesshou válasza laceeeboy (#2887) üzenetére


sesshou
senior tag

Amikor kinyitottam a laptopot a gépház teteje valamelyest felhajlott de nem feltünően.

(#2889) laceeeboy válasza sesshou (#2888) üzenetére


laceeeboy
tag

Mondjuk szerencsére én nem tapasztalok ilyet még, plusz ha akksi nincs benne akkor kétkezes a kinyitás még mindig. De mindenképp átnézem.

Szeretnék majd SSD-t bele később, és a HDD-t sem szeretném kidobni. A DVD író helyére raknám a HDD-t, milyen kábelt kell vennem, hogy használhassam külső DVD íróként ami most benne van? Lehetséges ez?

(#2890) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy MAC-ot lehet valahogy varázsolni a gépre?

köszi!

(#2891) Puma K válasza Bitpalace (#2890) üzenetére


Puma K
veterán

Mi az a "MAC"?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2892) Sk8erPeter válasza Puma K (#2891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát gondolom a Mac OS-re gondol... (Csak azt nem mozaikszóként kell írni, ahogy tette, mert akkor az a MAC-címet jelenti, mivel az a Media Access Control rövidebb alakja.)

Sk8erPeter

(#2893) Sk8erPeter válasza laceeeboy (#2879) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudtam, a SteamOS-ről is tőled hallottam először, le vagyok maradva, látszik, hogy nem követem a játékipart. :) Mindenesetre a SteamOS érdekes kezdeményezés, kíváncsi lennék, milyen lesz.

(#2880) Puma K :
furcsa, kíváncsi lennék az ilyenek okára.
A Samsung 830-as SSD (amim van) szintén ilyesmi jelenséget produkál, a régebbi HD Sentinel-verziók 100%-ot mutatnak, míg az újabb HD Sentinel-verziókkal 99% a kondíció, miközben a kép készítésekor legalábbis még tuti nem volt vele probléma.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2894) laceeeboy válasza Sk8erPeter (#2893) üzenetére


laceeeboy
tag

Pedig azt hiszem itt olvastam róla PH!-n :)

(#2895) Sk8erPeter válasza laceeeboy (#2894) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ettől még én nem olvasok el minden cikket PH-n :DDD

Sk8erPeter

(#2896) Logan1212 válasza laceeeboy (#2889) üzenetére


Logan1212
tag

Persze lehetséges a dvd egy usb-s sata kábellel tudod rákötni (van házzal meg ház nélkül is) , én Chaser-től vettem, itt a ph!-n
szerk..a caddy-t is tőle vettem.

[ Szerkesztve ]

(#2897) laceeeboy válasza Logan1212 (#2896) üzenetére


laceeeboy
tag

Királyság, köszi!

SzkéterPéter: Arra fel írtam, hogy szem előtt volt végig :DDD

(#2898) Sk8erPeter válasza laceeeboy (#2889) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Szeretnék majd SSD-t bele később, és a HDD-t sem szeretném kidobni. A DVD író helyére raknám a HDD-t, milyen kábelt kell vennem, hogy használhassam külső DVD íróként ami most benne van? Lehetséges ez?"
Pont itt írtam meg:
http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_y570_multimedia_mindenkinek/hsz_2806-2807.html

Sk8erPeter

(#2899) laceeeboy válasza Sk8erPeter (#2898) üzenetére


laceeeboy
tag

Bevallom full lusta voltam utánanézni :B

(#2900) lajxko válasza laceeeboy (#2889) üzenetére


lajxko
tag

Vagy vegyél mSATA SSD-t mint én, és akkor nem kell kompromisszumokat kötni.
AData SX300 SSD 2,5" 128GB (ASX300S3-128GM-C) ~29e

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.