Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Sk8erPeter válasza tomi319 (#3300) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#3302) tomi319 válasza Sk8erPeter (#3301) üzenetére


tomi319
tag

köszi, én sztem egy ilyet rendelek a gyári mellé: [link]

(#3303) lajxko


lajxko
tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Windows 10-et (TP) ezen a gépen?
A driverekre lennék kíváncsi, hogy sikerült-e életet lehelni mindenbe.

(#3304) mattheus


mattheus
őstag

engem is érdekelne valakinek a tapasztalata Windows 10 téren Y570-el :F

(#3305) r0by


r0by
addikt

Windows 8.1-ről frissítettem win10-re.
Minden oké, eddig semmi gondot nem tapasztaltam.
Gyors is, bár nyilván gyorsabb lenne egy szűz telepítéssel. De most nincs kedvem hozzá, teljesen elégedett vagyok vele.

(#3306) mattheus válasza r0by (#3305) üzenetére


mattheus
őstag

köszönöm!

(#3307) mattheus


mattheus
őstag

Érdeklődni szeretnék, hogy valahonnan, hivatalos forrásból, le lehet-e tölteni a magyar W7 Home
Premium x64-es változatát, ami működik ezzel a notebook típussal?

Korábban hallottam, hogy nem minden egyes OEM telepítő megfelelő ehhez, de ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom kellő információ hiányában.

(#3308) lajxko válasza mattheus (#3307) üzenetére


lajxko
tag

Így van, kapjál le n*mag*ról, vagy más forrásból egy MS Windows 7 Home Premium MSDN verziót, és aktiváld a géped alján található kóddal.

(#3309) Burki


Burki
aktív tag

Szia!

A hétvégén tettem fel rá a Windows 10-et. Aktivált Win 7-re letöltöd a Media Creation Tool-t, az elszöszmötöl neked egy darabig, aztán kiválasztod,hogy mit szeretnél megtartani, és ráengeded. A driverekről annyit,hogy a Win 8/8.1-es driverek teljesen jók hozzá, a dedikált videókártyához a hivatalos honlapon találsz Win 10 drivert, illetve az Energy Management szoftverből a 6.valahanyas működik.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3310) doddencs


doddencs
senior tag

Aki win10-et használ..
működik az fn+f6 páros, ami tiltaná a touchpadot? :)

(#3311) r0by válasza doddencs (#3310) üzenetére


r0by
addikt

Nálam működik.

(#3312) archie17 válasza r0by (#3311) üzenetére


archie17
tag

Nálam viszont a Win10 tönkrevágta a touchpad görgető funkcióit :DDD

(egyébként nagyon tetszetős bekapcs időket lehet vele elérni, még úgy is, hogy az enyémben nincs SSD)

[ Szerkesztve ]

(#3313) doddencs válasza r0by (#3311) üzenetére


doddencs
senior tag

és van ötleted, ehhez mi kellhet? driver v bármi más?

(#3314) archie17


archie17
tag

Sziasztok!

RAM bővítésnél kell valamire figyelni, akár vásárlásnál, akár beszerelésnél? (i3 2330M GT555M 2gb 4GB RAM modell) - pl. a RAM MHz az mit jelent, és milyet érdemes választani? Egy újabb 4GB-os modult szeretnék berakni a meglevő mellé. Jól sejtem, hogy pusztán bedugom az üres slotba, és jó vagyok? A dual channel eléréséhez mik a kritériumok?

szerk. csak külön "notebook ram" néven feltüntetett modulok jók nekem?

Köszi :)
Archie

[ Szerkesztve ]

(#3315) Sk8erPeter válasza archie17 (#3314) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Jól sejtem, hogy pusztán bedugom az üres slotba, és jó vagyok?"
Igen, mi más. :)

"RAM MHz az mit jelent"
http://superuser.com/questions/736381/what-does-the-mhz-of-ram-really-mean

"milyet érdemes választani?"
Milyen RAM-ot vegyek?

"A dual channel eléréséhez mik a kritériumok?"
Igazából a legbiztosabb a dual channel eléréséhez az, ha kapásból párban (kitben) veszed, meg itt olvashatsz egyéb kritériumokról, de a gyakorlatban tök más memóriamodulok is működhetnek együtt dual channelen (lásd az én példámat: [link]), meg persze ennek ellenkezőjére is van példa (hogy nem megy, ha fene fenét eszik is). De nem kell túlizgulni a kérdést.

"csak külön "notebook ram" néven feltüntetett modulok jók nekem?"
Igen, "Notebook DDR3 (SO-DIMM)" vagy hasonló megjelölésű RAM-ot keress (az asztali gépbe való nem lesz jó neked).

Sk8erPeter

(#3316) archie17 válasza Sk8erPeter (#3315) üzenetére


archie17
tag

Köszi! :R

(#3317) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes problémára lettem figyelmes az elmúlt napokban, amikor hosszú idő után (évek) beléptem a BIOS-ba. Az information menüpontban a Product Name és a Lenovo SN mellett INVALID szerepel.

Sajnos nem tudom, hogy mióta áll fenn ez az állapot, de szeretnék utánajárni. Esetleg járt valamelyikőtök hasonlóan? Tud valaki valamilyen megoldást javasolni rá?

Köszönöm!

UI: tud valaki olyan akkumulátort javasolni hozzá, aminek használata esetén az Energy Management nem küld figyelmeztetést, hogy az akksi nem eredeti ?

(#3318) Figo22


Figo22
csendes tag

Sziasztok,

SSD-vel szeretném bővíteni a gépem és ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis tapasztalatot begyűjteni. Milyennel érdemes bővíteni?

Előre is köszi

(#3319) r0by válasza Figo22 (#3318) üzenetére


r0by
addikt

Nekem egy Samsung PM810-es 64GB-os msata van a gépben.

(#3320) Sk8erPeter válasza Figo22 (#3318) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"SSD-vel szeretném bővíteni a gépem és ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis tapasztalatot begyűjteni. Milyennel érdemes bővíteni?"
Olyannal, amilyet ebben a topicban ajánlanak. Olvasd el az összefoglalót! Tapasztalatok és tesztek alapján lett összegyűjtve.
Ja, és fontos tanács, hogy ne higgy az olyan tanácsoknak, hogy rakd át a lapozófájlt HDD-re, vagy tedd ugyanezt a böngésző-gyorsítótárral, és hasonló baromságok, ezek egyszerűen nem helytállóak, feleslegesek, lassítanak, és még akkoriban születtek, és kerültek mélyen bele egyesek agyába kiirthatatlanul, amikor nagy volt a para, hogy az SSD-k milyen kevés ideig fogják bírni. A gyakorlatban ez nem igaz, a jó SSD-k jobban bírják az írási terhelést, mint ahogy arra paranoiásan számítottak (nézz meg írási stresszterheléseket), ha meg a vezérlőelektronika megy tönkre, akkor úgyis teljesen mindegy, hogy hogyan babusgattad az SSD-t, és kezelted úgy, mint egy porcelánbabát. :) Szóval a lényeg, hogy csak használd. :)

Sk8erPeter

(#3321) Figo22 válasza Sk8erPeter (#3320) üzenetére


Figo22
csendes tag

Köszi szépen

(#3322) donatel


donatel
tag

Hali!

Lenovo y570-nél a pasztázás után lehet gond a géppel, mert hallottam olyat, hogy a laptopok újapasztázása után 1-2 hónapra meghaltak az alaplapok, vagy a videókarik.

A lenovo y570-nek 16GB -ig bővíthető a memóriája. Jelenleg egy 4GB Samsung 1333Mhz Ram és egy 4GB Kingmax 1333Mhz Ram van benne. Tervezem hogy veszek egy 8GB Kingmax 1333Mhz Ramot a Samsung helyére és így 12GB lesz benne. Fog ez így működni, rakot már bele valaki ilyen felosztásban kingmax ramokat?

[ Szerkesztve ]

(#3323) Sk8erPeter válasza donatel (#3322) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ld. másik topic.

(#3321) Figo22:
Nincs mit. Majd írd meg, melyik lett végül. :)

Sk8erPeter

(#3324) Figo22 válasza Sk8erPeter (#3323) üzenetére


Figo22
csendes tag

Most jutottam el a beszerzésig egy Samsung 850 EVO lesz 250GB

Íme

(#3325) t-motion


t-motion
csendes tag

Sziasztok!
Hasonló játékost hajtok én is.
Két éve vettem bele egy Samsung 840EVO mSATA-t. Nagyon sokat javult a gépem. Úgyhogy bátran ajánlom hogy aki eddig nem tett bele, nyugodtan tegye bele, megéri a pénzt. :)

Én most a procit akarom kicserélni. i3-ról i7-re. Több oldat is találtam:

a chipset
és
chipset 2

Esetleg valaki cserélt már procit notebookba(ha nem is pont ebben a tipusban)?

[ Szerkesztve ]

(#3326) mattheus


mattheus
őstag

Tegnap vásároltam egy MSATA-s Samsung SSD-t (120 GB) és örömmel jelenthetem, hogy tökéletesen működik.

Első bekapcsolás után fura volt Nekem, hogy nem tudok belépni a BIOS-ba, csak Boot Disk-el volt hajlandó elindulni. Telepítés után viszont gond nélkül bejutottam oda is.

[ Szerkesztve ]

(#3327) archie17


archie17
tag

Én is most szántam rá magam egy komolyabb bővítésre, +8GB RAM és 120-as SSD. A rendszert újrahúztam (win10 Home-t lehet gond nélkül aktiválni a laptop kódjával, ha anno frissítettél ingyenesen), most minden tiszta és gyors :) Már nem nagyon játszom a gépen, de nincs látványos baja (a zsanérok és a hűtőborda rácsai viseltesek/hiányosak), viszont ezzel az upgrade-del remélhetőleg kiszolgál még egy darabig :)

(#3328) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy mitől lehet, hogy ha rácsatlakoztatom a töltőt akkor minden alkalommal egyet sípol a laptop?
Köszönöm előre is!

(#3329) Puma K válasza Boost3er (#3328) üzenetére


Puma K
veterán

Így hirtelen ezt találtam: Beep and no beep symptoms - Idea laptops

Meglehet érdemes lenne elvinni laptopszervizbe ami közel van hozzád, hogy nézzenek rá.

Vagy itt vannak ők a hivatalos Lenovo szervizesek: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.