Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Aureal válasza gabor_01 (#250) üzenetére


Aureal
senior tag

asszem a Google is tud előre letölteni térképet

Hogyan? PC-n le kell tölteni rá vhogy a térképnézetet? (sose foglalkoztam ilyennel, max. a google mapsben kinéztem az útvonalat ha vhova menni kellett)

(#252) sajtjani válasza Aureal (#251) üzenetére


sajtjani
tag

Otthon wifi-n a google navigációval ( a telón) megtervezed az útvonalat, letölti az útvonalhoz tartozó térképszelvényeket, amit offline tudod használni később. Vagy a pc-n a google térképen tervezed az utat, majd útvonal átküldése mobilra opció. Vagy, nem igazán profi, de használható a HERE WeGo: [link]

(#253) Aureal válasza sajtjani (#252) üzenetére


Aureal
senior tag

Csak nekem a komplett Magyarország térkép kéne, nem egy darabkája. Azt hittem gps alapon ezt már alapból tudják a nagyokos telók, de ha ugyanúgy pátyolgatni kell, egyszerűbb ha veszek használtan egy gps masinát a célra, ami eltárolja a bejárt útvonalat is előtervezés nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#254) sajtjani válasza Aureal (#253) üzenetére


sajtjani
tag

Navigálásra célgép: GPS, tartalék navinak: a telóra egy iGO. De mit vesztesz, ha telepíted az ingyenes HERE WeGo-t, letöltöd a M.o. térképet és használod?

(#255) B2man2 válasza Aureal (#253) üzenetére


B2man2
aktív tag

A Google térkép alkalmazásban a menüjében van egy olyan opció hogy offline térképek.
Ott kijelölési egy térkép részt amit wifin le tudsz tölteni a telefonra. 2 részletben egész magyarországot le lehet menteni.

(#256) liksoft válasza Aureal (#253) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
3 alkalmazást tudok javasolni.
1. HERE WeGo [link] letölthető térkép, tervezés rajta net nélkül.
2. HuMap [link] szintén offline, de nincs tervezés, viszont vannak turistautak.
3. Waze [link] net kell neki, csak a forgalom megnézésére használom indulás előtt (merre is menjek inkább....).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#257) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem Szüleimnek egy használt Redmi 7a készüléket. Nekem egy 4X-es van és tudom, hogy amikor vásároltam fontos volt olyat keresni amelyik B20-as. Gondoltam az újabb típusoknál már nincs ilyen gond, de tévedtem. Nézegettem az adatlapját és azt írja nincs benne. Hogy van ez? Továbbra is van itthon forgalomban a kétféle változat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#258) gabor_01 válasza sopruk (#257) üzenetére


gabor_01
senior tag

Leginkább Global változat van itthon, ami tudja a B20-at.
De [itt] ellenőrizd le vásárlás elött.

(#259) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Mi lehet a hiba? Viber 13.8.1.0
Kb. 2 hete a másikfél nem hallott engem. Leszedtem a Viber-t, újratelepítés és majdnem minden ok lett. A másik fél hall engemet. Jelentkezett viszont egy másik érthetetlen dolog is. A Viber-ből való kilépés után a kijelző felső, értesítési sorában megjelenik egy telefon ikon. Lefelé söpréssel megjelenik egy üzenet "Vissza a Viberhez". Lezárt kijelző felnyitásakor ez az üzenet fogad. Ezt az üzenete nem lehet eltávolítani csak ha lefuttatom a telefon tisztító alkalmazást.
Most pedig ez mellé ismét előjött, hogy a másik fél nem hall engemet :W
Telefonálás, WhatsApp stb. tökéletesen hallanak engem.

Tudtok valami megoldást?

köszi
Xiaomi Redmi 7A, Android 10 QKQ1, MIUI Gloval 11.0.3 Stabil
Felteszem a kérdést a Viber topikjában is.

(#260) Aureal


Aureal
senior tag

A "Messages alkalmazást" hol a gránátba lehet megtalálni a telón?
Jelszó beírásakor megjegyzett vmit egy alkalmazáshoz és utána mindig azt ajánlgatja, hogy beillessze-e automatikusan a Messages alkalmazásból. Én meg törölni akarom ezt a mentett jelszót, csak nem tudom honnét kéne. :F
Gondolom vmi gyári cucc ez a MIUI-ban, na de hogy hol? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#261) liksoft válasza Aureal (#260) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem lehet, hogy az SMS szolgáltatásra gondol? Vagy F+ ?? Én a F+ töröltem alapból, így ha ez, akkor nem tudom megnézni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#262) Aureal válasza liksoft (#261) üzenetére


Aureal
senior tag

Na, nagy nehezen...
Beállítások / Google / Automatikus kitöltés / Aut. kit. goog. / Jelszavak
Qrvára semmi köze semmilyen "Messenger alkalmazáshoz" ami állítólag alapértelmezetten az Android rendszer onboard üzenetküldéses és SMS-ező szolgáltatása lenne, viszont nálam telepítve sincs a play áruház szerint... Hát marhára egyértelmű dolgok ezek! :W
Merthogy alapértelmezetten meg Opera böngészőt használok rajta, csak ugye az applikációk meg ehhez a Google fiókhoz csesztetik a saját dolgaikat.

[ Szerkesztve ]

(#263) liksoft válasza Aureal (#262) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi! Akkor ez Android rendszerhez köthető .......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#264) Kaba


Kaba
veterán

Üdv.Egy hard reset után az android 9 és miui 11.0.1 van a telefonon.Egyenlőre nem kínálja fel a rendszer a frissítést az újabb verziókra.Érdemes váltani az újakra vagy maradjon minden a régiben?

[ Szerkesztve ]

(#265) gabor_01 válasza Kaba (#264) üzenetére


gabor_01
senior tag

Előbb-utóbb úgyis frissíti magát.

(#266) Watt25 válasza Aureal (#253) üzenetére


Watt25
veterán

Tisztázzuk. A GPS helymeghatározási rendszer. Ez valóban megy internet, Wifi, akármi nélkül. Megmondja, hogy hol vagy a Földön. Ennyi. De nincs adatkommunikáció. A GPS-nek semmi köze a térképekhez, útvonaltervezőkhöz. Valahonnan a telefonnak ismernie kell a térképet. Olyan nincs, hogy a GPS műhold útvonalat küld a telefonnak, egyirányú a kommunikáció. Tehát a térképnek a telefonodon kell lennie, ha teljesen offline akarod használni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#267) liksoft


liksoft
nagyúr

Sziasztok!

Az SMS alkalmazásom egyre követelőbben kéri, cseréljem le a Google alkalmazásra. De én NEM akarom, tökéletes a most meglévő. Tudja valaki, ezt a követelőző alkalmazásváltást hol tudnám letiltani? Rohadtul idegesítő, mikor hetente minimum kétszer közli, ő váltani szeretne. De én nem!!!!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#268) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!
Apukámnak ilyen teloja van. Viszont a Sony SRS-XB12 vezeték nélküli hangszóróval nem működik a rádió. Nem tudjátok mi lehet a baj? Youtubenál minden oké. Redmi Note 9-em van. Azzal nincs ez a gond.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#269) Watt25 válasza TCSZ (#268) üzenetére


Watt25
veterán

Rádió? Mármint az FM rádió? Aminek a használatához be kell dugni egy fejhallgatót a telefon Jack csatlakozójába, mert az az antenna?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#270) TCSZ válasza Watt25 (#269) üzenetére


TCSZ
senior tag

Igen. Offline rádió. De ezeken a készülékeken megy fülhallgató nélkül is.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#271) gabor_01 válasza liksoft (#267) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez jó kérdés, engem is érdekel.
A másik telefonomon (Redmi Note 9 Pro) már eleve a Google alkalmazás van.
Tökre használhatatlan.

(#272) liksoft válasza gabor_01 (#271) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt található a régi. A gond az, hogy a Viber esetén már feltettem a kérdést, hogyan tudnék régit telepíteni, de még nem jött rá válasz. Azért szerettem volna tudni, mert hiába vagyok informatikus, a telefont CSAK használom. Vagyis lépésről lépésre kellett volna egy itiner, mint egy újszülöttnek. :)
Szerk: Ha meg feltettem a régit ami megy, kiirtom a frissítéseket, mert csak rontanak a telefon használhatóságán. :W Pont ez az egy alkalmazás volt, mely frissítéssel kapta meg a telefonon a beállítások menüt, így a tértivevény lehetőségét is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#273) Watt25 válasza TCSZ (#270) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, akkor mit értesz nem működés alatt?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#274) TCSZ válasza Watt25 (#273) üzenetére


TCSZ
senior tag

A bluetooth-os hangszóró nem kompatibilis a gyári rádiós programmal.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#275) liksoft


liksoft
nagyúr

Sziasztok!
Valamiért fogy a szabad helyem, pedig nem töltöttem le semmit. Az ősz eleji OS frissítések után jelentkezett először. A tisztítóval akkor tudtam javítani a helyzeten, de mostanra már az sem segít. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy egymás után törölném az alkalmazásokat a telefonról. Van ugyan egy pár amit nem naponta használok, de a nyáron még vidáman elfértek! Vagy a Viber, vagy az OS a ludas.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#276) liksoft válasza liksoft (#275) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bementem az alkalmazások kezelésbe, és ott kezdtem törölni alkalmazásonként. Ugyan előtte a Viber alól kimentettem a képeket, videókat, de az nem dobott sokat. Az alkalmazásoktól viszont megtáltosodott a telefon, és az érdekes az volt, hogy a Chrome (amit soha nem használok!) adatok törlése után ugorhatott meg a szabad hely.
Már próbáltam megszabadulni tőle, de nem engedi. :(

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#277) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#275) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt lehet tudni, hogy mekkora hely tűnt el úgy nagyságrendileg?
A kezdőképernyőn a Biztonságon belül a Tisztító/Optimalizálás/Sebességgyorsítás megvolt?
A Mélytísztitás sem segít, hogy melyik "mappa" hízott meg?

Ha konkrétan a Viber-re gyanakodsz, akkor ahhoz van külön takarító is, az talán segíthet pl ez: Cleaner for Viber

Ősz eleji frissítés (gondolom a Android 10-re érted), az is fennmaradhatott, a komplett ROM, az is méretes jószág

Szerk:
Chrome -> esetleg a Beállításokon belül (nem a Chrome, hanem a teló beállításokon belül)/Alkalmazások/Chrome/Adattörlés/Tárhelykezelés
Itt (ha tényleg sok adat van), akkor talán engedne valamit törölni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#278) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#277) üzenetére


liksoft
nagyúr

1,4G-ról sikerült 2,7G-ra feltornázni a helyet úgy, hogy kézzel pucoltam a Viber alól 400MB-ot. A többi az alkalmazásoknál volt. De kapaszkodj meg: [link]
Nem tudom, az új Viber a Chrome részeire is támaszkodik-e, de nagy katyvasz van arrafelé.
A mélytisztítás aranyos, mert a belső memóriámat és a külsőt egyszerre mutatja. Így fejből kell tudnom, mi hol van, és mit akarok gyomlálni. Inkább nem, jobb ha kézzel teszem, ott az elérési út biztos legalább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#279) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#278) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos nem ismerem ilyen szempontból a Viber-t, mert nem használom (Whatsup-t sem, meg FaceBook fiókom sincs)... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#280) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#279) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én viszont szeretném munkához is. Így a PC-s változat a használható. A gond, hogy ott nincs "adatok mentése és visszatöltése". De ha a telefonon leszedem és újra felteszem, a PC-s adatokkal közben mi lesz? Ha mindenhonnan elvesznek, az gáz! Túlélem, de kellemetlen. Pedig lassan nem lesz más megoldás, ha így elb@... a telefont. :W :W :W

A Skype nálam akkor került a lecsóba, mikor közölte, nincs jogosultságom használni 6-8 év folyamatos használat után, M$ telefon mellett. Bementem a fiókba, kért 18 év feletti hitelesítést, amerikai adatokkal. Honnan tudnám, ott mi a szokás? :W :W :W

Most már ez is döglődik.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#281) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elhiszem, hogy kellemetlen a dolog...

Nekem Skype van egyedül (ezer éve), de ugye az FB messenger, Whatsup, Viber stb térhódításával egy igen jó időre háttérbe került. Most lett újra ismert/népszerű a pandémia idején, hisz szinte minden televíziós csatorna Skype-n keresztül kommunikál.
szerencsére Én em futottam bele ilyen jelenségbe, amit a Skype kapcsán említesz, igaz MS telóm sem volt soha, jelenleg is kifogástalanul megy Android-on/W10 alatt/Linux alatt is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#282) Aureal válasza liksoft (#280) üzenetére


Aureal
senior tag

Jó hogy megosztod ezeket. :R
Igazából én az első andr. telefonomnál se tudtam már megbarátkozni ezzel a nyüves andr.-al. A chromeot én se használom de az ikonján mindig ott vannak a kis piros számok az új hírek tekintetében (lesz.rom). Azért az applikációk elfoglalt méreteiben elég tetemesek ezek és dühítő hogy nem lehet tőlük megszabadulni mert a rendszer részét képezik.
Amúgy én Operaval böngészek itt is, most pl. 47 fül van nyitva benne :D de működik jól a tela. Igaz másra nagyon nem is használom, szóval viber, messenger és egyéb fosok, nekem sose kellettek.
A lényeg az, hogy ezek az alkalmazások abszolút nincsenek optimalizálva (programozóktól tudom), mindegyik úgy garázdálkodik a telefon tárhelyével és erőforrásaival mintha félmilliós izom iPhone lenne minden, ami még az űrállomást is vezérli... :))
Sajna megértük pc-n is azt, hogy sok éhes weboldal is 100mb-okat tölt be mikor megnyitjuk. Óriási képek és mozgó animációknak egész képernyőt betöltő videók mennek háttérként, mert már 5g sebesség van a kutyaólakban is lassan! Nem normálisak. :W

(#283) Aureal


Aureal
senior tag

Ezzel a mai MIUI frissítéssel tiszta elmebeteg kinézete lett a telefonnak és a programoknak is. :W
Még a megszokott háttérképem is eltűnt. :(((

(#284) Watt25 válasza Aureal (#283) üzenetére


Watt25
veterán

A háttérkép cserén a felségem is kiakadt, de azért nem olyan nehéz visszarakni. Viszont eddig csúnya négyzet volt eddig az ikonok hátterében, most le van kerekítve, így sokkal jobban néz ki.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#285) liksoft


liksoft
nagyúr

Hali!
A Viber korrekt módon megy alatta? Míg ez nem derül ki, nem engedem a 12-re cserét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#286) gabor_01


gabor_01
senior tag

Nagy kérdés számomra, hogy két kártyával működik-e?
Eddig nem lehetet használni két SIM-mel.

(#287) liksoft válasza gabor_01 (#286) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem 2 van benne! Plusz microSD. Igaz, egyszerre csak az egyik él ha beszélek rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#288) Aureal válasza Watt25 (#284) üzenetére


Aureal
senior tag

Nekem sötét nézetbeállítás volt eddig is és normálisan olvasható feliratok. Most sötét háttéren sötét feliratok vannak, alig olvasható, az akkumulátor szint is alig látszik. A böngészőbe meg inverz színű ikonok jelentek meg, hányadék az egész.
Mellesleg a régi háttérképet hogy tudom visszavarázsolni? Ott semmi régebbi nem látszik a választhatóak közül.

(#289) Watt25 válasza Aureal (#288) üzenetére


Watt25
veterán

Mellesleg a régi háttérképet hogy tudom visszavarázsolni?
Nem tudom, feleségem egy saját fényképet rakott be, azt simán most is be lehet rakni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#290) Aureal válasza Watt25 (#289) üzenetére


Aureal
senior tag

Na ja...

(#291) gabor_01 válasza gabor_01 (#286) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nálam, ha aktív a kettő, akkor fél napig jó, utána elérhetetlen vagyok és hívást se tudok indítani.

(#292) gabor_01


gabor_01
senior tag

Feltettem én is az új 12-est.
Egyenlőre minden jónak tűnik.
Ami fura, hogy beállítható a duplakopp. De továbbra is csak a feloldásra működik.
Lezárásra nem, pedig a menüben azt is írja.

(#293) B2man2 válasza gabor_01 (#292) üzenetére


B2man2
aktív tag

Ha annyira fontos a duplakopp lezárás, akkor ajánlom a poco launcher használatát.

(#294) gabor_01 válasza B2man2 (#293) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi.
De annyira nem fontos. Tartalék telefon. Csak szerettem ezt a funkciót a régi LG-men.
Nem akarom feleslegesen terhelni a memóriát :)

[ Szerkesztve ]

(#295) B2man2 válasza gabor_01 (#294) üzenetére


B2man2
aktív tag

Nem fogod. A poco szinte ugyanaz mint a gyári, csak nekem stabilabb. App drawer-ral. Ami a gyáriban is benne van.

(#296) gabor_01 válasza B2man2 (#295) üzenetére


gabor_01
senior tag

Lehet meglépem majd.
Most örülök, hogy minden működik, még a 2 sim kártyával is.
Egyenlőre tesztelem így.

(#297) Aureal


Aureal
senior tag

Hát, úgy néz ki, nekem eddig tartott ez a tela! Jeles ünnepünk alkalmával feladta a harcot. "Van" mit ünnepelni... Még egy darab fában is több élet van. :F

Este még 88%-on volt az akksi, aztán nekem úgy volt beállítva, hogy minden nap hajnal 2-kor kikapcsol és reggel hétkor bekapcsol, majd ébreszt. Ez ma sajna nem következett be. Nem reagál semmire, bekapcsolni nem lehet, töltőre téve semmi életjel. Nem tudom mi lehet vele.
Esetleg ha vmi frissítés jött rá és abból nem tudott felállni, még erre gyanakszom, de most csak egy darab kő.

Ha valaki tud esetleg vmi tippet újraélesztésre, azt megköszönöm! :R

(#298) Aureal


Aureal
senior tag

No, nagy nehezen tegnap végre sikerült feléleszteni a beteget.

(#299) liksoft válasza Aureal (#298) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hogyan sikerült? Vagyunk egy páran még a klubban, ha ilyen helyzetbe kerülünk, jól jöhet egy útmutatás...... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#300) Aureal válasza liksoft (#299) üzenetére


Aureal
senior tag

Fogalmam nincs. Számtalan ismerősnek megmutattam, olyannak is aki még régebben mobilokat javított, de semmi. Aztán egy ismerős ismerősén keresztül vmi biztos kezű szakihoz került és tegnap hozták meg. Nem került pénzbe, de nem is tudni mit bűvészkedtek vele. A lényeg, hogy nem lett inicializálva és megbontva sem. Lehet van valami szerviz trükk rá, nem tudom, de megvártam vele a ma reggelt, hogy be fog-e kapcsolni és ébreszt-e rendesen. Eddig működik.

Minden esetre nagyon elgondolkodtam a Xiaomin ezek után, mert ha nélkülözhetetlen napi szintű, pótolhatatlan eszköz lenne, akkor kapufa ennyi idő kiesés nélküle!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.