Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Aureal


Aureal
senior tag

Vki nem tudja a naptárban hogy lehet bekapcsolni a névnapok kijelzését? :R

(#302) sajtjani


sajtjani
tag

Jonap!
Nej 16 gigás verzióján mindig tudtam 1 giga szabad helyet tartani a 6-700 megás updateknek. Most viszont 1.7 gigás frissítőcsomagot akar letölteni: V12.0.2.0.QCMMIXM
Fel lehet ezt pásszírozni a telóra valahogy, vagy innentől kuka? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#303) Aureal


Aureal
senior tag

Az értesítőben véletlenül rányomtam egy "Themes" automatikusan frissül.apk nevű új fájl telepítésére. (A rendszer azt írta mégis, hogy nem telepíthető.) Más is kapott már ilyet vagy mi volna ez igazából? Trükkös vírus???
:R

(#304) liksoft válasza Aureal (#303) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van elég szabad hely?

Nekem egy rendszerfrissítés után pár nap alatt több mint 500MB "eltűnik". Már appokat töröltem, de a memória csak nem akar "felszabadulni". Unom, hogy naponta többször visítozik, 1,5GB alatt a szabad terület....
Erre van valakinek ötlete?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#305) Aureal válasza liksoft (#304) üzenetére


Aureal
senior tag

Igen van. 1x nekem is kajabált, hogy bizonyos rendszerfunkciók nem fognak tovább működni így a túl kevés szabad terület miatt frissítéskor, de az értesítési területen utána jelezte is, hogy van egy jó nagy több száz mb-os új fájl, s azt töröltem, utána minden helyre állt. Sztem ahogy letölti magának a frissítő csomagot, valami zip fájlt és utána néha elfelejti törölni, de ez manuálisan is elvégezhető. Keress a nagyobb méretű fájlokra!

[ Szerkesztve ]

(#306) liksoft válasza Aureal (#305) üzenetére


liksoft
nagyúr

TC végigszámolta, és a 8,9GB tárhelyen van 1G szabad, és 1G amit össze tudott számolni. Valamint a tárhelyen pont 6g-ra mondja, hogy "valami". Ahogy nézem, ez root után válik csak láthatóvá. Vagy mindent mentek, újra húzom az egészet, és visszatöltöm. Na ettől ha lehet, megkímélném magam. Vagyis a kérdésem:

Hogyan lehet root jogot kapni 7A-n?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#307) Aureal válasza liksoft (#306) üzenetére


Aureal
senior tag

A kérdésre nem tudom a választ, de adott esetben lehet hogy érdekel engem is. Viszont, hogy rajtunk kívül nem nagyon sürgölődnek itt emberek, lehetséges, hogy lassacskán készüléket kellesz cserélnünk, ha lejár a mandátuma?

(#308) liksoft válasza Aureal (#307) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerencsére minden install megvan offline, így ha minden kötél szakad, eredet visszaállítás lesz. Utána meg frissítés kikapcs. Akkor talán még kibír 2 évet vagy hármat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#309) liksoft válasza Aureal (#307) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Ezeket találtam: [link] , [link]
Még egyikre sem szántam rá magam, és azt sem döntöttem el, ezt vagy a gyári visszaállítást próbálom ki elsőre.
Ahogy olvasom, előtte teljes mentés kell, mert mindent elveszít. Akkor viszont a sima visszaállítás is mehet. Így viszont elgondolkodom azon, az elején érdemes root-olni egy telefont? Ha megteszem, szerintem biztonsági kockázattal használhatom onnantól, ha meg nem teszem meg, elfogy a memória, bosszúságot kapok a biztonságért ajándékba?
Valahogy sehogy sem jó. :(

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#310) sgergi


sgergi
veterán

Nálatok mennyire használható még ez a készülék? Édesanyámnak van ilyen, és eléggé röcög már.

(#311) Aureal válasza sgergi (#310) üzenetére


Aureal
senior tag

Nálam van hogy 40 azaz negyven! oldal van nyitva a böngészőben, de csak reggel a 0-ról bekapcsolás után mondja azt, hogy az eszköz még nincs kész az alkalmazás futtatására. Utána megy szépen egész nap. Nyilván nem olyan fürge mint 0 km-esen, de panaszra semmi okom. Inkább néha a sok fotót kell archiválnom róla, mert hát tárhellyel nem vagyok megáldva rajta, de az áráért én ezt vállaltam. Néhány appot használok csak, nincs nyakonöntve mindennel és nem játszok rajta.

(#312) Watt25


Watt25
veterán

Mi nemrég jöttünk rá, hogy van olyan lehetőség, hogy az SD kártyát "belső" memóriaként formázzuk. Így egész türhető lett, kevésbé kiabál, hogy kevés a hely. Más gond nincs vele. Ha jól emlékszem így csináluk.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#313) Probert75


Probert75
addikt

Sziasztok! Jelzem előre nem ilyen telefonom van. Egy ismerősöm el szeretné adni az ilyen telefonját nem sikerül a gyári visszaállítást megcsinálni. Valaki leírná nekem részletesen, lépésről hogyan kell, mert a gugli fiókból már kilépett, de a xiaomi felhős mentést nem engedi. Előbb akar egy telefonszámot és mentést, de már átköltözött a másik telefonba és nem szeretné, ha arról minden törlődne. A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#314) Watt25 válasza Probert75 (#313) üzenetére


Watt25
veterán

Ezzel a xiaomi mentéssel nem vagyok képben, de milyen gondolatmenet után jutottatok oda, hogy az új telefonról bármi is törlődne? Van valahol erre valami utalás a régi telefonon?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#315) Probert75 válasza Watt25 (#314) üzenetére


Probert75
addikt

Olyannal, hogy a guglival már jártunk így. Átköltözött az egyik telefonból a másikba, majd a régiről mindent törölt és a semmit szkronizálta fel. Utána szinkronizálta a semmit az újjon. Így elveszett 1300 televonszám.
És ha nem ment a xiaomi cloudba addig nem engedi visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#316) Aureal válasza Probert75 (#313) üzenetére


Aureal
senior tag

Sztem nem olyan nagy kaland. PC-re is engedi...

(#317) Probert75 válasza Aureal (#316) üzenetére


Probert75
addikt

Már azóta megcsinálta a mentést és mégsem engedi a gyári visszaállítást. Így már én tehetetlen vagyok. Oldja meg maga. Köszönöm a segítségeteket.

(#318) Aureal válasza Probert75 (#317) üzenetére


Aureal
senior tag

Fotókat, videókat könnyen lehet menteni mindenről. A telefonszámokat szinkronizálhatja a Google fiókba, másik telóra bluetoothon stb.
Alkalmazásokat újra letöltheti.
Utána manuálisan mindent letöröl.
Ha aztán se enged resetelni, van hard reset is (power + volume down gomb), de ha a minden személyes adatától megtisztított telefont menti a cloudba, akkor már csak kéne engednie a szoftveres resetet is beállításokból.

(#319) Watt25 válasza Probert75 (#315) üzenetére


Watt25
veterán

Ja, hát a törlés és az alaphelyezbe állítás persze, hogy nem ugyanaz. Ha törlöd az egyik telefonon a telefonszámokat, akkor persze, hogy törlődik a másikon is, ez alap... Ilyet nem szabad csinálni.
Továbbra sem értem, hogy mi az, hogy nem engedi a gyári visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#320) Probert75 válasza Watt25 (#319) üzenetére


Probert75
addikt

Mentést akar a xiaomi cloudba, amit meg is csináltak, de nem lép tovább a gyári visszaállításban. Itt megáll.
De már elengedtem, mert én samsunggal élek és nekem a xiaomi az kínai. ;) :)

[ Szerkesztve ]

(#321) Aureal válasza Probert75 (#320) üzenetére


Aureal
senior tag

Hard reset. Az biztos hogy alapba teszi.
(Az Apple volt nekem is fura a Kulcskarika szolgáltatással, de mindent biztonságosan lement mielőtt eladnád és rendesen kiregisztrálja a készüléket v. ha elhagyják stb. egy másikra is mindent felrak felhőből. Gondolom a Samu is.)

Ha nem megy, a haverodék akkor itt érdeklődjenek: https://xiaomiofficial.hu/xiaomihu/

(#322) liksoft


liksoft
nagyúr

Hali!
Felajánlotta a 12.5 változatot. Van már valakinek tapasztalata róla, ezen a készüléken ez mit fut? Több vagy kevesebb háttértárat fogyaszt? Gyorsabb vagy lassabb? Menü nagyon változik? Viber jó alatta vagy mér rosszabb?
Eddig úgy érzem a gyári eredeti 9-es volt a legjobb változat azzal a frissítéssel, mikor megjött az SMS tértivevény is bele. Azóta csak hízik az a hegy ami felesleges, de küzd vele. Ezért kérdem, a felajánlott legújabb változat javít vagy ront ezen az állapoton?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#323) Aureal válasza liksoft (#322) üzenetére


Aureal
senior tag

Én még nem találkoztam vele, de a hetekben jött pár alkalmazásfrissítés amit magának intézett a telefon és elég jól merül az akksi is azóta. :(

(#324) gabo89 válasza liksoft (#322) üzenetére


gabo89
senior tag

Van egy ilyen mobil a családban. Tényleg marhára lelassult. Így feltettem próbaképpen egy custom rom-ot, a crDroid-ot. Android 11 alapú. Sokkal jobban, nagyon jól fut. Alapból benne vagy a Google Play, de más Google alkalmazás nincs alapból telepítve. Hibákról még nem tudok nyilatkozni.
Egyébként régi gyári rom-ot is vissza lehet tenni.

indul a sörös aludni

(#325) liksoft válasza gabo89 (#324) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm!

Annyi segítséget még kérnék, hogy ezt hogyan tudtad megtenni. Én telefonon csak alapszintű felhasználó vagyok, így jó lenne egy útmutató lépésről lépésre. (Az automatikus frissítéseken kívül semmit nem matattam benne, így totál gyári.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#326) gabo89 válasza liksoft (#325) üzenetére


gabo89
senior tag

Mit szeretnél, custom rom-ot, vagy egy régebbi rendszerre visszaállni?

indul a sörös aludni

(#330) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Megcsináltam az útmutatót, hogy lehet Bootloader-t nyitni, recovery-t és custom rom-ot feltenni, és hogyan használható a Xiaomi Flash Tool. A OneDrive-omra tettem fel, DOCX formátumba (hátha módosítom formailag, esetleg kiegészítem). Nem vagyok szakértője a témának, azt írtam le, hogy én hogy csináltam.
Redmi 7A mélyvíz

indul a sörös aludni

(#331) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, a 11 éves kislányomnak van egy 7a ja, karácsonyra pedig vettünk neki hozzá egy mi band 6 ot.
Nem szólt mikor de kb 3 hete nincs kapcsolat a telefon és a karkötő közt, most próbáltam mindent de
A Bt látja de a mi fit nem
Fact reset után a pair ment de az aktiválás nem
Mi fit helyett vmi új alkalmazás van, az se látja.
Lehet a teló régi vagy tudtok valami trükköt hogy újra működjön?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#332) gabo89 válasza gabo89 (#330) üzenetére


gabo89
senior tag

Na valaki használta az útmutatómat, tett fel crDroid custom ROM-ot? Nagyon kíváncsi vagyok. Egyébként nyugodtan lehet tőlem kérdezni, segítséget kérni. Mondom, nagyon kíváncsi vagyok! :))

indul a sörös aludni

(#333) Aureal válasza gabo89 (#324) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem tudom, de nálam végzetes lassulás nem tapasztalható azért.

Bekapcskor kis idő kell még összeszedi magát, utánamocorog rendesen. Opera böngi állandóan használatban, gyakran 30-40 megnyitott oldallal, de csak azért baxkódik időnként, hogy kevés neki az 1 giga szabad terület tárhely. Aztán pucolgatok 1-2 fotót, videót és oké minden. Játszani nem játszok, általában mindenre gyári alkalmazást használok róla, ill. e-bank app. az még napi szinten megy (de az tényleg lassú + 290 MB-ot zabál a tárhelyből, gondolom ezért, viszont az app kényelme nélkülözhetetlen már a korábbi online banki html böngészős felület szarakodásaihoz képest.
Pár éve megvan a cucc, estére megy aludni (auto off), reggel meg indítja magát fix időpontban + ébreszt és sose hagyott cserbe az egyszeri több napos önkéntes kómáját leszámítva, de az vmi esti nagy frissítésbe szakadhatott bele, mikor még nem volt az auto off beállítva.
Nem mondom hogy úgy pörög mint új korában, de nekem elég.
Gondolkoztam már új Xiao verzión helyette, de amilyen mocsok árak vannak telóknál, hát kiröhögöm, hogy ezzel nekem 20 ezerből egy napi használatú cuccom van. Asztali gépet sztem 1 éve nem kapcsoltam be, de a laptopom se sűrűn hajtom. Talán a fizikai klaviatúrás gépelés kényelmét nem tudja kiváltani + pár windowsos alkalmazást, de netezni, emailezni, youtubeozni kis kompakt méretben nekem pótolhatatlan mai napig.
Szóval nem is tudom, talán inkább egy kisebb tabletra váltanék leginkább róla majd 1x. Sztem addig fogom hajtani még az akksi bírja.
Eddig heti 2x, mostanság 3x kell már tölteni. Illetve ha egész hétvégén megy róla youtubeon a zene, akkor nyilván napi töltés, vagy egy powerbank mellé a tatyóba, de el vagyok vele gond nélkül. :K

(#334) Aureal


Aureal
senior tag

Csinál vkinek olyat még a 7A rajtam kívül, hogy egy webfelületen nem hozza fel a billentyűzetet íráshoz? Lapfrissítés sem oldja meg, csak ha új fület nyitok az oldalnak.
Lehet hogy ez böngésző probléma lenne?

[ Szerkesztve ]

(#335) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Sziasztok!
Édesapámnak van egy redmi 7a-ja, menteni szeretnék róla fotókat win11-re.
Rádugom az PC usb-re, de nem jön fel az az opció, hogy másolni szeretnék hanem tölteni kezdeni a telefont mindig.
Köszi!
M.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.