Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Aureal válasza liksoft (#97) üzenetére


Aureal
senior tag

:R

(#102) SV21


SV21
tag

Üdv mindenkinek!

Mennyire ajánlható ez a telefon (2/16) nyugdíjas korosztály részére, első okostelefonként?
Valamint honnan érdemes hozzá tokot és fóliát rendelni itthonról?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#103) sbe561 válasza SV21 (#102) üzenetére


sbe561
tag

Teljesen jó lesz szerintem nekik! Tokot és fóliát én az Ali-ról rendeltem.

(#104) sajtjani válasza SV21 (#102) üzenetére


sajtjani
tag

(#105) liksoft válasza sajtjani (#104) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, Őket még nem ismertem!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#106) Aureal


Aureal
senior tag

A gyári kamera nem ír exif infókat a képekhez. Ez bug vagy ennyire szerencsétlen a gyártó hogy ezt lehagyta??? :F

(#107) liksoft válasza Aureal (#106) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem már megjött a 11. Abban benne van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#108) Aureal válasza liksoft (#107) üzenetére


Aureal
senior tag

Ma frissített nekem is, de az újdonságok között erről szó se volt.
Megnéztem az előző fotóimat, s a telcsin mutatja, de pc-n az IrfanView nem! :( :F

(#109) liksoft válasza Aureal (#108) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én ennek az 5.9.3 változatát használom. Lassabb, kevesebbet tud mint az Irfan, de hátha.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#110) jackbacsi87 válasza sajtjani (#104) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
A linkelt fóliák közül a simát rendelte már valaki? Az enyém múlthéten jött meg, szélességre oké, hosszra viszont nagyobb. Pedig csomagolás szerint 7a-ra való. Boltnak jeleztem, küldtek futárt, ma megjött a csere fólia. Csomagolás szerint 7A-ra való, ehhez képest szintén nagyobb hosszra. :O

(#111) sajtjani válasza jackbacsi87 (#110) üzenetére


sajtjani
tag

Jonap!
Bocsánat, én vagyok a főbűnös! Csak az ár, a választék és az alacsony szállítási költség miatt mertem ajánlani. Én inkább innen: Protectionsfilm24 szoktam rendelni, mert csak a matt fóliát viselem el, csak itt nincs full screen üveg. Ezért van tartalékban a notebook bolt. Egyébként amit a némettől rendeltem, az is hosszabb a kelleténél. A 7A leírásában az van, hogy 2.5D a kijelző, de szerintem nem az. Sík üveg, aminek a műanyag kerete magasabb egy ezredmilliméterrel, emiatt az egyik sarkán nem tapad az üvegre és ölég randán néz ki. ( kettőt is próbáltam)

(#112) jackbacsi87 válasza sajtjani (#111) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Semmi gond. Én is a kedvező ár miatt rendeltem tőlük. Van úton aliexpressről is, csak az mire ideér....
Reklamáltam amúgy náluk, tegnap jött meg az új fólia. Küldtek futárt ingyen és bérmentve, vitték hozták. Ugyan úgy nem stimmel a méret. :O Sajnos jóval túllog a kijelzőn. Protectionsfilmtől régen rendeltem, ha jól emlékszem németből küld. Mennyi idő alatt szokott megjönni?
Fater telefonja amúgy. Ráeszkábáltam sima fóliából egy ideiglenes tákolmányt, mivel 2 db-ból van összerakva eléggé gány. De legalább a kijelzőt addig se karcolja össze. :C

(#113) sajtjani válasza jackbacsi87 (#112) üzenetére


sajtjani
tag

Max 3 nap, volt hogy 2. Azért a Gorilla 5 üveg nem karcolódik könnyen, nem kell annyira kímélni!

(#114) SV21


SV21
tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap megérkezett a telefon, holnap fogja kicsomagolni a tulajdonosa :)
Olyan kérdésem lenne, hogy bekapcsolás után tényleg automatikusan küld a háttérben smst, amiről lehet hogy nem is tudunk?
Csak mert két előfizetéses kártyával lenne használva (egy flotta, egy mobilnet), és egyikben sem olcsó az sms, nyilván nem 1 db az érdekes, csak ha ezt többször is eljátssza..
Bocsánat ha hülyeséget írtam, nem igazán értek hozzá. :D

(#115) Aureal válasza SV21 (#114) üzenetére


Aureal
senior tag

Télapónak küldené? :C
Amúgy azzal kezded, hogy elfogadod a használati feltételeket és egyenként jogosultságokat osztogathatsz az alkalmazásoknak stb...
Nekem pl. google account sincs beállítva rajta. Más telefon meg anélkül levegőt venni se enged.

(#116) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye, melyik a legjobb miui verzió? Jelenleg 10.2.5.0-n van a készülék de elérhető már a 11-es. Érdemes lehet váltani?

(#117) liksoft válasza gorje (#116) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nekem bejött. Ami nagy változás, hogy az SMS szolgáltatásnál megjelent a menü, így testre szabható, tértivevény kérhető. Ez a 10-esben le volt tiltva.
Talán a menü logikusabbá vált a gépházban, de ezeken felül nem vettem észre lényeges különbséget.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#118) Satus


Satus
tag

Sziasztok !
A dupla koppos ébresztéssel van valakinek problémája ? Ha az asztalon van kb 80%-ban működik , ha a kezembe veszem teljesen random módon , de ha elsőre nem működik akkor csak a bekapcsoló gombbal ébreszthető .Totál az agyamra megy. Az páromnak Redmi 6A van szuperül működik. Miui 11 vagy rajta semmi mókolás . Gyári visszaállítás már volt egy párszor. Írtam a Xiaominak ők is a gyári visszaállítást javasolták . Garanciás , nincs egy hónapos . A bolttal felvettem a kapcsolatot várom a válasz .Ha valakinek van ötlete megoszthatná velem . Köszönöm. :W Üvegfólia nélkül is sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#119) sajtjani válasza Satus (#118) üzenetére


sajtjani
tag

Jonap!
MIUI 10 alatt olyan gané volt hogy ki kellett kapcsolni. 11-re frissülve már nem panaszkodott az asszony. Ma frissült 11.05.0-ra, nyomogatom és már 100-ból 100-nál tartok (duplakopp). Most jó.

(#120) Satus válasza sajtjani (#119) üzenetére


Satus
tag

Szia !
Megint emailt kaptam a Xiaomitól , azt írták a Miflash programmal rakjam újra a Miui-t. Egy telefont már letégláztam úgy hogy nem fogtam hozzá. Beszéltem a szervízzel , azt mondták küldjem be megcsinálják. Tegnap nálam még nem volt frissítés. Köszönöm a hozzászólásod !

(#121) Aureal válasza Satus (#118) üzenetére


Aureal
senior tag

És amúgy mit csinálna a dupla koppos?

(#122) liksoft válasza Aureal (#121) üzenetére


liksoft
nagyúr

A duplakopp a telefont felébreszti ugyanúgy, mint az oldalsó gomb.

Viszont úgy tűnik, rájöttem miért nem megy sokszor. Ha az asztalon van, felébred. Viszont ha felvettem a kezembe és utána kopogok, cseszik ébredni. Szerintem valamelyik orientációs érzékelőt is feleslegesen használja. Jó lenne, ha azt a részt ki lehetne kapcsolni a kopogásnál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#123) hunaqua


hunaqua
addikt

Édesanyámnak vettünk karácsonyra ilyen telefont. Abszolút alap dolgokra lesz használva.Alapvetően kikapcsolnám rajta a PIN kérést,de nem találom,hogy hol lehet?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#124) hunaqua válasza hunaqua (#123) üzenetére


hunaqua
addikt

...tárgytalan,sikerült.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#125) liksoft válasza hunaqua (#124) üzenetére


liksoft
nagyúr

Öröm és bódottá, de hogyan??

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#126) Aureal


Aureal
senior tag

Gyári kamerában a macrot hogy lehet bekapcsolni vajon?

(#127) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok! Szüleinknek vettünk 2 ilyen telefont. A pin kodót hogy tudom megváltoztatni? Köszönöm! :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#128) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Használható Gcam akad a készülékre?
Köszi

(#129) Aureal válasza TCSZ (#127) üzenetére


Aureal
senior tag

Rerőnyt lehúzod (értesítési terület felül), jobbfent fogaskerék, vagy BEÁLLÍTÁSOK alap képernyőn, majd középtájt: JELSZAVAK ÉS BIZTONSÁG

(#130) TCSZ válasza Aureal (#129) üzenetére


TCSZ
senior tag

Bocsi! Nem fogalmaztam jól. A SIM kártyák pin kódját szeretném megváltoztatni. Köszi! :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#131) Aureal válasza TCSZ (#130) üzenetére


Aureal
senior tag

Was?
A simhez fix pin kód tartozik!!! Ha elnyomod 3x, akkor van pin2 vagy a puk kódok, de ezeket nem lehet átírogatni! :))

(#132) liksoft válasza Aureal (#131) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. A PIN kód átírható, és a régi telefonokban külön menü volt erre. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#133) liksoft válasza TCSZ (#130) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem találom én sem. Tedd egy bunkofonba, ott átírod, majd vissza. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#134) Graphics válasza TCSZ (#130) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítások - Adatvédelem - SIM-Kártya zárolása

Beállítások menüben kezdd el gépelni, hogy adatvédelem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#135) helixP válasza Aureal (#131) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez kb 1995 óta nem igaz

(#136) liksoft válasza Graphics (#134) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi! Valóban fent a keresőben a PIN kulcsszóra kiadta. (Jól elrejtették.... :W )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#137) TCSZ


TCSZ
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!!!! :C :R :C

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#138) Aureal válasza helixP (#135) üzenetére


Aureal
senior tag

Háhhh! Mit nem tudni itt meg!
Én mindig is azt tudtam, hogy ha a 2 pint 2 pukkot elnyomjuk, akkor zárolódik a készülék is velük, nemhogy még átírni a simet... de ezek szetint... :Y
(mentségemre legyen, nem vagyok egy hacker alkat! sose figyeltem ilyesmire) ;)

[ Szerkesztve ]

(#139) Aureal válasza Aureal (#126) üzenetére


Aureal
senior tag

És a kamera macrora is tudtok vmit ami nem 1995-től magától értetődő? :D

(#140) helixP válasza Aureal (#138) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, ha elrontottad, akkor tényleg záródik (nem a SIM kártya záródik hanem a készülék.)

Ez arra van, hogy ha kijössz a boltból a friss sim-mel, akkor a Számodra nehezen megjegyezhető 5029 PIN-t át állíthatod mondjuk a születési ideje, vág 1111-re.

(#141) Aureal válasza helixP (#140) üzenetére


Aureal
senior tag

Amúgy maxi beletaláltál a közepébe évjáratilag! Apám első mobilját, vmi akárhanyas Nokiát 1996-ban vette! Akkor még házhoz hozta és mutatta be használatát egy Westel 900 ügynök! Én ezt onnan tudom kölyök koromból a pin-sim vonatkozásban... :))Nem tegnap volt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#142) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok segítséget kérnék.. Lumia ról költözök
.megy is ,de a saját Számom nem küldi a másik félnek,és nem találtam hol kapcsoljam be.. nekem kiírja aki hív....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#143) Graphics válasza zolee5016 (#142) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítások, felül beírod hívóazonosító

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#144) Watt25


Watt25
veterán

A redőnyös gombok között a Némítás és a Ne zavarjanak között csak annyi a különbség, hogy az utóbbi a rezgést is kikapcsolja?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#145) modflow


modflow
veterán

A teló azt jelzi, hívás rögzítve. Alapértelmezetten miért rögzít?
Hol lehet kikapcsolni? Nem találom.

(#146) Watt25 válasza modflow (#145) üzenetére


Watt25
veterán

Alapértelmezetten miért rögzít?
Nem rögzíti alapértelmezetten, bekapcsoltad.
Hol lehet kikapcsolni?
Telefon app / Hamburger menü / Hívásrögzítés
Itt ki lehet kapcsolni külön az értesítést, ha ez zavar.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#147) Aureal


Aureal
senior tag

Régi kérdésem volna: nektek az auto fényerő normálisan működik? Nálam hol túl gyengére, hol túl erősre veszi a fényt azonos környezeti megvilágításnál is, így mindig manuálisan kell kínlódni. :(
Nincs erre vmi kalibráció?

(#148) Aureal


Aureal
senior tag

Kihalt a topik?

(#149) liksoft válasza Aureal (#148) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ki.
Ez a telefon már régi. Ismerve a fogyasztói társadalmat, már annyira régi, hogy az ősember sem használta. :)
Én ősember vagyok :)
Fényerőben nem tudok segíteni. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#150) sbe561 válasza Aureal (#148) üzenetére


sbe561
tag

Vagy mindenkinek rendben van a telefonja! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.