Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paperboy


paperboy
senior tag

Ez mind szép és jó, de mennyi a hash rate kapacitása? ;]

(#2) mumin007


mumin007
tag

Pedig ez egészen ígéretes VGA lenne abban az esetben, ha kapható is lenne, méghozzá a bejelentett áron...de, nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3) gézu


gézu
őstag

Bányászok ellen valami?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4) Duree


Duree
veterán

Gondolom az 500 dollár az üzletekben 300 ezer körül alakul.Elkeserítő a helyzet és ez mind a mocskos bányászoknak köszönhető.

duree54

(#5) Abu85 válasza paperboy (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

ETH-ban 36 körül.

#3 gézu : A 192 bites memóriabusz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) antikomcsi válasza Duree (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kizárt dolog jelenleg. 3070 sincs annyiért még mutatóban sem. Simán 4-500 ezer felett lesz, illetve nem lesz kapható.

Én nem kívánok senkinek rosszat, vegye ki a pénzét mindenki, bár ez lehetetlen, aztán pukkadjon ki ez az egész lufi, és soha többé ne lehessen felfújni.
Én hülye tavaly ősszel azt hittem, hogy tavaszra rendeződik a helyzet és májusban tudok venni egy jó kártyát a FC6-hoz, de ez csak egyre rosszabb lett, és semmi esély. Legalábbis nálam nem opció az, hogy akár most is bemehetek az aq.aba és 650 ezerért vásárolhatok egy 3070-et.

(#7) green dude


green dude
tag

Örvendetes lenne a 2080 Ti körüli teljesítmény bruttó 230 ezer körül, 8+6 pin-es tápcsatival. Jó lenne 1080p high refresh-re. :)
Hangjára kíváncsi leszek.

(#8) KillBorn


KillBorn
senior tag

Nem rossz, nem rossz (megfizethető áron nem lehet a gamereknek itthon VGA-t kapni)...de jobban érdekel mit lőnek a 3060Ti ellen. Vajon 256 bit 8GB-ot vagy 192 bit 12 GB-ot (megvágják egy kicsit ezt)?

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#9) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Teszt lesz?

(#10) Duck663 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem ez még simán lehet évek, mire rendeződik, ha egyáltalán valaha rendeződni fog. Egyre többen bányászkodnak, és egyre magasabb is az árfolyama, az emberek pedig pénzszerzési lehetőséget látnak benne. Az eredménye pedig az lesz, hogy a valódi pénz értékét veszíti majd el, ahogy a munka is, mert azért is valódi pénzzel fizetnek, a bérek pedig nem követik le az árak eszeveszett emelkedését.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) Chaser


Chaser
titán

a bányászok főhadiszállását is leleplezhetnék, aztán atomot nekik ;]
aki csak egy-két kártyával nyomja anak análintrudert ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) HavocS válasza Duree (#4) üzenetére


HavocS
senior tag

A 330 dolláros 3060-at 550 ezrekért árulják, akkor ez lesz alaphangon 7-800.

(#13) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Mostanság nagyon jól váltjuk a dollárt. Egy 500dolláros videókártyáért idehaza valamiért fél misit kérnek el. Jó esetbe 200e forintot kellene érnie mégis. A VGA gyártóknak meg az AMD/NV-nek is jól jön ez a készlethiány mert hamar beérik a profitjuk, szinte azonnal eltünik minden a polcokról. Undorító ami mostanába megy de még az hogy ez senki nagy fejesnek nem tünik fel? Hol a versenyhivatal?
Mi lesz még itt?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#14) paprobert


paprobert
senior tag

Az 500 dolláros RTX3070-nek épp 200.000 alatt kéne lennie, a jobb modelleknek kicsivel 200e felett.

Ennek fixen 200 alatt van a helye.
Ezt ne felejtsétek el.

Illetve gratulálni szeretnék az AMD-nek, hogy a 40CU-s kártyáját $199-ről 479 dollárra fújta fel, mindössze 5 év leforgása alatt. (2.4x szorzó azonos kategóriás termékért)
Mi ez, ha nem fejlődés? :U

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#15) b. válasza paprobert (#14) üzenetére


b.
félisten

és a 399$ MSRP 5700 XT hez nézve meg 400 dollár alatt kellett volna jönnie ennek is meg a 3070 nek is. átfordítva 150 ezer Ft. alatt. Szépen fejlődünk vissza fele.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Kupszi válasza paprobert (#14) üzenetére


Kupszi
aktív tag

De hát mit számít mindez, amikor a sok balfácán megveszi 500e forintért is. Itthon magyarországon is, amint érkezik valami már ugranak rá mint méhecske a mézre. A boltok meg rojtosra tömik a zsebüket.
Szerintem a boltok is 200e forintért veszik, utána meg 400-500közt eladják.
Ezért írtam hogy ebbe az országba már tényleg mindent lehet.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#17) Steven válasza b. (#15) üzenetére


Steven
addikt

Majd olcsó lesz megint minden .. csak ki kell várni ,hogy megint bukjon egy nagyot minden coin és akkor meg kell lovagolni az eladási hullámot.

Szerencsére annyira nem fáj , hogy nincs vga mivel egy játék sem követeli meg , hogy 2080TI+ feletti teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#18) KillBorn válasza b. (#15) üzenetére


KillBorn
senior tag

Azt majd eljáttszák a 6600XT-nél "enter the 1440p gaming" szöveggel. Ahogy a 3060Ti-t az nvidia behozta a 2080 Supernél jobb teljesítménnyel 400$-ért, úgy az AMD is behozza a tavalyi consumer csúcsot a középkategóriába idén. Persze az elszállás miatt a 400$ csak álom marad. Hogy fogunk örülni a 200k-s középkategóriának atya világ...

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#19) snecy20 válasza Steven (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem soha az életben nem lesznek többé olcsó videokártyák - nálunk meg aztán duplán el lehet felejteni ezeket az álmokat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) b. válasza Steven (#17) üzenetére


b.
félisten

a probléma az MSRP, hogy a gyártók ez mellett a helyzet mellett is 25 % drágítással élnek . Az 5700 XT 399 $ volt . nekem sincs rá szükségem, elég a 2070 amire nekem kell, de azonos 7 nm gyártáson érthetetlen az emelés. Amire meg kell majd kártya, lehet hogy hagyom az egészet , jó lesz a konzol amire nekem kell. Éljenek meg majd később is a bányászokból az ETH 2 GPU-n zero, szóval majd meglátjuk mit fognak ahhoz szólni...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Chaser válasza b. (#20) üzenetére


Chaser
titán

az pont indokolja a nagyobb árat
a 7nm kapacitás véges, és ha nem gyártanának régi radeont/zent, az új szintén 7nm-es konzol soc-ok mellett akkor is szűkös lenne
így meg ultra szűkös, nem véletlen mentek fel az amd cpu-k árai 100e ft alatti szegmensben, egyszerűen nincs rá gyártókapacitás
és új zenekből 5800x-et kivéve semmi nincs, ami van az nem msrp áron, pedig cpu-nál semmi nem indokol custom felárat ( : kivéve ha kevés van

szerk:
paprobert
az 500$-os 3070 msrp ára ft-ban b 193-4e ft jelenlegi árfolyamon
az nettó ár és usaban, ahol államonként eltérő az áfa
van ahol 0%, ott megkapják 500$-ért
de fe itt nincs is csak custom
alzán lehetett kapni beugró 3070-eket 22x ezer ft-ért, az korrekt is volt
ezt kb ezredjére írtam le ( :
custom modellek ára meg akármennyivel több lehet kb, ahogy eddig is több volt, akár 40-50e ft-tal is
a bányászdával viszont borult minden

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) flexxx2 válasza Chaser (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

Jól leírtad. Annyi még hozzá, hogy a Radeon VGA szintén a 7nm kapacitáshiány miatt nincs. Nvidia meg a kapacitás meg a bányászat miatt nincs.
Jó lett volna ha nem egyszerre jön új konzol, CPU meg VGA is. Szerencsétlen helyzet, és még a Covid is rátesz erre.
+ a konténerhiány+kikötői munkaerőt is kinyírták Covid miatt. Szállítási kapacitás sincs, ott is tripla árak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#23) KaitouP


KaitouP
veterán

Na erre se lesz lecserélve az 5700 XT jó darabig... eszméletlen mi van a hardverpiacon, horribilis árú lett a középkategória is. Az ár dollárban jól hangzik, csak ez mire hozzánk elér... hagyjuk.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#24) Chaser válasza flexxx2 (#22) üzenetére


Chaser
titán

kb ez történt
amiért pár hónapja még összeesküvés-elmélet gyártó voltam ( :
pedig szimpla matek, elszámolták
azt tudom sony/ms megduplázta az első körös soc megrendelését, és nyilván szerződésben keményet írattak alá amd-vel, a soc az első utána a saját termékek - nem láttam, de elég egyértelmű a történtek fényében -
én sem értem hogy gondolták, hogy új konzol és új amd/cpu páros a 3xxx zenek és 5xxx radeonok mellett ugyanazon a gyártósoron
persze amd kártyákat is vitték bányászni ( :
az benne a poén, egyik generálta a másikat
konzolokról tudi lehetett hogy ütősek lesznek, ha ütősek akkor az új amd vga-k is azok
nv nyilván teljesen véletlen jött ki gyorsan új és árcsökkentett szériával, nem pedig az új amd motyók és konzolok miatt véletlen sem
nv kártyák se állnának fényesen bányászda nélkül sem, reálisan max a 3070-eket tudtak volna tavaly gyártani olyan számban, hogy lefedje a valós igényt
de ugye ki kellett jönni, be kellett jelenteni mindent IS
és most is bejelnetik a 3060 non-ti-ket, a kisebb radeonokat
de egészen őszintén, mi a pH@sznak?:) még több termék amit nem lehet kapni vagy csak irreáisan drágán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Kansas válasza KillBorn (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Semmit nem lőnek az ellen, úgy látszik, ez is egy olyan generáció lesz amiben nincs 1-1 megfeleltetés, talán csak a RX6900<>RTX3090, alatta viszont nem azonos közökben jönnek a kártyák a két gyártó oldalán se árban se teljesítményben.
A 6800 erősebb mint a 3070, a 6700XT gyengébb a 3070-nél de erősebbnek tűnik a 3060Ti-nél(azért még megvárnám a független teszteket, aligha vannak már messze).

Azt már most látom, hogy az 5700XT-met nem ezek közül valamelyikre fogja megérni cserélni, ha lecseng a bányászláz ezen hulláma, akkor se, inkább majd az RX7xxx vagy RTX4xxx széria valamelyik középkategóriás tagjára úgy másfél-két év múlva.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) Chaser válasza Kansas (#25) üzenetére


Chaser
titán

sztem upgradelik majd a 3070-eket 16gb-ra, lehet a 3060 ti-ket is
persze majd ha "rendeződött" a helyzet és lesz valós árverseny, most semmi nincs
rtx-ben jobbak az nv-k, nyers erőben a radeonok
de egyre többen használják a vga-kat különböző renderre/animálásra, ha csak hobbi szinten is
ezekben viszont nagyon alulmarad az amd sajnos
nv viszont előző genhez képest is szépet lépett előre, de ott meg árnyoldal a kevés vram, kivéve 3060 non-ti - és persze a 3090, csak az picit drága alapesetben is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) fanti


fanti
addikt

Értelmes kártyának tűnik 1440p-re, de sajnos tuti lesz 450-500k az ára itthon. És annyit meg bőven nem ér meg.

Azt értem, hogy GPU és CPU gyártási nehézségek vannak a TSMC-nél, de pl. az SSD-k ára miért nem emelkedik egyáltalán? Azokon is van többmagos célprocesszor pedig...meg 3D-s NAND...

Illetve a RAM ára már emelkedik egy ideje elég rendesen, pedig azon "csak" ram ic-k vannak...akkor hogy is van ez, tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28) b. válasza Chaser (#26) üzenetére


b.
félisten

az a 3070 Ti lesz elméletileg 16 GB val. [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Kansas válasza paprobert (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Milyen 40CU-s kártya volt 5 éve $199? Ugye nem a 4GB-s RX480-ra gondolsz a maga 36CU-jával... :F
Annak a teljesítményéhez a mai CU-kból elég úgy kb. 16-18 is...

Komolyan elképedek, miben mérik egyesek a fejlődést...
Értem én, hogy jó lenne egy metrika ami alkalmas erre, csak épp nincs és nem is lesz, mert nem csak a kártyák ereje nő folyamatosan, hanem a feature-lista is(DX12U, RT, HDMI 2.1, stb), a játékokhoz használt felbontás is és a játékok hardverigénye is... ember nincs aki ezekből egy normális mérőszámot összerak, bele kell nyugodni, hogy ez komplexebb kérdés annál.
Még az sem egyértelmű, hogy a kategóriák hogy legyenek meghatározva... a gyakorlatban leginkább a gyártók által bemondásra.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) hahakocka válasza antikomcsi (#6) üzenetére


hahakocka
senior tag

FC6 hoz AMD kari kell majd mert ma is látható volt a listán és már korábban is, hogy hivatalos AMD partner lett a játék és ingyen jár a kártyákhoz is majd. Tehát mint az AC Valhallánál +20% előnyük lesz kb az NV karikhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#31) Duck663 válasza paprobert (#14) üzenetére


Duck663
őstag

Nem az AMD (illetve más vállalatok) hibája, hogy a gyártás költsége növekszik, 7nm-en drágább gyártatni, mint 14nm-en, a memóriára is óriási a kereslet, a memóriagyártók jóformán annyit kérnek érte amennyit csak akarnak, a mennyisége meg, 5 éve még 1GB-os VGA-val játszottam, ezeken meg 12-16GB figyel. Szerk: Jaj igen az a 40 CU, meg a mai 40 "CU", ami 20 WGP, két külön világ!

Abban teljesen igazad van, hogy ennek 200 alatt lenne a helye, sőt 150 alatt. De óriási a kereslet (elsősorban a bányászláz miatt), alacsony a termelés szintje (túl sok termék érkezett nagyon rövid időn belül, a Covid meg csak növelte az igényeket, mert hát mindenki maradj otthonban van) és akkor még erre jönnek a nyerészkedő kereskedők, magánszemélyek, szervezett csoportok is. Te meg szeretnél korrekt áron hozzájutni a termékhez, amit használni szeretnél, nem bányászkodásra, hanem arra amire tervezték, és pont te szívod meg legjobban.

Arra azért nagyon kíváncsi leszek, hogy lehet-e majd az AMD oldaláról rendelni, egyáltalán lesz-e, feltűnik-e létező készlet, onnan talán beszerezhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#32) demmer123


demmer123
őstag

Amd se olyan mint amilyen régen volt. Pont hogy az kellene lennie mint annó hogy 5700xt olcsóbb volt jóval mint 2070 super és egy szinten vannak teljesítményben.

De, tök mindegy úgyse lesz kapható ez sem mint nvidia 3000 szériája. 2022-ben meg jönnek az újabb széria, nagyon úgy tűnik ez a széria mind a két oldalon kimarad, aki nem akar gyémánt árat kiadni értük.

(#33) Seirei válasza snecy20 (#19) üzenetére


Seirei
tag

Egyetértek, ez már nem fog rendeződni még ha le is cseng a járvány és tegyük fel a bányászat is veszítene az erejéből mert mindenki cashoutolna, de már ez is megkérdőjelezhető, annyi nagy cég lépett be a crypto piacra az elmúlt időszakban.
Mi nekünk kell alkalmazkodni ismét, igények még lejjebb, örülsz ha elfut a valheim, a pc-n játszás pedig ismét úri hóborttá válik.

[ Szerkesztve ]

(#34) FireGL


FireGL
aktív tag

Smart Access Memory működéséhez azt írja az AMD, hogy:

System Requirements
Software
AMD Radeon Software Driver 20.11.2 or newer
Latest Motherboard BIOS (based on AMD AGESA 1.1.0.0 or newer)

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#35) lordEVO


lordEVO
tag

40 db rdna2 cu 12gb rammal $479.00. Ps5 36 db rdna2 based cu, 16gb gddr6 ram, 8 db zen 2 processzor mag, kozel 1 tb szupergyors ssd, tapegyseg, haz, wifi, bluray lejatszo plusz minden egyeb $500.00.

(#36) yericho800 válasza demmer123 (#32) üzenetére


yericho800
aktív tag

Ha nem pukkan a lufi időben,és nem Történik valami akkor te jövőre se veszel 6xxx szériát "jó áron".
Szerintem eladom a 2070 azt veszek egy ps5 meg a ds játékot. Jön a időbe vissza baszós exkluzivjuk is a fius csajjal. Meg ott a rengeteg régebbi játék. Days gone ki se toltam... 🤔 Azt el leszek egy rx 580 4gb... :K asszem novemberig él a előfizum

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#37) Z10N válasza KillBorn (#8) üzenetére


Z10N
veterán

Nem rossz?!?! Meg kulfoldon is tularazotnak mondjak...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) Z10N válasza paprobert (#14) üzenetére


Z10N
veterán

"Illetve gratulálni szeretnék az AMD-nek, hogy a 40CU-s kártyáját $199-ről 479 dollárra fújta fel, mindössze 5 év leforgása alatt. (2.4x szorzó azonos kategóriás termékért)
Mi ez, ha nem fejlődés? :U"

+1 :K

Visszafele fejlodunk! Mar az elozo gen is tul volt arazva. Ez meg mar azon is tul tesz, pedig csak 192bit pcb, ugyan ugy 7nm. A gddr6 16Gbps pedig $7-8/GB. Pedig anno szo nelkul duplaztak memoriat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#39) X2N


X2N
senior tag

Szánalom az egész ami jelenleg megy. Következő gép egy konzol lesz.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40) Z10N válasza KaitouP (#23) üzenetére


Z10N
veterán

"Az ár dollárban jól hangzik"

Jol hangzik?!?! Hol elsz?! Meg kulfoldon is tularazottnak tartjak, ahol jobban megengedhetik maguknak. Ha pedig bejon a kepbe az XSX 52CU-val $500-ert egy komplett rendszer, akkor ez gyalazat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) Z10N válasza lordEVO (#35) üzenetére


Z10N
veterán

Igy van. Az XSX pedig 52CU-val es ugyan ilyen uarch-val. Szanalmas.
Mondjuk az AMD-nek mindegy, mert cpu/gpu-t ok gyartanak hozza.
A Sony/MS gennyesre fogja magat keresni, amint lesz normalis keszlet.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42) traz75 válasza fanti (#27) üzenetére


traz75
tag

Qssojj vaze, még a végén elolvassa valami fejes aztán elgondolkodik és megnézhetjük magunkat! :D

[ Szerkesztve ]

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#43) fanti válasza traz75 (#42) üzenetére


fanti
addikt

:R :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#44) UMbikes


UMbikes
csendes tag

Azt nem értem hogy hová lesznek a nem tökéletes navi 22 chipek? mert olyan a földön nincs hogy mindegyiken tökéletes a mind a 40CU, nem véletlenül volt az xt mellett sima 5700 is.

Az emberi hülyeség határtalan... De ha megfigyelő vagy egész szórakoztató.

(#45) Mumukuki válasza Kupszi (#16) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Hasznalt piac detto. Srac kirakta 2070-et 200e-ert, hardverkupec megvette azonnal, es 3 nap mulva mar 250e-ert ki is rakta ujra. Egy balek meg megvette 250-ert.

(#46) nyakdam válasza Z10N (#40) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ahogy írod, ez így nem jó. Hiába adja a Sony és MS veszteséggel a konzolokat, annyira sokat nem bukik rajtuk. Ezen még 400$-os áron is a gyártónak hasznának kell lennie.
Nem értem miért jó a 2 VGA gyártónak a konzol felé terelni a vásárlókat.

(#47) KaitouP válasza Z10N (#40) üzenetére


KaitouP
veterán

Akkor fogalmazzunk másképp: a hazai viszonylathoz képest mindenképp jobb. Egyébként Magyarországon élek, és ott, ahol ekkora az áfa, meg ahol pofátlanul sok hasznot raknak a kereskedők a termékre, ezek után a dollárban meghatározott ár szinte baráti.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#48) gbors válasza UMbikes (#44) üzenetére


gbors
nagyúr

Vélhetően lesz belőlük 6700, csak nem egyszerre adják ki.

A kártyáról - furcsa ez a 40CU-s setup. Persze értem, hogy sokkal takarékosabb ekkora chipet építeni, és elméleti síkon jól működhet a magas órajellel való kompenzálás - csak ugye ezek az órajelek már jó ideje elméleti számok, a gyakorlat meg össze-vissza mutat mindenfélét. A boost clockokat nézve a 6800 teljesítményének a 75-80%-áról beszélünk, tehát a kártya átlagosan a 3060Ti környékére várható - hacsak persze nem a +4GB memóriára optimalizált teszeseteket nézzük :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) Pécsi gyerek válasza Chaser (#11) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#50) Danex válasza fanti (#27) üzenetére


Danex
addikt

Azért annyiért 6800-at kapni az aprón vagy 3070-et és válogatni lehet, de szerintem 6800XT is beleférne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.