Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Első saját tévém egy Sharp volt, 2010 könyékén vettem. Nagyon szerettem, mai napig működik a tesómnál. Örülnék, ha újra érdemi kínálattal lennének jelen, amikor aktuális lesz nálam egy tévécsere (jelenleg egy 2013-as tévém van).

A Slime draws near! Command?

(#2) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Tetszett a cikk, köszönöm!

Ugyan Sharp TV-m nem volt, viszont még mindig megvan a kétlencsés Video8 kamerám; az pl. úttörő volt a maga korában.

Emlékszem, hogy újfajta, 4 színű LCD megjelenítéssel is próbálkoztak annó, tehát az innováció sosem állt távol a gyártótól.

Drukkolok nekik; remélem az anyagi háttérrel most ügyesebben gazdálkodnak, mint az elmúlt évtizedben és erős, sikeres gyártóvá válnak/kapaszkodnak fel ismét.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A probléma az az ilyen felvásárlásokkal, hogy gyakran célzottan az az elvárás az új tulaj részéről, hogy a brand name vigye a hátán az egészet miközben neki nem kell beletenni a pénzt a fejlesztésbe. Ha pedig ez bekövetkezik, pár év alatt lelakják a márkanevet. Ha elveszlik a bizalom, utánna hiába változtatnak pozitív irányba, hosszú idő és rengeteg pénz kell majd visszaszerezni azt.

Ez történt az összes ilyen céggel. Egy részük ma is csak a névből akar megélni, mint pl. a Grundig, ami egyszerűen csak nevet ad az elektronikai hulladékhoz. Másik részük, mint pl. - ezek szerint - a Sharp vagy Philips meg abban a fázisban van, hogy épp próbál magának újra nevet szerezni. A fiatalok nem ismerik, a többieknek meg vegyes a véleménye attól függően hogy a márkáról még eladás előttről van jellemzően pozitív tapasztalata, vagy az eladás után futott bele negatív dologba.

Egy biztos: A mai TV piacon fél gőzzel, fél lélekkel nem lehet messzire jutni, olyan dinamikusan változik a beépített technológia. Mindennek klappolnia kell. A panelt, az elektronikát, az okos TV hardverét és szoftverét is fejleszteni kell. Ha bármelyiket félvállról veszik, maradnak a futottak még kategóriában.

Belépő és középszinten gyakran a panelen buknak el, de az egész árszegmensre jellemző az okos tévé platform fejlesztésének mellőzése. Azt gondolják, hogy elég ha van, a minőség meg a user experience az nem számít...miközben talán a legfontosabb, mert a lassú lagos menü / csatornaváltás, hiányzó vagy bugos appok tönkreteszik a tévézés élményét. Egy modernebb távirányító is elvárás ma már, a smart tv funkciók miatt. Kvázi egy távirányítóval kell kiváltani egy billentyűzetet és egeret, ergonomikus módon.

Nálam a Philips és Sharp is benne van a kalapban, de rendes részletes tesztek híján kicsi az esély, hogy ezekből veszek, felvállalva, hogy vásárlás után nálam derül ki valami kritikus hiány vagy probléma.

A Philips esetén nem kicsit meglepő volt, mikor pár napja megnéztem egy MM-ben, hogy a gyári demo láthatóan nem a képminőséget, hanem az Ambilightot akarta demózni, ami akármilyen cool is, mégis csak másodlagos a képminőség után. Sharpot nem láttam...bár mondjuk nem is kerestem. Jellemzően az LG és Samsung van a főporondon, majd utánuk a Sony és a Panasonic, meg kicsi Philips.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) janos666 válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az YRGB LCD az egyik leghülyébb dolog volt, ettől még a WRGB-nek is több értelme van (amit az LG tol). Még egy Sharp képviselő is azt mondta erről, hogy csak azért csinálták, mert így volt kényelmes felosztani a pixelt. Az alternatíva az lett volna, hogy kb. ugyan ekkora RGB alpixelek mellett hagynak egy fekete foltot. De egy plusz alpixel legalább marketingértékű lehetett (akkor is, ha a képminőségen legfeljebb ronthatott, de lehetett volt, hogy bármit javítson --- és mint később kiderült, rontott is, aztán elvileg korrigálták a szoftverből a színhibát, amit okozott, de nem emlékszem, hogy teljesen, vagy csak nagyjából --- bár ilyesmi az LG WRGB-nél is fennáll, hogy a színeket legfeljebb rontja, nem javítja, de HDR-ben legalább segít világosabb fehéret tolni, így az legalább "valamit valamiért", nem "csak úgy").

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) kusztax


kusztax
tag

Ha a SHARP 4 színű ledes technológiája megmarad, akkor látom értelmét venni SHARP-ot.

(#6) paperboy válasza janos666 (#4) üzenetére


paperboy
senior tag

Főleg, hogy a LG féle WRGB teljesen más tészta...

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó hír, de a hazai keresletet/pénztárcákat tekintve talán jobb lenne mindenkinek, ha pl. a TCL meg a Hisense lenne jelen márkaképviselettel, szervizzel, és főként az aktuális évi modellekkel.

Ár/érték arányban elég jó cuccaik vannak, ahogy néztem. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) forgonati válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Az Akai is ilyen mondjuk. Amilyen jó névnek számított régen, akkora szemét most. Megvannak valakinek az Akai telefonok? Jesszus...
Sajna egyetlen ilyen felvásárlás sem sült el jól, vagy csak én nem tudok olyanról.

Keelah Se'lai!

(#9) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Lehet-e még tényező a Sharp a tévés piacon?

NEM.

;]

(#10) GSP


GSP
aktív tag

Remélhetőleg nem tűnnek el teljesen, megszokott jó minőség volt régen.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#11) hunaqua


hunaqua
addikt

Simán ,minden meg van hozzá,már pénz is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Legyen inkább Sharp mint valami himihumi csingcsung tv. :R
Nekem is volt Sharp. Imádtam.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) mad823


mad823
őstag

Attól függ, hogy mennyi pénzt locsolnak a technológiai fejlesztésbe. LCD előállításban megvan a know-how, ha pl. rágyúrnak egy kicsit a Pana féle megacon-ban is használt duplarétegű LCD-re, akkor ott azért lehetne látványos dolgokat művelni.
És nem, még messze nem szabad leírni az LCD-t...

(#14) Cs1csó válasza Polarstar (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs már "himihumi" p. a TLC az egyik legnagyobb tévé gyártó.

(#15) próbakocka válasza Cs1csó (#14) üzenetére


próbakocka
senior tag

Találkoztam korábbi *TCL tv-vel, a menü és úgy egyáltalán az felhasználói élmény katasztrofális. Erre most kb ugyanennyire nem figyel most a SHARP, és amíg ez így is marad, addig semmire sincs esélyük. Akkor is ha mögé teszik a legkirályabb panelt a földön...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#16) Cs1csó válasza próbakocka (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#17) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Nemrég vettünk egy sharp tv-t,tökéletesen hozza azt ami egy tv-től elvárható,és nem elhanyagolható hogy a konkurenseknél jóval olcsóbb és szerintem hozza ugyanazt a minőséget!A következő tv-m is sharp lesz,már kinéztem.Amúgy meg teljesen felesleges ez a 4k-8k háború,még a full hd tv-kre sincs normális műsorszórás,egy átlag user még legalább 5-6 évig elvan egy full hd tv-vel,addigra úgyis bedöglik a tervezett elavulás miatt. :D

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#18) Tigerclaw válasza Cs1csó (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha komolyan veszik a fejlesztéseket és jó áron adják, akkor elterjedhet pár év után, de az kétségtelen, hogy nálunk szinte csak az Samsung meg a LG létezik vásárláskor. A Panasonic szintén eltűnőben van, a Sony meg egyszerűen túl nagy felárat vár, amit a többség nem fizet ki.
A Philips hasonló cipőben vagy mint a Sharp, csak szinte mindenbe belepakolja az Ambilight-ot, ami miatt gyakran magasabb az ára mint a hasonló kategóriás LG/Samsung. Szerintem az Ambilight egy kellemes feature lehet, nem is mérik nagyon drágán de az a "kis" felár is rontja a Philips pozícióját az árérzékenyebb szegmensben.

Van egyébként magyar forgalmazója, megfelelő szervizháttere a Sharpnak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Tigerclaw válasza blackmacs (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az FHD problémája az, hogy a nagyobb gyártók már lassan nem is gyártják. Amit kiadnak saját néven az csak át van címkézve, illetve gyakran ezek már nem is okos tévék. Budget szegmensbe jó, de másra nem. Ha azok is megkapnák ugyanazt a Smart OS harvert, OS-t, appokat, akkor simán alternatíva lehetne. A másik része meg az, hogy a belépő UHD tévék nem drágák az FHD-hoz viszonyítva, abszolút megfizethetőek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) hunaqua válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


hunaqua
addikt

Nagyon sokáig magán importőr lesz (van). Azt,hogy újra lenne gyári jelenlét nem hiszem.Ahogy " haláluk" előtt Bécsből irányították ezt a régiót is ,talán valami hasonló lehet ,de nem hiszem.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21) blackmacs válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Igazad van,inkább arra próbáltam utalni hogy a full hd felbontás szerintem még egy jó darabig elég annak aki csak tv adásokat néz,a szolgáltatók még nem fogják egy jó darabig full hd-ban tolni az adásokat!Aki már filmeket is néz,szerez be megfelelő tartalmakat(nem írom le honnan :D )ott már van értelme az UHD-nak.A 8K meg még csak e pénisz kategória szvsz.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#22) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Örülnék ha újra jelentős tényezők lennének. Tv-m mondjuk nem volt sosem tőlük más termékükkel viszont elégedett voltam. Most egy ilyen telefont használok [link] . Nagyon elégedett vagyok vele. Gyönyörű a kijelzője, 4GB ram, 64 háttértár és 30.000Ft-ért szinte ingyen van.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#23) Cs1csó válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K és várj: :K

Erről van szó, igazán nem ad újat elég olcsón meg nem biztos hogy tudja adni a Philips Ambilight-ja nagy tetszik de akkora felárat NEM biztos, hogy fizetnék érte.

(#24) hunaqua


hunaqua
addikt

Az első saját tévém SHARP .Most kb. 30 éves ( a rendszerváltás környékén vettem). 51cm ,és Aszódon egy kis boltban 31.000.-huf árért hoztam el.Akkor azért az sok pénz volt. Ott hirdettek Toshiba tévét,és ezt a Sharp cuccot. Amire leértem már nem volt Toshiba,ezért elhoztam ezt. Már régóta lent van a telken,de még mindig hibátlanul üzemel.
...hát persze,hogy szurkolok a márkáért és szeretném ha még lenne SHARP tévém egyszer.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25) tome.jr válasza AxBattler (#7) üzenetére


tome.jr
addikt

Főleg ha az új 2020-as flagship tv-ket is behoznák a Mini LED és Dual Cell panelekkel.

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szerintem a kérdés az lesz, hogy mivel fognak tudni kitűnni a mezőnyből. Ha már többen említették a Philipset, náluk ott van az Ambilight. Ha valaki erre vágyik, annak gyakorlatilag evidens, hogy tőlük fog vásárolni. Na valami ilyesmi kellene a Sharpnak is.

(#27) Valdez válasza próbakocka (#15) üzenetére


Valdez
őstag

Legkirályabb panel? Jöhet monitorba, oda nem kell csillivilli oprendszer. Minőségi panel annál inkább.

(#28) Tigerclaw válasza hunaqua (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nincs hivatalos magyar forgalmazó és szerviz, akkor felesleges is beszélni az egészről.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) hunaqua válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


hunaqua
addikt

van

www.adivstore.com

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#30) Tigerclaw válasza hunaqua (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elég hiányos a felhozatal. Hol vannak a belépő BL2 feletti modellek? Illetve a minimum az lenne, hogy valamelyik hivatalos Sharp domain alatt van magyar nyelvű weboldaluk rajta az összes TV-vel, specifikációval, supporttal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) hunaqua válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem hasonlítottam össze az európai országok árait,de szerintem 330huf/euro +27% Áfa áron számolva igen kedvező. Egyébként igazad van,sőt marketing kampányt is kellene folytatni ( plakát,tv,rádió,stb).

...csak ugye ezt be kellene építeni az árba,jelenleg ki fizetné ezt meg? Viszont azt is értem ,hogy árral próbálnak most piacot "venni" maguknak.Egy magán importőr soha nem fog tudni úgy működni mint egy nagy gyári multi. Viszont kezdésnek nem rossz,kezdenek jelen lenni a nagyobb hálózatoknál is.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#32) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönjük a cikket! ;)

Itt a lényeg:

"Emellett iszonyatosan meg kell nyomni a marketinget"

Az LG és a SAMSUNG ebben zseniális. Ezt kár is volna vitatni. Szó szerint a "csapból is" az ő termékeikkel kapcsolatos reklámok folynak. Nagy összeget költenek az áruházi promóterek képzésére is. (És "agymosására" is, de az egy másik történet...)

Nem szégyen követni a példájukat. Egy átlagvásárló számára az a lényeg, hogy milyen termékekkel találkozik.

Amíg egy Media Markt áruházban (nálunk tipikus hely a témához nem értő "nézelődő" vásárlók számára) 10 LG, és 10 SAMSUNG és 3 PHILIPS tévére jut 5 másik - amiből 3 egy-egy Sharp, TCL, és Thomson alsó/közép kategóriás példány, és egy-egy SONY és Panasonic csúcsmodell - , addig teljesen nyilvánvaló, hogy a vásárlók zöme az első háromból fog választani.

Pedig a SHARP talán a legnagyobb potenciállal rendelkező vállalat a tévés piacon.

Panelgyártásban mindig is etalon volt; számos konkurens "nagy" tőlük vásárolt.

Most óriási tőke áll mögöttük, kiegészítve a japán mérnökgárdával és vezetéssel.

Globális viszonylatban pillanatok alatt visszakerülhetnének a "trónra" a tévéikkel. Ha valóban elárasztanák a jó minőségű modellekkel az összes fontos szegmenst (olcsó, megbízható alsó és alsó-közép kategóriás készülékek az átlag vásárlóknak, és a prémium modellek a házimozi rajongóknak).

Én már évek óta várom, hogy egy - jelenleg még a japán piacnak gyártott - LCD csúcsmodelljüket tesztelhessem végre!

Remélem, idén megvalósul mindez! :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#33) Piftuka válasza hunaqua (#31) üzenetére


Piftuka
veterán

"...csak ugye ezt be kellene építeni az árba,jelenleg ki fizetné ezt meg?"

Amennyiben nagy tőke van a cég mögött, és az hajlandó kockáztatni, akkor nem kell beépíteni az árba.

A Goldstar-LG példája mutatja. Én ott voltam a műszakicikk kereskedelemben, amikor ők váltottak. Akkoriban a bevételük ~70%-át reklámba forgatták vissza, és a fennmaradó rész zömét pedig fejlesztésekre.

Meg is lett az eredménye. Gyorsan elárasztották a piacot az "új brand" jó árú termékeivel. "Hegyekben állt mindenhol" a sok "best buy" 17 colos, sík képcsöves CRT monitoruk, amit minden konkurenshez képest jóval olcsóbban adtak.

Aztán jöttek a háztartási kisgépek, majd nagygépek... szintén hasonló elvek mentén.

Egy-két év alatt, 10 vásárlóból 9 az LG termékeit kereste. Még a 86 éves, szenilis "Takács néni" is hallott az LG névről. :)

A többi már történelem... :)

"Aquila non captat muscas."

(#34) hunaqua válasza Piftuka (#32) üzenetére


hunaqua
addikt

"Emellett iszonyatosan meg kell nyomni a marketinget"
Az LG és a SAMSUNG ebben zseniális. Ezt kár is volna vitatni. Szó szerint a "csapból is" az ő termékeikkel kapcsolatos reklámok folynak. "Nagy összeget költenek !"

Hát ez az,ez itt nem lesz soha.Egy "kis" importőr erre képtelen.A gyár direktbe pedig nem fog jönni,legalábbis nem mostanában.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#35) Cs1csó válasza Piftuka (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jól leírtad:

- az LG és Samsung tévéken kívül alig van más márka, A Philips-et is csak az Ambilight tartja a víz felett mert még ezzel is túlárazott

- a Sony és a Panasonic pedig kb. semmit sem adnak hozzá csak a nevüket és ezért kell bődületes felárat fizetni

Ezek után nem csodálkozom, ha mindenki LG vagy Samsung tévét vesz, az sem mellékes, hogy csak ez a két gyártó nyújt valós innovációt - sőt a Samsung QLED technológiájában nem is nagyon vagyok biztos, hogy valós innováció - az LG-nek ugye ott az OLED.

(#36) Tigerclaw válasza Piftuka (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy látom, hogy a promóciós, reklám költségeket már inkább a kereskedőknél költik el, nem a hagyományos reklámfelületeken. Persze egy-egy olimpia, foci EB, VB, más nagyobb sportesemény idején mennek a tévében is a reklámjaik, de inkább szerintem a kereskedőket, és a kereskedőknél dolgozó eladókat "ösztönzik" valamilyen módon, mert legjobban ők tudják befolyásolni az "egyszerű vásárlót".

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Cs1csó válasza hunaqua (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bennem van némi objektivitás szoktam nézegetni az árukeresőn a tévé kínálatot és ha a paramétereket szűkítem:
- felbontás, ár, méret,

Akkor a 30 tévéből 25 LG és Samsung, én vállalom, hogy a legközelebbi tévém szinte biztos, hogy LG lesz, vagy Samsung a lényeg VA paneles legyen nem tudom, hogy LG-ben van e ilyen azt tudom, hogy a Samsung ezeket nyomatja.

(#38) mad823 válasza Cs1csó (#37) üzenetére


mad823
őstag

Szerintem az LG leginkább IPSben utazik manapság. Azért vigyázz, mert a VA-val meg a betekintési szöget bukod. Ha csak szemből nézed, ez nem gond.

(#39) hunaqua válasza Cs1csó (#37) üzenetére


hunaqua
addikt

Volt Sharp,Toshiba,Sony,Panasonic......maradok ezeknél,igaz a Toshiba kiesett,de a Sharp is talán feltámad. :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#40) FlashLed


FlashLed
senior tag

A sharp 2010 tájékon nagyon tvket gyártott. Családban mai napig van működő Aquos. Én speciel örülnék ha lenne újra.

The Mechanic

(#41) Depression


Depression
veterán

Vettünk blaupunkt tv-t, mint régi nagy márka. Sajnos messze kerülendő, a legallja mindennek. Ha a sharp továbbra is csak a leggagyibb tv-it hozza ide, arról is pont ez a vélemény fog terjedni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) FlashLed válasza Depression (#41) üzenetére


FlashLed
senior tag

Blaupunkt sajnos egy ideje olcso tescos marka. Az is volt a csaladban de bar ne lett vna.

The Mechanic

(#43) Tigerclaw válasza Cs1csó (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Modellenként 1-2 méretben használnak VA-t. Hogy miért használnak többféle panelt az jó kérdés. Talán gyártanak VA paneleket is és jobb a kihasználtság miatt berakják pár tévéjükbe, vagy mivel a hozzáértő vásárlók egy része direkt keresi a VA-t, nem hagyják őket a konkurenciához átmenni.

Mondjuk jobb ötlet lenne, a jelenlegi szinte logikátlan választék helyett lenne két azonos típus helyett lenne egy IPS és egy VA széria.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) Piftuka válasza hunaqua (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

A fentebb említett LG-s példám éppen a gyártó direkt akciójáról szól. (Persze akkor egy totális márkamegújítás történt.)

Egyébként az amerikai és ausztrál piacon a HISENSE és a TCL is hasonló módon igyekszik terjeszkedni. Talán pár éven belül ide Európába is elérnek majd...

Mi, vásárlók mindenképpen jól járunk velük.

"Aquila non captat muscas."

(#45) Piftuka válasza Depression (#41) üzenetére


Piftuka
veterán

A két cég nem összekeverendő. A Blaupunkt a tipikus "Vestel/kínai" belsős olcsó tévé, míg a SHARP-nak még a belépő szintű, Európában gyárott modelljei is jobb minőséget képviselnek.

Csak amíg a Blaupunkt-hoz könnyen hozzájut a fentebb már emlegetett "átlagvásárló", mert tipikusan a Tesco és Auchan nagyáruházak egyik kedvelt márkája (a saját márkás - hasonló belsővel rendelkező - olcsó tévékkel egyetemben), addig a SHARP tévéiből még mindig csak "hírmondókat" lehet találni bárhol is.

Naná, hogy az árérzékeny, tévénézők a ~60.000 forintos, mindenféle kínai tévéket fogják megvásárolni.

Hozzátéve, hogy bizonyos célcsoportoknak, idős embereknek, meghibásodott CRT tévé helyére hírműsorokat, sorozatokat, tévé adásokat nézni a legtöbb ilyen készülék is tökéletesen megfelelő. Ők nem fognak a panel homogenitásának hiánya, vagy a gyenge kontraszt, és az "okos" funkciók hiánya miatt reklamálni...

Egyébként abba tessék belegondolni, hogy nem is csak feltélenül a mi kis hazánkban, de globálisan is nagyon sok országban a tévék piacán éppen az ún. "belépő" kategória a legnagyobb szelet.

Egy ügyes cég igen sokat tud szakítani a vonatkozó termékek eladásán. A televízió manapság a "népek ópiuma"...

És a potenciális vásárlók legnagyobb többsége még mindig szigorúan eredeti funkcionalitása szerint tekint erre a műszaki eszközre.

(Ilyen és ehhez hasonló tech fórumokon, házimozis fórumokon, stb. hajlamos a közösség azt hinni, hogy nem így van... hogy nem erre van igény, hanem a felső-közép, és prémium kategóriára. Pedig nem.)

"Aquila non captat muscas."

(#46) Cs1csó válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem - szokásaim mellett - tökéletes a VA ugyanis jellemzően mértani középről nézem, esetleg ha kanapé van és azon fekszem akkor van pár fok eltérés.
DE ez valós probléma ahol sokan vannak sarok garnitúra fotelekkel stb.

(#47) Milka 78 válasza mad823 (#38) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Simán nézem a qe55q70-et olyan szögből ahonnan a ips-es lg 49uh661 már rég beszürkült. Persze nem olcsó VA-t kell nézni, mint a Sharp Aquos 48cfe4042e-t ami kb a fej mozgatására is átment a gyegéből a tréébe. :))

(#48) Depression válasza Piftuka (#45) üzenetére


Depression
veterán

Az enyém picit speciális eset, mert hallókészüléket hordok, de nem az okostv része zavar (nincs is), hanem, hogy olyan szintű torz dobozhangja van, hagy még zavaróan hangos hangerőnél is képtelen vagyok érteni, hogy mit mondanak benne. Vagy, hogy a távirányítón a bekapcsológomb baromira gyorsan tönkrement, és nincs az az univerzális távirányító (3 félét vettem) ami tudná ezt pótolni, értelemszerűen a tanítható meg kiesik.
Egy 10 éves sharp tv teszi a dolgát édesapámnál, pont az a széria, amit annyira emlegetnek a plusz sárgával, hogy vacak, pedig nekem még mindig szép a képe.
Az okostv meg szerintem butaság, vagy inkább kamu marketing, legalábbis nekem, mert megvettem a csúcs samsungot kb 8 éve, és rá 2 évre már a youtube program nem volt elérhető rá. Azóta is ugyanolyan butatv-ként áll a nappaliban, az okosrésze leginkább akkor mutatkozik, amikor véletlenül rányomunk az okostv gombra, és nagyon nehezen, és sokára vált vissza a tv-re.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#49) mad823 válasza Milka 78 (#47) üzenetére


mad823
őstag

Nem mondtam, hogy nincs, mert ugye a Samsungnak és a Sonynak van olyan rétege, ami jobb betekintési szöget biztosít. Bár a Samsungé jobb. Viszont náluk a Q80R-től felfelé van. (Q Ultra Wide Angle)

(#50) Tigerclaw válasza Cs1csó (#46) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is VA párti vagyok, a jobb feketék és nagyobb kontraszt miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.