Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waverider


waverider
senior tag

nagyon szimpi, sutba a nyereményekkel, de a tajvani utazás, na az már döfi! :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2) Chosen


Chosen
addikt

Én valami ilyesmit tudnék megosztani: Kosárba->Fizetés->Szállítás.

(#3) Siera


Siera
senior tag

Most a South Parkos rész jutott eszembe,mikor a házaspár valami kvízen nyert egy ajándék utat a Csodálatos South parkba! :DDD
Gondolom itt is örül aki megnyeri,aztán kényszermunkán kell dolgoznia éhbérért :)) .

Mindjárt megnézem,hogy épp milyen alaplap van a gépemben,és ha Asus akkor lehet,hogy írok valami szép kis mesét :U

/:e Gigabyte. Lehet,hogy bemesélem nekik,hogy a Gigabytenak az Asus gyártja az alkatrészeket,csak nem tud róla senki ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

ó inkább gyártanánok olyat hogy a többi gyártó pislogna, meg lehetne 100ks lapjuk is 35k-s max árban..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5) Komcsi


Komcsi
tag

Világ életemben Asus lapom volt, de nem mondom hogy csak az lesz, ám nem tudnék sztorizni róla..
Megbízható és szeretem... :C

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#6) adamka16 válasza Siera (#3) üzenetére


adamka16
őstag

inkább a gigabyte.... :)

(#7) Bogyó bá' válasza adamka16 (#6) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem speciel ASUS alaplapom van. Leginkább az ótvar kategóriába sorolnám. Nem hiszem, hogy egy sűrű anyázásokkal teli sztorival Taiwani utat nyernék... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8) --HARDCORE-- válasza Bogyó bá' (#7) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

azért ne aggódj Gigabyte-tal sem nyernél utat, max a szervízbe hatszor XD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#9) maláj


maláj
őstag

Asus M2N alaplapom van - eddig semmi geb@sz nemvolt :B
nyertem akkor valamit :F :D

(#10) lorenzen válasza maláj (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

nyertem akkor valamit ?

Igen nyertél!!!
Tapasztalatot. :DD

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) Oliverda


Oliverda
félisten

Nyáron vettem egy viszonylag borsos árú Asus lapot amin a CPU fesz kb. olyan stabil mint a magyar gazdaság. A BIOS támogatásra is magasról tesznek.

Ezzel a kis történettel szerintetek dobogós lehetek? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

És aki nem elégedett az ASUS lapjával és az ASUS hozzáállásával, azt is meg lehet írni? :U

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13) Archer


Archer
őstag

Lehet én is leírom, hogy egy RoG lapnál (ami ugye a "királykategória" náluk szép felárért) nem lehet normálisan beállítani a CPU feszt, mert éppen annyit ad a lap amennyit gondol. Amúgy jó kis lap és ez csak az újabb biosokkal jött elő (amiben elméletileg a hibákat kéne javítaniuk). Tuti repülnék Taiwanra :)
Gigabyte-hoz inkább lehetne írni ilyen "kalandos" történeteket a különös anomáliákról, meg, hogy egy foglalatra kiadnak 30 alaplapot de idejük már nincs biost írni hozzá és csak a sokadik bios után lesz stabil a rendszer (azt viszont elismerem, hogy akkor tényleg jó lesz).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, és ha már nincs meg a lap?

ott volt a zseniális p5k, a p35 krémje. hiszen FSBben az enyém pont annyit tudott, mint a legjobbak, 540et! igaz, hogy ehhez 0.12-0.15körüli drop társult 1.35 alatt (kb szürke szamár a ködben volt a fesz léptetése a biosban a Vloadra, de lehet, hogy csak valami übergagyi érzékelőt használtak a célra), amit a legtrágyább asrock is hozott, de az FSB kétmagossal, az megvolt. mondjuk 1.35 load fölé már nem igazán lehetett biztonságosan feszelni, de elvileg képes volt sokra. csak én quad alá vettem. performance? csillagos ötös!

megbízhatóságról csak annyit, hogy már 3.0án se sikerült stabilizálnom, ahol ez a proci konkrétan valahol 85W körül evett akkoriban. alapórajelen is rosszalkodott, de igazából eléggé furcsán volt instabil a gép. 5*

innováció: ha az egyik pciE sáv x4et tud csak, attól még fel lehet tünteni x16osként, hátha nem nézi meg a vevő a chipset specifikációját vásárlás előtt. ugyanígy, olyan funkciók hirdetése a weboldalon, amik az égvilágon semmit nem csinálnak (loadline calibration... mondjuk hála égnek nem csinált semmit). 5*

design: háromfázisú tuninglap. qx kompatibilitással. ez magáért beszél. 5*

efficiency: hát, spóroltak rendesen rajta, meg kell hagyni, emiatt nem is terheli annyira a környezetet. színe is szép zöld volt. 5*

összhatás: 3 hónap szívás után eladtam bukóval, utánna hirtelen a gép stabil lett.
büszke e a gépére: jelen állapotában simán!
ajánlaná e a p5kt: persze, valami olcsó kétmagos alá tökéletes, de akkoriban éppen duplájába került, mint egy olcsó kétmagos.
venne e asust? mostanában nagyon sok negatív tapasztalat van a terméktámogatással (gari) kapcsolatban. DX/WF utótagú lapot vennék, alatta semmit.

ööö, vagy nem ilyesmi volt a feladat?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) adamka16 válasza Bj Brooklyn (#12) üzenetére


adamka16
őstag

na igen... notim asus... az első 1-2 bios-nál azt csinálta, hogy ha akkuról ment akkor magas frekvencián visított valami a noti belsejéből... a 3. vagy 4. bios frissítés hallgattatta el.
akkor miről beszélünk? :(
nem mellesleg, haverom szintén asus notiján bios-t frissítettem, 99% nál azt mondta, köszönöm szépen és semmi. utána már bekapcsolni se lehetett a notit...

(#16) Malachi


Malachi
addikt

annyira biztos voltam benne, hogy inkább lehúzó kommentek lesznek majd és nem büszkék/dícsérőek... :D már nem azért, mintha különösen rossz lenne az ASUS, csak a megszokás ugye. ;]

nem is tudom, kb. 6 hete vettem meg életem első ASUS lapját, nem mondanám, hogy különösebben büszke lennék rá, tuningolni nem szoktam, de legalább szép :DD és eddig stabil is. csak kétszer állt le alatta a rendszer teljesen megmagyarázhatatlan módon, de úgy látom én még szerencsés vagyok.

hajrá ASUS!

(#17) Big


Big
csendes tag

Egyszer volt egy asus lapom. Soha többet, és senkinek nem is szoktam ajánlani. Vacakolt, és kapott egy bios frissítést. A procit többé nem ismerte fel, és a régi biost sem lehetett visszatenni, mert arra panaszkodott, hogy túl régi. Előtte is volt már vele bajom, de ez betette a kaput, elcseréltem egy abitra. Nem bántam meg. Most hogy az abit már nem gyárt, marad a gigabyte. Na, abban még nem csalódtam.

Big

(#18) veector válasza Big (#17) üzenetére


veector
senior tag

Egyszer volt egy asus lapom. Soha többet, és senkinek nem is szoktam ajánlani.

Az ügyes... Én meg nem szoktam ajánlani az 1 esetből általánosítást...

Nem, nem fogom offtopicba rakni a HSZ-t mert sokan azt hiszik hogy ami szürke az nem is lehet érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#19) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Szerintem elírás van:
"három darab RT-N56U Black Diamond rooter található"
nem router? :)

Értem én...

(#20) LackoMester


LackoMester
addikt

Szeretném megosztani véleményemet az én P6X58D Premium lapomról. Nagyon f@sza. Ennyi. :DDD
Egyébként nemrossz kezdeményezés. :C

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Hirtelen Ass Your Pride-ot olvastam.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) #51736960 válasza adamka16 (#15) üzenetére


#51736960
törölt tag

nekem is volt asus notim, állandó hűtésproblémákkal küzdöttem...
meg volt egy p4p800-as lapom is, na az teljesen szar volt :)

szerintem az asus a p2-p3 korszakban élte a fénykorát, akkor még tényleg nagyon tuti cuccokat gyártott, viszont most eléggé hullámvölgyben van.
na mindegy, meglátjuk, túl tudnak-e jutni ezen a peches időszakon...

szerk: vagy felvásárolja őket az asrock :))

[ Szerkesztve ]

(#23) #56573440


#56573440
törölt tag

"Légy büszke az Asus alaplapodra"

de ugye azért nem fognak felvonulni andrássy-n? ;]

(#24) Gabir


Gabir
aktív tag

Üdv,

érdekes feltevés a gyártótól.
Valszeg fognak kapni hideget-meleget.
Iletőleg akinek baja van , az inkább fog írni, mint akinek nincs.
Ez pedig téves képet fog mutatni.

Ha gyártó lennék, ilyet akkor csinálnék, ha tudom, min.99% megbízható és jó az, amit gyártok.

(#25) Gabir válasza #56573440 (#23) üzenetére


Gabir
aktív tag

"Asus büszkeség napja" :DDD

Majd a Gigások és az MSI-s felhasználók ellentüntetnek lol

(#26) szab.tam válasza #56573440 (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :DDD

egyébként megalol az egész.

látszik rajta, hogy kirúgástól fenyegetett kreatív csapatnak egy hétvége alatt ki kellett találni valamit.
hemzseg az olcsó panelektől: legyél büszke, és a nagyon fontos "oszd meg...."
a megosztás nélkül már nem élet az élet...

elég manipulatív a dolog. mint a marketing általában. csak az új irányvonal az, hogy a fogyasztót aktiválják. a sok hülye meg ugrik, mert azt hiszi, hogy a multinak ő valóban fontos, közben a vásárlóerején kívül semmi nem érdekes.

tehát a fogyasztó aktivizálódik, ténykedik, filmet forgat, feltölti, blogol, topicol, stb. társadalmi munkában, önként és dalolva, ingyen végzi a reklámmunkát a multinak.

és a facebook-on szocializálódó néptömegek meg örömmel nyomulnak, a valójában belőlölük élősködő kezdeményezésben...

de ügyes. :C
csak gusztustalan, mit a multimarket(c)ing általában....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) Boxi88 válasza #51736960 (#22) üzenetére


Boxi88
őstag

Nekem ASUS P4C800 E-Deluxe lapom volt... elromlott, sikerült garanciáztatni (jó nehezen :((( ) és az új lap amit adtak helyette (szintén P4C800 E-Deluxe) megint megadta magát, és ezt már nem akarták cserélni, mert hogy biztos én húztam szét meg ilyenek (pedig akkor még azt se tudtam mi fán terem, ezért alapon használtam...) úgyhogy ugrott 45000+k-m :W aztán egy ASUS 6600GT adta be a kulcsot ismét buktam (még többet mint az alaplappal :W ) és az ASUS DVD írómról is tudnék regélni :W

Nem beszélve a baráti körömben történt ASUS-os "balesetekről" :W

Nekem akárki akármit mond az ASUS minden csak nem jó...

Notebook terén sem jobbak, ahogy itt ph-n olvastam! :W

(#28) Gabir


Gabir
aktív tag

Való igaz.

Hogy témához is szóljak, jelenleg Asus alaplapom van, használtan vettem, de egyenlőre még jó.
Volt korábban is lapom a gyártótól (A7N8X, illetve ugyanezen Deluxe változata).
A Deluxe már megpusztult, de a sima még megvan, "fejlődés" miatt mára már második gép lett belőle.
Giga lapom is volt, több is, P1 korszakban, illetve a jelenlegi előtt is.
Mint ahogy a merevlemezeknél is, alaplapoknál is van pozitiv és negativ tapasztalatom.
Ez van, nagyjából elégedett vagyok vele.Van, akinek ez, van, akinek más "jön be".Ajánlom-nem ajánlom? Aki ezt akar venni, úgyis megveszi, aki mást, az pedig azt fog venni.

(#29) Versus


Versus
senior tag

Az Asus a honi nagykerekre lehet büszke.
Főleg a garanciális ügyintézésre.
Egy P5W64WS megtanított arra hogy hol kell vásárolni.

A Maximus Formulám lassan 3 éves és hibátlanul teszi a dolgát, és csak akkor veszem le a gépház oldalát amikor VGA-t cserélek.

P4P800 mai napig műhelyben koszban,melegben műszergépként működik.
P4C800-at elajándékoztam ,működik.
Volt egy tualatinos lapom is azzal nem tudom mi lett.

VGA-im sosem romlottak el, van egy P525-ös PDA-m a lányaim játszanak vele mindent kibír.

A lassúcska Eee900-at nemrég cseréltem barátnőmnek egy 1201PN-re ami egy hihetetlenül klassz cucc.

WL500g routert most cseréltem UPC váltás miatt egy TP-linkre.

Nagyjából ennyi jut az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Premium Vintage

(#30) lee56


lee56
őstag

Én négy és fél éve vettem először asust, akkor még álmomban sem hittem volna hogy 2010ben is még használni fogom.. Igazából bajom csak az elején volt vele, nagyon válogatós volt a memóriákkal, de kinőtte :) Ezzel nyernék valamit? :D Mindegyis, a nyeremények nem nagyon vonzanak, új gépem alapja nem asus lesz ;]

No Comment

(#31) 14adam


14adam
addikt

nem sok asus lapom volt de amik voltak azok mind tönkre mentek. Kezdjük az elsővel ami asus m2v volt amit olyan jól elbizniszeltem,hogy átvertek vele :D (tudom,hogy nem asus hiba csak most már jót nevetek rajta.... ) Aztán volt Asus TUSL2-C amin a kondik lettek púposak. Vettem egy asus crosshair I-t ami nem adott képet. Vettem nem rég még egyet és el is adtam de azt mondták,hogy fagyogat néha a gép.... Meg még ismerek még egy crosshair-es csávót aki feltette az xp-t aztán abban a pillanatban kifingott a lap.

Volt ezen kívül asrock lapom azt meg azért nem szerettem mert 2 gigát kellet volna kezelnie erre 1 gigával gyorsabb volt mint kettővel
A gigabyte lapom elment kategória
A dfi az elég jó volt csak nem sok 45nm-es procit támogatta
Most ecs-t használok,hát tuningba nagyon rossz de elég megbízható kis lapnak tűnik.
Aztán most nézek valami asrock után megint. Bár 2-3 havonta cserélek lapot kb ...

(#32) Archer


Archer
őstag

Most ha valaki megkérdezné tőlem, hogy melyik az a márka amit nyugodt szívvel tudnék ajánlani ami csak beszerelem és megy, hát gondban lennék. Talán a DFI-t mondanám de az meg ugye R.I.P., Abit szintén, hát passz. Az a baj, hogy mindegyik márkánál hallani valami kis jellegzetes visszatérő hibáról, bár az MSI-t mostanában nagyon dicsérik. Hozzáteszem most az AMD vonalról beszélek.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#33) Male


Male
nagyúr

Asus innováció kategória: Megoldották, hogy a gépre nem kell bekapcsológomb! Ugyanis ha bedugom a konnektorba, azonnal elindul, beállításoktól függetlenül... ( jópár BIOS verzió óta így működik.... M4A785TD-V Evo, és nem csak nálam ) Most ki kell húzni a konnektorból, ha hosszabb ideig nem vagyok itthon, mert különben ha egy kis áramszünet van, akkor arra érek haza, hogy megy a gép... :U

Mondjuk ettől még nincs velük bajom, már jópár Asus lapom volt, és egyikkel sem volt komolyabb problémám ezen a hülyeségen kívül.

( A pride ezekkel a színes betűkkel biztos jó ötlet manapság? Kicsit másra asszociálnak az emberek :U )

(#34) MasterDeeJay

Asusból nekem csak egy volt P5A típusú, meghalt rajta egy FET és sikerült feléleszteni hasonlóval, de a visszaforrasztás úgy sikerült hogy közbe a FET mellet lévő alkatrészekből 1-2db a pákán marad de mivel hibátlanul üzemelt tovább ezért nem törődtem vele. A cserélt FET viszont óránként túlmelegedett és fagyogatott ha nem volt hűtve ezért gány megoldásként a procihűtő mellé lett kivezetve kábelekkel az adott alkatrész hogy közvetlenül hűtse valami. Szegény lapon tanultam meg forrasztani. :DDD
Szóval ez az egy volt és büszke is voltam rá hogy tönkretéve is működött.
Amúgy melóhelyen alsó-kategóriás Asus lapok sorra döglenek meg, nem is ajánljuk irodai gépekbe az olcsóbbakat. Sztem nem örülnének ha ilyeneket küldenék be.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35) alamuszi


alamuszi
senior tag

Én is az Asusra szavazok, jó lapokat gyárt, otthonra csak asus, semmi más. Egyszerű kezelni stabil és tartós, az árát megkérik de valamit valamiért. Megíri... Lehet regelek én is :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#36) Srodney válasza Boxi88 (#27) üzenetére


Srodney
senior tag

az ECS nem akar ilyet csinálni,vagy az asrock??? mert kinek voltak ilyen lapjai és nem mentek tönkre,nah azok aztán szerencsés emberek!!!!

(#37) 2o1i


2o1i
senior tag

Igen büszke vagyok. Nem képes automatikusan szabályozni a 3 pines procihűtő fordulatszámát.
Ezen kívül nagyon fasza. xD

(#38) GumisPeter válasza Male (#33) üzenetére


GumisPeter
senior tag

"Ugyanis ha bedugom a konnektorba, azonnal elindul, beállításoktól függetlenül... "

Ezzel is csak a tápodat védik, mert feltételezik, hogy nem Asus tápot használsz.
:DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#39) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van egy A8V Delux lapom ami 4 évig ment folyamatosan mint szerver. Hát mondanom sem kell minden baja van. Ha valamit bedugok a PCI foglalatba nem indul. Ha dualba rakom a memóriát nem indul. Csak a két bal foglalatba lehet memóriát rakni mert különben nem indul. Ha SATA-ás vinyót rádugok nem indul. Ha két ATA-ás vinyót rakok rá nem indul. A Marvel ethernet része nem működik. Az előre vezetett USB-k nem működnek. Amúgy minden fasza! :DDD

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) alamuszi


alamuszi
senior tag

Amúgy a táppal minden rendben van? :DDD

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#41) ló úr


ló úr
őstag

Nekem volt több Asus lapom,csak a bajom volt mindegyikkel. Mindnek volt vmi idegesítő hibája...Most is Asusom van,de csak mert ezt tudtam sok pénz híjján szerezni,mindegy is,ha új gép lesz akkor csakis BIOSTAR.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#42) ló úr válasza Srodney (#36) üzenetére


ló úr
őstag

Az én meglátásom szerint az ECS és Asrock lapok maximum ajtótámasznak jók,semmi másnak.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#43) edward2 válasza Archer (#32) üzenetére


edward2
addikt

Igen ez elég szomorú... a jövőben ha venni akarok majd egy új AMD konfigot nem marad más csak MSI vagy ASUS... emlékszem régen ABITot fikázták sokan pedig csak olyan lapom volt (per pillanat is KN9 SLI) és életemben nem volt vele gondom.

Nem úgy mint ismerősök asus/msi lapjaival.

(#44) Male válasza alamuszi (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Ha tőlem kérdezed: Igen, a táp teljesen jó ( Corsair CX400, de másnak más táppal is ugyan ez a jelenség ezzel a lappal... )

(#45) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

kicsit meglepett hogy ilyen sok a negatív vélemény az asus-ról. mert ha emlékeim nem csalnak az asus alaplap egyszer egyet jelentett a minőséggel. volt pár legendás szériájuk, bár már jó pár éve nem volt hozzájuk szerencsém. tényleg ennyi gond van velük manapság?

(#46) Zanik válasza ló úr (#42) üzenetére


Zanik
addikt

Nono, az Asrock sokat fejlődött az utóbbi években, már rég nem az a lesajnált márka! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#47) jozsi252


jozsi252
veterán

Elég sokféle szérián belül típús van fölöslegesen is sok, de szerintem nagyon jó lapok csak asus volt és szerencsére nemvolt még gond egyikkel sem.

iPhone 13 Pro Max

(#48) Lars


Lars
őstag

Nekem van egy érdekes sztorim, csak a lap nem nálam van már. Viszont nemrég érdeklődtem felőle, és köszöni jól van.
P2B-F lap. Volt benne nálam 2 proci, a második ( 633 -as Celeron p3-as ) még mindig 950-en üzemel benne. Ez azért érdekes, mert kb 12 éves a lap, életének egy jelentős részét úgy élte le, hogy egy agyon húzott proci csücsül benne. Mindez megspékelve egy codegen táppal :D
Mit nyertem ? :U

(#49) Derrewyn válasza Johnny Cage (#45) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A negatív vélemények mindig is hangosabbak voltak, nem számít mi a téma. Ha valaki elégedett az ritkán mesél, hogy "ja nálam is gond nélkül megy évek óta az alaplap".

(#50) Archer válasza Plazmacucci (#39) üzenetére


Archer
őstag

Szervernek kérem ott a Tyan meg a Supermicro :D

Johnny Cage: a drágább lapjaikkal általánosságban nem nagyon szokott gond lenni (hibás darab meg minden márkánál becsúszik) csak legjobban a 25k alatti szegmens fogy, ott meg a véleményeket olvasva vannak gondok a lapokkal.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.