Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NAgyon ügyes kis szerkezet... ha lenne ilyesmi csak jóval univerzálisabb, és működne S478-as Pentium4-ektől kezdve az LGA775-ön át az AMD-kig, tuti vennék egyet :))

(#2) xEon1337


xEon1337
őstag

Jó kis cucc, mondhatni "hülyebiztos". :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#3) edari válasza bacsis (#1) üzenetére


edari
őstag

Azokhoz minek? Lehet hogy azok (sztem a core2 tuti) forrasztva vannak.

(#4) #06658560 válasza edari (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kupak alatt még nem tesztelt lekvárt.

(#5) -Skylake- válasza #06658560 (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

:D

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) oliba válasza edari (#3) üzenetére


oliba
őstag

Ott is csak a drágább modellek. Az olcsóbbak ugyanígy pasztázottak.

(#7) flashpointer


flashpointer
őstag

"...gyártási eljárás bakijait jelentős előrelépést lehet elérni."

Egy szo kimaradhatott, masreszt biztosan nem egy gyartasi baki, inkabb a fejlesztes biztonsagi tartalekanak neveznem, (ki tudja hany van még) ami ha szukseges rendelkezesre all es az ara kb +10 cent. Ennyi homersekletcsokkenesert a "konkurencia" meg milliokert fejleszt.

(#8) ktamask


ktamask
tag

Eleve így kellene kiadnia ezeket a CPU-kat az Intelnek, akkor nem kellene házilag buherálni őket, és ezt a 30 eurós cuccot sem kellene megvenni.

Én "leragadtam" a Sandy Bridgenél, Haswellnél, azok még nem voltak ilyenek, ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kíváncsi leszek, mikor ütik fel a fejüket HA-n az i7 sapkával rendelkező i3 procik. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#10) #06658560 válasza macilaci78 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szigorúan lesarkazva. :)

(#11) tomas51 válasza ktamask (#8) üzenetére


tomas51
senior tag

Haswell pont ilyen i7 4770k.
Nekem van is teszt videóm, hogy milyen előtte és utánna.

(#12) dementor


dementor
senior tag

Láma kérdés, de miért is jó ha levesszük a kupakot? Amúgy profi a cucc.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez ilyen Intel hater cikknek tűnik, de attól még sajnos valós problémáról szól, mert miért is nem lehet gyárilag normálisat alkotni?!

(#14) Apollyon válasza Fred23 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Intel válasza: – Mert így is megveszi a paraszt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Lacok válasza dementor (#12) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) t72killer válasza xEon1337 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan tartozékként adhatnák sztech üzletekben intel procik mellé;].

#12: a cikk korrektül leírja: kvázi le van szigetelve a proci magja, a hűtő nem tudja elég hatékonyan hűteni. És ez megy már 5+éve. Persze, gigahűtőkkel/vízzel megy a tuning, csakhogy normális hőátadás mellett ugyanakkora órajelhez/feszhez lényegesen kisebb hűtő is elég lenne. Konkrétan tudomásom szerint a kupaktalanított i7 gyári hűtővel húzható+prime alatt is tartja az órajelét - de javítson ki, akinek saját tapasztalata van.

#13: a probléma teljesen valós és így kell megoldani. Intelesként semmi bajom a delid-et boncolgató írásokkal, örülök, h valaki utánajárt a dolgoknak és kicsi/gyári hűtővel is jól hűthető procit lehet varázsolni az amúgy jó erős vasakból.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) Redneck


Redneck
veterán

Jó kis termék, egyszerű de nagyszerű!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) dementor válasza Lacok (#15) üzenetére


dementor
senior tag

Köszönet. Másra én sem tudtam gondolni.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#19) #74018560


#74018560
törölt tag

Azon csodálkozom, hogy nálam a idle állapotban van 10 fok különbség a legmelegebb és a leghidegebb core között (mindig ugyanazok). Ilyenkor arra gondolok, hogy ferdén van fent a kupak.

Aki csinált már kupaktalanítást meg tudja erősíteni vagy cáfolni, hogy ez lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#20) tibaimp válasza macilaci78 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem olyan vicces dolog ez, mert sajnos igazad lehet, ezért kell csak megbízható emberkétől vásárolni, akár a hardverapróról is, és ha lehet megnézni működés közben a cpu-t!!

szerk: REIT: most néztem meg, nálam is van a 6 magból az egyik +8 fokos idlében a többihez képest, pedig az enyém ragasztott.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Tigerclaw válasza Fred23 (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arra tippelek, hogy szándékosan ilyenek. Nem kifejezetten azért, hogy megspóroljanak pár centet processzoronként, hanem ez egyfajta beépített fojtás, vagyis nagyjából használd abban a tartományban a CPU-t, ahova szánták. Az nem jó üzlet, ha kifejezetten extrém tuningbarát CPU-kat dobnak piacra.

Emellett "garancia címke" funkciója is van. Ha akarsz komolyan tuningolni, akkor le kell venned a kupakot, de azzal el is veszíted a garanciát, ha észreveszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) aerosmith


aerosmith
őstag

hogyan ragasztják vissza a kupakot?

(#23) DRB válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


DRB
senior tag

Nyilván szándékosan, de azért a „K”-s prociknál kicsit lehetnének korrektebbek, hiszen ezek házi tuningra vannak, még ha nem is extrémre. A Devil's Canyon-ról nem is beszélve, ennél külön megígérték, hogy jól lesz pasztázva, aha hát hazudtak.

(#24) Tigerclaw válasza #74018560 (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az is lehet hogy a melegebb mag egy belső mag, a hidegebb meg szélső és/vagy a hűtő nem egyenletesen vonja el, szállítja el a hőt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Fred23 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, de nem szimpatikus húzás! Fillérb@szóknak tűnnek tőle.

aerosmith: Megfelelő ragasztóval. :)

(#26) t72killer válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel pont azt az inteles trágyát, ami a prociban volt már nem tudod a kupak alá kenni, rá fognak jönni, hogy kupakoltál, még akkor is, ha tökéletesen sérülésmentesen zajlott a kupakcsere. Bár garis prociról még nemigen hallottam, nyilván feszkót duplázva kinyiffan.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27) DRB válasza Fred23 (#25) üzenetére


DRB
senior tag

Én szélvédőragasztót ajánlok, valami hasonlóval van felragasztva gyárilag is, persze csak ha atom stabilan akarod visszarögzíteni a kupakot. Ha könnyen leszedhető kupakot szeretnél, akkor valami nem túl erős sziloplasztal meg lehet oldani, de nem is muszáj visszaragasztani, az alaplapi foglalat rögzítője kőkeményen megtartja. Persze ebben az esetben ha kiveszed a lapból a procit, akkor „szétesik”, nyilván. :D De talán ez nem akkora a gond, mint ha állandóan 95-100 fokon szép lassan ropogósra sül a procid. Vagy a K-s procidat megvetted feláron, oszt nem hogy tuningolni nem tudod, még vissza is kell venni mert megsül.

Ezúton is küldöm az intelnek ezt a kis dalt: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Fred23 válasza DRB (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Procis topikban EZT linkelték a napokban.

t72killer: Szerintem simán lehetne gariztatni, a legtöbb helyen tuti nem néznék meg, nem derülne ki!

[ Szerkesztve ]

(#29) DRB válasza Fred23 (#28) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, az is jó, a könnye leszedhető verzióhoz. De talán felesleges ilyen drágát venni, megteszi a első háztartási boltban kapható 300 Ft-os FBS szerű(vagy akár az) szillikon ragasztó, vagy egy autószerelő havertól kell kérni egy kis „karterpasztát”, az is jó. ;)

(#30) Ueda válasza t72killer (#16) üzenetére


Ueda
senior tag

Ez jó ötlet, csak akkor eleve nem kellene pasztázni és ragasztani a kupakot gyárilag. :D

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#31) WZP


WZP
aktív tag

Csodálatos hogy ez a mai napig valós probléma inteléknél :)

Van magyarázat arra, hogy miért nem csinálják meg olyan faszán mint a sandy-t ? Spórolás vagy lehetetlen lenne valami oknál fogva ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#32) Madárpók válasza DRB (#29) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Az FBS nem ajánlott, keményedés közben dől belőle az ecetsav, megmarhat dolgokat.

(#33) DigitXT


DigitXT
félisten

Bár nincs ilyen procim, nagyon tetszik a cucc! Vízhűtés alkalmazásánál
gyakran előkerül, hogy miért olyan meleg a proci még mindig? Nos, mert
van pár hőlépcső, és az egyik pont a kupak alatti gagyi pasztán múlik.:K

(#34) Loresz


Loresz
tag

A Sandy Bridge 4,8 - 5Ghz re volt húzható akár egy komolyabb léghűtővel is, köszönhetően a forrasztott kupaknak ( én személy szerint egy Alpenföhn Matternhornal értem el )! Az őt követő Ivy már csirizeskupakkal volt ellátva, nemhiába nem bírta a tuningot, a rossz hővezetés miatt!Így tudta csak az Intel prociváltásra sarkallni a parasztot, mert ugye ki venne másik procit ha a jelenlegi bírja a bitang tuningot! Csirizzel most érte el az Intel a Kaby Lake-nél, hogy tudja ugyanezt az órajelemelést! Csak ugye azóta eltelt hány év is?! Én most vettem egy i5 2500K-t ami egy 4690K-t váltott!Bőven jó! Ha majd kicsit realizálódnak az árak akkor lesz áttérés Kaby Lake-re ami megint jópár évig lesz majd szolgálatban ha rajtam múlik! Mint hőközlő anyagot a delidhez CLU-t hallottam, de nem tudom, h hól lehet idehaza beszerezni!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#35) t72killer válasza WZP (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű, h mesterségesen tartják fenn a problémát. Így a hővédelem megállítja a tuningot, mielőtt a feszültség tenné tönkre a magot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) Raymond válasza Loresz (#34) üzenetére


Raymond
félisten

"Én most vettem egy i5 2500K-t ami egy 4690K-t váltott!Bőven jó!"

Nem ugy nez ki hogy ez egy jo valtas let volna: [link] es [link]

Az i5-2500K tulhajtva 4.5GHz-re van hogy itt-ott eleri, de alltalaban nem eri el az i5-4690K alapszintjet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) DRB válasza Madárpók (#32) üzenetére


DRB
senior tag

Az FBS-el valóban finoman kell bánni, bár ajánlják fémekre, üvegre, porcelánra, stb., vagy műanyagokra is, úgyhogy nem hinném, hogy bármit is megmarna. De igazad van, fő az óvatosság! :)

(#34) Loresz: „Én most vettem egy i5 2500K-t ami egy 4690K-t váltott!

Jó váltás volt, egy jól meghúzott(4.5-4.6 GHz) 2500K még épp nem éri utol az alapórajelen járatott 4690K-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) -Skylake- válasza DRB (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Te ezt nem ertheted, sokkal nagyobb rajsag egy 2500K-t 4,5ghzra rangatni mint egy 4690K alapon. Abban nincs semmi gamer-faktor amikor alapon jaratsz egy cpu-t, hogy hangzik mar mikor a havernak ezt mondod ??? En amugy meg biztos beprobalnam a srac helyebe azt, hogy i5-750 + LNO2. Azert valljuk be, az nemsemmi szint amikor aztmondod a havernak, hogy te ugy hozol ki plusz 3 fps-t, hogy ralocsolsz meg egy kis nitrogent a blokkra. Az az igazi.

Imadom az ilyen DIY pistiket, ahelyett bazmeg hogy venne egy olyan cpu-t mint amire szuksege van, inkabb vesz egy 5eves hasznalt szart, aztan o jol megkuldi es buszken villog, hogy ez ugyan az csak o okosabb, mer olcsobban megoldja...

Univerzalis processzor valaszto keplet ::

1 : XY teljesitmenyre van SZUKSEGEM -> megveszem azt, mert nyilvan munkaeszkoz ha mar egyszer szuksegem vam ra, ezaltal amit nyerek rajta a munkam elvegzeseben, az kompenzalja az arat amkbe kerul

2: ketto nincs. Az elso megoldja a helyes termek kivalasztasanak kerdeset.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) Magistra válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Magistra
csendes újonc

Azért remélhetőleg senki sem fog nitrogén-dioxidot a procijára locsolni... :DDD

(#40) -Skylake- válasza Magistra (#39) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ohh, ez bizony jogos :D -O

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#41) MZperX75


MZperX75
addikt

Kupaktanács...........,az Intel CPU-it meg lehet kupakolni ,kupakoló szett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) WZP válasza -Skylake- (#38) üzenetére


WZP
aktív tag

Azt az "5 éves használt szart" 45k-ért vettem majdnem 5 éve, használtan. Másnap rárántottam egy 4Ghz-es OC-t, és azóta is csukott szemmel, röhögve tolja az összes játékot. Ki is a villamos akkor itt ?

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#43) tomcat78


tomcat78
őstag

Sztem a csapatszellem jegyében,össze kéne dobni egyre,aki érintett nálam jelentkezhet :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#44) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nekem avx2.0 terhelő progival 4400-on már 90 fokos a 6600k. De legalább garis.... ;]

(#45) Archttila válasza tomcat78 (#43) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ment pü!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46) TeeJay


TeeJay
félisten

hát én mindkét 4790K procimat kb. 1óra alatt pengés módszerre gyönyörű módon tudtam Delidelni
CLU pasztával, és én nem ragasztottam vissza hanem csak a proci rögzítő nyomja oda rendesen

10fokot tuti nyertem rakta így nem kell annyira járatni nyáron a hűtőt úgyhogy megérte
amúgy ki a fene vesz ilyen kupak lepattintót ha a penge volt valami 300forint meg a CLU paszta dobozából vágtam műanyag "spaklit" és simán le tudtam vele pucolni a gyári ragasztást

amit viszont nem értek
hogy le lettem oltva hogy a kupakot vissza kell ragasztani mert az is távolabb tartja a magtól a kupakot így a hűtő nem tudja nyomás alá helyezni
na most itt a kép alapján úgy néz ki ragasztó nélkül is van némi távolság a mag és a kupak között
akkor az én verzióm még jobb mintha újra rakok alá körbe ragasztót és akár fél mm-re is megemelem a magtól a kupakot...

szóval akkor mi az igazság most?
lepucolt kupak és chip között is van egy pici táv?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47) Loresz válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Loresz
tag

Én meg az ilyen barmokat akik nincsenek tisztában azzal, h mi a jó ár érték arány :) Az fel sem merül, h esetleg bőven megteszi a régi agyonhúzott "5 éves használt szar" ( ami forrasztott kupaknál messze nem megterhelő egy procinak) arra amire használni szeretném és nem várom meg amíg az értékvesztés meredek lejtőjén elmegy az ember pénze, hanem kihasználom és árában kiszállok belőle! De tudod mit vegyél magadnak "aktuális újdonságot"....az ilyeneknek a torkán tud lenyomni az intel minden "agyonoptimalizált szart"! Elég elolvasni a ph-s meg más oldalak tesztjeit, kereken leírják, h okés hogy van, de nem éri meg váltani még ! A sandy volt a nagy ugrás, nemhiába állja a sarat még ma is, a többi meg ráncfelvarrás, meg - az igényeknek megfelelő ( mert ugye amint látszik van) - parasztvakítás! Egy szó mint száz én budgetkategóriában megelégszem azzal ami hozza a nekem megfelelő teljesítményt...te meg vegyél olyat amire szükséged van! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#48) Loresz válasza TeeJay (#46) üzenetére


Loresz
tag

Van egy két hozzáértő fórumtárs, hirdetik magukat ilyen témában, tőlük kérdezd....bár szerintem nagyon minimális a paszta vastagsága a lapka és a kupak között! Amikor meg visszaragasztod a kupakot ha rendesen rányomod ott is minimális lesz a kupak és a hordozó között a rés! Ha meg nem ragasztod vissza, a lefogató az annyira odafogja, h esélytelen megmozdulnia addig, amíg felhelyezed a hűtőt! Utána még a hűtő is rásegít! Egy veszélyforrás amúgy van, mert ha az ember nem vigyáz és biztosra akar menni, a skylake óta vékonyabb hordozó egy nagyobb ráhatástól megsérülhet!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#49) SchumiBácsi válasza Loresz (#47) üzenetére

Én is pont ezek miatt nem vágyok új procira, mert nem látok akkora ugrást ami miatt mindent cserélni kellene a VGA kivételével. Ha nem volna fostaliga az alaplap és menne 5GHz körül ki tudja mikor kellene cserélni... de így is esélyes hogy elfut még 1-2évet 4,2GHz körül, amihez tavaly az új vga berakása után csak pár klikk kellett mert előtte elég volt a 3,5GHz is... mellékesen így is 75fokon megy passzívan terhelve ha arról van szó azaz nem kell nyáron se szélgép üzemmód ugyanúgy elég a 900rpm, igaz a hűtő sem gyári ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#50) #74018560 válasza WZP (#42) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én 6k-ért vettem a procim és minden megy maxon. Lehet hitetlenkedni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.