Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

+ és - pontokban gazdag új évet mindenkinek :)

A Slime draws near! Command?

(#2) tboy93


tboy93
nagyúr

:C

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ezt hogy "játszátok"? Ha pl.: tavaly vettél egy játékot vagy korábban és idén befejezed akkor is jár érte pont?

(#4) ldave válasza KISDUCK (#3) üzenetére


ldave
félisten

Aha, az alap szabályok értelmében igen, így lehet elvben 0 fölé menni az év során :)

A Slime draws near! Command?

(#5) RangerFox


RangerFox
veterán

Hajrá! :K

(#6) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Hajráf! ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7) ldave válasza l.skywalker (#6) üzenetére


ldave
félisten

Lássuk majd azt a sok beígért + pontot :P

A Slime draws near! Command?

(#8) l.skywalker válasza ldave (#7) üzenetére


l.skywalker
félisten

az AC Valhalla alapjátékot tegnapelőtt fejeztem be :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9) ldave válasza l.skywalker (#8) üzenetére


ldave
félisten

Ilyen az igazi profi pontgyűjtő, év végén elszalad egy játék végéig, de csak újév után fejezi be :D

A Slime draws near! Command?

(#10) l.skywalker válasza ldave (#9) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11) Guitar14 válasza ldave (#1) üzenetére


Guitar14
senior tag

Juhú.
(Eddig én is +-ba vagyok mert tegnap fejeztem be a ProStreet-et, de hamarosan rendelek két nagyon kívánságlistás PS1 játékot és elrontok mindent. :DDD )

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#12) ldave


ldave
félisten

Jön január utolsó hétvégéje, még lehet hajrázni egy-egy játékbefejezéssel, úgyis rossz idő lesz odakint. Vagy esetleg vásárlással (Dead Space valaki? :D )

A Slime draws near! Command?

(#13) l.skywalker válasza ldave (#12) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14) tboy93


tboy93
nagyúr

2023 január

Sok időm nem volt, de a Kena és a Youngblood lepörgött. Előbbit meleg szívvel ajánlom mindenkinek, utóbbi felejthető.

Végigjátszás
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition PS4
Kena: Bridge of Spirits

Havi összesített: +2
2023 összesített: +2

(#15) RangerFox


RangerFox
veterán

2023 január

Nekem se volt sok időm játszani, remélhetőleg ez változni fog kövi hónapban, hisz jön a PS VR2.

Vettem:
- Monster Hunter Rise (PS5, tesztelésre kaptam)
- Fire Emblem Engage (tesztelésre kaptam)

Végigjátszás:
- Uncharted 4: A Thief's End (újrajátszás)
- Monster Hunter Rise

(#16) Guitar14


Guitar14
senior tag

2023 Január:
Vásárlások -10
ATV Mania (PS1)
Hidden & Dangerous (PS1)
GTA 2 (PS1)
NFS Road Challenge (PS1)
4x4 World Trophy (PS1)
Thunderhawk 2: Firestorm (PS1)
Outrun 2 (Xbox) Ajándék volt, nem vonok le emiatt pontot.
NFS Underground (Xbox)
Call of Duty 2: Big Red One (Xbox)
Sega Rally (Xbox 360)
Alien Breed Trilogy (Xbox 360)
Végigjátszások +2
NFS ProStreet (Xbox 360)
Resident Evil 2 Remake (Xbox Series X)

[Havi: +8]
[2023 Összesen: -8]

Jelenleg játszom:
NFS Undercover (Xbox 360)
Colin McRae Rally 2 (PS1)
NFS Road Challenge (PS1)
Medievil (PS4)

Mentségemre szóljon ez a sok játék, hogy végre berendeltem disk onlyba jópár kívánságlistás PS1 játékot és kellett tok hozzájuk úgyhogy ezért van ennyi noname PS1 játék. :U Egyikhez jött egy Outrun 2 ami nem tudom hogy keveredett hozzá mert nem tudhatta az eladó, hogy van Xboxom, de a lemezt polírozni kell mert nem olvasható.
Játékra volt idő, befejeztem a ProStreet-et és a Resi2 remake-t. ProStreet-et most játszottam végig életembe először, kihívás volt már a vége de szerintem nagyon jó játék, Undercovert kezdtem el, kb 30%-nál tartok de itt már elengedték nagyon a szériát, borzalmasan sz*r a játékmenet, monoton és a grafika szerintem rosszabb mint elődje + a fizika nevetnivaló árkádjátékhoz képest is.
Resi 2-re annyira rákaptam, hogy a második felében már daráltam a játékot a végéig... imádtam! Egyik kedvenc játékom a 4. rész és a Dead Space széria, nem is értem eddig miért nem próbáltam ezt ki eddig. Resi 3-at én okos meg nem vettem meg karácsonyi akcióba úgyhogy addig Medievil-ezek míg nem akciózzák Xbox-on.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#17) tboy93 válasza Guitar14 (#16) üzenetére


tboy93
nagyúr

ps1 jatekokkal jatszol is aktivan ahogy látom :) milyen tv-n nyomod? regi crt vagy vettel vmi atalakitot modern tv-hez?

(#18) Guitar14 válasza tboy93 (#17) üzenetére


Guitar14
senior tag

Gyári Sony kompozitkábel és egy Philips 32PFL7685H/12 TV-re van kötve ami 2010-12-es amikor még minden is volt a TV-ken hátul. :) Kb 35 ropiért vettem 5 éve használtan és imádom. Az alacsony válaszidő, 100Hz és a csatlakozó választék miatt választottam ezt. (na meg talán az Ambilight miatt) 4 HDMI van rajta, 1 komponens bemenet, 2 SCART, VGA, bónuszként USB és SD. Menüben minden átnevezhető, tehát forrásválasztáskor kiírja a TV, hogy: Xbox/PS1/PS2/Switch.... 5 portos HDMI elosztó is van rádugva úgyhogy jelenleg 8 konzol van rádugva (PS1-től egészen Series X)-ig HDMI vel, 1 komponenssel és egy Scarttal +1 PC VGA-val. Külön kapcsolós elosztón benyomom a kívánt konzol tápját, bekapcsolom a gépet és már játszok is.
CRT-nek már nincs helye a szobában de nem is érzem szükségességét, PS3 is van otthon de a feeling miatt PS1-en játszom. Nekem hozzá tartozik a lézer mozgásának a hangja az élményhez meg a kissé mosott a kép. :D
Amúgy kb minden konzol ami nem HDMI-s azt HDMI átalakítóval használom (Pl, PS2, GC, Xbox Classic, Wii.) PS1 maradt RCA-n.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#19) ldave


ldave
félisten

Január:

Az év első vásárlása a Bayonetta 3 lett, kifogtam egy bontatlan példányt jó áron, szóval engedtem a boszi csábításának. Viszont ehhez vennem kell majd egy Pro jellegű kontrollert, mert a Joyconokkal nem az igazi azért az irányítás.

Végigjátszottam a Chained Echoest, teljes mértékben, összes feladat, super bossok, minden ultimate fegyver és felszerlés minden karakternek. Imádtam minden percét, kb 50 óra volt a teljes játékidő a végére, ebből a sztori vége 40 óra körül volt.

Akcióban pedig az Elden Ring landolt a kosárban. De ebbe most így a Zelda előtt (tudom, május messze van még, de akkor is), nem lesz erőm belekezdeni.

Sok játékot kipróbáltam a hónap végén, PS5-ön a Returnalt (PS+ Extrából) és a Demon's Soulst, Switchen Crosscode, de végül az Octopath Travelert vettem elő újra, 2021. márciusi a mentésem, van már benne 35 órám, szóval ideje befejezni :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#20) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv újra mindenkinek!

2023 január

Vettem:
- Dysmantle (iOS)

Végigjátszottam:
- Max Payne 3 (PC)

Jelenleg ezzel játszom:
- Dysmantle (iOS)

A decemberi tervekből nem sok maradt meg. Nem játszottam többet a Diablo II-vel, nem indítottam el azóta se a Returnalt, hiába szedtem le az Oxenfree-t PC-re, azóta is ott porosodik.

Ellenben régóta tervben volt egy Max Payne 3 végigjátszás, ami szerintem a legjobb a szériában (tudom, tudom...), és még ma is nagyon élvezetes a gameplay. Pár éve már lenyomtam PS3-on, de eléggé erőlködött alatta a gép, úgyhogy jó volt ezúttal teljes pompájában élvezni PC-n. Nem értem, hogy ebből (vagy a GTA 4-ből) miért nem készült remaster az újabb konzolokra, amikor mindenből csináltak, és ezek nem futottak olyan jól a PS3-on.

Egy játékot vettem, az pedig a Dysmantle iOS-re, ami egy izometrikus open world játék. Elég sok órát beletettünk, és még messze van a vége.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#21) tboy93 válasza Guitar14 (#18) üzenetére


tboy93
nagyúr

Király :) Kéne nekem egy gamer szoba, ott elferne ilyesmi nekem is.

(#22) ldave válasza tboy93 (#21) üzenetére


ldave
félisten

Egy utolsó generációs top Sony Trinitron CRT tévét én is elfogadnék :)

A Slime draws near! Command?

(#23) l.skywalker


l.skywalker
félisten

2023. Január

Vásárlások: - 0
-
Végigjátszások, eladások: + 1
+ Assassin's Creed Valhalla
+Vampire Survivors: Legacy of the Moonspell DLC

Összesen a hónapban: +1
---------------------------
Éves összes: +1

Vélemények:
- Assassin's Creed Valhalla: Végül erre az évre átcsúszott az alapjáték befejezése, ezt decemberben nem, realizáltam, hogy pontosan hogyan is van, de így rendes játékosként a DLC-ket is és az ingyenes bővítményeket is kijátszottam. Még van benne pár unlock-olható dolog, azok miatt még a gépen hagytam, de összességében kész. A teljes AC szériához nem tudom mérni, mert csak az első 3-al játszottam a régiek közül, az új "irány" játékai közül számomra az Origins és az Odyssey után van minőségben. Hiányoznak azok a finomságok, amik az Origins után a térképek növekedésével vesztek ki a játékból. A mirázs-t is ettől függetlenül egy nagy leárazásban végig fogom játszani.
- Vampire Survivors: Legacy of the Moonspell DLC: az alapjátékhoz új dolgot nem adott csak némi időbeni tartalommal bővítette ki azt. Pár új feloldható karakterért és 1-2 kihívásért azt mondom, hogy a legjobban elköltött 200 forintom volt. Maga a teljes játék viszont különösen tetszett.
- Destiny 2: 19. szezon - a szezon nekem nagyon jól indult, tetszettek az új tartalmak, a szezonális sztori és az új dungeon. De végül ahogy sikerült mindent kiszedni és letudni a challangeke-t, úgy szorult is háttérbe, de ez mindig a single játékaimra van jó hatással, így kicsit sem bánom. Ráadásul még van hátra 3 hét a következő DLC-ig.

Amikkel jelenleg játszom:
- Destiny 2: a 19. szezonból hátra van 3 hét, a heti dolgokat kifarmolom ill. 24-én érkezik a szezon sztoriját lezáró küldetés.

- Destiny 1: elértem a Rise of Iron-ig a sztoriban, mikor a konzol elé jutok akkor haladgatok vele szépen.

- Power Wash Simulator: megérkezett a Lara Croft bővítmény (ingyenes), így újra szembe nézek a mocsokkal

- Immortals Fenyx Rising: egy kósza ötlettől vezérelve belekezdtem és az első 10-15 óra után azt mondhatom, hogy tetszik. Terveim szerint ez lesz a fő csapás a következő szűk 1 hónapban.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#24) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

2023 január

Vettem:
Gal*Gun 2 (Switch) (digital download)
Bayonetta / Vanquish 10th Anniversary Bundle Launch Edition - steelbox (PS4)
Fire Emblem Engage (Divine Edition) (Switch)

Befejeztem és eladtam:--

Befejeztem:--

Eladtam:--

Összesen a hónapban: -3
---------------------------
Éves összes: -3

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#25) RangerFox válasza RangerFox (#15) üzenetére


RangerFox
veterán

2023. február

Ez a hónap szinte kizárólag a PS VR2-ről szólt. Szerencsére rengeteg játékot kaptam tesztelésre, így van miből csemegéznem. Ezen felül haladtam a tavalyi MW2 sztorijában, de bűnrossz, lehet be se fejezem...

Vettem:
- Moss
- Moss: Book II
- Gotham Knights
- After the Fall: Complete Edition
- Jurassic World: Aftermath Collection
- Horizon: Call of the Mountain
- Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge Enhanced Edition

Végigjátszás:
- Tetris Effect
- Moss

(#26) Guitar14 válasza Guitar14 (#16) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 Február:
Vásárlások -3
Mario Kart Double Dash (GameCube)
GTA IV (Xbox 360)
Resident Evil 3 (Xbox Series X)
Végigjátszások 0
-

[Havi: -3]
[2023 Összesen: -11]

Jelenleg játszom:
NFS Undercover (Xbox 360)
Resident Evil 3 (Xbox Series X)
Mario Kart Double Dash (GameCube)
NFS Road Challenge (PS1)

Végre sikerült beszerezni tök jó áron a Mario Kart Double Dash-t GC-re. :D
50 és 100 ccm már teljesítve is, 150 van vissza és be is fejeztem. Egyik legjobb mariokart játék eddig nekem, de csak ha leszámítjuk a Special Cup-okat ahol 1 órán keresztül megyünk végig az összes pályán.
Undercover is lassan végéhez és de borzasztóan monoton és bugos játék. Alig várom, hogy lefusson és akkor jöhet a Nitro Wii-re (amit még be kéne szerezni).
Shifteket átugrom, nekem azok nem is NFS-ek akkor már inkább forzázok.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#27) koncsik válasza RangerFox (#25) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Melyik musthave a VR2 játékokból (nem volt VR1-em) ? :R
(Van: No Man's Sky, GT7, RE Village, Kayak VR Mirage és persze a Horizon Call of the Mountain) SW gondolom kötelező :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#28) koncsik válasza koncsik (#24) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023 február

Vettem:
Kayak VR Mirage (PS5 VR2) (digital download)
Resident Evil Village (PS5)
Kirbys Return to Dream Land Deluxe (Switch)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem: --

Eladtam: --

Összesen a hónapban: -3
---------------------------
Éves összes: -6

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29) Wlac válasza Wlac (#20) üzenetére


Wlac
Ármester

2023 február

Vettem:
- Nintendo Switch
- PS VR2
- Dysmantle: Underworld DLC (iOS)
- Ring Fit Adventures (Switch)
- Mario Kart 8 Delux (Switch)
- Just Dance 2023 (Switch)
- Farming Simulator 2020 (iOS)
- Spider-Man (PS5)
- Angry Birds Classic (iOS)
- Pavlov (PS VR2)
- Horizon: Call of the Mountain (PS VR2)

Végigjátszottam:

Jelenleg ezzel játszom:
- Ring Fit Adventures (Switch)
- Mario Kart 8 Delux (Switch)
- Miles Morales (PS5)
- Pavlov (PS5)

Hát ez egy... khm... költekezős hónap volt.

A hónap egy Switch beszerzésével kezdődött, ami nem volt előre tervezve, bár már beszéltünk róla egy ideje. Főleg a Mario Kart miatt vágytunk vissza, de végül a Ring Fites videók győztek meg arról, hogy essünk neki. A feleségem nagyon szenved a home office-ban, így az ugrálással valamennyire le tudja vezetni a munkahelyi stresszt. Ráadásul az Amazonon akciós volt a Just Dance bundle, így fél áron lett meg az a játék is.

Telefonra megvettem a Dysmantle DLC-jét, amit egy bug miatt abba is kellett, hogy hagyjak. A készítők azt ígérték, hogy dolgoznak a probléma megoldásán és a következő patchben kijavítják, így addig félre lett rakva a játék.
Emellé vettem még egy Angry Birds Classicot, amit már tavaly beszereztem Androidra, viszont mivel jött a hír, hogy leszedik az App Store-ból, ezért gyorsan beszereztem, mivel a jövőben a telefonon is végig akarom nyomni.
A Farming Simulator 2020 beszerzését azzal magyaráztam meg magamnak, hogy az Aranykalászos gazda képzésem miatt akár még szakmai gyakorlatnak is tekinthető. Egyelőre nem kapott el sajnos, pedig már régóta szemeztem vele.

A VR2-t még tavaly előrendeltem és gondolkodtam is a lemondáson a Beat Saber hiánya miatt, de végül megtartottam. Elképesztően nagy evolúciós ugrás az előző verzió után, nagyon nem bántam meg. Az első dolgom a Pavlov beszerzése volt, ami teljesen lenyűgözött. Elég béna vagyok benne, de jó móka.
A Horizon a géphez járt, még nem merültem bele, pedig tudom, hogy az lenne a nagy betűs játék.

Végül a Spider-Man PS5-ös változatát vettem meg. A feleségem a The Last of Us után valami könnyebb cuccra vágyott, és bár ő megelégedett volna a PS4-es változattal, engem zavart az fps. Mivel a Miles Morales benne van az extrában, ezért "csak" az ultimate upgrade-et kellett megvennem, hogy meglegyen az alap játék is. Mondjuk egy fejbe kólintást megérdemelne az az állat, aki kitalálta ezt a rendszert.

“The wha-"

(#30) RangerFox válasza koncsik (#27) üzenetére


RangerFox
veterán

Moss 1-2, Pistol Whip, The Last Clockwinder kihagyhatatlanok. A Tetris Effect is nagyon szuper, de az VR nélkül is jó. A Star Warst nem nevezném must have-nek, kicsit felemás élmény az első fele, a második fele viszont mindenért kárpótol és a SW hangulat elviszi a hátán. De azt inkább egy leárazáskor vedd meg, kicsit borsos az alapára. Még a Jurassicot nem próbáltam, de már kíváncsi vagyok rá. :K

(#31) koncsik válasza RangerFox (#30) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#32) ldave válasza Wlac (#29) üzenetére


ldave
félisten

Nekem is sok lesz a vásárolt rész februárban, kicsit megszaladt a Switch backlog bővítés :)

A Slime draws near! Command?

(#33) tboy93 válasza tboy93 (#14) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 február

Jópár év után csak beadtam a derekam és vettem én is egy nintendo switchet (úgy sincs elég játék amivel tudnék játszani :P) , egyenlőre csak egy használt (még 1 év gari!) Lite-ot. Erre vettem először pár indie címet, aztán rövid rágódás után (nehéz megemészteni a 15-16k-s címeket) megvettem a Mario Odysseyt és a Zelda BotW-ot. A Mario nagyon tetszett, totál hozta az N64-es Mario 64 feelinget, napok alatt lepörgettem a fő sztorit. Utána még elkezdtem benne gyűjtögetni a holdacskákat, de aztán a kíváncsiság győzött és beraktam a Zelda-t is. Megmondom őszintén az elején eléggé nem kapott el a játék, nagyon lassan indul be. El vagyok én szokva ettől. Beleraktam már több mint 15 órát, igazából fogalmam sincs hol járok benne annyira el vagyok veszve, de mostmár jobban tetszik mint az elején :D Rengeteg felfedezni való van benne és brutál jó ötletek. Némelyik shrine zseni.

Közben PS4-en leraktuk a coop társammal a youngblood-ot, végül nem lett platina, egész egyszerűen nem ér annyit az a játék. 20 óra után én olyan szinten halálra untam, hogy töröltem és mondtam hogy válasszunk mást :D Úgyhogy most a GR Breakpointnak ugrottunk neki, aztán majd Resi 5 jön.

A hónapban elég sok mindent el is adtam, főképp olyan PS3 játékokat amik innen onnan rajtam maradtak, hátha majd játszok velük. Aztán ki lehet találni melyikkel játszottam :) Úgyhogy a switch is úgy jöhetett hogy asszonnyal megbeszéltem eladok ezt azt, pár fölösleges kontroller, játékok, töltő stb.

Vásárlás
The Hong Kong Massacre Nintendo Switch
Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans Nintendo Switch
The Little Acre Nintendo Switch
Super Mario Odyssey Nintendo Switch
The Legend of Zelda: Breath of the Wild Nintendo Switch
Torchlight II Nintendo Switch

Eladás
LittleBigPlanet PS3
Gran Turismo 5: Academy Edition PS3
LA Noire PS3
Mortal Kombat Komplete Edition PS3
LEGO Batman 3 PS3
Fallout New Vegas PS3
Dragon Age 2 PS3
Ghost Recon Future Soldier PS3
Call of Juarez Bound in blood PS3

Végigjátszás
Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans Nintendo Switch
Super Mario Odyssey Nintendo Switch

Havi összesített: +5
2023 összesített: +7

(#34) l.skywalker válasza l.skywalker (#23) üzenetére


l.skywalker
félisten

Várhatóan a hónapban már nem fogok semmit sem venni vagy végigjátszani és kihagytam a februárt is, most egyben letudom a kettőt:

2023. Február/Március

Vásárlások: - 1
- Sea of Thieves Deluxe Edition: elárazás történt az Xbox Store-ban. 10.700.- helyett 1.070.- forintért lehetett megvenni. Nem hagyhattam ott, tudjátok a "gyerekeknek". Hiába, hogy megvan Game Pass-ban is.

Végigjátszások, eladások: + 0
+ Power Wash Simulator: Lara Croft DLC
+ Destiny 2: Lightfall sztori

Összesen a hónapban: -1
---------------------------
Éves összes: 0

Vélemények:
- Destiny 2: lepörgött a Lightfall sztorija. Plusz pontot nem adnék érte, mert nem volt olyan mértékű, mint egy önálló játék, de három karakterrel is végigvittem Legendary szinten. A történet nem olyan mély, mint a korábbi kiegészítőké, láthatóan ezzel csak megágyazott a Bungie a végső összecsapásnak, a Final Shape-nek, de mindig nagy élmény csapatban játszani a játékkal - volt szerencsém harmadmagammal (ldave-el és egy másik klántárssal) közösen végigvinni.
- Power Wash Simulator: Lara Croft kiegészítő: jó volt újra kézbe venni a szerszámot (sic!) és Lara otthonát ill. dolgait tisztára mosni. Az persze felvet bennem egy kérdést, hogy miként lehet egy ilyen kinézetű nőnél még a plafon is saras.

Amikkel játszom:
- Destiny 2: a sztori lezárta után elindult a "grind", jelentős power level emelés mellett számos új helyszín és activity került be a játékba. Aki játszik MMO szerű multiplayer játékkal az tudja, hogy mennyire örömteli tud lenni ha végre nem csak a megszokott dolgokkal találkozik az ember. Volt szerencsém az új Raid-et is kipróbálni, ami látványos nagyon, ugyanakkor kevésbé nagy kihívás mint pár elődje. De a farmolás tekintetében ez korántsem baj.
- Immortal Fenyx Rising: habár a Destiny mellett nem hiszem, hogy lesz rá időm, de februárban félbehagytam és azóta is nagyon várom, hogy folytassam.
- AC Valhalla: még 1-2 a sztorihoz má rnem kapcsolódó event van amit szeretnék kipróbálni

Amikkel tervezek játszani:
- Power Wash Simulator: Final Fantasy DLC és achievementek: megérkezett az új DLC, ami már a Final Fantasy-ra koncentrál ill. felfedeztem magamnak az Xbox Achievement-eket is, amiket külön élvezet egyesével feloldani, még ha emiatt kvázi újra is kell játszanom az alapjátékot.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#35) Wlac válasza Wlac (#29) üzenetére


Wlac
Ármester

2023 március

Vettem:
- Thumper (PS5 upgrade)
- Pistol Whip (PS VR2)
- Far Cry 6 (PS5)
- Synth Riders + Gorillaz pack (PS VR2)
- Mana Spark Complete Edition (Switch)

Végigjátszottam:
- Miles Morales (PS5)
Jelenleg ezzel játszom:
- Far Cry 6 (PS5)
- Animal Crossing: New Horizon (Switch)

A március nyugisabb volt, mint a február (mondjuk azt nehéz lesz überelnem), de azért beesett pár dolog.

Anno mobilon kipróbáltam a Thumper című, zseniálisnak titulált játékot, de nem igazán kapott el. Nem értettem, hogy miért annyira nagy szám, de ugye az csak egy mobilos verzió volt. Mivel Stökiék (Checkpoint podcast) sokszor szokták emlegetni, ezért megvettem a PS5 upgrade-et, hogy a VR2-ben is ki tudjam próbálni, hátha ezúttal elkap. Nem tette, szerintem 20 percet, ha játszottam vele, és nem adott nagyobb élményt, mint a mobil változat.

VR2-re beszereztem még a Pistol Whipet és a Synth Riders-t. Ha lenne rá Beat Saber, akkor az utóbbi biztos, hogy kimaradt volna, mert számomra csak egy Beat Saber light. Kevesebb zene (még kevesebb, amit ismerek/szeretek), kicsit lazább játék élmény, de amúgy hasonló hangulat. Nem bánom a vásárlást, de biztos, hogy amint megjelenik a BS, rögtön a fiókba kerül.
A Pistol Whip kellemes meglepetés volt, a videókon nem jött át, hogy mennyire jó.

A hónap meglepetése a Far Cry 6 volt. Az öcsém akart vele játszani, ezért behúztam akcióban a főgonoszos DLC-vel együtt, de úgy voltam vele, hogy majd egyszer ránézek. Ez az egyszer valamilyen random indíttatásból hamar eljött, és nagyon meglepődtem a játékon. Szerencsére a környezetemben mindenki lehúzta, így nulla elvárással ültem neki, ami határozottan az élmény malmára hajtotta a vizet. Az elején még forgattam a szemem, de ahogy mélyedtem bele a játékba, és fedeztem fel az apró újításokat, amiket mintha rám szabtak volna, egyre inkább kezdtem úgy érezni magam, mint Vincent a híres gifben. Persze jövő hónapban már nyilván unni fogom a dolgot, de egyelőre jól elszórakozok vele.

A hónap utolsó vásárlása Mana Spark volt Switchre. Csak szerencséje volt, hogy őt választottam, ugyanis ő volt az első leakciózott rouge lite, amire ráakadtam, így behúztam egy laza szórakozásra. A Nintendo pontok miatt nem kellett érte fizetnem, ami külön jó. Tök jól működik ez a rendszer.
Ezen felül a feleségemtől megkaptam az Animal Crossingot, amire régóta fájt a fogam. Jó kis móka, megvan a napi pár tíz perc rutinom vele.

Egyedül a Miles Moralest játszottam végig, de valahogy fél úton elveszített a játék, így alig vártam, hogy vége legyen. Egynek jó volt, de egy open world játéktól azért többet várnék.

“The wha-"

(#36) Guitar14 válasza Guitar14 (#26) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 Március:
Vásárlások -4
Horizon Chase Turbo - Ayrton Senna Edition (PS4)
F1 2009 (Wii)
Metroid Prime Remastered (Switch)
Resident Evil 6 (Xbox 360)
Végigjátszások +3
NFS Undercover (Xbox 360)
Super Mario Galaxy (Wii)
Mario Kart Double Dash (GC)

[Havi: -1]
[2023 Összesen: -12]

Jelenleg játszom:
Metroid Prime Remastered (Switch)
Resident Evil 3 (Xbox Series X)
F1 2022 (Xbox Series X)
Horizon Chase Turbo (PS4)

Hónapban volt idő bőven játszani. végigtoltam végre a bug/unalomhalmaz NFS Undercovert, szériát ki tudja mikor folytatom mert jelenleg a Nitrot kutatom Wii-re de nem lesz egyszerű. Metroid Prime a legjobb amit ki tudok emelni a hónapban. Nagyon megfogott az atmoszféra és a játékmenet. Imádok mindent beszkennelni, mindenről mindent megtudni és nagyon tetszik az akció vegyítése a platform elemekkel. Plusz mindig egyre többre vagyunk képesek és a backtracking se zavar, tetszik, hogy akadályokba ütközünk majd szépen lassan egyre jobban leküzdjük őket ahogy fejlődünk. Resi 3-at kicsit hanyagoltam emiatt, csak pár órát nyomtam. Mario Kart Double Dash-t végigtoltam hamar. Nagyon élveztem és vizuálisan is nagyon rendben van szerintem (HDMI-vel használom a gépet). Mindenkinek ajánlom. Egy-két dolog hiányzik belőle ami az újakban van de nem vészes, szokható. :)
Mario Galaxy-t is végigvittem, hanyagolva volt eddig de most másfél óra alatt végig is vittem a hátralévő sztorit. Mint minden mario játék: eszméletlen mennyi kreatív dolgot tudnak belesuvasztani egy részbe, második részt már beszereztem tavaly előbb utóbb azt is előveszem.
Plusz a hónapban valamiért rákaptam az F1 történelmére (nem tudom miért, sosem érdekelt különösebben, csak az F1 2012-t vittem végig egyszer régen unalmamba) 80-as és 90-es évekből nézegettem videógyűjteményeket, olvastam minden híres versenyzőről, főképp Senna-ról. Ahogy le volt akciózva a Horizon Chase Sennás kiegje egyből megvettem és tök hangulatos és nnagyon jól idézi a retro faktort + Senna történeetét játsszuk végig és még mesél is pár versenyenként hogy akkor épp mit ért el stb stb. Emellet meg elkezdtük haverral az F1 2022 two player championshipet gamepassal és meglepően jól megy, szórakoztató.

Április fura lesz mert több hetet fogunk Boszniába melózni így csak a Switch lesz nálam, meglátjuk mennyi időm lesz a metroidra. :U

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#37) tboy93 válasza tboy93 (#33) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 március
Nagyrészt a Zelda BotW pörgött, ezzel elvagyok mostanában teljesen :)) Ezen kívül még a Breakpointot nyomjuk a coop partneremmel, hetente 1-2x. Resi5-öt is azért vettem meg, hogy ha lepörög a Breakpoint akkor tudjuk mivel folytatni a hentelést.

Voltak jó Nintendo e-shop akciók, de végül csak a Republic Commandora csaptam le.

Vásárlás
RESIDENT EVIL 5 PS4
STAR WARS Republic Commando Nintendo Switch

Eladás
-

Végigjátszás
-

Havi összesített: -2
2023 összesített: +5

(#38) RangerFox válasza RangerFox (#25) üzenetére


RangerFox
veterán

2023. március

Márciusban sem haladtam igazán úgy a játszással, mint ahogy terveztem, befejeztem pár régóta halogatott játékot. Ezek a tavalyi CoD, illetve a HFW. Mindkettő nagyon nyögvenyelősen ment le, nem igazán tetszett egyik se. Mellette még barátnőmmel végigjátszottuk az Overcooked-ot, az valamennyire azért kárpótolt, még mindig kiváló élmény. Jön a második része, illetve az It Takes Two. :)

Vettem:
- Resident Evil 4 Remake
- Sifu

Végigjátszottam:
- Call of Duty: Modern Warfare II (2022)
- Overcooked
- Horizon: Forbidden West

Áprilisban megkapom tesztelésre a Horizon DLC-jét, sok reményt nem fűzök hozzá. Igyekszek haladni a PS VR2-es címekkel, illetve szeretnék ránézni az új Resire is.

(#39) koncsik válasza koncsik (#28) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023 március

Vettem:
Metroid Prime (Remastered) (Switch)
Cyberpunk 2077 (PS4-5) (digital)
Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon (with Steelbook) (Switch)
The Walking Dead: Saints & Sinners - Tourist Edition Upgrade (PS4-5) (digital) (persze 1 hónappal azután vettem a PS4-et, hogy ez PS Plus-os volt, nem figyeltem, várom az alap leértékelését)
Hogwarts Legacy (PS5) (Digital)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem: --

Eladtam: --

Összesen a hónapban: -4
---------------------------
Éves összes: -10

Játszunk: mindenki a Hogwarts Legacy-val, én Atomic Heart és HiFi Rush (XSX GPU) és kóstolgatnám a VR2-t, de időm nincs.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#40) ldave


ldave
félisten

Február - március:

Ez a két hónap nálam főleg Switch backlog bővítésről szólt, sikerült használtan levadászni pár játékot a Switch múltjából, ami már régóta érdekelt, de eddig még nem volt saját példányban: Astral Chain, Splatoon 2, Kirby and the Forgotten Land. A Fire Emblem Engage és a Metroid Prime Remastered új megjelenések voltak.

Megjelent a Destiny 2 idei nagy kiegészítője, a Lightfall, a megjelenést követő hetekben főleg ezzel játszottam, de már nincs meg az a nagy varázs, mint a korábbi években, a játék szezonális rendszerre eléggé elfáradt már számomra.

Március végén főleg a Metroid Prime-mal játszottam, áprilisban szeretném befejezni. Emellett srácokkal elkezdtem PC-n előről a Remnant játékot, sokadszorra is remek élmény, így ez alapján nagyon várom már a második részt.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#41) ldave válasza ldave (#40) üzenetére


ldave
félisten

Ja, és vettem a Switch-hez egy Pro kontrollert, mert a Metroid során a Joyconok fogása abszolút kényelmetlen volt már egy fps jellegű játékhoz. Többszáz óra konzolos fps játék után van egy szint, ami alatt nehézkessé válik a másfajta megoldás (apró, alacsony analóg karok).

A Slime draws near! Command?

(#42) tboy93 válasza ldave (#40) üzenetére


tboy93
nagyúr

Astral Chaint azt kajtatok majd én is :) Most betegség alatt kipörgettem ki minden Switch játékom :D

(#43) ldave válasza tboy93 (#42) üzenetére


ldave
félisten

11 ezer Ft-ért találtam itt aprón egy eladó példányt, hibátlan állapotban. Hasonló áron gondolom előbb-utóbb felbukkan majd egy-egy darab,

A Slime draws near! Command?

(#44) tboy93 válasza ldave (#43) üzenetére


tboy93
nagyúr

Biztos, de elég kicsi a piac.

(#45) tboy93 válasza tboy93 (#37) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 április

Vásárlás
Call of Duty Black Ops Cold War PS4
Nintendo Switch Online + Expansion Pack 1 év
LEGO City Undercover Nintendo Switch
Luigi's Mansion 3 Nintendo Switch
Eladás
-

Végigjátszás
Metro Last Light Redux PS4
Minecraft Dungeons PS4
Battlefield 2042 PS5
The Little Acre Nintendo Switch
The Legend of Zelda: Breath of the Wild Nintendo Switch
STAR WARS Republic Commando Nintendo Switch
GoldenEye 007 Nintendo Switch
LEGO City Undercover Nintendo Switch

Havi összesített: +4
2023 összesített: +9

(#46) RangerFox válasza RangerFox (#38) üzenetére


RangerFox
veterán

2023. április

Vettem:
- The Walking Dead: Saints & Sinners
- Monster Hunter Rise: Sunbreak (tesztelésre kaptam)
- Horizon: Forbidden West - Burning SHores (tesztelésre kaptam)

Végigjátszottam:
- Sifu
- After the Fall
- Horizon: Call of the Mountain
- Team Sonic Racing

Májusban a Company of Heroes 3 konzolos kiadása mozgat, illetve a Zeldát majd kipróbálom. Meglátom, mennyi időm lesz játszani, remélem azért tudok helyet szorítani a Resi 4-nek, illetve barátnőmmel elkezdtük az It Takes Twot is.

[ Szerkesztve ]

(#47) koncsik válasza koncsik (#39) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023 április

Vettem:
Star Wars Tales from the Galaxy's Edge (Enhanced Edition) (PS5 VR2)
Miles Morales (Ultimate Edition) (PS5)
Prodeus (Switch)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem: --

Eladtam: --

Összesen a hónapban: -3
---------------------------
Éves összes: -13

Ez változatlan: mindenki a Hogwarts Legacy-val, én Atomic Heart és HiFi Rush (XSX GPU - itt sok mindent próbálgatok) is, és kóstolgatnám a VR2-t, de időm nincs.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48) Guitar14 válasza Guitar14 (#36) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 Április:
Vásárlások -1
F1 2017 (Xbox One)
Végigjátszások +1
Ford Racing 2 (PS2)

[Havi: 0]
[2023 Összesen: -12]

Jelenleg játszom:
Metroid Prime Remastered (Switch)
Resident Evil 3 (Xbox Series X)
F1 2017 (Xbox Series X)
NFS Hot Pursuit Remastered (Xbox Series X)
Ford Racing 3 (PS2)

Ebben a hónapban megvolt az egyensúly, venni nem vettem semmit mert sokat melóztam külföldön de legalább otthon meg elutazva is mindig volt időm kicsit játszani.
Kipörgettem nosztalgiából a Ford Racing 2-t és mivel még mindig kicsit F1 lázba vagyok bementem pár videojáték boltba melyik F1 lesz jó áron mivel a 22-t csak haverral toljuk és akartam egy kicsivel régebbivel játszani. 2017 lett végül de ezt is nagyon élem (nem tudom mi van velem, mindent végignyomok, szabadedzések, időmérő, sokkörös verseny :DDD )
Viszont nem is baj, hogy nem vettem sok mindent. Ismerős Angliában van és mondtam neki pár itthon ritka címet, hogy vegye meg és ha jön haza akkor kifizetem neki. Remélem sikerül beszerezni párat. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#49) l.skywalker


l.skywalker
félisten

2023. Április

Vásárlások: -1
- Diablo: Prime Evil Collecion: régi vágyam volt kipróbálni a Diablo-kat. Én a műfajjal a Sacred-el ismerkedtem meg, amit nagyon szerettem, de mindig azt mondták nekem, hogy ez csak egy Diablo 2 klón. Emiatt is és egyébként is úgy éreztem, hogy a 19,79€-s ár már megéri két játékért egy csomagban (D2 Resurrected+D3)

Végigjátszások, eladások: + 5
+ Diablo 1: mivel megvettem a Prime Evil Collection-t, gondoltam legyen akkor rendesen az elejétől játszva a dolog és elővettem a GOG-on az első részt. Nem csalódtam. Kifejezetten nehéz, de élvezetes játék. Már most látom, hogy sokszor fogom újra elő és elővenni. Első végigjátszásra egy Warrior-al vittem végig, de a Hellfire DLC-t elraktam "későbbre".
+ Diablo 2 Resurrected: és ha már az első résszel végeztem, akkor rögtön neki is kezdtem a másodiknak. ldave-vel előbb kezdtünk egy online session-t, de mivel tudtam, hogy a nagyját úgy is egyedül fogom csinálni, egy kiegészítő nélküli, hamisíthatatlan Diablo 2 offline játékra váltottam, ahol egy Paladinnal vittem végig. Utána aktiváltam a kiegészítőket, de nem folytattam, hanem előröl kezdtem egy Necro-val, ezzel tervezem még májusban egyszer letolni a DLC sztorikkal együtt. És ahogy D1 esetében itt is biztos vagyok benne, hogy minden karaktertípussal neki fogok állni.
+Bónusz pontok: 3 (ebben a hónapban ennyi alkalommal kerestem pénzt olyan tevékenységgel ami játékhoz köthető és játékra fogom költeni)

Összesen a hónapban: +4
---------------------------
Éves összes: 4

Amikkel tervezem játszani:
- Diablo 2: egy Necro offline session-t tervezek végigvinni még májusban
- Diablo 3: ha már lendület, akkor gyerünk. Előre a 4. részig :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#50) Wlac válasza Wlac (#35) üzenetére


Wlac
Ármester

2023 április

Vettem:
- This War of Mine (iOS)
- Titan Quest HD (iOS)

Végigjátszottam:

- Far Cry 6 (PS5)

Jelenleg ezzel játszom:
- Tails of Iron (PS5)

Persze jövő hónapban már nyilván unni fogom a dolgot, de egyelőre jól elszórakozok vele. - Írtam a múlt hónapban a Far Cry 6-tal kapcsolatban, de nagyon félrement a jóslat. Végig bent tudott tartani a játék, és csak elismerő szavakkal tudok nyilatkozni róla. Nagyon szívemhez nőtt a játék, amit biztosan nem fogok mégegyszer elővenni, de jó emlékeim lesznek róla. A DLC-k közül a Vaas-osat játszottam végig egyszer, de még van benne tartalom. A többi várat még magára, de előbb utóbb sort kerítek rájuk.

A Far Cry 6 végigjátszása után a havi ingyenes játékba, a Tails of Ironba kezdtem bele. Szerintem már a sztori vége körül járhatok, hamarosan időt kerítek a befejezésére. További májusi tervem nincs, majd meglátjuk, hogy lesz-e kedvem valamihez.

Vásárolni csak két iOS-es játékot vettem. Mindkettő elég nagy akciót kapott, és más platformokon már végigjátszottam őket, de májusban lesz egy-két hosszabb utam, amikor lehet velük fogok itt is játszani.

“The wha-"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.