Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) #27483136


#27483136
törölt tag

Kényszerből (pénztakarékosság) egy 32"LG van az egyik pécénken (HDMI-n), de már megy a nyafogás, hogy legyen külön monitora.
Ha kényelmes távolságból nézed, akkor a billentyűzet az öledben, vagy egy kisasztalon, és ami baromira fontos, hogy a nagy távolságkülönbség miatt a szemnek állandóan átfókuszálni kell a kijelzőről a billentyűzetre és ez rettenetesen fárasztó, kényelmetlen és lassú is. Sztem egy ekkora kijelző nem fél-egyméterről való való használatra van kitalálva. Az XBox-is ezen a tévén van és a fiam azzal is 2-3 méterről játszik kényelmesen.
Sztem, egy ekkora "monitornak" közelről akkor van értelme, ha pl. videóvágással foglalkozik valaki.
De biztos bejön egyeseknek monitorként is.

Van egy másik gond is vele, ami manapság nagyon divatos: az energia felhasználás.
Nem mindegy, hogy netezéskor a 160W-ot fogyasztó tévé megy, vagy a 20-30W-os monitor. És, ha a gép elszunnyad, attól még a tévé simán bekapcsolva marad ellentétben a monitorral.

Tehát nem vetem el ezt a megoldást, nagyon látványos, egyeseknek biztos bejön, de előtte jól át kell gondolni.

Az írás pedig remek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.