Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bajnokpityu válasza c41r0^ (#199) üzenetére


bajnokpityu
félisten

korrekt irás !
:R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#203) koma106


koma106
senior tag

LG 32LD550 tv-m van, DVI-HMDI kábellel kötöm össze egy nvidia 800GT-vel. Mindent úgy csinálok, ahogy a leírásodban olvastam. "PC" cimkézés (ekkor a VGA szoftver és a tv menü is 60Hz értéket mutat), majd filmnézés (23.976) ezért 23Hz képfrissítésre váltok, teljes képernyőn indítom a filmet. A számítógép ekkor 23Hz-et mutat, a TV info gomját nyomva a tv-n 24Hz-et mutat. Truemotion értékek állíthatóak (0/10-re állítom).

Láma kérdés: Ilyenkor a pull-down technológiának köszönhetően a TV 100Hz-en jeleníti meg a filmet (24Hz helyett, csak a tv ezt nem jelzi ki sehol)?
Egyszerű halandó honnan tudja megállapítani, hogy a 100Hz feature ilyenkor megy, és nem 60Hz vagy 24Hz-en nézem a filmet? (A TV info gomb 24Hz-et, a VGA szoftver 23Hz-et mutat).
A true motion működik, azt érzékelem.

(VLC playert használok.)

-

(#204) c41r0^ válasza koma106 (#203) üzenetére


c41r0^
őstag

"Truemotion értékek állíthatóak (0/10-re állítom)." - Samsungnál vált be a 10 de-blur (elmosódáscsökkentés) és 0 de-judder (akadozásmentesítés), LG-nél nem biztos, hogy ez lesz a legjobb artifakt-mentes megjelenés 100Hz mellett.

Ha MPC-HC-val megnézed és nyomsz egy ctrl+j-t, akkor látni lehet, hogy valóban 23.976 Hz-en van-e a VGA képfrissítése, de szinte biztos, hogy kadenciahelyes a lejátszás, mert a 8800GT támogatja a 24p lejátszást, azaz a 23.976Hz-et, mikor 23Hz-re állítod a VGA-t. Gondolom nem is látsz röccenést ~41mp-ként, akkor minden rendben van. Persze csak 23.976 fps-es filmeknél jó a 23Hz képfrissítési freki.

A TV infó gombja mindig a bemeneti frekvenciát írja ki a TV kijelzőjén OSD-vel, ráadásul felkerekít, kicsit butaság tényleg, hogy nem 23.976-ot ír ki, hanem 24 Hz-et, mint ahogy NTSC 59.98Hz esetében is 60-at ír ki, mégis az a pár század Hz számít a kadenciahelyes lejátszáshoz mindkét esetben. De vannak speciális esetek is, mikor pl. SD adás nézése esetén 576i-t ír ki a TV, nem pedig 50Hz-et. tehát mindig a bemeneti jel tulajdonságát írja ki, ez a lényeg.

A TV-k panelének kimeneti frekijét azt hiszem leírtam a cikkben, valós 23.976 Hz-en sosem megy, mindig csak a bemeneti freki többszörösén mennek a megjelenítők és a bemeneti jeltől függ a panel kimeneti frekije.

A TV 24p módban 5:5 pulldown-nal, a panel 120Hzen megy kimeneti frekvenciát tekintve, viszont ha bekapcsolod a TruMotiont, akkor - ahogy Samsung TV esetében is Motion Plusszal - kérdés, hogy a panel valódi kimeneti frekvenciája mennyi, de valószínű, hogy marad 120Hz-en. De az is lehet, hogy ekkor 4:4 pulldownnal 23.976x4, azaz kb. 96Hzen megy. Ezt senki nem nagyon tudta eddig cáfolni vagy megerősíteni, mert vannak olyan források is, miszerint az 5:5 pulldown nem megy, ha a TruMotion/Motion Plus (100Hz feature) be van kapcsolva. De hogy akkor ebben az esetben hány Hz-en megy a panel, az kérdés.

"Egyszerű halandó honnan tudja megállapítani, hogy a 100Hz feature ilyenkor megy" - maga a TruMotion a "100Hz feature", a képkockainterpolálós technológia maga a "100Hz feature"! Nem csak a panel valódi képfrissítése miatt hívják "100Hz"-esnek ezeket a TV-ket.

Nyugodj meg, minden rendben van, így kell működnie, ennél jobb eredményt nem lehet elérni, mivel ez a maximum. Megnézheted úgy is a képet, hogy a TruMotiont kikapcsolod, elvileg ezt ajánlják a tesztelők is HD film esetében a tökéletes moziélményért. Csak ugye jó kihasználni a 100Hz-et és bekapcsolni HD film mellett is, így nagyobb mozgóképfelbontást kapva. De csak úgy ajánlott, ha a de-blur max, de-judder minimum álláson van, azért a két csúszkát ellenőrizd a TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#205) koma106 válasza c41r0^ (#204) üzenetére


koma106
senior tag

Köszönöm a részletes választ, a 23.976 fps filmek így már rendben is lesznek. Szerencsére ez a többség. Ha kikapcsolom a TrueMotion-t, akkor valóban szembetűnő a különbség :)

Már csak egy kérdés:

Szereztem egy fullHD videót, ami (sajnos) 29.97 fps. VGA drivert 59Hz-re állítom így küldöm a TV-re (szintén PC-re cimkézett DVI-HDMI kábelen). A True motion azonban inaktív marad és a kép sem tűnik teljesen folyamatosnak (megjegyzem normál LCD monitoron is akad). Valamit rosszul csinálok, vagy a 29.97 fps filmek 60Hz-en fognak megjelenni, TrueMotion nélkül - azaz nem tudom kihasználni a TV előnyeit?
:R

-

(#206) c41r0^ válasza koma106 (#205) üzenetére


c41r0^
őstag

a 29.97 fps az NTSC 60Hz-hez igazodó képkockaszám, lehet, hogy a VGA-d nem támogatja ezt a módot rendesen, bár az, hogy az 59Hz képfrissítés ott van a palettában, az ad bizakodásra okot

nekem is van 1 ilyen videom, én úgy csináltam ebben az esetben, hogy a Catalystban az előre legyártott HD képprofilok közül hozzáadtam a a "1080p60HZ NTSC" profilt a képfrissítéshez, és így rendben működött, a VGA (MPC-HC-ban ellenőrizve ctrl+j-vel) ellenőrizve valóban 59.98Hz-en hajtotta meg a TV-t és ugyanolyan akadozásmentes lett a kép, mint a 24p esetén 23Hz-en, és a Motion Plus is bekapcsolható maradt

viszont a filmnézés után ezt a "1080p60HZ NTSC profilt ki kellett vennem a hozzáadott listából, mert ha benn maradt, akkor a sima 60Hz-re állított képfrissítés esetén is 59.98-on hajtotta a TV-t, tehát ez az egyik speciális eset, amikor nekem is manuálisan kell szórakoznom a VGA driverben, a másik pedig a 30fps-es videok, ahol meg a PC címkézést kell levenni a HDMI bemenetről a TV-n, hogy a képjavítók elérhetőek legyenek 60Hz alatt is, tehát hogy inaktív legyen a PC mód

(#207) koma106 válasza c41r0^ (#206) üzenetére


koma106
senior tag

Majd kipróbálom én is úgy, hogy leveszem a PC cimkét. Mindenestre - ha jól értem - akkor leszek sikeres, ha a TrueMotion (motion Plus) bekapcsolható lesz, 59 (60) Hz esetén is. Az hogy a VGA drivernél 59Hz-re állítom megy....bár NTSC beállítási lehetőséget nem találtam.

-

(#208) c41r0^ válasza koma106 (#207) üzenetére


c41r0^
őstag

A PC címkét csak abban az esetben veszem le, ha kerek 30 fps-es a video, mivel ekkor 60Hzre kell tenni a VGA-t a kadenciahelyes megjelenítéshez, de akkor meg a PC mód aktiválódik, hisz PC-nek van megcímkézve a bemenet, tehát ezért kell levenni.

A gond az most nálad és amiatt vagyok meglőve, hogy nem nVIDIA kártyám van és nem tudom, hogy az 59Hz mit jelent a driverben, de elvileg pedig ennek kéne lennie az NTSC 60Hz-nek, mi más lenne...

Akkor leszel sikeres, ha a VGA ~59.98 Hz-en megy, ezt pedig MPC-HC-val tudod ellenőrizni CTRL+j-vel, és ha a két grafikon csíkja is egyenletes (zöld=képfrissítés, piros=fps), akkor van rendben. És igen, ekkor minden képjavítónak is elérhetőnek kell lennie, a TruMotion-nek is. VLC-t kukáznám.

Itt egy kép, amiről beszélek, ez a 24p-re példa.

És itt még1, ahol a driverben látszik a HDTV támogatás, a bekeretezett felett eggyel lévő opciót pipáltam be (1080p60 NTSC) és ekkor volt jó a 29.97 fps-es videó függetlenül attól, hogy 59 vagy 60Hzre tettem a VGA-t, mert minden esetben ~59.98 Hz-en hajtotta a TV-t.

Van azonban valami félreértés talán nálad, ebből következtetem:

TrueMotion (motion Plus) bekapcsolható lesz

Az interpolálós "100Hz feature" a fő funkció, ami minden 100Hz-es TV-be be van építve. A gyártók ezt (az egyébként különböző minőségű és hatásfokú feature-t/képjavítót) különböző fantázianevekkel illetik:

LG - TruMotion
Samsung - Motion Plus
Sony - MotionFlow
Philips - HD Natural Motion / HD Perfect Motion
Panasonic - IFC (Intelligent Frame Creation)

[ Szerkesztve ]

(#209) koma106 válasza c41r0^ (#208) üzenetére


koma106
senior tag

23.976 fps filmeket próbálgatom. Ha a VGA-t 23Hz-re állítom, akkor ilyen

A képfrissítés zöld vonala egyenletesen, szépen lassan emelkedik, majd hirtelen visszazuhan a piros csíkhoz (fps). Ha a VGA-t 24Hz-re állítom, akkor ugyanez történik, csak fordított irányban ( Zöld szépen lassan konvergál a piros vonalhoz, majd hirtelen felugrik.)

Ennek így kell mennie?

-

(#210) c41r0^ válasza koma106 (#209) üzenetére


c41r0^
őstag

nem, valami nem OK, mindig egy szintet kéne tartania a zöld vonalnak a piroshoz képest... a zöld tüskék esetén framedrop van és megakad a film is (ez a "mikroröcc", amit írtam korábban), mert a képfrissítés nem pontosan 23.976 Hz

nem értem, nálad miért ilyen... ha 24Hzen nézel 23.976 fps-es filmet, akkor 41.67 mp-ként akad meg (24-23.976=0,024 és 1/0,024=41.67 ), de az itt látott videó esetén ez jóval több idő, míg egy ilyen framedrop van, szóval tanácstalan vagyok, olyan, mintha a VGA a TV-t 23.976 helyett kb. 23.985 Hz-en hajtaná meg a TV-t, kb. 109 mp-ként van ilyen tüske.

legújabb VGA driver fel, és az MPC-HC-t így állítsd be, másban nem tudok sajna segíteni

(#211) koma106 válasza c41r0^ (#210) üzenetére


koma106
senior tag

VGA-t a napokban frissítettem, a MPC-HC beállítást megcsináltam, sajnos nem segített. Még a Teljes képernyő beállítást mutasd meg légy szíves. (Automatikus váltás használata akítv? Ha igen, milyen beállításokkal).

Nem találok más fórumokat a témában (külföldieket sem). Te honnan okosodtál így ki? :)

Még egy láma kérdés: ha nem PC-ről, hanem a TV-n, USB-ről játszom le a filmet, akkor ott "röccenésmentes" 100Hz feature módban kell lejátszania?

-

(#212) koma106 válasza koma106 (#211) üzenetére


koma106
senior tag

A 25 fps1080p filmet gyönyörűen lejátsza, szépen futnak a piros-zöld csíkok is.

-

(#213) c41r0^


c41r0^
őstag

A "teljes képernyő" módot nem használom, mivel bugos MPC-HC-ban, a VGA driverben célszerű beállítani a képfrissítést, és utána indítani az MPC-HC-t. Ha nem így használod, hanem a "teljes képernyő" ablakban adod meg a használandó képfrissítést, akkor ez lehet az oka a nem jó működésnek 24p-nél. Más ötletem tényleg nincs. Még annyi, hogy a DirectX-et frissítsd (ha DXVA-t használsz lejátszásra).

Jó kis topic, sokat lehet innen is tanulni.

ha nem PC-ről, hanem a TV-n, USB-ről játszom le a filmet, akkor ott "röccenésmentes" 100Hz feature módban kell lejátszania? - elvileg 24p-ben kéne ekkor a 23.976 fps-es filmeket lejátszania USB-ről és ez általában működik is a TV-knél, de azt nem tudom, hogy a te TV-d médialejátszója van-e olyan okos és 23.976 Hz bemenetre vált-e, valamint azt szintén nem, hogy milyen képbeállítási opciók lesznek elérhetőek USB-s lejátszás során

[ Szerkesztve ]

(#214) #81096704


#81096704
törölt tag

Sziasztok. Lenne egy hatalmas kérdésem. LG 42 le 4500 monitorként azt írja 60hz -en müxik. Ezt azét írom mert már sírógörcsöt kapok, nem tudom kitalálni miért van az a probléma, hogy 3D játék vagy alkalmazásnál kifagy a pc.
Minden játék és alkalmazás elindul a menü bejön, de amikor 3D képet kellene megjeleníteni kifagy a pc. 2db játékot sikerült futtatnom amik nem fagynak ebböl az egyik címére emlékszem Mashed: Drive to Survive. (autóverseny 2004-es)
call of duty 1 nél elindul a 3d játék de mindegy mit csinálok ugyanannyi idő mulva mindig kifagy a pc.(csont kifagy) ugyan ez a szitu sima vga kábel , és dvi-hdmi esetén.
a gépem 1200mhz amd gf Fx5700le.
Tudom hogy ratyi gép, de azért lenne fontos tudnom hogy mi lehet a probléma, mert ennek fügvényében fejlesztenék a jövőben.(a Mashed: Drive to Survive tuti frankón futott nagy felbontásban) Örülnék ha bármilyen 3D-s alkalmazás, játék elindulna (persze a pc-m erőkorlátait figyelembe véve)

Bármilyen INFÓT, segítséget, ÖTLETET szivessen fogadok. ELŐRE IS KÖSZI
:R

utóirat: geforce gt240 es gépet tervezek mostanában. De persze csak akkor ha biztosra tudom hogy 3D képalkotás müxik a megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

(#215) c41r0^ válasza #81096704 (#214) üzenetére


c41r0^
őstag

"kicsit" megkésve, de legalább válaszolok:

A hibának semmi köze nincs a TV-hez, a géped nem amiatt fagy ki.

Kifagyás amiatt van, ha valami pl. túlmelegszik (VGA, alaplap, CPU), vagy pedig a RAM hibás (memtest-et futtass). Ha újraindulgatna, akkor pedig a tápegység lenne a ludas vagy a RAM. Én arra tippelek, hogy a játékok által okozott terhelést valamelyik hardver nem bírja és emiatt fagy ki, elsősorban a GPU gyanús ez alapján (de sajnos lehet akármi).

(#216) ttt1


ttt1
őstag

32-es tv-t vennék 80 e körüli összegig. 2-t sikerült találnom. Samsung UE32J5000AWXXH LED televízió és Philips 32PFT4100/12 LED. Mindkettő full hd-s de samu 200 hz frissítést tud. Philipsnek kevésnek találom a 200as fényerőt, a samuét meg nem találtam meg..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.