Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Inkább Fekete Miklós kajálós videóit nézem dzsátubén.
Pupival jobb műsort csinálnak mint a legtöbb mai magyar média. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát nem tudom, még nem toltam vagy húztam tankot, de a lánctalpak miatt még nehezebb tologatni nem?
Olyanban volt viszont részem hogy sínen mozgó kocsin volt 1-2 tonnás lemezköteg és azt kellett belöknöm a gép alá és hát az is mocskos nagy sz#p#s volt és azt se jutott volna eszembe a fogaimmal húzkodni, főleg hogy drága a fogorvos. Szóval csatlakoznék én is a hitetlenkedők táborához.

Youtube link azoknak akik adblockert használnak és nem kapcsolnák ki

LoL, belenézve a videóba a kötél még csak nem is feszül kézzel rámarkol és ott is törik, a videó alatt meg ki vannak kapcsolva a hozzászólások. Köszönjük a tankvezetőnek aki lehetővé tette ezt a videót. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Freiherr


Freiherr
őstag

TV2? MOKKA?
Hátravinni, agyonlőni. (mármint a kanálist)

XXX

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"int azt Zsolt megemlítette, a laktanyában korábban tizenkét ember együttes ereje tudta csak megmozdítani a tankot, ő azonban egyedül állt neki a kihívásnak,"

Miután megtalálta a kéziféket. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Facen adták neki:

https://www.facebook.com/honvedelem.hu/posts/4075517382554495 :DD

Az a kötél nagyjából egy 5 tonnás vontatókötélnek fele meg. Itt meg simán viszi a 40 tonnát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Hieronymus válasza Lauda (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Önmagában nem baj a kötél vastagsága. Egy másik járművel meg lehet rántani a kötelet. Ekkor sokkal nagyobb erő terheli azt a kötelet, mint a vontatott jármű tömege a súrlódási veszteségek összege.

Rövid időre talán 2 lóerőt képes kifejteni Zsolt. Az meg nem kötélszakasztó teljesítmény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Lauda válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Ez tiszta sor, azonban egy ilyen műanyag kötél semmilyen verzióban nem képes megmozdítani egy 40 tonnás tankot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) #90088192 válasza Lauda (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Dehogynem, ha a sofőr nyakán van, akkor pont úgy mozog a tank ahogy a nyakát szorítja, miközben mondják néki mit csináljon. :DDD

(#9) Lauda válasza #90088192 (#8) üzenetére


Lauda
félisten

:D

(#10) Gézengúz válasza Lauda (#7) üzenetére


Gézengúz
addikt

Miből gondolod, hogy 40 tonna sík úton történő megmozgatásához, 40 tonnás kötélre van szükség?

(#11) Lauda válasza Gézengúz (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az a 40 tonnás kötél?

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Az ilyeneket miért kell? :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Gézengúz válasza Lauda (#11) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az olyan kötél aminek 40 tonna a szakítószilárdsága.

Unatkozol? Nagyon jól tudod, hogy mire gondoltam.

Bebaszna, hogy ha 100kilós harcsát is csak 100kg-ot bíró zsinórral tudnék kitekerni.

(#14) natë


natë
nagyúr

Csinálja meg ugyanezt orrszőrrel, addig nem hiszek el neki semmit.

Amúgy helyesen : [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Eastman


Eastman
őstag

Majd, ha a heréivel elhúz legalább négy megtankolt Audit, aszondom; ügyes.

Tank you!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) Sanya válasza Freiherr (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

A másik sem jobb, elhiheted.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Lauda válasza Gézengúz (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Szerencsére nem látom az emberek gondolatait.

Köszönöm a pontosítást!

Vonattam már néhány dolgot, egy ilyen kötél+karabiner párossal egy nagyobb, megrakott teherautót nem tudnál elhúzni, mert a kötél elszakadna és/vagy a karabiner kinyúlana.

(#18) Eastman


Eastman
őstag

Nagyon vontatottan indul ez a reggel. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Fáraó


Fáraó
őstag

Oké, hogy egekben az üzemanyag ára, de akkor is...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#20) janeszgol válasza Lauda (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem csak a kötél nem tudja, maga az ember sem. Kamu cikk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) 8th


8th
addikt

Anno seregben hüvelykujj vastagságú láncszemekből álló láncon alig tudtam arrébb cibálni egy ilyet a 6.0 V8 benzin ZIL-el ez meg húzgálja a fogával? Ühüm, oké.

(#22) emvy válasza Hieronymus (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

> Rövid időre talán 2 lóerőt képes kifejteni Zsolt. Az meg nem kötélszakasztó teljesítmény.

A loero teljesitmenyt mer, itt viszont nem a teljesitmeny az erdekes, hanem az ero. Egy 2 loeros motorral is meg lehetne mozditani egy ekkora tankot, megfelelo attetel mellett.

while (!sleep) sheep++;

(#23) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Kenyeret és cirkuszt.

Oké van az erősek versenye mikor kamiont húznak el, teljes testtel majd be*arva. (van egy ilyen drága barátnőm, nem kérnék tőle pofont :DDD ) Ez meg csak a fogaival elhúzz egy milliószor jobban tapadó és súlyban is legalább a duplája, közepes páncélost... ahha... :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#24) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem ismerős a pali neve, de bármekkora viccnek is tűnik, ha el tudja adni ezeket a sztorikat, lehet, hogy egy tehetséges üzletember. Aki mondjuk tippre 200 kilót se tudna kinyomni fekve.

(#25) nemlehet válasza Silverboy (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Gondolom ki van belezve a tank. Vagy nem tudom pontosan mi lehet a turpisság.

A WSM döntőben volt emlékeim szerint ez a legnehezebb vontatás: repülő

Ez átszámolva kb 20 tonnás. Ráadásul ők évekig edzenek, iszonyat pénzekből és kb utolsó grammig szét vannak kokszolva... Szóval jah, én sem igazán hiszem, hogy ez életszerű mutatvány, ráadásul foggal...

Nem találtam rá információt, de érdekelne, hogy amúgy mekkora súlyt bír ki elméletileg az ember foga.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) Silverboy válasza nemlehet (#25) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Valahol tuti van turpisság, mert kamiont is húznak foggal, repülőt is, ala natúrban szerintem kivitelezhetetlen. (ripost, index, h24, bors... nem is csodálom)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#27) totron válasza Silverboy (#26) üzenetére


totron
addikt

#hamáregyszerbelendült - gurulószerkezeteknél megoldható. Persze olcsó cirkusz, bah.

Fókuszba' volt még régebben, hogy valamilyen Shaolin-maszlag keretében emberünk torokkal gondolta megakasztani a lándzsát. Legyen annyi elég, hogy végül felbugyogott a vér, kérlelhetetlenül. Nem fókuszálódott eléggé a meditáción'?

(#28) Hieronymus válasza emvy (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"hanem az ero. "

Inkább nyomaték, mert az erőhöz egy erőkar is tartozik. (Az áttételben változik az erőkar.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) #72042496 válasza nemlehet (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

:Y
Na, közülük aztán egyikre se mondanám, hogy csak karácsonyfadísz. :D

(#30) pilóta


pilóta
nagyúr

Én sem nagyon hiszem, hogy tényleg elhúzta a fogával, de azért csakszólok, hogy a lánctalpnak kisebb az ellenállása ilyen szempontból, mint a gumikeréknek. Fém gördül fémen, kb. mint a vasúti sínen a vonatkerék...
A kötélnek meg nem kell bírnia 40 tonnát, nem felemelte vele, hanem csak húzta...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) Lauda válasza pilóta (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, fém gördül fémen a vasúti kocsinál. :D

----------------------

Iván a 13,6 tonnás cuccot, ami kerekeken gördül, így húzta el: Ne kötekedj Ivánnal, mert olyan kemény, hogy a tankot elhúzza - képek :DD

Ez meg a fogával a 42-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) totron válasza pilóta (#30) üzenetére


totron
addikt

A lánctalp nem is tudom hány eleme egymással komoly súrlódásban van + a súly, amit cipel. Messze a tank a legmakacsabb.

(#33) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na és ezt ki hiszi el?

Biztos nem full kamu, pláne úgy, hogy ott ült benne egy tag és biztos nem segített rá, lol. :U Az utána lévő párbeszéden is látszik hogy előre ki lett találva miket mondunk, asszony teljesen meg van lepődve, meg hogy hihetetlen, de az nem baj hogy nem látszik rajta amit mond.

Én biztos lihegnék miután elhúztam egy tankot, és akkor azt már nem is mondom, hogy a tank húzása közben sem éppen olyan a testtartása mint aki nagyon erőlködne egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) pilóta válasza Lauda (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert szerinted mi? Fa a műanyagon?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) Lauda válasza pilóta (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Nem látok ellentmondást. A hozzászólásom lényege, hogy a vasúti kocsinál igaz amit írtál. :)

(#36) Atti777 válasza nemlehet (#25) üzenetére


Atti777
senior tag

Repülőt is húzott foggal.
Állítólag több mint 50 tonnát, 52 mp alatt, 39 méterre [link]
A WSM-hez képest ez 2,5x tömeg, 2x akkora táv, kevesebb idő alatt... Ismét csak állítólag ez Guinness rekord is lett, de csak ezért beregisztráltam, és nem találtam ilyen rekordot, a nevére sem ad ki semmit.

Egy Kevin Fast nevű kanadai pap tartja a legnehezebb elhúzott repülőgép rekordját, 188 tonna 8,8 méterre, de hagyományos hámmal [link]

Egy indiai fickó egy 260 tonnás vonatot húzott el foggal: [link]

Egy orosz pedig egy majdnem 14 tonnás buszt [link]

Путин, иди нахуй!

(#37) #55525888


#55525888
törölt tag

Vénségére megnézheti magát.

(#38) Sdi


Sdi
addikt

Nem tudom mennyire "hiteles", de ezt a kamion húzását élőben adták.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#39) dabadab


dabadab
titán

Valaki érti egyébként, hogy mi értelme van annak, hogy egy csomóan úgy csinálnak (TV2, a hadsereg meg a többiek), mintha ez nem lenne ordas nagy kamu?

DRM is theft

(#40) totron válasza dabadab (#39) üzenetére


totron
addikt

Minek vannak reggeli műsorok? Minek vannak emberek, akik nézik? Közben járkálnak a lakásban, jól felhangosított tévé mellett, hogy mégmélyebben vésődjön a LEIER (anyád). Minek van kereskedelmi tévé? Minek vagyunk mi? Miért nincsenek a tömeg szintjén értelmes céljaink, ha már vagyunk?

(#41) Apollyon válasza dabadab (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én arra tippelek hogy a "haverok" segítenek ennek az álpopejnak, hogy legyen majd később referencia hogy ő erősember, aki elhúzott egy tankot.
A fake news-on nem lepődök meg, azonban az igen kemény hogy milyen példát mutat a gyerekeinek, családjának. Ezzel így felkelni és végigtolni vele a napot, érdekes lehet otthon az a tükör. Hazudjál és verj át mindenkit némi haszonért. Szép emberek lesznek azok a gyerekek is ha felnőnek.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) dabadab válasza totron (#40) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, nem gondoltam, hogy ez a kérdés egzisztenciális krízisbe fog sodorni téged :DDD

DRM is theft

(#43) totron válasza Apollyon (#41) üzenetére


totron
addikt

Nincs tükör. Voilá.

(#44) Sanya válasza dabadab (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

Miből gondolod, hogy ordas nagy kamu az egész (a prekoncepción kívül)?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Némi fizika.
Amúgy simán lehetséges, hiszen a lánctalp maga nem kapaszkodik, ha tiszta és könnyen mozognak a láncszemek, akkor nincs nagy ellenállásuk, maga a tank a görgőkön gördül előre, teljesen sima terepen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) KISDUCK válasza Sanya (#44) üzenetére


KISDUCK
addikt

Te elhiszed hogy ez a hír igaz lehet?

Egy muki zsebre tett kézzel foggal elhúz egy 42 tonnás tankot betonon kotla cipőben úgy hogy még csak nem is feszül a kötél rendesen mert a másik kezénél megtörik ahol fogja és csak hátrafelé sétál? Remélem te sem hiszed el.
Alább egy hiteles guinness világ rekord ahol egy 180 kilós erőember elhúz egy 10 tonnás tankot alul videóval.

Eddie Williams' has held onto his title as Australia's strongest man and may have earned a Guinness World Record after pulling an eight-tonne tank 10 metres. He pulled the camouflaged, armoured tank in the Arnold Sports Festival World of Tanks PC Tank Pull event in Melbourne on Saturday.
Eddie Williams, winner of the 2017 Johnny Bigg Australian Strongman Competition, fits the build with his towering 195cm, 177kg frame — but there's a little more to the 27-year-old than brute strength. (10 tonnás FV102)
Videó [PULLING A TANK - Guinness world record]
[cikk]

(#47) Lauda válasza KISDUCK (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, az a rész kemény, amikor ráfog ott a kötélre és az simán megtörik, nyilván nagyon feszülhet.

:DDD

(#48) Eastman válasza philoxenia (#45) üzenetére


Eastman
őstag

Jóbevanzsírozvaaz! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) Hieronymus válasza philoxenia (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A gördülési ellenállás mellett azért a tömeg mozgási energiájának változtatásába befektetett munkával is számolni kell.
Miután sikerült a tankot egy adott sebességre felgyorsítani, utána már csak az ellenállások és esetlegesen fellépő egyéb veszteségek hatását kell kompenzálni. Ez sokkal kevesebb munkát jelent, mint a tömeg gyorsításába befektetett munka. Optimális esetben.

Mondjuk az sem mindegy, hogy egy pár fokos lejtőn melyik irányba akarják elhúzni azt a tankot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) KISDUCK válasza Lauda (#47) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem is értem hogy miért nem óvodás húzta el a tankot gyermekláncfűből kötött láncon, ugyan ilyen hiteles lenne. Legalább odadörgölhetnénk az EU-nak hogy MO jobban teljesít. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.