Hirdetés

2021. május 9., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) cinemazealot

cinemazealot
addikt

Örvendetes, hogy néha az ilyen budget notebook-ok is górcső alá kerülnek. Köszi! :R

A boot-olásról szóló YT videó csak nálam nem működik, vagy tényleg bibis?

(#2) Lalikiraly válasza cinemazealot (#1) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog

Szia!

És ahhoz képest, hogy mennyibe kerül még jó is :) Imádom.

Köszönöm észrevételed, valahogy háromszor is átsiklottam felette, hogy a videó rossz. Már javítottam!

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#3) Hieronymus válasza Lalikiraly (#2) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Egy kis korrigálás.
Scenario Design Power (SDP) 4 W. Ha csak a Acer nem írta felül, ez a maximális fogyasztási kerete a processzornak. Hiába 6W a TDP:

Nagyon érdekes eredménye lehet a cloudbook, táblagéppel történő összehasonlításának. Van nekem egy ilyen táblagépem.

A közel azonos paraméterek:
A beszerzési ár.
A processzor teljesítmény. A kettő vs. négy mag, programonként eltérő előnyt jelenet. A passmark pontszám azonos.

A cloudbook előnye.:
Több memória.
AC-s WLAN támogatás.
Nagyobb kijelző méret.
Gyorsabb IGP

A táblagép előnye.:
Eredeti Windows 10
Nagyobb akkumulátor kapacitás.
Érintőképernyő, aktív tolltámogatással
10,1" FullHD, IPS kijelző
3G-s adatkommunikáció.
Idesorolható még a két oldali kamera, de ezt én nem használom ki. A billentyűzet rész és a táblagép rész több szabadságot enged meg. De ez ritkán jelent plusz előnyt..

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#4) Zicokuka

Zicokuka
senior tag

Asszonynak E1 van az most kapott ssd-t ės száguld :) Az említett Pentium van benne, a gyári asszem Wd vinyô botrányosan lassú. Ma nincs ėlet ssd-n kívül :)

(#5) cinemazealot válasza Zicokuka (#4) üzenetére

cinemazealot
addikt

Mármint Acer E1-ben az N4200-as Pentium? Én úgy tudom, hogy az a család csak Celeron és Core i3/i5/i7 procikkal kapható.

De ha tényleg N4200, arról szívesen olvasnék egy felhasználói tesztet. :)

(#6) Zicokuka válasza cinemazealot (#5) üzenetére

Zicokuka
senior tag

Na belestem picit mert ES-1 :)

(#7) Lalikiraly válasza Hieronymus (#3) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Ez így van az SDP je ennek a procinak 4.6 vagy 4.8W Hol mennyit írnak.

Ebből a gépből nagyon nem láttam Windows os változatot, de pl a Lenovo 120s most 76000 forint Win10-el és Office 365-el és abban a Celeron N3450 es van..

A két proci közti különbség a következő.
2 mag vs 4 mag
2.4 vs. 2.2 GHz
Az N3350 ben 2MB Cache jut a két magra, míg az N3450 nél ugyanennyi a négy re. Valószínűleg multitaskban azért jobb, meg sok mindenben, de nem háton verem magam a különbség.

Egyébként itt a teszt:

CPU BOSS

User benchmark

A notinál meg nézzük a fix billentyűzetet, a nagyobb képernyő miatt pedig duplán jobb dolgozni, mint kézben tartott társával. Persze azokhoz is van már bill meg ugye levehető billentyűzet. Hát passz, kinek mi. Nekem a sok szövegszerkesztés miatt kell a noti mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#8) cinemazealot válasza Zicokuka (#6) üzenetére

cinemazealot
addikt

A 11"-es? Hű, azzal de sokat szemeztem. Amolyan kis utazó gépnek nagyon jó kis cucc lehet. :))

(#9) Lalikiraly válasza cinemazealot (#8) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog

Páromnak az van Celeron n2840 el és hdd vel. Na abban milyen disznó lassú és kerregős vinyó van már. Az szégyen.

(#10) cinemazealot válasza Lalikiraly (#9) üzenetére

cinemazealot
addikt

Amikor nézegettem ezeket a gépeket, a célom az volt, hogy olyan halk gépet találjak, ami kicsi, de még elég a teljesítménye ad-hoc webfejlesztésre (útközbeni javításra), doksi írásra és netezésre. Jelenleg egy 11 éves (C2D procis, 2 GB DDR2 RAM-os) 12,1"-es géppel mászkálok, ami nagyon masszív és imádom is, de iszonyúan fűt és nagyon hamar lemerül. Nézegettem az N4200-zal szerelt netbook-okat, amiket eleve SSD-vel terveztem megvenni (vagy utólag átszerelni), és az Acer ES-1 mérete, kialakítása és ára még tetszene is, de egyfelől nem tudom, elég lenne-e benne a kraft a céljaimra, másfelől kifejezetten gyűlölöm az Acer billentyű kiosztását. :D

(#11) Lalikiraly válasza cinemazealot (#10) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog

Nos én meg pont jobban szeretem az Acer billentyűzetkiosztását.

A másik, hogyha egy Celeron N3350 sokmindenre elég, akkor nézzed meg a N4200-at. Ne csak a nyers számítási kapacitást nézd, hanem, hogy a benne lévő Intel HD 505 ös grafikus vezérlő és maga a proci mennyi utasításkészletet tud, mennyi mindent dekódol hardveresen. A Celeron N3350 től az N4200 bizony igen durván gyorsabb. Legalább 30 de inkább van, hogy 70% a teljesítménykülönbség.

A cikket egy kicsit módosítva és bővítve kirakom címlapos írásnak is. Reméljük hamarosan megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#12) TheLázs

TheLázs
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Megint kötekedőnek meg rosszmájúnak fogok tűnni, de azért leírom:

Mi előnye van egy ilyennek egy cégtől vásárolt, és garanciális üzleti noteszgéppel szemben?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#13) cinemazealot válasza TheLázs (#12) üzenetére

cinemazealot
addikt

Én egyelőre kizárólag az alacsonyabb fogyasztást, ezáltal kevesebb hőtermelést, alacsonyabb zajszintet, hosszabb üzemidőt tudom megemlíteni... plusz a kisebb tömeget. Vegyük pl. ezt a használt 12,5"-es Dell-t 3. generációs i5-tel és ezt az új 11,6"-es Acer-t 4 magos Petyával. Előbbi oda-vissza kenterbe veri az utóbbit (könnyed szerelhetőség, bővíthetőség, teljesítmény, csatlakozási lehetőségek, masszivitás...), utóbbi viszont néma, 8 óráig is elmegy egy feltöltéssel és 4-szer olyan hosszú garancia van rá... igaz, annak leteltével hamarabb is lesz kukázható. Mindenkinek más a fontos, de ha már a néma csend szempont, akkor az előbbi kiesett.

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol válasza TheLázs (#12) üzenetére

janeszgol
veterán

Nem sok vagy semmi. Viszont ezek a 40-70 ezer ft közötti cloudbookok is hasznosak, ha másra nem, hálózati áramforrásról FB meg böngészés telefon helyett. Esetleg dokumentumkezelés.

(#15) Airedhyal válasza Lalikiraly (#9) üzenetére

Airedhyal
aktív tag

Nekem egy ES1-533-P19U van, abban is dög lassú és hangos az 500GB -s vinyó, tervezem lecserélni egy SSD re.
Hiába kétcsatornás az N4200 memóriavezérlője, nem lehet kihasználni, mert csak egy memória foglalat van benne.
A kijelző FULL HD, szép a megjelenített tartalom rajta, de a betekintési szögek elég tréé -k.
A billentyűzet be/ki gombját a windows 10 nem tudja lekezelni, a gépet be lehet kapcsolni vele, de windows alatt ki már nem, nincs olyan hogy megnyomom és kikapcsol a gép, vagy elmegy alvásba, hibernálásba, attól függően hogy mit állít be az ember. (Ez lehet user error, még utána nézek, de elvagyok a hiányával is.)
Touchpad, érzékeny, a gesztusokat jól érzékeli, jó használni, de a 2 fizikai gomb, botrányosan szar.

De, a hibáitól eltekintve, használható gép, böngészés, filmnézés, olvasásra jól használható.
Komolyabb játékot, meg egyáltalán játékot nem próbáltam rajta, nem arra vettem.

UI:
Linuxot az UEFI BIOS hiányos/letiltott funkciója miatt nem (nekem nem jött össze akármelyik leírást olvastam) lehet rá felrakni. (GRUB/LILO stb rendszerbetöltő telepítésénél lefagy a gép.)

[ Szerkesztve ]

(#16) Lalikiraly válasza Airedhyal (#15) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog

Szia!

A bekapcsológomb problémád az bizony user error. Próbáld ki, hogy 3 másodpercig nyomod és láss csodát. Ha meg 5 ig nyomod akkor áramtalanít.

Ez azért van mert virtuális gomb. Nem fizikai. Mert a billentyűzet része :)

Na próbáld ki és írj :)

(#17) Airedhyal válasza Lalikiraly (#16) üzenetére

Airedhyal
aktív tag

Rafinált, működik. Kösz.

(#18) Lalikiraly válasza Airedhyal (#17) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog

Szívesen!

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.