Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Külső ház egy SSD-nek? Bizarr.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Pete55555 válasza snecy20 (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

VGA-nak, SSD-nek már van. HDD-nek is van.
Kéne még egy az alaplapnak, külön a procinak, meg a memóriának is. Na meg a tápnak.
De hogy ne legyen ilyen sok külön, ezeket beraknánk egy nagy dobozba.
Hoppá, feltaláltuk a gépházat.

:W

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Laikusként kérdezem. Ki a célcsoport?

(#4) travix


travix
aktív tag

Újabb fölösleges találmány. Az optane alapból semmivel se gyorsabb mint az ssd, legalábbis az alapján amit néztem videót, csak drágább. AMD procikhoz van egy szoftver már nem tudom mi a neve ami ingyen tudja azt amit az optane több tízezer ft-ért.
https://www.amd.com/en/technologies/store-mi
Akit érdekel itt a link.

[ Szerkesztve ]

(#5) Jesus_Shaves válasza Pete55555 (#2) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Annyira levékonyítják már a laptopokat, hogy minden komponens kiszorul belőlük lassan :D
Már csak a pixelenként összerakható kijelző hiányzik

(#6) vicze válasza DIEGO15 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Aki sok pénzt akar költeni elsősorban, de inkább arra kíváncsibb lennék, hogy mi értelme van?
Mármint rengeteg teljesítményt veszít maga az SSD ezzel a felállással, pont a 900P előny az alacsony késeltetés veszik-el, ami elsősorban OS driveként lehet kihasználni.
Ebben a formában nagyon kérdéses az értelme a rongyrázáson kívül.

(#7) azbest válasza vicze (#6) üzenetére


azbest
félisten

ha olyan notiba teszik, ahol a prociban lévő pcie van thunderbolton, ott nem nagyon van ebből késleltetés szerintem. Ha valami déli hidas megoldáson lóg. De valóban lehet ilyen probléma. Régebben egpu megoldásokat hasonlítottak össze és ott hozott különbségeket v[link]

Nem feltétlen os driveként, hiszen nem kell az osnek annyira gyors. Adatbázisnak vagy más, nagy adatot mozgató feladatnak.

Amúgy ja, aki külső storaget szeretne, például sok K videovágáshoz, annak nem feltétlen érdemes ez. Főleg, hogy sokkal olcsóbban vehet hasonló gyors (talán kicsit gyengébb késleltetésű) samsung 970 evokat is akár.

(#8) Cyberboy42
amikor bővíthetetlen ultrabookon akarnak nagyon dolgozni :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Cyberboy42 válasza travix (#4) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Az tökmindegy, ez az Ámeriakaiaknak készült, a több ezer dolláros gaming notikhoz, meg lehet fogni ,és ott van az asztalon, milyen király már!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9) Tidus válasza DIEGO15 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Hát, köztük te is mint felhasználó.

(#10) vicze válasza azbest (#7) üzenetére


vicze
félisten

Adatbázis laptopon és külső meghajtón? :)

Érted 1200$, egyszerűen semmi nincs ami ezt megindokolná különösebben. Amúgy a laptopok direkt CPU-s TB3-a is csak 2x-es és nem 4x szóval, akkor a max. sebesség csak 1500 körül van az overhaed miatt. A gyorsabb modern SSD-k már a PCIe 3.0 4x korlátjába ütköznek, 3600 körül.

[ Szerkesztve ]

(#11) azbest válasza vicze (#10) üzenetére


azbest
félisten

Van 4 lane-es tb3, némelyik gyártó cucca van 2x-esre gányolva. A linkelt kártya meg eleve 4x-es.

Laptop, adatbázis... akár. Nem is oprendszernek kell első sorban 3GB/sec sebesség :) Nem arról van szó, hogy csórikám hurcolja magával a szervert, hanem mondjuk a munkájához, fejlesztéshez használja. De amúgy ja, manapság a videovágás inkább esélyes.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Helytakarékosnak véletlenül se lehet nevezni.

(#13) Akula


Akula
őstag

De gyönyörű! :R Veszek egyet karácsonyra anyósomnak. Abban tarthatja a műfogsorát. :C
Amúgy tényleg szép ez a piros szín.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) vicze válasza azbest (#11) üzenetére


vicze
félisten

A fene a "Legtöbb laptop CPU" szeretett volna lenni, igen van 4x, de inkább ritka sajnos.
Hát én szívesen látnék 4 sávosat, de sajnos fehér holló kategória, minthogy a norma.

Én a késeltetés alatt ezt értem amúgy, na meg ezt és ezt. 100 helyett 10ns, ami egy nagyságrend difi és nem hiszem, hogy ha közé raksz egy extra vezérlőt akkor javulni fog.
Ez szerintem leginkább OS/alkalmazás drivenak előnyös. Nyilván minden szereti a 100%-osan konzisztens sebességet 0 igazodással, de azért egy csöppet drága mulatság csak azért.

[ Szerkesztve ]

(#15) scope2007


scope2007
addikt

ocsmány ez a piros szín.. benne a fekete kék optane.. és a zöld nyák
hányás :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16) t72killer válasza DIEGO15 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akik szeretik, ha a laptopjukra van kötve egy billentyűzet, egér, monitor, VGA, SSD, HDD;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.