Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

szerintem én nem váltok, amíg kattintani lehet az egeremmel...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Kube válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Kube
senior tag

és ha az érzékelő bedöglött akkor az nem zavar?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Pont tegnap vettem egy G400 + QCK párost, eddig jó, bár kicsit szokatlan a fogása a Lachesis után.

(#4) Kube válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Kube
senior tag

Azután az egér után nem csoda :) Még lan partyn 2006-ban próbálgattam végig az egereket ott találkoztam a Lachesisel és a Logitech G5-el is. Utóbbi mindent vitt, így jött az MX518. Pár évre rá volt szerencsém egy Razer Deathadderhöz is, még talán azt tudnám elképzelni magamnak.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#5) hoffman_ válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Razer után? Nem szégyelled magad...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Jhonny06 válasza hoffman_ (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kicsit. ;] Amúgy viccet félretéve imádom a Razer-t, de ha visszagondolok, hogy pár éve mennyit költöttem rá.. csak a Lachesis majdnem 20k volt, az egérpad meg majdnem 10.. :Y Ez a szett meg kevesebb, mint 14k. És most is brutál drága egy jó Razer, meg egérpad hozzá. Egyedül a fogása hiányzik, az nagyon a tenyeremre volt szabva (az hosszúkás, a Logi inkább kövérebb kialakítású), de nem érzem, hogy ez bármiben is rosszabb lenne, 'sőt'. Szóval ez ilyen válságegér, van jobb helye is a pénznek. :))

Most nézem amúgy, több, mint 30k a frissített Lachesis + Destructor, bár kevés helyen árulják.

[ Szerkesztve ]

(#7) Blindmouse válasza Kube (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ó ha az elmúlt kb 8 évet kibírta, szerintem még ennyit illene neki. A fránya logó ne lenne teljesen lekopva. de látom azt nem sikerült ennél sem kijavítani.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) Kube válasza Blindmouse (#7) üzenetére


Kube
senior tag

A logó legyen a legkisebb gond :) lényeg hogy működik. Nálam 2-3 éven tartó aktív használat mellett sem kopott sokat a logó, minden más viszont igen... inkább az előbbi kopott volna...

Mit használtál 8 évig, és mekkora aktivitással?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#9) Blindmouse válasza Kube (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Természetesen mx518-at. volt (van) játszva vele rendesen. Még anno a sulinet programban vettem, fiatalabb generáció nem is tudja hogy volt ilyen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Kube válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Kube
senior tag

Abban az időben örültem, ha volt egy működő vasam, meg hozzá valami rágcsáló. Én csak pár évvel később ismerkedtem meg a komolyabb egerekkel.

Azért elég szép teljesítmény, hogy még most is helyt áll :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#11) arino


arino
csendes tag

Ugyanezt a párost vettem a múlt héten én is. :) Hosszas nézelődés után mx300-ról váltottam erre, amit 10 !!! évig használtam. Ugyan most is kifogástalan, csak a 400dpi már néha kevés volt. :DD Tapasztalatot még nem akarok mondani, de ami elsőre feltűnt, hogy a G400-nak cérna vékony a kábele az mx300-hoz képest. Bízom benne, hogy nem törik el idő előtt...

(#12) Kube válasza arino (#11) üzenetére


Kube
senior tag

10 év nem semmi :) ma sajnos már egyre több mindennél csökken az élettartam. Igen, vékony a kábel. Ami azért is aggaszt mert az MX518 egerem vastagabb kábele is szakadás áldozata lett, természetesen meglett javítva... igaz nagyon komoly igénybevételnek volt kitéve, szóval nem lepődtem meg. Meglátjuk hogy a G400 meddig bírja majd.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#13) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Valami infó a kopásról, működésről így három hónap után? Ugyanilyen egérpadom van és hamarosan az egerem is cserélem ilyenre, úgyhogy kíváncsi vagyok. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14) Kube válasza Bjørgersson (#13) üzenetére


Kube
senior tag

Az egeret a szoftvere kíséretében használom, tökéletesen működik. Napi 4 órát biztosan kattintok vele, kopás nem tapasztalható rajta, még matt maradt a felülete is mindenhol, igaz már nem játszom aktívan szóval nincs kitéve brutális megpróbáltatásoknak. Eddig nagyon megérte az árát, a tenyér résznél lévő felületcsere hasznos változtatás az elődhöz képest.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#15) Bjørgersson válasza Kube (#14) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm szépen! :R Remélem játékra is ugyanolyan strapabíró, mint egyébként.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16) Kube válasza Bjørgersson (#15) üzenetére


Kube
senior tag

"igaz már nem játszom aktívan"

Az aktív játék nálam tényleg a napi átlagos 10 órán tartó használatot takarja, nem is akármilyen nyúzás mellett... szóval a mostani "átlagosnak" mondható is bőven beleesik a sima gémer faktorba, szóval bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#17) Bjørgersson válasza Kube (#16) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja, értem. :) Nekem olyan napi 2-3-4 óra szokott meglenni, úgyhogy gondolom akkor azzal sem lesz gond.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18) westcoastog


westcoastog
veterán

Hány év alatt harcoltad le a gumírozást az mx-ről?
Nem szeretném hogy az enyém így nézzen majd ki. :D
Igaz a görgő körül már le kellett kaparnom az anyagot mert ott kezdett felszakadni, és csúnya volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Kube válasza westcoastog (#18) üzenetére


Kube
senior tag

Hát 2-3 év alatt érte el ezt az állapotát, de gondolom már előbb elkezdett lekopni. Ehhez azért hozzátartozik a nagyon brutális használat, hosszú időn keresztül.

Egyszer kapott egy bögre teát is, fél évig görgetett magától random. Utána megjavult és még 1 évig használtam. Nemrég volt kábeltörés, levágtam a sérült résznél, majd forrasztottam is egy keveset a csatlakozónál. A gond hogy talpak most nincsenek a régin, a csavarok miatt le kellett szednem. Amúgy tökéletesen működik most is :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#20) westcoastog válasza Kube (#19) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, akkor nálam bírni fogja, vigyázok rá. :))
Talpakat már én is leszedtem, de kétoldali ragasztóval mentek vissza.
Amúgy annyira szeretem, ezt az egeret, hogy egyszer beszerzek belőle minden fellelhető verziót, asus-os, batman-es stb. :))

(#21) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Most bontottam ki, letüdőzve nagyon jó szaga van. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22) Kube válasza Bjørgersson (#21) üzenetére


Kube
senior tag

Meghiszem azt, nekem is jólesett egy shot a G sorozatból :DDD Várom a véleményed a cuccal kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#23) Bjørgersson válasza Kube (#22) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Picit még szokatlan, de nagyon tetszik. :D Tegnap Battlefieldeztem pár órát és a repülés és a fegyverek visszafogása is sokkal könnyebben megy vele.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) Kube válasza Bjørgersson (#23) üzenetére


Kube
senior tag

Nem tudom előtte milyen egered volt, én egy pici Speedlinkről váltottam még anno MX518-ra, szokatlan, de kényelmes volt elsőre. Aztán később próbáltam több egeret is itt-ott lanokon és arra a következtetésre jutottam hogy az MX mellett a Razer Deathadder v2 egerét tudnám még elképzelni magamnak.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#25) Bjørgersson válasza Kube (#24) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Eddig csak ilyen egy-két ezer forintos egereim voltak, ilyen volt a legutolsó. Ahogy mondod, elsőre nekem is szokatlan volt nagyon, még az asztalon is össze-vissza kattintgattam, viszont már egész jól megszoktam. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26) Kube válasza Bjørgersson (#25) üzenetére


Kube
senior tag

A hüvelykujjadnál lévő két gomb közül a távolabbikat kicsit nehéz elérni de a másik kényelmesen használható, más gondom még eddig nem volt vele. A súlya nekem pont megfelel, anno láttam hogy a G5 esetében lehet pakolgatni súlyokat és kicsit féltem hogy ez a hiányosság gondot okozhat de hála az égnek pont jó ez a 133g. Próbáltam a G500-at is, nem volt az se rossz, de a mostani jobban bejött.

Felfedeztem hogy csináltak egy G400s változatot is, 3600 helyett 4000-es érzékelője van. Bár nekem az 1800 is elég volt a réginél.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#27) Bjørgersson válasza Kube (#26) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem annyira nem vészes még az sem, mert karomfogással, vagy hogy fogom az egeret. :D Azt hittem, egyébként, hogy erre már rendesen rá fogom lapítani a kezem a formája miatt, de nem, úgy néz ki ez már belém rögzült. :D A súlya is tökéletes nekem, az előző egereimet rendre felborítottam, amikor hirtelen nyúltam értük, de ezzel szerintem már nem lesz ilyen gond. :N

Az érzékenységet majd kitapasztalom, alapon 1200-on használom, játék közben meg nem tudom még mennyin fogom használni, bár ott is csak a járművekben fogom állítgatni, gyalog már megszoktam az 1200-at.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28) Kube válasza Bjørgersson (#27) üzenetére


Kube
senior tag

Majd a nyáron én is befogom némi játékra, kíváncsi vagyok meddig bírja a külső bevonat, eddig elég jól teljesít még nem jött fel sehol sem és a tenyér résznél lévő burkolat sem kopott.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#29) olymind1


olymind1
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen egeret bal kézzel? Ha igen, hogy / mennyire illeszkedik a kézbe?

(#30) Kube válasza olymind1 (#29) üzenetére


Kube
senior tag

Szerintem a dőlés miatt egyáltalán nem használható balkézzel. Balkezes változatról meg nem tudok :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#31) olymind1 válasza Kube (#30) üzenetére


olymind1
senior tag

Értem, köszi a segítséget :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.