Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proper


proper
őstag

Haladunk :C

feszmérő pontokat is megoszthatnád velünk

(#2) Reac^ válasza proper (#1) üzenetére


Reac^
őstag

Zsír :C :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3) barnam_


barnam_
nagyúr

Reméljük sikerül összehozni/nunk a vmodot :R
Én ezt találtam a fesszabályzó IC-ről:
Nexsem NX2415

(#4) kroky3 válasza barnam_ (#3) üzenetére


kroky3
tag

Köszi! :R Ebből dolgoztam én is. Csak nem tudtam adobe formátumban ide feltenni. Most alakítom éppen JPG-re és felteszem. Meg még sokminden mérés jegyzetek cetliken pendrivon meg összevissza vannak.

(#5) Rive


Rive
veterán

#1.: erre a chipre más kártyán már létezik voltmod. SZVSZ használd fel a dolgait.
#2.: Tegyél fel valami jobb képet a kártyáról: olyat, amin az ellenállók tetején levő számok is látszanak. Akkor tudok segíteni.
#3.: TKP mennyire is értesz Te az elektronikához?

Az ötös lábra négy gerilla csatlakozik, és ezek közül csak egy megy a föld felé. Azt kell megtalálni - és az adatlapban benne a konkrét számítás is, hogy mekkora feszültséghez mekkorára kell választani...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) didyman válasza kroky3 (#4) üzenetére


didyman
őstag

Az IC FB (feedback) lábát kell megkeresni (ez az első esetében az 5-ös láb). Ő a visszacsatolás, a kimenet erre a lábra van leosztva egy egyszerű ellenállásosztóval, ez a feszültség kerül összehasonlításra a referenciával. A dolog itt egyszerű, a panelen meg kell keresni a kimenet (GPU tápja) és az IC lába, valamint az IC lába és a föld közötti ellenállást. A dolog annyiból bonyolult, hogy lévén a mai GPU-knak olykor dinamikus tápfeszellátása, a terhelés függvényében ezt az értéket dívik vezérelni kívülről. De ha ilyesmi nincs jelen, az osztó módosítása elegendő, az adatlapon közölt szélsőértékek megtartásával. Általános jótanács, hogy eltérni 25%-nál jobban nem ajánlott, valamint az ellenállásosztót úgy heréljük meg, hogy sem szakadás, sem rövidzár ne fordulhasson elő ezen a ponton (pl. potméter szélső állása: A potméter értéke fedje le a +-25%-hoz tartozó értéket, és vele sorosan a -25%-hoz szükséges ellenállás).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7) kroky3 válasza Rive (#5) üzenetére


kroky3
tag

Először is köszi! :R
1. Tudom csak a galaxy mindig különleges egyedi (de szerintem jó)megoldásokat használ. Még a kiadott 8600GE kártyáik sem teljesen egyformák. Még felépítésben sem.
Szerintem kicsit bonyolultabb mint írtad de megoldható. Inkább küldök majd egy pü.-t Ne itt töltsük az oldalt.

(#8) kroky3 válasza didyman (#6) üzenetére


kroky3
tag

Köszi! :R :R 1-2 dolgot kapizsgáltam csak bizonytalan voltam főleg az értékekben és méginkább a nyákon való keresésben azonosításban. Nem szeretném kinyírni a karimat, másokét pedig főleg nem.Segítettél köszi!

(#9) barnam_


barnam_
nagyúr

Nem tudom hogy működik-e a valóságban, de:
Galaxy 8600GE Overclocking Experience

(#10) Pyton


Pyton
aktív tag

Bár én nem vagyok érintett, csak azt tudom mondani, hogy hajrá! Nem semmi meló lehet, minden elismerésem. :R Nem gondoltam volna, hogy ennyire bonyolult egy új vmodot létrehozni...

[nagyonoff]
Jelen sorok írása/olvasása közben is folyik a frissen összerakott pletierhűtésem próbaüzeme, egyelőre 2D/5v-on. Kár, hogy szoftveresen nem lehet még mérni a 9500-as Radeonok hőmérsékletét...
[/nagyonoff]

(#11) kroky3 válasza barnam_ (#9) üzenetére


kroky3
tag

Köszi! :R Így röviden átfutva megerősít, hogy 1-2 dolog megyezik az általam feltételezett alk.helyével és fesz. pontokkal.és abban is, hogy tényleg nem egyszerű De első látásra egy kicsit bonyolult, én egyszerűbb módszerrel próbálkoztam. Egyébként jártam az oldalon de most látom ezt azóta tették fel azért nem olvastam

Pyton köszi

[ Szerkesztve ]

(#12) barnam_ válasza kroky3 (#11) üzenetére


barnam_
nagyúr

A végén írja, hogy tönkrement a vga a teszt során, valószínüleg a mem vmod miatt. Úgyhogy sztem csak a GPU-t vmoddold.

(#13) kroky3 válasza barnam_ (#12) üzenetére


kroky3
tag

Pont ezért nem raktam fel sokmindent amit már sejtek tudok. :( nehogy egyesek Így járjanak :W A memet egyébként nem is próbáltam még. Méréseim szerint Többet lehet profitálni a GPU-ból. És a GE-nél egyébként is eléggé csúcsra járatva vannak a memók (szerintem).

Átolvasni nem volt időm Valamint szerény angol "tudásommal" kis időbe telik

[ Szerkesztve ]

(#14) barnam_ válasza kroky3 (#13) üzenetére


barnam_
nagyúr

De mondjuk ők nem sajnálták a kártyát, kinyomták a szemét a 8600GE-nek ;]
Normális feszen, 1.55V körül nem lehet baja.

támadt olyan gondolatom, hogy lefordítom, de nem vagyok biztos benne.

(#15) kroky3


kroky3
tag

A tegnap megjelet infó után(aggregátor# 9) megkérdezem folytassam? :F

[ Szerkesztve ]

(#16) barnam_ válasza kroky3 (#15) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálam csak 1 napig volt a 8600GE, de sztem maradjon meg a blogod, jó lenne összehozni a komplett vmodot.

(#17) KisVasut


KisVasut
tag

én csak most olvastam az írást de örömmel fogadnám a folytatást :R

"A szépség belűlről fakad." -Hasfelmetsző Jack

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.