Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) emvy válasza kraftxld (#99) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ugy altalaban fontos, hogy az ember parja rendes melot talaljon. Ez nalunk is jol ment, szerencsere, es tenyleg sokat szamit.

while (!sleep) sheep++;

(#102) kraftxld válasza pilóta (#100) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A terv szerint jövőre megyünk vissza látogatóba pár hétre, de már eggyel többen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#103) pilóta válasza kraftxld (#102) üzenetére


pilóta
nagyúr

Gratula! :C

Ha ő már álampolgár, akkor ti is megkaphatjátok gyorsan nem?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#104) kraftxld válasza pilóta (#103) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ő már állampolgár lesz, de nem jelent semmit, nekünk még 3,5 év mire meglesz az útlevél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#105) #53246592 válasza pilóta (#103) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ez ott hogy megy? Ha ott születik a gyerek, akkor automatikusan NZ állampolgár lesz?

(#106) kraftxld válasza #53246592 (#105) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha legalább az egyik szülő resident vagy állampolgár akkor lesz a gyerek is állampolgár.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#107) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hejj... milyen sörfesztiválon voltunk :) Moa, 8wired, Sprig&Fern, Rennesaince.
Tessék utána google-zni akinek nem ismerősek ezek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#108) busman válasza kraftxld (#102) üzenetére


busman
addikt

Gratula,bátraké a szerencse.Gyerekkel azért már nehezebb ugrálni.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#109) kraftxld válasza busman (#108) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annyira azért már nem, ha az ember sikeresen letelepedett már egy másik országban plusz tud az anyanyelvén és egy másik nyelven, elég sok új lehetőség nyílik meg előtte. A gyerek meg mindenhol jól ellesz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#110) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Némi infó arról, hogy épp miképp megy az Magyar útlevél igénylés innen a világ végéről, Pappito kollega tollából:
[link]

Csak erős idegzetűeknek :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#111) gaborbol válasza kraftxld (#110) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem kell bemutatni a magyar okmanyok minoseget...
A "nemzetkozi jogsi" a barna papir alaku konyvecske...egy szegeny, komolyan mondom, majdnem nem kaptam miatta itteni jogist. Se a szamok nem stimmelnek rajta a rendes jogsival, fele le sincs forditva, egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

(#112) kraftxld válasza gaborbol (#111) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hehe, mi ki se váltottuk, nem támogattuk a szocializmus ezen csökevényének további fennmaradását :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#113) Carasc0


Carasc0
őstag

Már többszörösen fordul elő, hogy egy külföldre költöző magyar személy, azt írja hogy ha legalább a munka meg a megélhetés nem a legjobb legalább a hangulat és az emberek másak. Ez mindig piszkálja a fülemet. Ez úgy hangzik mindig hogy a magyar egy buta népség, lakói között nem lehet boldogan élni vagy kellemetlen az itteni környezet. Ez felháborító. Az ember maga alakítja ki személyes környezetét és az növeli a boldogság érzetét.

Én is mikor Görögben nyaraltunk, valóban klassz emberek vettek körül minket, de ott is voltak pimaszok meg stb. Olyan ország nincs ahol mindenki kedves, mosolygós, ha meghalsz egy kuka előtt akkor a legyek is újraélesztenek csak azért hogy utána lecsapd őket nagykegyességből!

Szóval ez lenézés!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#114) kraftxld válasza Carasc0 (#113) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nézd, itt jelenleg nem szopatnak a munkahelyen mindenféle kiskapuzással, nettó variálással, papirozással, bürokráciával, romló közhangulattal.
A postára ha bemegyek mosolyognak rám, nem tolakodnak, !!egy!! sor van az összes ablakhoz, haladnak működnek a dolgok. Nem áll be a nagy terepjárós emberke a rokkantparkolóba mert csak, sőt az autó itt senkinek se státusszimbólum, csak használjuk és kész.
Közlekedés sem állat módjára megy, sokkal előzékenyebb mindenki, a zebrán átegnednek, közben mosolyog a sofőr.
Ugyanúgy sok-sok más dologgal kapcsolatban ez a helyzet. Valahogy jobban működnek a dolgok nincs agyonszabályozva semmi, és ha még fizetni is kell valamilyen állami szolgáltatásért az emberek 99%-a nem a kiskaput keresi hanem egyszerűen befizeti mert nem okoz gondot.
De felhozhatjuk példának pl a nemzeti parkokat, természetvédelmi területeket, itt mindegyikbe szabad a bejárás, nem tiltó tábla mindenfelé, rengeteg menedékház, az ember szívesen megy kirándulni nem arról szól, hogy na most mit zártak le, megint hová nem lehet bemenni mert xy úgy gondolta. Sőt még bíztatják az embereket, hogy használják ki a lehetőségeket. Meg még rengeteg egyéb ami már itt természetes dolog, de annyira beépült a mindennapokba, hogy már észre se lehet venni, mert egyszerűen jól működik.

Egyébként ha már itt tartunk, te voltál már huzamosabb ideig külföldön (2 hónapnál több)?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#115) Dany007 válasza Carasc0 (#113) üzenetére


Dany007
veterán

"Az ember maga alakítja ki személyes környezetét és az növeli a boldogság érzetét."

Jó, ezt mond azoknak akik mondjuk a kisebbségi soron kaptak csak lakást / házat, mert arra futotta a pénzükből... Ha a dolog ilyen egyszerű lenne, nem lenne semmi gond.

(#116) Carasc0 válasza kraftxld (#114) üzenetére


Carasc0
őstag

Hát igen a hozzállással van a baj!

Én nagyon jól érzem magam a munkahelyemen, pedig nem keresek sokat, sőt szerintem kritikán alul keresek, de a kollégáim teljesen korrektek, főnök is teljesen oké.

Posta valóban egy érdekes hely. Ha bunkó valaki velem, kell tudni reagálni és egyből működni fog a dolog. Hosszú a sor? Kivárom or keresek alternatívát de nem bosszankodom!

Közlekedésben nem tudok érdekelt lenni, nem vezetek egyáltalán.

Kiskaput keres mindenki? Elég erős ez az általánosítás!

Természetvédelmi terület, ebben sem tudok értekezni. Ebbe lehet igazad van, mert te tudsz viszonyítani.

Nem voltam külföldön annyi ideig, de nem leszek ezzel kevesebb! (Több se)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#117) Lauda válasza Carasc0 (#113) üzenetére


Lauda
félisten

Latom mar valaszoltal arra, hogy nem voltal hosszabb ideig kulfoldon. Majd ha leszel akkor maskeppen latod ezt. Az emberek hozzaallasa nagyon sok mindenben kulonbozik az ittenitol es az is biztos, hogy aki eloszor ki fog rabolni meg atverni kulfoldon, az magyar lesz.

(#118) pappito


pappito
újonc

csak azt szeretném mondani, hogy a nemzetközi jogsi az nem valami komenista csökevény, az Újzélandi nemzetközi jogsi pont ugyanolyan. Ez valami hatvanas évekbeli nemzetközi egyezményben van meghatározva, hgoy így kell kinézzen, van benne 4-5 nyelven minden.

amúgy itt szart se ér :) a magyar jogsival lehet vezetni egy évig

http://pappito.com

(#119) pappito válasza Carasc0 (#116) üzenetére


pappito
újonc

"Nem voltam külföldön annyi ideig, de nem leszek ezzel kevesebb! (Több se)"

tény. Csak nem tudsz képet alkotni arról, hogy milyen máshol _élni_. Az nem olyan,m int a nyaralás, semmilyen szempontból.

Nincs annak jelentősége, hogy te a tapasztalat hiányától kevesebbnek vagy többnek érzed-e magad, jelentősége csak annak van, hogy komolyan vehető vagy-e egy vonatkozó vitában. Ezesetben nem, számos más esetben valószínűleg én nem lennék.

http://pappito.com

(#120) tildy válasza #53246592 (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha diakmunkan voltal odahaza, mert mondjuk nappali tagozatos vagy, akkor minimalis osszeget vontak el a keresetedbol, tb es nyugdijjarulekot nem kellett fizetni, ennyirol lehet szo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#121) troland26


troland26
őstag

Engem nagyon érdekelne a folytatás ... :K

(#122) kraftxld válasza troland26 (#121) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha jelenleg nem napi tizenjópár órákat melóznék, (tegnap is hajnal 2-kor tettem le a gépet, és már most 9-kor üzemkezdet van :Y mert jelenleg egyedül viszem a céget ebben a városban) akkor jobban volna kedvem folytatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#123) troland26 válasza kraftxld (#122) üzenetére


troland26
őstag

Akkor kivárom amíg " normalizálódik " a helyzet :R

(#124) horush válasza kraftxld (#122) üzenetére


horush
addikt

16 órát MO-n is lehet dolgozni. :DDD

Amúgy, majd ha ráérsz, szívesen olvasnék folytatást én is, hogyha kiköltöznék valahova, az 99%, hogy NZ lenne :)

(#125) kraftxld válasza horush (#124) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, már keresik a segéderőt mellém ezerrel, nem kell sokáig kibírjam :)
A fotós blogon lehet olvasni dolgokat a képek alatti kommentekben, nem ilyen összeszedett, de az gyakrabban frissül. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#126) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Tanulságos és jó írás, várom a folytatást. ;)

Rip and tear

(#127) kraftxld válasza Zolaash (#126) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azóta nemsok minden történt, 2010-ben megkaptuk a letelepedésit, melóhelyet váltottam, majd 2011-ben átugrottunk Fiji-re összeházasodni, most júniusban meg megszületett az első gyerek :)
Nem pont ilyen velősen, de raklap képpel, kommenttel fentvan minden picasa-n az elmult 4 évről: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#128) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha nem túl személyes, megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? A 2005-ös egyetemi dátumból nagyjából sejtem azért, csak érdekelne.

(#129) kraftxld válasza Jhonny06 (#128) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem titok, 29.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#130) robekri válasza kraftxld (#129) üzenetére


robekri
addikt

szevah CIMBI!!!

Balázskám kérek egy DANSKÁ-t! :P ;)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#131) tildy válasza kraftxld (#129) üzenetére


tildy
nagyúr

De kis fiatal vagy! :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#132) kraftxld válasza robekri (#130) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát én is visszasírom nyugi, szoktam is szívrohamokat kapni a helyi cefreboltokban a hitvány választékon meg a 40-45 dollár körüli vodkaliteráron :(
Na majd hátha lesz értelmes cucc azon a néhány reptéren ahol idén megfordulok :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#133) kraftxld válasza tildy (#131) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Áhhh.. április végén leszek 30...vén szar vagyok :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#134) Domike84 válasza kraftxld (#133) üzenetére


Domike84
csendes tag

Sziasztok!

Új_Zélanddal kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek!
Április 22.-től elérhető magyarok számára is a Working Holiday vízum. Gondolom aki jártas Új-Zéland forumokban/ott él az tudja. Azt szeretném kérdezni ha megkaptuk ezt a vízum típust és bele is szeretnénk vágni mit tanácsoltok? Ismerősünk sajna nincs kint akitől tudnánk tanácsokat kérni vagy infót szerezni. Igazándiból az érdekelne hogy van esély ezzel a vízum típussal vmi nem farmos/takarítós munkára?
Kint mi számít jobban az iskolai végzettség vagy a referenciák előző munkákról?
Illetve olvastam h szerintetek most kb 3 millióval lehetne belevágni úgy ha ott is akarsz élni. Ezt mi még nem tudjuk pontosan egyenlőre meg szeretnénk nézni, hogy milyen hely. 1 évre szól a vízumunk és az lenne a kérdés h mégis ilyen feltételek mellett mekkora összeggel vághatunk bele/vágnátok bele? A repjegy árakkal tisztában vagyunk nagyjából igazándiból a kinti élet költségei érdekelnének, h ha nem találunk hamar munkát miből lehet kihúzni.

Mindenkitől szívesen fogadunk tanácsot, örülnénk annak is ha esetleg vkit privát mailban is kereshetnénk a többi kérdésünkkel.

Köszi

Üdv
D

(#135) kraftxld válasza Domike84 (#134) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem nagyon lehet komolyabb melóra jelentkezni vele, mivel a WH-ról nem tudsz más vízumra fejleszteni, értelmesebb munkát meg nem adnak fix 1 éves vízum mellé.
Ha nem vagy finnyás akkor mezőgazdasági munkát könnyű találni de azzal azért nem lehet nagylábon élni. Minden az igényszinttől függ :) Ha elcsövezel mondjuk egy kocsiban bérelt ház helyett meg hulladék kaját eszel akkor el lehet a pénzzel lébecolni és sokmindent megnézni.
Egy átlagos étteremben mondjuk $50-60 egy kaja két főre, ha otthon főzöl akkor olcsóbb a táp. Sör úgy $2/0.33-as üvegtől felfele, egy üveg bor pedig $10-től felfelé. Kávék kávézóban $5 körül, benzin most $2.05 körül van, bár most épp Magyarországon vagyok, így nem tudom mennyit változott Május 15 óta.
De mondjuk be lehet vásárolni homebrand-es cuccokból (helyi tesco gazdaságos) vajaskenyeret, vagy lehet tolni lazacot $5-ös kenyérrel :) Minden az igényektől függ, azért olyan olcsón nem lehet kijönni mint Mo-on.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#136) Domike84 válasza kraftxld (#135) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi az infót!

(#137) Snoop-y válasza Carasc0 (#113) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha magyarorszagon jarok tudod mi tunik fel legeloszor? Minden szurke. Es nem azert mert kobanya kispesten jarkalok a regi 10 emeletesek kozt.
Az emberek szurkek. Boldogtalannak latszanak nem mosolyognak. A boltokban az emberek arcan olyan kifejezes ul mintha az ellenseg tort volna rajuk ha kerdezek barmit is.
A burokracia elkepeszto minden agyonbonyolitva es egyszeruen semmit nem lehet normalisan azonnal intezni. Foglaljak idopontokat menjek visza megegyszer vigyek mindent lemasolva anyja neve 2 peldanyban dns minta...

Amig nem elsz mas orszagban ezt valoszinuleg nem erted nem veszed eszre. Nyilvan mivel amig ott eltem nekem sem tunt fel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.