Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeFranco válasza #53246592 (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erről jut eszembe, A 2007-es lakást hogy adtátok el 2008-ban? Az után nem kellett adót fizetni? Tudtommal 5 éven belül kell, nem?

[ Szerkesztve ]

(#52) danih válasza #53246592 (#49) üzenetére


danih
addikt

...de általában a legalitás határán mozog az adott tevékenység
ez is igaz!

kis fantáziával a devizaspekuláns is hozzáadható
Miért is?

[ Szerkesztve ]

(#53) kraftxld válasza baluka26 (#42) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, javítva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54) kraftxld válasza #53246592 (#43) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annyi, hogy diákszövetkezetnek dolgoztam, legálisan, adózva és bejelentve amíg jogviszonyom volt.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55) kraftxld válasza DeFranco (#51) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanannyiért lett eladva mint véve, beb@szna ha a teljes összeg adóköteles lenne. Csak a különbözet után kell szja-t fizetni, de így is káromkodtam egy sort az illeték miatt, mert úgy 4 nappal a szerződés aláírása után jött a csekk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56) DeFranco válasza DeFranco (#51) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez persze a szerzőnek szólt, csak berci hsz-e alapján jutott eszembe... :W

OK, másnak hamarabb leesett :)

[ Szerkesztve ]

(#57) Kassadin válasza RexpecT (#50) üzenetére


Kassadin
addikt

Azokat az embereket nem itt kell keresned szvsz, és még ha lenne is ilyen, ebben az országban nem lepődök meg rajta, mert kényszerítve vagy bizonyos esetekben erre. Meg amúgy sem azért írtam.

(#58) kraftxld válasza danih (#52) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, 3 év alatt 80%-ot emelkedett HUF-ban a fizum :DDD Itt a spekuláció kéremszépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59) dabadab válasza danih (#52) üzenetére


dabadab
titán

"Miért is?"

CHF hitel.

DRM is theft

(#60) RexpecT válasza kraftxld (#58) üzenetére


RexpecT
addikt

Az szép :C .

Szerk.:
Igen azt tudom, de akkor is megdöbbentő.

[ Szerkesztve ]

(#61) kraftxld válasza RexpecT (#60) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó, de dollárban ugyanannyi. Tehát azonos mennyiségű tejet/lakbért/sört stb kapok érte.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62) Dany007 válasza kraftxld (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, csak így jobban hangzik! :)
Inkább mondjuk azt, hogy a forint gyengült annyit, nem a fizetésed erősödött ;]

Amúgy arrafelé is van (nagy formátumú) digitális nyomtatás? Pószterek, molinók, plakátok, óriásplakátok.. efféle? :) Csak kíváncsiságból, lenne-e ott a területemhez vágó munkahely.

(#63) kraftxld válasza Dany007 (#62) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért ne lenne? Itt is csövön folyik a víz meg vezetéken jön az áram. :)
Fel kell nézni a seek.co.nz -re vagy a trademe.co.nz -re és megnézni, hogy mennyi ilyen szakembert keresnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#64) Z86


Z86
őstag

Ezt a történetet jó volt elolvasni :)

(#65) danih válasza dabadab (#59) üzenetére


danih
addikt

Ja, már látom - "néztem", de nem "láttam".

(#66) Dany007 válasza kraftxld (#63) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez érdekes volt. Az első címen, csak poénból rákerestem a digital printing-re. És kapásból találtam 3 olyan ahová jelentkezhetnék és talán meg is felelnék - kivéve a fluent english-t persze :)
Poénból megcsináltam pár magyar portálon is, de ott nulla lett az eredmény.

(#67) #53246592 válasza dabadab (#59) üzenetére


#53246592
törölt tag

ja, dupla devizaspekuláns. én arra gondoltam hogy a 2008-ban beváltott 2milla ma visszaváltva már több mint 3milla lenne.

(#62) Dany007: tudom, Magyarország meg a HUF a világ közepe, de az a helyzet hogy inkább az euro gyengült sokat/NZD erösödött sokat.

[ Szerkesztve ]

(#68) Dany007 válasza #53246592 (#67) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de ő a HUF-hoz viszonyította azt a 80%-ot. :)

(#69) #53246592 válasza Dany007 (#68) üzenetére


#53246592
törölt tag

you are right:)

(#70) Dany007 válasza #53246592 (#69) üzenetére


Dany007
veterán

as always :DDD

(#71) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ügyesen csináltad, valahogy így kell ezt. ;) Igaz én itthon élek, de ha egyszer külföldre terveznék menni dolgozni, én is csak úgy mernék belevágni, hogy meg van tervezve a dolog.

(#72) darál0w


darál0w
Jómunkásember

a másik bejegyzés vett rá, hogy megírd? ;]

várom a folytatást... :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#73) EczkE


EczkE
addikt

Grat, nektek bejött az élet. :D

A folytatást mindenképp várom! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#74) gaborbol válasza kraftxld (#19) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat igen. Az Usa... Embertelen nehez vizumszerzes szempontjabol, hacsak nem vagy valami orvos/kutato esetleg nagyon elismert muvesz...

Marad a hivatalos-ingyenes vizumlotto, az azert meg mindig "sanszos" anno ilyen 1:55-hoz volt esely, szerintem annyira nem rossz.

Azert eszmeletlen makkal,de ide is be lehet kerulni rendesen a hivatalos uton mint a pelda mutatja, csak sokba kerul es eszmeletlen sokaig tart. Meg sem irom mert soka haszna ugysem lenne. Meg az alapokat ugy is ismertetted mar :D

Nekem Kanada is tetszik nagyon sok mas hely mellett. Egyszer kinezek azert majd feletek is :)

[ Szerkesztve ]

(#75) proci985 válasza emvy (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

london!:D

cikkhez: grat!

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76) kraftxld válasza darál0w (#72) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eddig is érlelődött a dolog, de egy bizonyos bejegyzés még tett rá egy lapáttal, pont rá is értem, mert elvileg itthon vagyok febr 10-ig betegszabin, de gyakorlatilag dolgozom :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#77) ricsi99 válasza RexpecT (#50) üzenetére


ricsi99
addikt

Látom jó téma vagyok :R .Szeintem mindenki úgy boldogul ahogy tud. Én mindig azt mondtam ,hogy ne abból induljunk ki ,hogy ki miből, mivel indult ,hanem ahhoz képest ki mit tud kihozni magából.Úgyhogy inkább drukkoljunk mindenkinek aki bele mer vágni ,átlagon felüli dolgokba :K

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#78) dabadab válasza ricsi99 (#77) üzenetére


dabadab
titán

(#79) darál0w válasza kraftxld (#76) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor ha már ennyire ráérsz...jöhet a következő rész. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#80) Egorov válasza gaborbol (#74) üzenetére


Egorov
aktív tag

Haver nyert ezen a vízum lottón vagy min, pár napja ment ki 1 hónapra elintézni a papírokat.

"Azert eszmeletlen makkal,de ide is be lehet kerulni..." Na ez így ékezetek nélkül szarrá röhögős így kora reggel. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#81) Lauda válasza Egorov (#80) üzenetére


Lauda
félisten

Lefogadom, hogy diplomas. Az a vizumlotto egy nagy kamu, az igazi neve diplomasok es tobbdiplomasok vizumlottoja. Meg egyszer nem hallottam olyat, hogy erettsegizett vagy az alatti vegzettsegu megnyerte volna, valoszinuleg az osszes ilyen jelentkezes megy a kukaba. Azt ertem, hogy amerikanak nem erettsegizettre van szuksege, de akkor az lenne a korrekt, ha kiirnak, hogy jelentkezes feltetele min 1 felsofoku vegzettseg.

[ Szerkesztve ]

(#82) D1Rect válasza Lauda (#81) üzenetére


D1Rect
félisten

Floridából csak neked :) :
"Lotto teljesen igaz. A csaladunkban harom embert huztak ki. Anyukamat 1995-ben, a volt ferjem 2002-ben, es a sogoromat 2010-ben. Osszesen hatan kaptuk meg a csaladban. Regen az Immigration and Naturalization Services ala tartozott az emigracio, de atneveztek, de most ne menjunk bele hogy miert..."

(#83) jonagy


jonagy
újonc

Az ügynöknek végül is milyen szerep jutott? Amint olvasom nem PR-ral kezdtetek, hanem turista vizummal, aztán meg work visa, a job offer alapján.

Mennyire rázós hely? Elvégre ChCh közel van, milyen "élmény"? Időjárással hogyan vagy kibékülve, déli sziget mennyire hideg?

(#84) #53246592 válasza Lauda (#81) üzenetére


#53246592
törölt tag

Egy ismerös mindenféle lottó nélkül kapott munkavállalásit 3 vagy 4 évre, 2x PhD + lefixált állás kellett hozzá csak ;]

(#85) Lauda válasza D1Rect (#82) üzenetére


Lauda
félisten

Na most ezt nem ertem mirt masoltad be. Nem azt mondtam, hogy nem letezik a lotto, a feltetelek es az eselyek nem azok, amit allitanak.

berci ennek sincs koze a lottohoz. ;) Nyilvan lehet anelkul is munkavallalasit kapni, a vizumlottoval viszont egybol le is lehet telepedni.

(#86) emvy válasza #53246592 (#84) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez igy van, ugyanakkor az allas nem zoldkartya. Nehezen lehet allast valtani ezzel a modszerrel.

while (!sleep) sheep++;

(#87) #53246592 válasza emvy (#86) üzenetére


#53246592
törölt tag

állást váltani vagy letelepedni nem akar, egy év után inkább már jönne vissza Európába, akár még Finnországba is (utálja a hideget). Hogy is fogalmazzam meg az fórum alapelveinek megfelelöen? Talán ez jó lesz: elégedetlen a közbiztonsággal.

(#88) D1Rect válasza Lauda (#85) üzenetére


D1Rect
félisten

"a feltetelek es az eselyek nem azok, amit allitanak."
Ezt mire alapozod?

(#89) Lauda válasza D1Rect (#88) üzenetére


Lauda
félisten

Leirtam, hogy mire. Az osszes aki nyert, orvos, mernok, tanar, stb stb. De ha mutatsz erettsegizett vagy szakmunkas vizumlottonyertest, azonnal visszavonom amit irtam es elnezest kerek.

[ Szerkesztve ]

(#90) Egorov válasza Lauda (#81) üzenetére


Egorov
aktív tag

Igen, mérnök informaitikus Bsc diplomája van meg mellé MsC gazdász azt hiszem.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#91) Lauda válasza Egorov (#90) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam, koszi a kiegeszitest!

(#92) kraftxld válasza jonagy (#83) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annyira nem sok, abban segített az elején, hogy milyen papírt mikor hova kellett beadni. Ezt amúgy az immigration holnapjáról ki lehetett volna bogarászni. Még adott pár tippet, de a dolgok nagyrészét mi intéztük. Mondta, hogy másoknak segít a számlanyitásban, telefon intézésben, de mi inkább magunknak megcsináltuk ezeket, sokkal jobban lehetett haladni, meg legalább gyakoroltuk az itteni dolgokat.
Plusz az előzetes felmérés is jelentett valamit, hogy megmondta az esélyeket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#93) Lauda válasza kraftxld (#92) üzenetére


Lauda
félisten

Meg lenyelt par ezer dollart gondolom, igy megy ez. :)

(#94) kraftxld válasza Lauda (#93) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sokkal kevesebbet mint a hibásan beadott vízumigénylés, hiánypótlás, tökörészés miatt eltelt idő alatt kiesett munkabér lett volna ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#95) Lauda válasza kraftxld (#94) üzenetére


Lauda
félisten

Tiszta sor. ;)

(#96) pilóta


pilóta
nagyúr

Hali!

Jó hallani rólad, meg hogy boldogulsz szépen. Így kell ezt!

Meg kéne tanulni rendesen angolul, aztán húzni utánad :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#97) kraftxld válasza jonagy (#83) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annyira nem rázós hely mint Chch, de már éreztünk jópár rengést itt is. A mult év februárit eljött idáig is, decemberben volt egy a környéken, akkor mozgott minden, a szekrény tetejéről le is esett a Pápuák földjéről származó fakakasom, de ezen kívül semmi extra nem volt.
Az időjárás elég jó, bár idén még nem nagyon volt nyár, 2009-ben meg piszok meleg volt. Ez is évente ugyanúgy változik, egyáltalán nem hideg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#98) pilóta válasza kraftxld (#97) üzenetére


pilóta
nagyúr

Asszonypajtás mit dolgozik? Könnyen talált munkát?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#99) kraftxld válasza pilóta (#98) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ő angolját kellett fejleszteni egy kicsit, némivel több mint 1 év után kapott normális melót egy borászatban, de azóta átnyergelt irodai munkára. Egy szállítmányozó cégnél intézi a számlázást meg a kecske tudja miket :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#100) pilóta válasza kraftxld (#99) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az jó. Akkor szerintem max látogatóba gyertek vissza, mert itt elég gázos a helyzet. :K
Nemrég nyilatkozta valami államtitkár, hogy idén már nem terveznek adóemelést, úgyhogy brutál adóemelések lesznek... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.