Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatal`


fatal`
titán

Kötelező legyen. :)

(#2) kymco válasza fatal` (#1) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem meg ne :) a kiegészítők miatt... majd én eldöntöm, hogy várok egy pár hetet a frissítéssel, vagy bevállalom a szűkösebb szolgáltatáskészletet de a nagyobb biztonságot....

www.refujvaros.hu

(#3) localhost válasza kymco (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne 'minor' és ne 'major', nem 'választható' és nem 'kötelező', hanem 'mielőbbi = A.S.A.P" ;]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerintem se legyen kötelező. Nem fogják az alatt az 1 hét alatt meghekkelni a gépedet a cukrosbácsik amíg a kiegészítők nagy részét kompatibilissé teszik, viszont a népszerű kiegészítők(adblock, noscript, personas stb.) általában már aznap vagy másnap kompatibilisek lesznek.

Thanos was right.

(#5) kymco válasza localhost (#3) üzenetére


kymco
veterán

:D

www.refujvaros.hu

(#6) GGedeon


GGedeon
csendes tag

Egy pillanatra megijedtem, hogy MINDENKINEK... Így is gusztustalan, hogy bankok, állami szervek kötezelnek a IE vagy a FF használatára...

(#7) kymco válasza Narxis (#4) üzenetére


kymco
veterán

Egyetértek :)

www.refujvaros.hu

(#8) #16820480


#16820480
törölt tag

szerintem se legyen kötelező, nem akarok visszaváltani 3.7-ről :P

(#9) .tnm


.tnm
addikt

vagy adják ki 3.5.9-es belső verzióként, és az első frissítéskor -amikorra már van esély, hogy több add-on frissítve lett 3.6 kompatibilitásra- lépjen 3.6.X-re a verziószám.

felhasználó felé pedig jelezhet végig 3.6-ot, hogy ne legyen kavar belőle.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10) #41133696 válasza kymco (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Esetleg a kiegészítők készítői előre készülhetnének rá.

(#11) Penge_4


Penge_4
veterán

automatikus frissítésként fog települni a 3.5-ös generációra, nem kér az update előtt jóváhagyást.

És az UAC? Már ha a user alapértelmezésként a Program Files-ba telepítette? ;]
Bár elég agresszív az update mechanizmusa. Dobjon fel egy ablakot, mutasson, vagy linkeljen egy changelogot, majd én eldöntöm az alapján, hogy frissítem-e. Főleg nightly verzióknál hasznos.

(#12) #41133696 válasza Penge_4 (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó, de a felhasználók döntő hányadának semmit sem mond a changelog, ha meg ott van benne a NEW, vagy a FIX szócska akkor meg egyértelmű... :)

(#13) WonderCSabo válasza Penge_4 (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem FF frissítésnél még sosem szólt az UAC. Egyébként meg minor frissítésként raknám be. Ezen oldal szerint 28-án jön a Béta.

(#14) andy83 válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


andy83
aktív tag

Azért ezt nem venném már 100%ra, hogy 28án elérhetővé teszik. Már vagy 2hete csúszik a dolog, lehet, hogy ezt a dátumot is kitolják... :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#15) WonderCSabo válasza andy83 (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is ettől tartok...

(#16) andy83 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


andy83
aktív tag

Amúgy nekem úgy rémlik, hogy nyáron még azt mondták, hogy novemberben jön a FF3.6 végleges verziója, de ebben már egyáltalán nem hiszek. Talán majd jövő év elején...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#17) kymco válasza andy83 (#16) üzenetére


kymco
veterán

Az idén tuti, hogy nem lesz végleges... A FF híres a csúszásairól...

www.refujvaros.hu

(#18) andy83 válasza kymco (#17) üzenetére


andy83
aktív tag

Hát igen, a FF3.5 is csak jött, jött és jött....... :))

De végül csak megérkezett, és elég jól sikerült. :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#19) Penge_4 válasza #41133696 (#12) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezért kéne legalább különválasztani az átlagusert az advancedtől, ahogy a telepítésnél is. Ha úgyis birkamódra nevelik a usert (de tényleg, erre mit lehet mondani, nekem az ilyesmiről leginkább az jut eszembe, mikor rázogatod a kutya előtt a labdát, hogy felfigyeljen rá, aztán mikor ugrál, akkor eldobod), legalább a többieket ne szivassák meg. Aki azt sem tudja mi az az update, azt valószínűleg az addon inkompatibilitás (és sok más tényező) sem érinti, de a többieket attól még lehet...

(#20) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nem tudom mit kell sírni ott van a cikkben ha nincs bekapcsolva az automatikus frisstés FF-ben akkor nem tud települni, sok vírusesélyes analfabéta miatt meg jó, hogy frissül magától. Ban aki még 3.0.x-ról sem váltott még 3.5-re.

Engem meg nem érint a google Chrome frissül és plug in sem zavar be, mert nincs. :D

Egyébként megsúgom, hogy fél perc alatt akármelyik plugin kompatibilissé tehető egy notepad-es szerkesztés után. Magam is ezt tettem amikor FF-et használtam. (Nekem mind 4.0-ig kompatibilis maradt. xD) Szóval emiatt várni hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#21) Penge_4 válasza D4rkAv3ng3r (#20) üzenetére


Penge_4
veterán

Aztán ha frissül az addon, akkor újra irkálhatod át notepadben. Akkor már nem egyszerűbb a Nightly Tester Tools?

(#22) WonderCSabo válasza Penge_4 (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De. De emiatt felesleges felrakni egy addont:

"Kompatibilitás ellenőrzésének letiltása:

Címsorba írd be: about:config (vagy nyomj Alt+C-t)
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)."
(from FF topik, 1. hsz.,)

[ Szerkesztve ]

(#23) Penge_4 válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha téged nem idegesít, hogy
1: Minden alkalommal ott van az addonoknál az a hülye buborék, hogy az ellenőrzés le van tiltva és vége a világnak és azonnal engedélyezd.
2: Ha Minefield-et (vagy valami gyakrabban frissülő változatot használsz), akkor végezd el minden frissítés után újra és újra mert végigfut az ellenőrzés, letiltja az inkompatibilis kiterjesztéseket, aztán megint eljátszhatod újra az about:config-os beállítást.

(#24) WonderCSabo válasza Penge_4 (#23) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Nem zavar, nem gyakran nézem.
2. Nekem nem tiltja le a kiegeket, és about:config beállítást is megjegyzi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.