Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Érdemes lehet majd bespejzolni és családtagokat ellátni elektromágnesesen árnyékoló bankkártya tokkal, mert így még nagyobb kárt okozhatnak a testhez/ridikülhöz simuló nem szándékolt terhelések. Még masszívabb védelmet nyújthat a fém névjegykártya tartó tok is.

(#2) nihill


nihill
őstag

Van valakinek konkrét infója arról, mire kell 3 hét egy limit átállítás esetében?

(#3) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Már nem is emlékszem, hogy mikor volt szükség a kártyára :DDD Óra és telefon. Ezt látom a legtöbb embertől a terminálokhoz közelíteni, már jó pár éve én is így teszek, úgy pedig nincs limit, alapból hitelesíti a fizetést az ember a saját készülékén biometrikusan :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4) UnA válasza BlackSoft (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

"Óra és telefon. Ezt látom a legtöbb embertől"

Kíváncsi lettem, hogy hol látod ezt.

(#5) totron válasza UnA (#4) üzenetére


totron
addikt

Fiatal, csak a saját világa berkein belül lát.

(#6) btotyi válasza totron (#5) üzenetére


btotyi
tag

Magam 56 vagyok mióta lehet telefonnal fizetek, nővérem 62, az új telefonján január óta. Igaz mindketten az IT-ban dolgozunk én fejlesztő/architekt, Ő sap modulfelelős.
Úgyhogy nemcsak a fiatalok használják.

[ Szerkesztve ]

(#7) spirit007 válasza UnA (#4) üzenetére


spirit007
senior tag

Van az a cucc, amitől ilyet látsz! :DD
A valóságban kb. 50-50% a kártya - kp arány.
(Vidéken inkább 10-90%)
Telefonos (nfc) fizetést eddig egyszer láttam a KöKi-ben egy 30-as nőtől...

(#8) Tuib


Tuib
aktív tag

Pislogtak is a rácsos kisboltban a sarkon, mikor először nyomtam ilyet :) Mondjuk a terminált is akkor kaparják elő kb, mikor jövök, tök jól elporosodik valamelyik pult aljában egyébként. Máshol meg sztem bőven megvan az 50% kártya, ahol viszont kb csak érintést látok. De, mint mindenki, főleg a saját niche-met látom.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#9) Robert07 válasza btotyi (#6) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem tudom, nekem meg mindig egyszerubb egy kartyat elovenni, mint a telefont unlockolni meg celozni vele, hogy eltalalom-e az NFC-s hurkot. Kulonosen amikor tomegkozlekedesre szallok fel/le es sor van mogottem.

(#10) waccamár válasza spirit007 (#7) üzenetére


waccamár
senior tag

Gyors keresés találtam, habár nem fact-checkeltem, de ezen a képen 23% a kp-aránya csak (forrás). Nyilván ez egy átlag. Budapesten elterjedtebb a kártyás fizetés, de én mobilos fizetést is rengeteg olyan embernél láttam már, akiről ránézésre nem gondoltam volna :D

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Micsoda reakcióidő. :DDD

(#12) arnyekxxx válasza BlackSoft (#3) üzenetére


arnyekxxx
veterán

D-Koreában élsz?

(#13) #89309696


#89309696
törölt tag

Az érintésmentes lehetőségű fizetések 90%-a..... Ez az összes vásárlásnak még mindig a 30%-a (?) lehet csak, a többi kp vagy sima kártya amivel fogdosni kell, úgyhogy megmenteni nem ez fog senkit, de célszerű és jó ötlet.
Hogy miért kellett ennyit várni vele az megint más kérdés...

(#14) #06658560 válasza totron (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagy nem halálfasza alsón él. Svédországban könnyen el tudom képzelni, hogy csak ilyet lásson valaki.

(#15) joey04 válasza UnA (#4) üzenetére


joey04
titán

órát ritkán, de amióta van apple pay, azóta telefonnal sokan fizetnek. meglepődtem, hogy ilyen gyorsan elterjedt itthon is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Tetsuo válasza BlackSoft (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én még nem fizettem telefonnal, órával meg pláne, de nem is akarok.

(#17) Freiherr


Freiherr
őstag

"A jogszabály módosítása rövid felkészülési időt ad a bankoknak és a kártyatársaságoknak. Az új értékhatár 2020. április 15-től lép életbe."
Na takarodjatok ..

XXX

(#18) Viktor0610 válasza Freiherr (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a baj ezzel? :F

Lehet, nem olyan egyszerű a módosítás, hogy valahol átírják az 5000-et 15000-re és kész.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19) Freiherr válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


Freiherr
őstag

Te banki IT- s vagy? Én sem, de 3 hét az rohadt sok, főleg a mostani helyzetben.

XXX

(#20) #54625216 válasza Freiherr (#19) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tehát fogalmad sincs, hogy mekkora meló az átállítás, de azt tudod, hogy túl sok rá a 3 hét?
Ez nem csak IT kérdés, pl. a kártya limiteket szerződésekben rögzítik, így azokat is át kell írni és nem csak a kártyatársaságok és a bankok között, de a bankok és az ügyfelek között is.

Persze jobb lenne, ha a változtatásokat azonnal be lehetne vezetni, de ez olyan, mint a vicc az aggresszív vaddisznócskáról, aki beleesett egy verembe:
- Várjál, mindjárt hozok egy kötelet és kihúzlak!
- Nem várok!

(#21) waccamár válasza Tetsuo (#16) üzenetére


waccamár
senior tag

Miért nem? Szimplán nem szereted az újdonságokat, hanem a bevált dolgokhoz ragaszkodsz, vagy van valamilyen racionális magyarázata is?

(#22) Tetsuo válasza waccamár (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A kártyát biztonságosabbnak vélem és a telefont eleve nem szeretem (nehéz, törékeny stb).

(#23) arnyekxxx válasza waccamár (#21) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kapásból racionális magyarázat az is, hogy "nem szeretem az újdonságokat", "ragaszkodok a bevált dolgokhoz" Irracionális az az lenne, hogy "azért nem mert félek tőle, hogy elvisz a spagettiszörny/rámszakad az ég/leszárad a péniszem/stb. ha nem kártyával fizetek"

Mindemellett én pl nem találok racionális okot arra, hogy miért egy soktíz/százezres sérülékeny műszaki eszközt pakolásszak elő fizetéskor egy értéktelen, elpusztíthatatlan plasztiklap helyett. Nyilván aki úgy él, hogy a telefonja a tenyeréhez van nőve és a bevásárlást is élőben közvetíti a fészbukján annak ez kevésbé szempont.

[ Szerkesztve ]

(#24) UnA válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

+1

(#25) Jester01 válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


Jester01
veterán

Továbbá a telefont máskor is használom, inkább nem venném elő a vírusveszélyes környezetben. A kártyát nem dörzsölöm a fejemhez. Mondjuk az én telefonom amúgy se képes ilyen fizetésre.

A hírhez: Így a POS terminál 5 PIN kód nélküli vásárlás után a 6. vásárlásnál értékhatártól függetlenül ezután is kérni fogja a kódot, vagy ha PIN kód nélkül annyit vásároltunk egymás után, hogy annak értéke elérte a 150 eurónak megfelelő összeget. Erről volt szó, hogy lesz ilyen, de nekem sose kért még. Elhalasztották, vagy bank függő?

Jester

(#26) waccamár válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


waccamár
senior tag

Oké, a racionalitással igazad van, nem volt a legszerencsésebb megfogalmazás :) Csak a "de nem is akarok" rész a hozzászólásban egyből ezt az indokot juttatta eszembe.

Én egyik "oldalon" sem állok, néha kártyával néha telefonnal fizetek :D
Szeretem, hogy mindkettőre van lehetőség.

A "sérülékeny" műszaki eszközzel olyan szempontból nem értek egyet, hogy azért nem úgy kell vele fizetni, hogy csukott szemmel fel kell dobni úgy, hogy 3X pörögjön pontosan a tengelye körül, hanem szimplán oda kell érinteni a terminálhoz, szóval a sérülés veszélye -szerintem- elhanyagolható a fizetés során egy egészséges, megfelelő motorikus képességekkel rendelkező embernek :D Ennyi kockázatot be kell vállalni :)
Az, hogy naponta 67X, vagy még +1X veszem elő az már oly mindegy...

Köszönöm a válaszokat, ahogy írtam én mindkét módszert használom, senkit sem szeretnék meggyőzni a másikról, elfogadom, hogy mindenkinek mások a preferenciái. Marketinggel foglalkozok, és sokat tanulmányozom a pszichológiát is, és érdekelnek a vásárlási szokások miértjei :)

(#27) waccamár válasza Jester01 (#25) üzenetére


waccamár
senior tag

"Továbbá a telefont máskor is használom, inkább nem venném elő a vírusveszélyes környezetben." Ez mondjuk jelen helyzetben abszolút jogos :R

(#28) arnyekxxx válasza waccamár (#26) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"hanem szimplán oda kell érinteni a terminálhoz"

Már annak akinek a kezéhez van nőve és egyik kezében a telefonnal pakolja a ccuccokat a kosarába livestreamelve az eseményt. Másnak meg elő kell szedni valahonnan ( pl a plasztiklap mellől) azt a csúszós tepsit majd visszatenni ugyanoda ami pont egyel több esély az elejtésére mintha nem szedné elő és ezzel annyit nyer, hogy nem a plasztiklapot veszi elő hanem a telefont tehát nő pár mm-t az e-penis ami persze nagyon fontos. 20 éves kor alatt.

(#29) cinemazealot válasza waccamár (#21) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azóta, hogy (1) a mobiltelefon a telefonáláson és az SMS-ezésen kívül gyakorlatilag a legszemélyesebb ügyeink intézésének központjává vált, és (2) többeknél kompletten leváltotta a teljes adminisztrációs életet eddig "vivő" személyi számítógépet, így (3) pontosan ezen emberek számára komoly érvágás, ha elhagyják/elromlik, ráadásul (4) mint ilyen nem kis értéket is képvisel már maga a készülék is...

...én is előbb kapom elő a "csak" pár ezer forintos éves díjért birtokolt plasztik lapot. :K A kártya maradjon az a periféria, amit lehet ütni-vágni, de a kontrollt (is) képviselő készülék maradjon csak biztonságban a zsebben/tatyóban! Szerintem.

Zárójelben jegyzem meg: én is szeretem a technológiai újításokat. De vannak dolgok, amiket túlzásnak, így fölöslegesnek vélek. Ilyen pl. a 150+ Mbps-os mobilnet, amit eddig még soha senki nem tudott nekem ész érvekkel alátámasztani, mi értelme. :)

(#30) arnyekxxx válasza cinemazealot (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a 150+ megabites mobilnetből sokkal könnyebb értelmes sebességü netet adni/juzer mint a 25megabites netből. Nem mindig csak 1 ember lóg 1 cellán.

(#31) waccamár válasza arnyekxxx (#28) üzenetére


waccamár
senior tag

Ertem, szoval aki telefonnal fizet az csak 20 ev alatti, livestreameli az eletet es e-peniskent tekint a telefonjara. Mas elkepzelhetetlen :W

En 32 vagyok es a zsebemben van a telefon mindig, ahonnan szo szerint egy mozdulat elovenni. Nem, nem livestreamelem az eletemet, de egy telefon elovetelet ekkora problemanak latni... :D

Persze a kartyat is egy mozdulat elovenni, en megertem az erveidet a kartyaval...

(#32) waccamár válasza cinemazealot (#29) üzenetére


waccamár
senior tag

Nekem S10-em van, rajta van az egész életem, kis túlzással kb. az egész munkámat el tudom végezni vele bárhonnan.

De nem félek előkapni és fizetni vele. Megvan mind a 10 ujjam szerencsére, így az a folyamat, hogy a telefont kiveszem a zsebemből, megmarkolom, és odaérintem egy terminálhoz teljességgel elhanyagolható százalékú veszélyt jelent :))

(#33) Jester01 válasza Freiherr (#17) üzenetére


Jester01
veterán

Az április 15 valószínűleg csak egy határidő mert az én kártyám már ma sem kért kódot. Persze ettől még a pékárut meg a zöldséget az érintőképernyős cuccon kellett beárazni.

Jester

(#34) Viktor0610 válasza Jester01 (#33) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen visszajelzések miatt "érdemes" fejleszteni!

:U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#35) Jester01 válasza Viktor0610 (#34) üzenetére


Jester01
veterán

Melyik része nem tetszett? Pont megdícsértem a bankomat, hogy hamar megcsinálták. Arról nem tehetnek, hogy a spar-ban amúgy érintőképernyők vannak. De pl. a gyógyszertárban nem.

Jester

(#36) fatal` válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


fatal`
titán

+1

(#37) arnyekxxx válasza waccamár (#31) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem ezt mondtan, hanem azt, hogy ebben az esetben racionáls választás lehet.

(#38) arnyekxxx válasza Jester01 (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én ma 4 helyen fizettem 5ezer fölött, első 3 helyen kért kódot, az utolsónál kb 2 órája nem.

(#39) hunluki válasza arnyekxxx (#28) üzenetére


hunluki
senior tag

30+ vagyok és amióta van apple pay azzal tolom, családot szintén rávettem, anyám (60+) /nővérem (40+) is azonnal vették az akadályt, amióta mutattam nekik azóta nem is használták a kártyájukat. Kicsit ideje lenne felvenni a tempót, 10 éve volt 2010, jóreggelt.

Ezen felül telefonon minden fizetést ellenőrzöl, kártyát leránthatják a rosszarcúak akik most dörzsölik a tenyerüket hogy nem 5k hanem 25k tempóval lehet lerántani a figyelmetlen plebset.

Amúgy csúszós tepsivel tényleg szar lehet fizetni, iPhone SE viszont egy mozdulattal kint van a zsebemből és eldobni is komoly művészet ;)
És ez nem jelenti azt hogy az egész életünket streamelnénk, egyszerűen ha valami praktikus és jól működik akkor minek ragaszkodni az elavulthoz. Kb mint a csekkbefizetés, amióta van icsekk/simple azóta kb csak az jár csekket befizetni akinek valami durva mazochista beütése van ésvagyper szeret sorban állni/unatkozik/szimpizik a postásnénivel.

(#40) arnyekxxx válasza hunluki (#39) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1. Köszönöm a tempóval nincs baj.
2. A történelem során hány paypasskártyát rántottak le a rosszarcuak 5ezerrel? (mellesleg a telefonom a fizetés után kb 1mp-el csipog, szóval a rosszarcunak eléggé gyorsan kell futnia)
3. Szerinted a célszárszám elavult, mások szerint meg nem. Próbálj meg ezzel a tudattal együttélni.

(#41) hunluki válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


hunluki
senior tag

Csak arra akartam utalni hogy a technika nem ördögtől való és a telefonnal való fizetés már bőven nem a 20-as korosztály játékszere ahogy azt felvázoltad a kommentedben.
Lehúzott kártya egy alapvető para, eddig környezetemben senki nem szívta be de állítólag volt már ilyen is. Mindenesre ez most vonzóbb lehet mert nagyobbat lehet vele akasztani.

A célszerszám nem feltétlen elavult, csak a telefon úgyis nálad van, akkor minek plusz egy cucc amit elhagyhatsz/ellophatnak tőled. Ha telefont viszik úgyis van rajta zár, telefon bukó de így jártál, veszel egy másikat, adataid (ha odafigyeltél rá) biztonságban vannak, felhőn át jönnek veled a következő mobilodba. Ha a kártyádat hagyod el akkor viszont jöhet az idegőrlő telefonálgatás a bankba mert csak az nem vásárol vele paypassal/neten aki nem akar.

Tudok a tudattal élni, semmi gond nincs, arra reagáltam hogy olyan gyönyörű sztereotípiába zártad azokat akik telefonnal fizetnek hogy a fal adta a másikat, holott a valóság igencsak más. Próbálj meg ezzel a tudattal együtt élni ;)

(#42) arnyekxxx válasza hunluki (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a technika nem ördögtől való
ezt senki nem is állította

de állítólag volt már ilyen is
állítólag persze bármi lehet
https://hvg.hu/gazdasag/20160303_lehet_paypass_bankkartya_hitelkartya_zsebtolvaj_vagy_nem
" Ahhoz, hogy valakinél működő kártyaleolvasó legyen (vagyis hogy legyen egy számla, amelyen a pénz megjelenik), szerződésben kell állnia egy bankkal, amelynek a megfelelő céges adatokat meg kell adnia. Ez azt jelenti, hogy ha valaki észreveszi a lopást, a tolvaj (cége) azonnal beazonosítható.
De mi van akkor, ha a tolvaj elfut, mire az áldozat észreveszi, hogy kirabolták? Semmi, mert a leemelt pénzt a bankok általában csak 2-3 nap, de lehet, hogy csak egy hét múlva írják jóvá a kereskedő (ez esetben a tolvaj) számláján. Nincs esély arra, hogy a tolvaj a pénzt gyorsan elutalja egy távoli ország visszafejthetetlen számlájára."

nem a 20-as korosztály játékszere
nem ezt állítottam, hanem a véleményem irtam arról, hogy milyen felhasználónak racionális választás. Akinek táska mélyéről kell előszedni a telefont annak semmivel nem praktikusabb mint ugyanonnan a plasztiklapot elővenni. Az nyer akár több mp-et/fizetés akinek a telefon ott van közvetlen kéznél. Ha a 60+os anyuka is a farzsebében tartja az iphoneját akkor megértem ha azt használja. Egyébként ő maga állította be a telefonján a payt vagy volt neki egy szorgos fia aki megcsinálta neki?

Szvsz akkor érdemes új megoldásra váltani a bejáratott helyett ha az ad valami érdemi pluszt. Nekem az, hogy A eszköz helyett B eszközt kell használni ugyanúgy az nem számít bele a pluszba főleg ha az A eszköz egy drága kényes nagy dolog, B eszköz meg egy ingyenes pici vacak.

Mindemellett én még tényleg az életben nem találkoztam emberrel aki a mifelénk levő teszkóextraauchanlidlaldipennyinterspar vonalon a telefonját tolta volna oda fizetni. Hazudtam, egyszer már látta milyet.

[ Szerkesztve ]

(#43) hunluki válasza arnyekxxx (#42) üzenetére


hunluki
senior tag

Jó, akkor engedjük el a kártya elvesztés/lehúzás vonalat, bár nekem speckó nem pittyen SMS csak ha kapok pénzmagot.

Telefon alapvetően kéznél van manapság a többségnél, ha tényleg másodpercben kell verekedni akkor a pénztárca elő, kártya előkeres és kivesz, pittyent, örül verekszik a zsebből egy kézzel telót elő hogy ujjad már rajta a touchID-n és örül-el. Kinek melyik fekszik jobban, azt használja és kész.

60+-os anyuka magának állította be ami annyiból állt hogy:
"jé ez mi?"
"..google keresés"
"hmm, ez jó"
"kártyát lefényképez, cvc-t beír"
"kész"

Nem minden 50+ ember automatikusan immúnis a technológiára, őket is lehet tanítani, főleg a google használatra, ha az megvan akkor onnantól elvannak vele. Eleinte nyilván én is kaptam a telefonokat hogy ezmiezmiezmi, de a 5-6. alkalommal amikor mindig azt válaszoltam hogy guglizd ki, láss csodát, megszűntek a hívások, pedig az élet nem állt meg.

Érdemi plusz nekem pl a biztonságérzet hogy nem hagyom el a kártyámat, illetve hogy egy dologgal kevesebb kell hogy nálam legyen, pl bulizni elég egy személyi/lakcím/telefon kombó és kész, előbbiek egy tokba pont bele is férnek a teló hátuljára.

Amúgy peace meg minden, nem meggyőzni akarlak és tökre elfogadom hogy valakinek jobban fekszik a kártya, egyedül a 20-as korosztálybeli vonalon akadtam meg picit mert én baromira nem ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#44) kaszaking válasza nihill (#2) üzenetére


kaszaking
tag

Pennyben már március 26 óta megy hogy 15 ezerig nem kell pin kód.

(#45) arnyekxxx válasza hunluki (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

sms nekem se pittyen, azér van banki app, hogy ne legyen sms

60+-os anyuka magának állította be ami annyiból állt hogy:
"jé ez mi?"
"..google keresés"
"hmm, ez jó"


vs.

anyám (60+) /nővérem (40+) is azonnal vették az akadályt, amióta mutattam nekik


no comment

mert én baromira nem ezt tapasztalom.

mint emlitettem én pl gyakorlatilag semmit nem tapasztalok mert nem láttam még olyat aki ezt használja - egy fehér olló.

(#46) hunluki válasza arnyekxxx (#45) üzenetére


hunluki
senior tag

anyám (60+) /nővérem (40+) is azonnal vették az akadályt, amióta mutattam nekik

no comment

Lehet kötekedni, de akkor figyelj, magic:

Nézd anyuka, tudok így fizetni.
Hogyan?
Guglizd ki.

A lényegen nem változtat, már rég idejétmúlt az a mantra hogy az idősek hülyék a tech-hez és nem nyitottak rá. Nyilván Józsi néni bivalybasznádpuszta alsón nem fog apple pay-el fizetni a piacon, de ebből nem kell komoly következtetéseket levonni.

(#47) Jester01


Jester01
veterán

Ma jött SMS a banktól, hogy a visa kártyámon megemelték a limitet. Azt mondjuk nem használom, szóval nem tudom csak az SMS csúszott ennyit vagy tényleg kivárták a határidőt és mostanra állították át. A mastercardot használom, arról nem jött SMS csak működik pár nappal a bejelentés után.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.