Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nagyon tetszetős, akinek a mobil kevés, fotozás hobbi... de nem akarn nagygépet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) Tulku válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Tulku
veterán

Retteneteset nem lépett az elődhöz képest...külcsíny, kezelőszervek tán még az optika is maradt...a szenzor viszont már megfelelő méretet generál (elődnél a 12 mp szerintem kevés volt sokaknak).
Videós képességek biztosan nőttek, amit remélek, hogy a pana jpeg algoritmusában az iso növeléssel egyenesen arányos akvarell effektus egyre kevésbé lesz érezhető, ezt sajnos az elődmodellben nem szerettem...

Nem volt nehéz dolguk, ugyanis egy roppant szerethető gép folytatását dobták piacra...egy ráncfelvarrás lett így...

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

Canon MILC bejelentés nem volt elég nagy hír, de az LX100 mk1,5 az bezzeg :P

Az előd is már nagyon tetszett, egy hasonló gépet megnéznék azért mondjuk Fujitól, az ő rendszerüknek megfelelő érzékelővel és kezeléssel. Még a Leica Q hasonlóan érdekes, de hát az árban elég elmebeteg sajnos (illetve csak szokásos Leica).

(#4) benedekco válasza #16820480 (#3) üzenetére


benedekco
addikt

FUJI-nál van az X100 vagy a 70

re: cikk
Ennél meg jó lenen ha végre a JPG-re gyúrnának. Színekben nem remekelt, a magas iso-t meg már más is említette. Várjuk a tesztet! :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) #16820480 válasza benedekco (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van, de az mindkettő fix obis gép. Akkor egy ekvivalens 24-70 már jó lenne, mondjuk f2.8-f4 blendével. Vagy a Q megoldása, hogy egy mozdulattal át lehet tenni legalább crop módba, hogy a 28 helyett 35 vagy 50mm-en használd.

(#6) hito


hito
nagyúr

Már az előd is szar csalódás volt, és sajnos ezen az utód sem változtat. 100x inkább RX100 (mondjuk Mark IV), ami a kisebb szenzor ellenére sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújt fotóban is, videóban meg pláne.

Tulku: nem, nem fejlődött videóban. Ugyanaz a 4k és ugyanaz a buta 28Mbps fHD :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) vond válasza hito (#6) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én sem értem, miért nem lehet olyanokat meglépni, mint 4K 50/60fps, meg FullHD 100/120 fps, vagy urambocsá' 200/240 fps (szerintem simán bírná a vas), természetesen magasabb bitráta mellett. No és persze kérdés, hogy ez is hogyan áll crop-ban. Itt is 30+ mm lesz a 24-es nagylátóból 4K felvételnél? Ja, és egy kihajtható kijelzőt is illett volna már beletenni. Megint visszafogják szolgáltatásokat, funkciókat. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nehogy hajtogatni lehessen a kijelzőt. Az betegséget okoz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) #16820480 válasza vond (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg a melegedés miatt nem tudja a nagy bitrátákat és fps-t.

(#10) vond válasza #16820480 (#9) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A túrót. :((( Azért nem tudja, mert akkor a következő gépnél nem lehetne eladni hatalmas újításként.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11) Dare2Live válasza vond (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj, hogy addig huzzák ezeket a dolgokat, míg a mobil a csúcskompakt kategória nagyját is bedarálja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) benedekco válasza Tikakukac (#8) üzenetére


benedekco
addikt

Pedig már az új X100t is megkapta. Szerintem beleférhetett volna simán :( Már az elsőnél se értettem miért nincs benne (persze hogy értettem, de mégis).

re: (#11) Dare2Live
Azért azt csak nem. Kivéve ha eljönnek az 1"-os érzékelővel megáldott mobilok, illetve hogy nem az APS-C/FF csúcs kompaktokra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) #16820480 válasza vond (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Arra gondoltam, hogy hatékonyabb hardver kellene, hogy ne égesse meg a kezed használat közben, ha 4k 60fps-sel küzd a kamera.
Az utódra gondolni... Hány éve i jött ki az LX100? Elég régen azért.

(#14) Tikakukac válasza benedekco (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tudta volna a régi sosem adom el. Azok az automata képek hmm, könnyeim potyogtak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) vond válasza #16820480 (#13) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A totál összezsúfolt szifon 8-ban, X-ben, meg a Samu S9-ben is meg tudták oldani. Mit bánom én, ha lekorlátozzák 5, vagy 10 percre a 4K@50/60fps videók hosszát, de legalább legyen.

Az előbbibe még azt is írhattam volna, hogy akkor nem kellene megvenned a drágább, feljebb pozícionált készülékeket.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16) hito válasza vond (#7) üzenetére


hito
nagyúr

Engem is ez húzott fel a legjobban...fix LCD-t tenni egy ilyen gépbe, amikor a 60-80eFt-os kompaktokban is origami érintőkijelző van? Ne már!!!

sheratan: körömnyi akciókamerák, meg féltenyérnyi mobil nyákok nem melegednek túl a 4k 60fps-től? Egyébként a 4k 60fps hiányát még el is tudnám fogadni, mert ez a fényképezőknél nagyon lassan fog terjedni az alap feature-ök között, ezzel védve a felső kategóriát, de hogy egy korrekt 50-100mbps fHD ne férjen bele, csak ez az évek óta agyoncsépelt 28mbps MP4?? Na elmennek a fenébe és akkor még finom voltam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) #16820480 válasza vond (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

...és hito:

Azokban a telefonokban tippre olyan 10-20x gyorsabb és hatékonyabb processzorok vannak, mint egy ilyen gépben. Nyilván sokkal könnyebben meg tudják oldani vele a kódolást.
Volt erről szó sok helyen most például az X-T3 kapcsán, hogy kapott egy modernebb és erősebb processort, és hirtelen lett 4k 60fps, meg 200mbit, és még tovább is bírja az akksi és kevésbé melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#18) vond válasza #16820480 (#17) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De könyörgöm, 300-400 ezerért nem fér bele egy olyan proci, ami bírja a 4K/50/60fps-t és/vagy a 100/200 mbps-ot? Meg egy kihajtható kijelző? Na ne vicceljünk már. :(((

És vajon ha 4K-ban tudja a 100 megabitet (még a fele/harmad ennyibe kerülő FZ300 is), akkor a FullHD-hez miért nem tudják hozzáadni, egy sokkal jobb képminőséggel egyetemben (ha már az objektív és a szenzor tudja ezeket)?

Ez tökre olyan, mint amikor a többszázezres TV-kbe ilyen párezer forintos, ősrégi és/vagy hótgyenge procikat tesznek, meg kispórolják belőlük a memóriát, és ezzel az egész készülék használhatóságát vágják nyakon. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19) Tikakukac válasza vond (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki tudja, hogy beleférne, csak... üzlet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) #16820480 válasza vond (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert ez igazából nem egy mk2 kiadás ez, hanem egy mk1,5 vagy inkább mk1,1. Nem nagyon akartak vele foglalkozni, de azért mégis. Majd jön hónap végén a FF rendszerük, gondolom az lesz a hangsúlyos.

(#21) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ez így irtó kevés.

Annyi történt, hogy a korábbi sok éves 16MP szenzort (amit kisebb képkörrel használtak a multiaspect miatt, így lett belőle 12,8MP kép) lecserélték a szintén több éves 20+ MP szenzorra.

Továbbra sem szimpatikus, hogy nem kommunikálják megfelelően, ez nem 4/3-os gép! A szenzor 4/3-os, de a gyújtótávolság szorzó magasabb, 2 helyett 2,3 körüli, ami már közelít az 1''-os gépek 2,7-es értékéhez. Ez nem fair a gyártó részéről,. Ez kicsit olyan, mintha létezne olyan FF gép amire kizárólag APS-C EF-M objektíveket lehetne felhelyezni, soha ki nem használva a teljes szenzort, de mégis FF gépként reklámoznák.

[ Szerkesztve ]

(#22) hito válasza #16820480 (#20) üzenetére


hito
nagyúr

What? Miről maradtam le? Panasonic FF?? :Y

ROBOTER: szomorú, de pontosan így van.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23) #16820480 válasza hito (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek szerint mindenről :))
Már egy ideje jönnek a szivárgások róla, elvileg Photokinán mutatják majd be: [link]

(#24) vond válasza #16820480 (#20) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amennyibe kerül(t), már az előzőben (meg sok más készülékben) is benne kellett volna lennie.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25) #16820480 válasza vond (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezzel nem vitatkozom, én csak a technikai hátterére akartam rámutatni, hogy ez egy gazdasági döntés volt részükről, nem pedig szoftveres butítás, mert köcsögök akarnak lenni :)

(#26) vond válasza #16820480 (#25) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gazdasági döntés, így van. De azért köcsögök is. :P :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A m4/3-os kompaktokban van fantázia...
Igaz, azzal a saját m4/3-os MILC-ét tenné tönkre a Pana. Az Oly ezért nem is csinál.
Igaz, használhatót prémium kompaktot senki..

A RX100 VI: Végre jó a zoom tartomány, a fényerő, de nincs még egy icipici dudor sincs elől, hogy stabilabban foghasd; a FÉ kompenzációs tárcsát is száműzték..
TZ200: Még verőfényben is villanó kell hozzá...
Fuji - miért fix?
És a többiek???

Az LX100 II sajn', szintén apróságokon bukik el.
F2.8-4 24-120. /F2-2.8???/
Dönthető LCD.
És a 4k/60fps.
Pedig az ergonómiája, a tudása, nagyon is rendben van! Az ára sem vészes.

Kár érte...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#28) ROBOTER válasza Vitamincsiga (#27) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az RX100 VI-ban romlott a fényerő az elődhöz képest: 2.8-4.5.

Én az első értéket ezeknél a nagyérzékelős kompaktoknál már meg sem nézem, úgyis marketing bullshit. 1mm-t zoomolsz és visszaesik több tizedet, a tartomány felénél-harmadánál pedig eléri a végső értéket.

Ez az RX100 V-ben is így volt, sokkal jobb fényerő, de 32mm-en (eq.) elérte a 2.8-at.

Sokkal jobban örülnék, ha nem lenne 1,4/1,7/1,8/2.0 indulásnak, legyen 2.2 vagy 2.4, de ne ugorjon fel egyből 4-re.

Mindegy, szerintem a többérzékelős mobilok/fényképezőgépek mindent meg fognak kajálni. Még a FullFrame-et is részben.

[ Szerkesztve ]

(#29) tecsu válasza vond (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Ha bírná, beleraknák. :U Nem monopolhelyzetben vannak, komoly konkurencia van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) vond válasza tecsu (#29) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vagy a hátunk mögött szépen összebeszélnek a nagy gyártók, hogy mindegyikük jól járjon. :U Én ezt sem tartom kizártnak.

Mindegy, pénzem úgysem lesz ilyen többszázezres masinákra. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#31) Tikakukac válasza vond (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Számból vetted ki a szót. Azért ne képzeljük már, hogy nincs minden piac nagyon szépen elsimogatva a háttérben. Egyszerűen mindenkinek ez az érdeke. IT szektorban erre rakat példa van. Konkrétan konkurensek fizetik ki egymást, csak azért, hogy maradjon a "rend".

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) tecsu válasza vond (#18) üzenetére


tecsu
addikt

Nos igen. Sajnos még egy csavar vegykezelésén is spórolna a legtöbb gyártó. Ez van: fogyasztói társadalom.

Az összebeszélés (tröszt) sem lehetetlen, már számtalan esetben bebizonyosodott. A várható büntetés pedig nem olyan elrettentő...

A #26 a legpontosabb megfogalmazás. :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) anaqer válasza ROBOTER (#28) üzenetére


anaqer
veterán

"Én az első értéket ezeknél a nagyérzékelős kompaktoknál már meg sem nézem, úgyis marketing bullshit. "

Ez a legtöbb nagylátóról induló változó fényerős zoom obinál így van, nem csak kompaktoknál - ahogy elmoccansz normál irányba, már rögtön beesik a fényerő. A fizikát nem lehet megerőszakolni... ha kicsit is lineárisabb csökkenést akarsz, az több üveget igényel. Az meg lényegesen nagyobb súly, nagyobb méret, és nagyobb anyagköltség. Mindent nem lehet egyszerre.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) arn


arn
félisten

egyertelmuen az elod a jobb vetel a mostani arakon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Tulku válasza ROBOTER (#28) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, a fuji csinálta anno a 2/3-os gépeinél...annak baró volt az optikája és nem kellett félni, hogy tekersz egy keveset és iso nyolcvanezred lesz...
X30-at egy jobb érzékelővel és jobb videóval lehet bevállalnék...képminőségre nekem tetszettek...

(#36) ROBOTER válasza anaqer (#33) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mit igényel, nekem a kombinációval van bajom.

Engem nem érdekel, hogy elvileg zsebre lehet tenni egy gépet, ha úgysem rakom zsebre, Hogy 300g vagy 350g, 120ccm vagy 140ccm az meg tökmindegy, ha úgyis táskában hozom magammal. A lényeg, hogy egy kényelmi határon belül maradjon.

A létező kombinációk nekem mind olyanok, hogy véletlenül se veszélyeztessék a MILC-ek / DSLR-ek piacát komolyabban, mert aki picit ért hozzá, az picit keserű szájízzel vált, ha vált. Ezek mind olyan "ELIT" kompaktok, nem pedig olyan eszközök, ami miatt minden ellenérzés nélkül hagyod otthon egy utazás során a MILC/DSLR cuccot. Pedig a lehetőség adott.

Lehet nincs is szükség minden esetben zoomra. Lehetne 3 kameramodul egy kameratesten, 3 fajta szenzormérettel. Amit elveszítesz tömegben a 3 optikával, megnyered a jóval egyszerűbb optikai felépítéssel ami akár még jobb minőségű/nagyobb fényerejű is lehet, a mechanika hiányával stb. És nagyobb tárgytávolságon akár be is segíthetnek egymásnak a modulok. Hasonlóan mint a Light, csak pl. 1'' és 2/3'' közötti méretben.

[ Szerkesztve ]

(#37) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy bármivel jobb lesz-e a piacon forgó tucatnyi 1"-os szenzorral szerelt gépnél? (LX10, RX100V, G9x)

Pl videós képességekben ideje lenne lassan lépni, 100Mbps elég sovány 4k-hoz, pláne h.264-en. Ha ugyanezt a bitrátát h.265-ben tudná, vagy 264 alatt feltolnák 150Mbps környékére, az már előrelépés lenne az első generációs 4k kompaktokhoz képest. Ennyit, mint a mostani felhozatal még a lassan 3. évét író RX100iv-em is tud...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) anaqer válasza ROBOTER (#36) üzenetére


anaqer
veterán

"Engem nem érdekel, hogy elvileg zsebre lehet tenni egy gépet, ha úgysem rakom zsebre, Hogy 300g vagy 350g, 120ccm vagy 140ccm az meg tökmindegy, ha úgyis táskában hozom magammal."

Ez érthető... de alapvetően csak annyit jelent, hogy nem te* vagy a célközönség. ;) Ettől még van piaca (egy darabig), mert még mindig van, akinek egy zakózsebben hordhatóság többet jelent, mint hogy milyen gyorsan bukja el a kezdő fényerőt.

(*Mellesleg én se. Nekem még a felmarkolatozott E-M10 is túl kicsi volt - nincs lapátkezem meg virsliujjaim, de egyszerűen ergonómiailag nem jött be a D90 után. Pedig szolgáltatásokban (IBIS, focus peaking, tilt screen, mobilos integráció, stb.) meg még képminőségben is komoly előrelépés volt... de egy év után jöttem vissza DSLR-re. Hiába fért el valamivel kisebb tatyóban, ha nem annyira szerettem kézbevenni, akkor úgyis gyakrabban maradt otthon.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) Tikakukac válasza ROBOTER (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt kolléga anno valami DSLR kombóval ment neki a kompaktoknak. Nem ő célcsoport. Így sok-sok év után rájöttem, hogy lehet, hogy nagyobb és drágább géppel én frankóbb képet csinálnék, de ha nem merem bevinni a lábáztatóba sem és táska kell hozzá, akkor ezek a képek el sem készülnek.

Így maradok annál, hogy kimaxoljuk a kicsi gépből amit lehet és mindenki másnak meghagyjuk a többit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) ROBOTER válasza Tikakukac (#39) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én a 350..400 ezres gépet sem merem bevinni a lábáztatóba. Itt azért nem arról van csak szó, hogy egy kisebb-könnyebb-de csak picit rosszabb-olcsóbb kompromisszumot kötünk. Ezeknek horribilis ára van, DSLR duplakitek jönnek ki belőle. Szóval nekem ilyen "hoztam is valamit meg nem is" érzésem van folyton ezzel.

Nem beszélve arról, hogy a tárgyi gép (LX100) JPG tesztképei engem mindig elborzasztanak. Márpedig ebben a kategóriában pont hogy baromi jó JPG-nek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#41) Tikakukac válasza ROBOTER (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugi én a 70k-sat is nehezen ;)

Hiába jön kis dupla DSLR kit belőle. Ha engem reggeltől estig bucira vernének akkor sem vennék még hétköznapra sem DSLR-t. Ha cipekedni akarok akkor pakolok krumplit, góréba pakolom a tengerit vagy behordom a téli tüzelőt :K

Ha téged elborzasztanak az LX100 jpegjei, szíved rajta. Én végigvásároltam a teljes rohadt piacot, millás tételben kellett mindent megvennem és eladnom, de a könnyem csordult ki az első fotósorozat után, hogy igen. Végre webre tudok úgy dolgozni, hogy nem kell obikkal cseszkődnöm, idióta Oly menükben mászni és tartani egy másik külön gépet amivel videót is csinálok majd. Ja és mindezt 150 ropiért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) ROBOTER válasza Tikakukac (#41) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem általánosságban érettem, a review-k tesztképeit néztem, mert picit meg akartam védeni a gépet, aztán úgy láttam, jobb csendben maradni.

(#43) Tikakukac válasza ROBOTER (#42) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a saját képeimet nézegettem és persze, az Olyval megaláztam, mint a sz@rt. Ja, hogy akkor kell egy másik váz, mert az Olympus szerint nem gond, ha 30 évvel ezelőtt megszáradt krumpli minőségű videót készít a gép? Én kérek elnézést :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) Tulku válasza Tikakukac (#43) üzenetére


Tulku
veterán

Oly jobb jpegben, pana 100x jobb videóban...

Azt nem tudom mennyire volt jobb jpeg-je az LX100 Leica verziójának...mert mintha csak az lett volna a különbség...

(#45) arn válasza ROBOTER (#36) üzenetére


arn
félisten

nagyobb gond, hogy lassan a mobilok ezt a teruletet is nyaldossak alulrol... legalabbis annyival nem rosszabb, amennyivel kevesebb macera. van lx100am az xt1 mellett, de mostanaban a mobil mellett sokat nem hasznalom a kozepso opciot. hasznalni kenyelmes amugy (volt, hogy csak ezzel nyaraltam), de az rawokkal elegge meg kell dolgozni a fujihoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Tikakukac válasza Tulku (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt senki sem vitatta eddig sem :B Egy EM5mkII-t vettem az LX100 után és a sírás kerülgetett, hogy fotókban minimális javulást értem el, aminek a webre fellövés miatt sok értelme nem volt, cserébe olyanok lettek a videók, hogy elgondolkoztam a telefonos váltáson is. Ami egyszerűen nevetséges.

És akkor nem beszéltem az árakról, méretekből és minden másról.

Ez pedig munka volt. Egyszerű kapásparaszt lánya és fia soha az életben nem fog pixelanalizálni és 300k-s kalibrált monitoron szöszmötölni. Ezért vágyom már annyira valami rendes hajtogatós kijelzős nagy szenzoros rendes üveges kompakt gépre. Soha többet nem adnám el. Mert minek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) t72killer válasza Tikakukac (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Webre az esetek 90%-ában a telefon is bőven jó. Mostanság drónozom, és ott ugyebár az egérkörömnyi 1/2.3"-os szenzor a menő (Mavic, spark a menőbb madarak közül, a kínai tucatdrónok meg ugye még ennél is kisebb vackokkal repülnek) - fullHD méretben nem mondanád meg, hogy a kép egy ilyen vakarccsal készült.

Az LX100 cseréje csereobis m4/3-ra sztem se életed legnagyobb dobása volt, ha nagyon fejlődni akar az ember, akkor legalább egy lépésnyi szenzorméret (->APS-c) ÉS szenzorgeneráció egyszerre - akkor látni fogod az eltérést. Na persze, normális szoftveres háttérrel, a canon színeivel pl engem ki lehetne üldözni a világból... (bár a sonyra pl sokan szoktak köpködni, én se vagyok odáig érte, de másodgépként elvagyok vele)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Tikakukac válasza t72killer (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

Próbálkoztam azzal is. Éppen elment, de ahhoz 5 refivel kellett nonstop pakolgatnom körbe a gépeket. Annyira meg azért nem értem rá :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) ROBOTER válasza arn (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én S9+ -t használok, és néha megdöbbentő a képminősége, pedig 1/2,55''-os, ami kevesebb, mint negyede felületű az 1''-hoz képest.

Kis egyszerűsítéssel ha minden irányban megdupláznánk/tripláznánk a fizikai méreteket, félelmetes képminőséget lehetne kihozni belőle még mindig elenyésző méretek mellett. 9mm vastag az S9+ a kameránál mérve, képernyő helyigényét figyelembe véve a modul 7..7,5mm lehet maximum. Egy 17..25mm-es mélységű kamera még mindig kompakt/ultrakompakt lenne.

Az a gyanúm, hogy a Samu eljutott odáig, hogy több energiát fektet a szenzort körülvevő elektronika és szoftver fejlesztésébe, mint a neves kameragyártók. Neki kellene kiadni egy valódi cameraphone-t, nagyobb szenzorral vagy sok modullal.

(#50) t72killer válasza ROBOTER (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól rémlenek egyre avuló optikai ismereteim, a lencsehibák az átmérővel a négyzetesnél is nagyobb arányban nőnek, de valószínű létezhet arany középút a komoly hűtést igénylő 1"+ és a mostani telós 1/2.5" között:R.

Nokiában mintha lett volna már 1/1.7", ezt miért nem akarják előrángatni modern, stacked BSI kivitelben:F? (tudom, a sony-t kéne oldalbarúgni, h gyártson ilyen szenzort)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.