Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Picit több érdekességet, újdonságot, és mindenek előtt jobb árat várunk el a gyártótól.

:R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) Richie86


Richie86
senior tag

Szurkolok nekik!

(#3) margithid


margithid
veterán

Szeretném, ha megmaradnának telefongyártónak, nem csak szoftvergyártónak, de jelenleg erre kevés esélyt látok.
A nyári uborkaszezonban szeretnének eladás javulást? Érdekes.
Szerintem ők már tudják, hogy a hardvergyártásnak lőttek!

(#4) edward2


edward2
addikt

Eszméletlen számomra, hogy ilyen mérleggel egy ennyire brutálisan kiélezett versenyben ahol a kínaiak okádják a jobbnál jobb telefonokat olcsón ott a BB még arra készül, hogy ezt megfordítsa. Csodálom az optimizmusukat.

(#5) Crafter32


Crafter32
őstag

Az a "baj" vesz vki egy BlackBerry telefont az általában beleszeret és nincs értelme a cserének. Minek lecserélni azt ami jó? Hiányoznak azok az emberek, mint az Iphone -nal, akik vmi badarság miatt képesek lecserélni a fél éves telefonukat, de hiányoznak az új készülékek is.

Nagyon jó áron kellene adni majd a telefonokat, hogy jól vigyék.

[ Szerkesztve ]

(#6) macskea


macskea
őstag

Ha jól tudom a negatív mérleg két helyről származik. Az egyik, hogy még mindig rengeteg értéket írnak le, másrészt az elmúlt negyedévben összesen négy szoftveres biztonságra és vállalati szolgáltatásokra kihegyezett céget vettek meg.

Szóval ha tényleg elengednék a hardver gyártást, talán már meg is lenne az a nyereséges negyedév. Más kérdés, hogy én személy szerint sajnálnám, ha nem lenne több qwerty-s telefon.

Illetve még egy dolog, ami kimaradt a cikkből, de erről is vannak utalások: a BlackBerry mostantól hajlandóságot mutat a szoftverei egyes komponenseinek, vagy egészének licencelésése. Azaz jöhet a platformfüggetlen Hub meg Blend, feltéve, hogy valaki fizet érte.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#7) NeDeRo


NeDeRo
csendes tag

Hat szurkolok nekuk 100%-ban. Kepesek nagyon jo keszulekeket gyartani, aki valaha hasznalt BB keszuleket tudja! Az mas kerdes, hogy sokszor nem ereznek ra a piac igenyeire, vagy tul keson lepnek a megfelelo iranyba. Persze lehet oksnak lenni es neha ez olyan mond a foci "mindenki ert hozza", ugy gondolom ha a megfelelo donteseket hozzak van eselyuk tulelni, persze azt el kell felejteni Mi voltunk a sztarok es ez kijar nekunk! A keszulekeiknel elsosorban az arazasnal kellene elgondolkodniuk, ertem en, hogy a Blackberry nem az egyszeru/csoro juzernek akar keszuleket gyartani hanem a felsokategoriat celozza meg (uzletember) de mivel ezt a felvasarlo piacot elvesztettek .... de mind oly sok mindenben a tomeg csodakra kepes.

En remenykedem meg egy darabig a piacon lessznek es elfogadhato arban tudnak majd keszuleket arulni, szemelyesen magasrol le...hogy mostan BB10 vagy Android a lenyeg a keszulek feleljen meg az igenyeimnek. Ettol meg lehet ilyet is olyat is dontse el a nagyerdemu.

[ Szerkesztve ]

NeDeRo

(#8) Воланд


Воланд
titán

Chen azt ígérte, hogy ha nem lesz meg a 2017-es üzleti évben az 5 millió eladott BB készülék, akkor bezár a HW részleg. Teljesen esélytelen, hogy ez meglegyen, innentől nem tudom, hogy minek erőltetik az új modelleket.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Már rég óta csak szenvednek, csoda hogy még léteznek.

(#10) Obyboy válasza edward2 (#4) üzenetére


Obyboy
addikt

Igazad van. Be kellene látniuk, hogy a vásárlók a legjobb ár/érték arányú készüléket fogják megvenni nem pedig azt amelyiken van egy BB logo...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#11) Воланд válasza macskea (#6) üzenetére


Воланд
titán

"GAAP net loss for the quarter was $670 million, or $(1.28) per basic share. Basic GAAP net loss reflects a non-cash, long lived asset impairment charge of $501 million, a $57 million goodwill impairment charge, inventory write-down of $41 million, $28 million in amortization of acquired intangibles, stock compensation expense of $12 million, purchase accounting deferred revenue write-down of $24 million, $23 million in restructuring charges, $7 million related to acquisition costs, and a non-cash credit of $24 million for our convertible debt" [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) laci_csk


laci_csk
senior tag

Ha ingyen adna'k... de akkor meg nem lenne profit... sehogy sem jo... :O

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#13) Blyan


Blyan
félisten

Ejjj, pedig androiddal jobban fogyna... :(((

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Halottak már egy ideje. Feleslegesen erőlködnek, nem tudnak lépést tartani.

(#15) macskea válasza Воланд (#8) üzenetére


macskea
őstag

Ha egy gazból kinőtt kínai gyártó pár év alatt képes meghatározó tényező lenni, akkor egy régi gyártó miért nem?! Nyilván komoly szemléletváltás kellene hozzá, ami egy startupnál nem ismert probléma, egy régi gyártónál meg talán a legnehezebb.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#16) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Néha a Nokiához tudnám hasonlítani a BB-t. Ők sem reagáltak a piac fejlődésére és szimplán lemaradtak.Hogy csődbe mennek -e az jó kérdés. Ezzel az androidos telefonjukkal és nagyon elkéstek, talán emiatt sem lett olyan sikeres. De a legnagyobb gond talán a marketing. Őszintén szólva soha életemben nem láttam még Magyarországon BB reklámot. Tudom nem mi vagyunk a fő piac, de reklám nélkül nehéz fennmaradni.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#17) Воланд válasza macskea (#15) üzenetére


Воланд
titán

A komoly szemléletváltás megvolt az Androiddal, meg lehet nézni az eredményét.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) pit stop válasza iNfAntRy (#16) üzenetére


pit stop
addikt

F1?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19) margithid


margithid
veterán

Én azt nem értem mit szenvednek még az androiddal...
A vak is látja, hogy nem fognak tudni lépést tartani se a koreai se a kínai konkurenciával!
Aki olyan biztonsásgra vágyik, az meg iphonet vesz, nem androidos BB-t.
Én titkon abban reménykedem, hogy az OS10-et valamelyik másik gyártó átveszi, tudom erre nagyon kicsi az esély, de nagyon sajnálnám azt az oprendszert.
Akár microsoft, akár amazon, akár valamelyik kínai vagy koreai gyártó, csak élne tovább!

(#20) Obyboy válasza margithid (#19) üzenetére


Obyboy
addikt

"Aki olyan biztonsásgra vágyik, az meg iphonet vesz" - miért? biztonságosabb az IOS mint a droid? Szerintem csak korlátozottabb Obama is droidosat kapott.
Eddigi tapasztalatok alapján ha a MS venné meg az OS10-et ugyan úgy süllyesztőben végezné mint az eddigi windows mobil próbálkozások...

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#21) margithid válasza Obyboy (#20) üzenetére


margithid
veterán

Nem mondtam hogy biztosnágosabb, szerintem az androidhoz is user error kell ,hogy ne legyen biztonságos.
Csak a közvélekedés az hogy zárt és akkor biztonságos.
Nem tudom, de valamilyen formában tovább kellene vinni az OS10-et, mert ez igy nem jó!

(#22) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Én mint Classic tulajdonos nagyon örülnék neki, ha az Androidot visszafelé kompatibilissá tennék.

Classicra
Passportra
stb.

akkor soha nem jutna eszembe lecserélni, de a BB10 és a támogatottsága egy kalap szoaré.

Van egy Harley-m de nincs pénzem benzinre hatás.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#23) iNfAntRy válasza pit stop (#18) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Azt nem nézem. Ezek szerint ott van reklám. Bár , mint mondtam itthon még nem láttam. Talán egyszer a tv-ben, de nem rémlik.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#24) prolad


prolad
őstag

Kár értük, a Passport kialakításra messze a legjobb telefon a piacon (max kicsit lehetne még nagyobb), de a az androidot számomra meg se közelítette, úgyhogy váltottam. Nagyon sokat kéne beletenni a BB10be. Vagy teljesen elengedni és a korábbi modellekre kiadni a droidot.

(#25) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sajnos nem csodalom..eddig egy embernel lattam a Privet..es ő nem Suzukival jart...

(#26) NeDeRo válasza prolad (#24) üzenetére


NeDeRo
csendes tag

Szerintem is a Passport az egyik legeredetibb keszulek a piacon, nem ertem miert nem oldottak meg a doridot ra es meg uj keszuleket sem kelenne fejleszteni? Sokszor felhoztak az 1:1 kijelzo meretet, hogy ezt nem tamogatja a Google, akkor ha mas megoldas nincs meg kell oldani a kijelzo meretet es kesz! az ev elejen majdnem beszereztem egy Passport SE aztan latva a dolgokat meggondoltam magam. viszont ha volna droid ra vagy megoldanak, hogy a Paly aruhazban talalhato dolgok mondjuk 90% mukodjon es ne keljen kompromisszumokat kotni, holnap lecserelnem az LG3-ot (habar az is egy jo keszulek). En a regi BB Q10-es keszulekembol a mai napig a Hubot es a billentyuzetet sajnalom nagyon. Aki hasznalt BB-t es hubot tudja mirol beszelek.

NeDeRo

(#27) Phülöp válasza Obyboy (#20) üzenetére


Phülöp
addikt

Bármelyik telefon biztonságos olyan szintű korlátozások mellett, mint amit Obama használ.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28) pit stop válasza iNfAntRy (#23) üzenetére


pit stop
addikt

Itthon már csak forgalmazó van csak márkaképviselet helyett. Amíg volt utóbbi, addig több megjelenés is volt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#29) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem tudom miért csodálkoznak a BLACKBERRY PRIV itthon kb 270.000, ennyiért nagyon sok, ismertebb alternatíva van, adták volna inkább olcsóbban, de ...
A Passport meg 170.000 körül van, az vesz ilyet, aki direkt a saját op rendszerüket akarja.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) Воланд válasza tibaimp (#29) üzenetére


Воланд
titán

És szerinted az itthoni, független ár mennyit számít a globális eladásokat illetően?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) laci1892 válasza laci_csk (#12) üzenetére


laci1892
senior tag

Nem kell ingyen adni, de majd 300.000 forintos áron sem, egy majd kihalófélben lévő cégnek nem ez a legjobb lépés.
Gyanítom tudták volna adni olcsóbban és még mindig jól járt volna mindenki, ha feltételezzük hogy veszik is. Szó se róla szeretem a márkát mert amúgy nagyon jó. De volt pár hülye döntése a cégnek.

[ Szerkesztve ]

(#32) laci1892 válasza NeDeRo (#26) üzenetére


laci1892
senior tag

Az egyedüli cég a piacon aki mer másképp gondolkodni. És ez jó. Csak lehetett volna okosabban is egy kicsit. A blackberry passport istenverte, Piszok jó telefon volt!!!
Nem szabadultam meg volna tőle ha a munkámhoz használt appok elérhetők lettek volna rajta. Működő képesen.

(#33) Phülöp válasza laci1892 (#32) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezeket a melós appokat s értettem, minek erőltetitek.
Adjon a cég olyan telefont, amin elfutnak, a privát telefon mindenkinek kedve szerint.
Ha a cég megköveteli, hogy telefonról is dolgozz, biztosítson hozzá készüléket.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#34) macskea válasza Воланд (#17) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem egy cég szemléletváltása nem ott érhető tetten, hogy milyen operációs rendszerrel adja el a telefonjait. Ha tisztán erről szólna, minden androidos gyártónak szárnyalni kellene, de csak a feltörekvő kínaiaknak megy a szekér, senki másnak. HTC, Sony és lassan a Lenovo/Moto(rola) is megnézheti magát az androidos piacon. Ahogy én látom minden évben feltűnik valaki, aki megcsinálja az arra az évre szóló kis csodát, aztán egy darabig benne van az élmezőnyben, után szépen lemorzsolódik és belesüpped az igen népes szürkeségbe. Szóval nem lehet ilyen egyszerűen elintézni a dolgot. Nem ettől függ, illetve nem csak ettől.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#35) eventus


eventus
veterán

Alcatel, Siemens, Sony Ericsson, BlackBerry.. minden cég elmúlik, ha azt választom. :( ideje az alma ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36) Воланд válasza macskea (#34) üzenetére


Воланд
titán

A Samsungnak meg a Huawei-nek megy, a többi vegetál, vagy nem lehet tudni semmit a pénzügyi eredményéről.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) tibaimp válasza Воланд (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az nem sokat, de akkor is drága érte a nem tudom 600euro...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) Воланд válasza tibaimp (#37) üzenetére


Воланд
titán

Nyugatra sem a teljes árat fizeti ki a user. Ez csak itt keleten dívik, hogy függetlenül, teljes áron vesznek az emberek készüléket. Pontosabban itt a fórumon szoktak emiatt sírni egyesek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) #06658560 válasza Воланд (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Adalék: német Voda jelenleg egy euróért adja a samu telefonokat előfizetés mellé. Huawei tíz euró, plusz havi tíz-húsz. BlackBerry Priv száz plusz havi húsz. Vajon ki vesz így BB-t?

(#40) Воланд válasza #06658560 (#39) üzenetére


Воланд
titán

Nah, ez már gáz, nem a teljes ára.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Fejvadi válasza Воланд (#17) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mert előtte annyira dübörgött. :D

(#42) laci1892 válasza Phülöp (#33) üzenetére


laci1892
senior tag

Saját cégem van így nekem nincs kedvem egyszerre 2 eszközzel futkorászni, ha mind azt amire nekem kell egy telefon 1 eszközről is meg lehet oldani.

De mindettől el vonatkoztatva, azért bármilyen irányból közelítjük meg a dolgot a BlackBerrynek most egy androidos telefonja van a priv. 270.000Ft-os ára viszont piszok sok. Persze jó dolgok vannak benne, de ennyiért nagyon sok más alternatíva van a piacon, kedvezőbb árcédulával vagy jobb ár -érték aránnyal. Ez a nem mindegy.

(#43) Dawkins válasza laci1892 (#32) üzenetére


Dawkins
tag

"Az egyedüli cég a piacon aki mer másképp gondolkodni"

Van ez a mondás hogy nem hülye csak másképp gondolkodik ;]

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#44) laci1892 válasza Dawkins (#43) üzenetére


laci1892
senior tag

Igen ezt aláírom :DD

Nehéz ez a dolog nagyon, mert design szempontjából tényleg - jó mondjuk ez nagyon szubjektív -a legjobbak szerintem. Az OS Multitask képessége az egyik legjobb, ha nem a legjobb. Csak melette volt egy rakat dolog amit másképp / jobban is lehetett volna csinálni. Árazás, marketing, piaci igényekre való reagálás.
Utóbbira példát mondjak... mire ki jött a classic ( bármennyire is jó telefon volt akkor) egy régi HW-el jött ki. Na most győzd akkor meg azokat az embereket hogy jó az eszköz, akik nem látnak túl azon hogy "nyóócmag " ráadásul nem vlt olcsó telefon. Így maradt egy réteg cucc, de hát a fanok meg nem túl sokan vannak... ciki...

[ Szerkesztve ]

(#45) Látnok válasza Воланд (#8) üzenetére


Látnok
aktív tag

Mert próbálkoznak. Hátha a kicsit olcsóbb modellek bejönnek a népnek. Remélem sikeresebbek lesznek mint a win. :)

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#46) turbulencia8 válasza #06658560 (#39) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez nem igaz, mi 20 euroert neztunk Privet (Passport 10, Classic 5).

(#47) #06658560 válasza turbulencia8 (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#48) #06658560 válasza Воланд (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

A samuhoz most jár 128GiB microSD kártya is, MM-ben is.

(#49) #06658560 válasza #06658560 (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kieg.: A Samu S7 Edge normál esetben 140€, a sima S7 40€ egyszeri és havi húsz euró ellenében vihető, most ezeket nyomták le egy euróra.

(#50) turbulencia8 válasza #06658560 (#47) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez igy tenyleg gaz, es eleg feluletesen tajekozodtam. A Rome-ra meg kivancsi leszek, bar valoszinuleg az se lesz nagy durranas, foleg ha Chen mutatja be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.