Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az Android TV boxokkal (pl. MI TV stick vagy MI Box S) mi a helyzet? A gyártón múlik?

(#2) Dr. X


Dr. X
aktív tag

100%ig úgy néz ki, mint az új Playstation dashboard! :)

(#3) Mika1227 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez engem is érdekel.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4) Melorin


Melorin
addikt

A cikkben szereplő kép alapján én nem nagyon látok változást a Sony TV-m felületéhez képest, ami már több éves.

(#5) vlevi válasza Melorin (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

HA TV-nek használod a TV-t, akkor nem is fogsz. Mármint a szó régi értelmében, TV csatornák nézegetésére. Ha pedig Settopboxon nézed a HDMI-n jövő jelet, akkor még annyira se.
Ez a Home screen-t érinti, és aki TV nézésre használja a TV-t, az nem jár a Home screen közelében, a gyakran használt alkalmazások (Youtube, Kodi, Netfix, ésatöbbi) amúgy is ki van téve a sources gombra bejövő alsó menüben. (Kinek hogy hívják ezt a gombot).

Nekem is Sony droidos TV-m van, de már nem tudom, mikor jártam a Home screenben. Talán akkor, amikor a 7-esről 8-asra váltott a droid verziója, és kíváncsi voltam az új kinézetre. Aztán kész. Ennyi. Nincs ott semmi olyan, ami miatt érdemes lenne ott nézelődni, mert az egyes szolgáltatók dolgai elég szegényesen jelennek ott meg.
Nekem most nincs Netflixem, de amíg a 30 napos próba volt, addig is azt láttam, hogy erre a Home screenre nem lehet olyan testreszabottan kirakni a tartalmat, vagyis a nézendő filmek ajánlóit, mint ahogy azt a Netflix appban lehet.
Ugyanígy a kábelen jövő, digitális TV csatornák megjelenítési lehetőségei is elég szegényesek. Asszem talán annyit tud, hogy valamilyen rendszer szerint mutatja az utoljára nézett adók némelyikét. De nincs kedvencek kezelés, vagy bármi ésszerű sorrend benne.
A youtube is talán 4-5 videót tesz a home screenre a a feliratkozott csatornák videóiból.
Ezért nem a Home screenről indítok semmit.

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem éreztem átláthatatlannak vagy nehézkesnek az Android TV-t, sőt, elégg bejött, pár gombnyomással indult is, amit szerettem volna.

Kíváncsi leszek az új dizájnra, ez egy hagyományosabb kiosztásnak látszik a képről (a már említett PS board, de a Netflix is hasonlít). Valószínű, könnyű lesz megszokni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Melorin válasza vlevi (#5) üzenetére


Melorin
addikt

A home screenről beszélek. Én napi rendszerességgel használom, onnan indítom a YT és Twitch, Steamlink, stb alkalmazásokat. A YT újdonságokat, csatornákat, stb, szépen kilehet tenni a home-ra, mint ahogy a képen is látni.

(#8) mad823 válasza vlevi (#5) üzenetére


mad823
őstag

Ez csak egy új launcher, ha úgy vesszük.
De egy ideális világban, ahol csak a TV-t használod a kábeles és 2-3-4 streaming szolgálató appjával, ott már eléggé megkerülhetetlen, hogy a home screent használd.

Amúgy pedig hajrá DVB-I, na az adhat még lökést az ilyen felületeknek.

(#9) vlevi válasza Melorin (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem vagyunk 1formák.
Én főleg kábeles TV csatornák nézésére, illetve Kodi-ra használom a TV-t, egy kis Youtube-al kiegészítva.
A TV csatornák és a Kodi nem igazán ad értelmezhető tartalmat erre a Home screenre, a Youtube reklámjai miatt pedig a SmartTubeNext-et használom, én ezért nem járok a Home screenen.
De, majd, ha kijön, belelépek, megnézem majd megint.

(#10) Melorin válasza vlevi (#9) üzenetére


Melorin
addikt

Én is Kodi-zok egy S905 boxxal. És én is a SmartTubeNext-et használom, ami a home screen-ről indul...

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Itt szerintem inkább az a kérdés, hogy milyen hardvert tolnak alá a gyártók... Hiába a szoftver, ha a vas mondjuk szar alatta...

Egy kozmetikázás nem fogja megjavítani ezt a hiányosságot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) vicze


vicze
félisten

"A Google tavaly jelentette be, hogy az alapoktól megújított új okostévé rendszerrel lép színre."
Könyörgök egy másik launcherről van szó. :U Sose volt semmi több. Az APK felrakható bármelyik Android TV rendszerre, ezt egy szakmai oldalon lassan fájdalmas olvasgatni.

"mi is számtalanszor leírtuk, hogy átláthatatlan, csúnya, nehézkesen használható"
Egyik se igaz a valóságban...

"elérhetővé teszik a régebbi Android TV-s televíziókon, így javítva a felhasználói élményt."
Maradjunk annyiban hogy tovább rontják...

"Egy frissítés keretein belül érkezik majd a komoly ráncfelvarrás."
Lecserélik a launchert és lesz 2 másik sor, micsoda radiális változás. :U
Pfámba tolnak 1 millió ajánlást és tökig lesz reklámokkal, hurrá "ráncfelvarrás"...

(#13) vlevi válasza Graphics (#11) üzenetére


vlevi
nagyúr

XE85 -ön nagyon elég döcögős volt. Ott gyakran előfordult, hogy a hangerő csúszka is 2-3mp múlva jelent csak meg.
XH90-en már sokkal jobb, ráadásul az XH90-en a többi alap dolgot, mint pl. a TV csatornalista, Settings gyorselérés, satöbbi is normálisabban megcsinálta a Sony.

(#14) hegylako01 válasza vicze (#12) üzenetére


hegylako01
tag

"Pfámba tolnak 1 millió ajánlást és tökig lesz reklámokkal, hurrá "ráncfelvarrás"..."
Ebben 3 féle mód van: Ez ami cikkben is van akkor tényleg prörög majd az ajánláss ezerrel.
Vagy egy csak App mód és egy Alap mód, ami gyakorlatilag buta tv üzemmód lesz.

(#15) vicze válasza vlevi (#13) üzenetére


vicze
félisten

Sony-nál a 2019 előtti modellek használatlanok kivéve a legfelsőbb kategória. 2019 után meg teljesen használható. Más gyártók képesek voltak értelmeset alkotni gyengébb HW-val is érdekes módon.

(#16) ClioRS


ClioRS
őstag

Most ezt akkor minden Android TV megkapja? Nem teljesen tiszta, de lehet csak nekem..... Pl Philips TV-nél nem a Philips kéne, hogy kiadjon frissítést?

(#17) vicze válasza ClioRS (#16) üzenetére


vicze
félisten

Minden esetben gyártótól függ.

(#18) mad823 válasza vicze (#15) üzenetére


mad823
őstag

Viszont idén március 31-től (tehát minden idei TV esetén) kötelező az AV1 támogatása Androidos TV-k esetén. AV1-et pedig ma csak olyan SoC támogat, ami könnyedén meg fog birkózni az Androiddal, szóval nem kell aggódni. (Mondjuk remélem RAM is jut majd mellé...)

(#19) vicze válasza mad823 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Android 10 esetén kötelező, szóval 9-cel még gond nélkül adhatnak ki és azt frissíthetik, ha nagyon kerülni karja valaki.

(#20) mad823 válasza vicze (#19) üzenetére


mad823
őstag

Oké, de normális TV esetén egyik gyártó sem fog kettővel ezelőtti verzióval kijönni.

(#21) duke


duke
aktív tag

Nekem eleg lenne, ha a csatornavaltas sebeseget sikerulne felgyorsitaniuk, a tobbi nem erdekel. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) mad823 válasza duke (#21) üzenetére


mad823
őstag

No annak speciel nem igazán van köze az op.rendszerhez.

(#23) Fall-N válasza vicze (#17) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt nem értem. A launcher a Play Áruházból frissül vagy kell hozzá mindenképpen Android 10 is?

(#24) vicze válasza Fall-N (#23) üzenetére


vicze
félisten

Teljesen különálló alkalmazás. Na meg elég sok funkcióhoz rendszer alkalmazás kell legyen, nem csak egy store app

(#25) Fall-N válasza vicze (#24) üzenetére


Fall-N
veterán

Mármint a System launcher frissül Player keresztül, ezért írtam, hogy elvi akadálya nincsen.

(#26) vicze válasza Fall-N (#25) üzenetére


vicze
félisten

Még egy egyszer ez ez egy teljesen más program, más névvel más azonosítóval, ez egyszerűn Play-ből nem fog lefrissülni, ahogy nem tette korábban se egyetlen Launcher frissítésnél se amiből ez most a 4.

Régi, új. még jó hogy az új figyelmeztet: "Contains Ads" :(((

(#27) duke válasza mad823 (#22) üzenetére


duke
aktív tag

A csatornavaltast is az oprendszer kezeli, legfeljebb annyi a kerdes, hogy a hardver vagy az oprendszer ennyire lassu.

(#28) mad823 válasza duke (#27) üzenetére


mad823
őstag

Az oprendszeren keresztül kezdeményezed, de aztán a TV hardvere hajtja végre. Én még olyat nem láttam, hogy az oprendszer fogta volna vissza a dolgot, de pl. egy dekóderkártya simán...

(#29) arn


arn
félisten

Hat nem tudom, de a shield a legjobban hasznalhato kutyum, ami volt mindenfele htpct es bluray lejatszot beleertve.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) vicze válasza mad823 (#28) üzenetére


vicze
félisten

Gyakrlatban a tuner frekvenciasáv váltásának sebessége a csatornaváltás, nagyon nem mindegy pl. hogy azonos multiplexben van-e a csatorna vagy nagyobbat kell fizakilag ugorjon. Ahogy irtad a dekoder se mindegy nem tudom épp mi van H264/265 vagy még mindig van MPEG1/2 csatorna + a titkositás amire gondolom céloztál.

(#31) duke válasza vicze (#30) üzenetére


duke
aktív tag

Amugy sony android tv. Es az analog es digitalis csatornavaltas is egyforman lassu. 2 - 2.5 masodperc. Azt valoban csak talalgatni lehet, hogy a hardver ilyen lassu , vagy az android kezeli benan a tunert.

(#32) wattafaka


wattafaka
senior tag

Csak győzze a CPU.

(#33) Phoebe


Phoebe
tag

nincs esetleg valami launcher ötlet vagy barba-trükk, hogy ne legyen ilyen ormótlan, idomtalanul nagy minden a felületen? Akkora 1 gomb, mint a billentyűzet. Az ideális egy XFCE PC-s felület lenne számomra, de tuti nem húzható rá hasonló az Android 10-re. Armbian a végső megoldás? Törni kell?
[jó helyre írok?]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.