Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Narxis válasza #90088192 (#49) üzenetére


Narxis
nagyúr

[link]

Thanos was right.

(#52) Kolondrum válasza Narxis (#51) üzenetére

Elhiszed h semmit sem ér? Egy rakás térfigyelő kamerám van. Mintha ott sem lenne.

(#53) #90088192 válasza Narxis (#51) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor nem tud inni, ilyen nyestel, este a kocsmaba kell menni, megtanitani inni. Lehet boldog nyest nem csocsal autoalkatreszt. Alkoholba folytja nyestelenseget, es vidaman kacaraszva, dulongelve vegig nyestkedik az utcan, beken hagyva a bekesen parkolo autokat, azert, hogy a vegen egy jobundaju, nyestlany sodrofaval elkalapalja a reszeg bundajat. Nekem ez jott le mint konzekvencia :R

(#54) Eastman válasza #90088192 (#53) üzenetére


Eastman
őstag

Az a menyét.
...aki magával vitte a menyét. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55) Kolondrum válasza #90088192 (#47) üzenetére

Sztem mi valamit nem értünk, nem igazán tudom kibogozni mire érted amiket írsz. Egyébként te introvertált vagy extrovertált (gboard hogy tudta mit akarok írni :) ) vagy?
Tudod nagyon sok dolog kapcsán eszembe jut, hogy mindannyian ugyan abban a világban élünk, de nézőpontunk eltérő valóságot teremt. Ez egy nagyon jó dolog szerintem.
Néha néha teszek felismeréseket magamról. Apró kis dolgok amiktől jobban megismerem magam.
Egyet értesz azza, hogy annak a jó aki hülye, nem is akar és el van a fakockával? Nincs semmi baja, nem aggódik és ami nagyon fontos, nem kell neki mindig több és több ahogy lassan telik az idő. Tudod ha vissza nézem magam mondjuk 5 évvel - példát írok - azt látom, hogy, de jó lenne egy autó. Ugorjunk mára. Kb bejáratós városi terepjárónk is van, 1 hónapos, de azon kattogok hogyan cseréljem le, mert a szívó benzin lomha, nekem kell a turbós, egy pontosan ugyan ilyen csak más motorral. (Persze asszony nem ért ezzel egyet és valahol igaza van). Más a fél veséjét odaadná ezért is, nekem meg olyan hmm van szép jó, de - és ez a legfontosabb- "nem kerek" . Én ezt így hívom, még nem rakom rendbe nem szállok le a témáról. Tegnap nem poénból túlóráztam. Az ember egy rhdt módon összetett dolog.
Ráadásul a "nem kerek" témák totál mások nekem mint sokaknak. Más a világom.

Fu de elkanyarodtam totál más irányba.
Mind 1 szemmel tartalak a stílusod miatt. Biztosan egy magasabb szinten üzemel a fejed, nem minden jut el hozzám (értsd nem értem) pl, de pár hsz-ed ha lenne like jel, halkan kapna egyet.

[ Szerkesztve ]

(#56) #90088192 válasza Kolondrum (#55) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha jol sejtem in mint befele fordulo.
I N T J
100% 56% 51% 72%

Az hogy forditva forog a turbina lapat, mint a legaramlat indokolna, mar sokaknak feltunt, gyartasi hiba, a gyartosor nem fogad el reklamaciot, probaltam hidd el.

Volt egy pont az eletemben, azalatt a 3 ev alatt, amikor mindent atertekeltem, hiszen akkor dobbentem ra, mi tesz/tett boldogga. Ezert irok folyamatosan hulyesegeket, mert mindenkit kell hagyni elni ahogy tud, csak azert erdemes elgondolkozni azon, hogy az ahogy tud, nem jelenti azt hogy boldog. Ezt nagyon sokszor felre ertik tolem, mert, hogy en milyen vagyok mindenkire ra akarom eroltetni. NEM, csak meg szeretnem mutatni, milyen az, ha az agyban egy tenyleges endorfin bomba robban fel, es harom evig repulsz tole. Nem kellett hozza se penz, se auto, se haz, se semmi. Csak magad.

Ezt lehet nem lehet elmondani/megmutatni, itt bukik el minden kezdemenyezes.

Mert a jelenlegi felallassal, pont ezt az urt probaljak kitolteni mindenfele potcselekvessel. Aminek sokszor alkoholizmus/fuggosegek/gyilkossag/megcsomorlott penzhajhaszas lesz a vege.

Igen en is fuggo vagyok, de nem tartott sokaig felismernem, kulsoleg ezt nem tudom elerni sehogy sem. Meg sem kellett probalnom epp elenkezoleg, minden egyebb kellemetlen lett. Furcsa az biztos, ahogy irtam, beteg vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#57) DigitXT válasza Kolondrum (#52) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha rálocsolnád azt a vizet, talán többet érne.
"Nézd, hogy iszkol, nézd hogy fut...":))

(#58) #90088192 válasza DigitXT (#57) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem mi imádjuk nyustolni a nyestet. :))

Ha nagy leszek, nyestologus akarok lenni :DDD

(#59) Kolondrum válasza #90088192 (#56) üzenetére

Tudod honnan tudom hogy nálam is máshogy forog? Reakciókból. Elég sok dologban gyökeresen máshogy látom dolgokat, néha inkább csendben maradok,. jobb ha csak én tudom ezt, nem bánt senkit.

Érdekes téma még sztem: Elégedettség vs. boldogság. Ki mit hisz a másiknak.

(#60) #90088192 válasza Kolondrum (#59) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miért maradnál csendbe?

Ahogy látod a világ a mi szemszögünkből fordítva forog, de ez csak keveseknek tűnik fel. Akiknek feltűnik, azok akik változtatni tudnak. Ha a többség úgy éli le az életét, hogy még választási lehetősége sincs, hiszen a kevesek ott ülnek csöndben, az sem jó. Legalább meg kell mutatni, hogy lehetne másképp SZVSZ. Én így látom, ezen elgondolás mentén írom a marhasagaim.

Jelenleg az elégedetlenség ami hajtja a többséget, aki elégedett, az már félig nyert. A lényeg saját életünkkel kell egy bizonyos fokig elégedettnek lenni, illetve magunkal.
Ha ez hiányzik akkor az egész nem ér semmit. Onnan a boldogság kozelebb van mint gondolja a többség. Nem szabad az elégedettséget boldogságnak gondolni, és az elégedettség nem azt jelenti, hogy nincs mire törekedni.

Aki elégedett belátja talán, hogy vannak dolgok amikén nem kell változtatni, és felismeri, hogy nem kell felesleges dolgokra pazarolni idejét energiáját. Ez egyéni, de ezzel lehet a pótcselekvést megszüntetni. Ez a hociho a járvánnyal megmutatta, sok ember csak a pótcselekvés miatt létezik, ez mozgatja. Mert a bezártság éppen arra jó, hogy gondolkozzon az ember, szellemileg fejlődjön.

Sajnos ezt lehetne fojtatni napestig és akkor sem lenne egy szó sem igaz belőle, mert minden eset egyedi.

(#61) Luck Dragon válasza #90088192 (#60) üzenetére

Hozzak létre egy fordítót világnézetű embereknek szánt topicot? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#62) #90088192 válasza Luck Dragon (#61) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az elképzelés nem rossz, de nem tudok visszafelé se írni se olvasni. :DDD

Különben semmi értelme nem lenne, mert kevés ember van aki így látja, és ugye ez a meglátás sem axiomakon alapszik, így ugyan az lesz a vége mint mindig.

A másik a hülye, és akkor is én vagyok helikopter. :R

Köszönet a felajánlást, de nekem ebben sincsen döntési hatásköröm. Meg semmiben sem. :DDD

(#63) Luck Dragon válasza #90088192 (#62) üzenetére

Hát jó, addig meg próbálom kitalálni hogy én is ilyen szemlélettel vagyok-e megáldva vagy csak hanyatt vagyok homloknak :R :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#64) Kolondrum válasza #90088192 (#60) üzenetére

Mert így is nagy a pofám. :DÉn is így látom, lehetne napestig folytatni. Egy fix: Máshogy ketyegek mint a környezetem 99.9%-a.
Boldogsághoz: ritkán voltam klasszikus értelemben, nem is lehet mindig annak lenni, nem ilyen az ember és hidd el ez nem gáz ilyen vagyok. Ellenben elégedett nagyon nagy részt vagyok. Ahogy sokan mondják nekem: "Neked semmi sem jó!" >> Mert sokan nem tudják, ha valami nem tökéletes nekem, akkor nem jó. Addig megyek még nekem kerek nem lesz, akkor van peace.

Boldog vagyok pl attól kivel vagyok ki vár haza, de ettől én nem vagyok dilis és nem szép minden. Ilyen vagyok. Normálisan kezelem.

[ Szerkesztve ]

(#65) #90088192 válasza Kolondrum (#64) üzenetére


#90088192
törölt tag

" "Neked semmi sem jó!" >> Mert sokan nem tudják, ha valami nem tökéletes nekem, akkor nem jó. Addig megyek még nekem kerek nem lesz, akkor van peace."

Ismeros erzes, az oruletbe tudtam magam kergetni ezzel a mentalitassal, mert sokszor felebredtem az ejszaka, hogy megoldottam egy problemat. Kepes voltam, heteket, honapokat gondolkozni egy probleman. Es amig nem volt megoldas, csak agyaltam.
Nagyon zavart, minden elteres pl az auto gyari allapotatol, es zavartak a gyari hibak is, ami nem volt tokeletes, azt azza akartam tenni.
Aztan jott az endorfin bomba, es boldog voltam, elsoporte az osszes ilyen gondolatomat. :K

Most, hogy ujra a kerites rossz oldalan vagyok, mar ertekelni tudom a kulonbsegeket, es ralatosom van a sajat problemaim nagy reszere.

Ezert latom a vilagot forditva, mert mindent amit teszunk valojaban az altalunk generalt problemak mellektermekenek megoldasara csinaljuk, amit az a gondolat vezerel, hogy ha megoldottuk a problemakat boldogok leszunk.
Valojaban a 2-nek semmi koze egymashoz.

Ez a gondolat hiaba tudatos reszemrol, akkor sem tudok sok mindenen valtoztatni, max annyi, hogy lustabb lettem, mert ezt mar ertem. Nem kell folyamatosan problema megoldason agyalni, mert lehet egy problema eltunik, de az agyam general 100 masikat a helyere. Potcselekves.
Az agy azt gondolja, elerhetem az endorfin mamort ezzel a potcselekvessel, valojaban meg nem.
Max kicsi loketeket, ami elgedettsegel tolt el. :K

(#66) #90088192 válasza Luck Dragon (#63) üzenetére


#90088192
törölt tag

Teljesen mindegy, szivesen latunk a forditottak kozott egy simat is :DDD
Es ez nem kot-ozkodes. :DDD
Kot-etlen beszelgetes, koteshez tartozo kifelyezesekkel ;]

(#67) Luck Dragon válasza #90088192 (#66) üzenetére

Hát ez igazán megtisztelő , azt hiszem . Bár nem tudom mit szólna hozzá Kolondrum , lehet be gurul és az összes martes foimát teknőcnek fogja látni . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68) #90088192 válasza Luck Dragon (#67) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezzel a lehetőségell együtt tudok élni :DDD

(#69) Luck Dragon válasza #90088192 (#68) üzenetére

Kicsit sem vagy kicsinyes :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70) #90088192 válasza Luck Dragon (#69) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lehet Kolondrum kollegat is meg kellene kerdezni? :DD

(#71) Luck Dragon válasza #90088192 (#70) üzenetére

Igen-igen :DD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#72) #90088192 válasza Luck Dragon (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

Es mi a helyzet a nyest/teknos parossal? Az o Velemenyuk nem szamit ? :DDD

(#73) Luck Dragon válasza #90088192 (#72) üzenetére

Szerintem már teljesen lényegtelen az ő véleményük .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#74) #90088192 válasza Luck Dragon (#73) üzenetére


#90088192
törölt tag

Itt a bizonyíték, arra, hogy nagyrészt tényleg majmok, és nem emberek lakják a településeket.

Mármint a viselkedés alapján. :C

(#75) Luck Dragon válasza #90088192 (#74) üzenetére

Remek ...... :DDD
Miért van olyan érzésem hogy Kolondrum eltávolodott tőlünk :F :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76) #90088192 válasza Luck Dragon (#75) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én is elhatárolódók magamtól, nem kell ezen csodálkozni kérem szépen. :K

(#77) Luck Dragon válasza #90088192 (#76) üzenetére

De azért néha vissza nézel magadra ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#78) Kolondrum válasza #90088192 (#65) üzenetére

A kerítés elektronika körül, magának a hogyanját, kialakítás, ezek anno sokat kivettek belőlem. :DD Ma már semmi, felhívom a kaput az meg minden villanyt úgy intéz amilyen a környezeti fény + kamera rendszer. Jöhetne elektromos autó is itt a derej (Közel 6000W-ot lehet vételezni folyamatosan). Csak én tudom milyen folyamatok mennek végbe abban a 3 másodpercben mikor a kapu fogadja a hívásokat és ez engem jó érzéssel tölt el, hogy amit alkottam az teszi a dolgát hiba nélkül. Ettől nekem sokat ér, saját. Más szerint miért nem csináltattam meg. Ezzel nekem az a baj, hogy nem ér semmit. Majd ha minden úgy működik ahogy én kitalálom és megvalósítom, akkor kerek. Sehogy máshogy. Ez a fajta mentalitás mindenre igaz, sajnos (?).
Az is megérne pár mondatot, mikor jönnek a jó ötletek. Asszonynak mondtam már. :C

Nagyon szimpatikus dolgokat írsz egyébként. Ezen én is agyaltam már mit miért teszünk, meg sok dolgon. És igen vannak dolgok amiken nem tudunk változtatni, gyakran látom, hogy úgy lesz és bejön, sajnos. Sok dolgot tudtam meg magamról, negatív dolgokat is, az elmúlt pár évben :((( . Józan ésszel felfogva, mellé látva, hogy a világ mit tart jónak, azt mondom nem feltétlenül vagyok egy jó indulat bomba. Ezért hallgatok néha.
Más téma: Pablo Escobarról hallottál? Nézem a Narcost, már mindent megnéztem róla, interjú stb. Minden ellenére nekem nem antipatikus. Miből fakad a szimpátia? Na ez lenne egy érdekes dolog. :C

(#79) Eastman


Eastman
őstag

Macska is. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#80) #90088192 válasza Luck Dragon (#77) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tukorbe is csak ovatosan.
Igen, vissza tekintek magamra, es latom az elonyoket/hatranyokat.
Ambivalens mint minden.

(#81) #90088192 válasza Kolondrum (#78) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sok embert ismerek Kolumbiabol, igy igen sok elso kezbol szarmazo informaciot kaptam(Mar amennyire a helyi folklor engedi). A nap vegen ugyan ugy eroszak szervezetet uzemeltettet mint maga az allam. Ugyan ugy volt + es - vonzata. Mugabe(Zimbabwe) ugyan ez a helyzet, amig az elso felesege elt, egyszeruen nem volt jobb vezeto nala, ezt mondja az Osszes ember aki ott elt. Aztan szegeny no meghalt.
Sok emberrel vitaztam, a diktatura/demokraci ellenteterol, alapjaiban viszont ugyan az az elkepzeles.
Persze mindkettonek vannak elonyei/hatranyai, csak azt nem kell elfelejteni, hogy mindketto ugyan azon okbol jott letre.

De lehet ennek aztan mar tenyleg semmi koze a nyesthez :DDD

(#82) Luck Dragon válasza #90088192 (#80) üzenetére

Mi alapján döntöd el mi előny és hátrányod ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83) #90088192 válasza Luck Dragon (#82) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pl a szabad vélemény nyilvánítás körüli felhajtás, a demokráciában elhitetik velünk, hogy gazdagok, sikeresek lehetünk és azt mondjuk amit gondolunk.
A diktatórikus vidéken legalább realizálódott kényszerűen az emberekben, hogy az csak a répa a szamár előtt.

Persze az ember nem funkcionál rendesen ha az esélyét is elveszik annak amit fontosnak hisz.

Csak ugye maga koncepció hibás, hiszen nem gazdagnak és sikeresnek kellene lenni hanem elégedettnek.

Saját hátrányom, az amit más előnyének gondol, pl kötődok az alap elveimhez, amik többsége szembe megy a társadalim tényleges elvárásaival. Vagyis nem akarok 1 nap alatt meggazdagodni, de talán 10E alatt sem, nem érdekelnek a trendek, nem akarok senkit kihasználni, érdek kapcsolat révén előre jutni... Ha valakinek tetszik amit gondolok csinálok, hajrá lehet diszkurzust indítani, munkát adni, ha nem nem kötelező. Ha tetszik/becsülettel kezelnek, akkor baj nincs, mindegy mennyit fizetnek.

Megpróbálok nem haborogni ha mások hibáznak, mert magam is rengeteget hibázok.

Tulajdon képpen ennyi vagyok.
Semmi bajom az egyszerű emberekkel, magam is az vagyok, a baj az ha ezt az egyszerűséget a józan ész által kijárt utakkal szembe helyezik, és nem hajlandóak érvelni az elgondolások mellett. A dogma ami a sírba visz, mindegy milyen területen.

Nem akarok másnak ártani főleg nem szándékosan.

(#84) Crus


Crus
őstag

Nagy nyest, nagy élvezet. Csak ennyit szerettem volna mondani segítségképpen. További jó szórakozást!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#85) Narxis válasza Crus (#84) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszönjük... :)

Thanos was right.

(#86) 313313


313313
addikt

Szomszéd így fogott 2 nyestet tavaly szemptemberben...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#87) Narxis válasza 313313 (#86) üzenetére


Narxis
nagyúr

omg...szegények :(

Thanos was right.

(#88) donbig válasza 313313 (#86) üzenetére


donbig
tag

Na, ez a végleges megoldás, nem az ultrahang.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#89) 313313 válasza donbig (#88) üzenetére


313313
addikt

Nem is zabálták tovább a Mercédes Vito hővédő pajzsát a motortérben :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#90) Depiboy


Depiboy
tag

Sziasztok!

Már a második autómmal szenvedtem évek óta, hogy a nyest éjszakánként felmászik szépen hosszába az autóra (C corsa) hogy a gumiborításos antennámat megrágcsálja/megszexualizálja majd odaszarjon mellé, nagyjából 3-4 havonta vettem az antennákat mert teljesen lerágta mindig a kis kötsög most úgy néz ki megoldást lett, méghozzá egy aliexpresses teljesen fém, mindenféle gumi és műanyag mentes antenna, belemártottan szárított darált chiliporba :DD illetve teleszórtam a motorteret ilyen Kunagone természetes nyestriasztó -val bár azt nem vettem észre hogy oda bemászott volna egyszer is akár de jobb a békesség, most már kb 3 hónapja nem láttam incidens nyomait az autón, 5 éve szenvedtem vele.

[ Szerkesztve ]

(#91) axlfsi válasza Depiboy (#90) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszi a tippet, ezzel is beprobalkozom, ... sajnos ugy nez ki, hogy nalunk is van. Szomszedaszony fodrasz, kaptunk tole hajat, azt szetpakoltam 7-8 zokniba, amiket szethajigaltam a padlason. Utana mintha 2-3 hetig nem is hallottunk volna semmit, de tegnap ismet zajokat hallottunk.

Most rendelek sprayt, lehet logatok fel WC golyokat is, de ha egyik sem valik be, vagy szerzek egy elvefogo ketrecet vagy mehet ... valami kemenyebb megoldas ;) :K

Apropo, van chiliporom. Tudom, draga cucc, de azt szetfujom egy hajszaritoval a padlason, vajon elmegy a kedvuk az ott tanyazastol? :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#92) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Én is szívok a kis mocsok miatt.Bebújik a garázsajtónál,és mászkál az autón.Tettem egy kamerát a garázsba,hát készült néhány felvétel. Az a wc golyó semmit sem ér,oda akasztottam fel,ahol bejár a résen,és úgy elmegy mellette,mintha ott sem lenne.Pedig locsolom folyamatosan vízzel,hogy szaga legyen,de nem hatja meg. Most rendeltem német e-bay-ről ultrahangos ketyerét,ezt a típust sokan dícsérik.12V-ról megy,de egy fali dugasztápról oldottam meg,és egy kapcsoló órát is kapott,mivel nappal értelmetlen működnie. Ez a kütyü tényleg jó lehet,mert az egyik éjszakai videón csak azt láttam,hogy beoson a garázsba,majd nagyon rövid időután pucol kifelé.Még annyi időt sem töltött a garázsba,hogy az autóra felmásszon.Kíváncsi leszek a többi éjszakai mozgásra....

Üdv: Attila

(#93) axlfsi válasza tillatrilla (#92) üzenetére


axlfsi
veterán

Halihó!

Linkeld már be kérlek nekünk ide azt az ebayes kügyüt (mennyi idő alatt jött mmeg?).
Köszi! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#94) tillatrilla válasza axlfsi (#93) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Kb. 2 hét alatt megérkezett,néhány hete már használatban van.De nem az autóba szereltem be,hanem egy 12V-os fali dugasztápról kapja a feszültséget,és egy analóg programórát is raktam a dugasztáp elé,mert felesleges 0-24-ben mennie.Este 22körül bekapcsol,hajnali 5 körül meg ki. Itt a link,ahonnan rendeltem: [link]

Üdv: Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.