Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Részvétem, és kitartás! Én is hasonló cipőben evezek, 2018 novemberében, egy éve indultam 128kg-ról, és most 106 körül mérem magam jobb napokon, de stresszes idők jönnek, és félek hogy én sem fogom tudni tartani a diétát meg az edzést. A depin gondolom semmi sem segít, de ha csak egy kis extra motiváció kell, nekem bevált a Diet Bet oldal. A havi 4%-os Kickstarter jó kis segítség egy újrakezdéshez, a pénz elvesztése nagy nyomás, a sikeres fogyáshoz járó 20-50%-os nyeremény pedig jó kis jutalom.

Egyébként a hosszú kardió helyett én is inkább a súlyzós edzés híve vagyok. Régebben én is rátettem 20-25km-t bringával a hazaútra, vagy lementem futni 1-1.5 órát, és volt is eredménye, de túlzott időbeni ráfordítás volt, nem is esett jól és untam. Most súlyzót csinálok kardio jelleggel, a helyett, hogy két szett közt a telefonom nyomkodnám, inkább kisebb súlyokkal dolgozom, és egyik gépről a másikra ülök át cserélgetve az izomcsoportokat. Fárasztó, nem uncsi, és közben mintha erősítene is, mert minden gyakorlatnál följebb tudtam venni a súlyt kétszer is két hónap alatt. De ami igazán jó kis törzserősítő, az a gyógytorna és a boulder.

Sokat segített, hogy látva az eredményeket, a feleségem is csatlakozott, így a hűtőnk is egészségesebb, edzeni sem egyedül járok és együtt örülhetünk az eredményeinknek.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Lehet picit hamar fogytál sokat, és ezért érezted magad gyengének. Hozzá kell szokj az új súlyodhoz is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Az a 126 kilócska nem 1-2 év alatt jött fel, lemenni sem annyi idő alatt kell. Ha pedig a célod elérése után visszaáálsz a régi étrendedre, akkor simán vissza is fog jönni. Szóval, nem diéta, hanem életmódváltás kell.

(#4) Klaus Duran válasza ncc1701 (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Azt tudom hogy csodák nincsenek a testépítés / fogyás terén. Csak kemény munka és verejték.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) Somatom


Somatom
veterán

Gratula, irigyellek! Nekem is fogynom kéne, de nem akar sikerülni. Már attól feszült és zizi leszek, ha éhes vagyok. Meg, attól is félek, hogy megsüketülök. Ugyanis hallom az ételek hangját, ráadásul minél éhesebb vagyok, annál hangosabban. Az egész lakás zeng, ahogy a hűtőből könyörgő hangon üvöltik, hogy "egyéééél meeeeg!!!!". Persze, hogy megsajnálja őket az ember.
Próbáltam több mozgással is. Futni útálok, bringázni szeretek, úgyhogy vettem egy bringát. Hegyen lakom és féltem, hogy mi lesz, ha nem tudok hazatekerni. Ezért e-bike -ot vettem. Ebből az lett, hogy kapott egy tuningot, 45 -tel száguldozok, nagyon élvezem, 30Km alatt oda az akku, de egy grammot sem fogytam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A "diéta" mint fogalom el kell felejteni. Csak egyetlen út van ami működik is: ÉLETMÓDVÁLTÁS
Melynek részei:
- rendszeres testedzés napi fél óra - óra nem kell 2,2 órát tekerni. Lehetőleg vegyes mozgás tehát pl. úszás, biciklizés, súlyzós edzés ha már alacsony a súlyod akkor pedig egy kis futás lehetőleg nem betonon és nem a forgalomban szmogban

- a táplálkozást teljesen át kell alakítani az első legfontosabb a RENDSZERESSÉG. Napi 3 de inkább 5 táplálkozás beépítése a napba lehetőleg ugyanakkor 2,5-3 óránként enni.

- a diéta egyfajta önsanyargatást jelenet amit tartósan nem lehet elviselni és borítékolható következményei lesznek sajnos: ingerlékenység, fáradtság, éhség, és a végén jön a jojóeffektus, azaz vissza fogod szedni a súlyt. El kell hagyni az olyan ételeket amik extrém módon hizlalnak de közben alig adnak energiát és csak nagyon kevés ideig mulasztják az éhségérzetet. Első körben a cukros italok amiket szanálni kell, pl. erősebb teát kell főzni azt inni üresen (a cukorhelyettesítőket sem ajánlom mert kártékonyabbak mit a rendes cukor)

Az édességek kellenek de szabályozottan jutalmazási céllal pl. túrórudi

- MINDENT feljegyezni a napi étkezések idejét, a kalóriabevitelt esetleg megjegyzéseket fűzni az adott ételek mellé hogy melyik volt laktatóbb, melyik után jött hamarabb újra éhség stb. az edzések intenzitását, típusát, hosszát stb.

- Ha nem tudsz elég zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani akkor valami vitamin kiegészítőt szedni esetleg mellé ginseng vagy hasonló energizáló, koncentráció erősítő táplálékkiegészítőt főleg a gyengébb időszakokban vagy pl. télen mikor kevesebb fény a hideg miatt erősödhetnek a depresszió kialakulásának feltételei

- Szakember segítsége, pl. egy dietetikussal konzultálni aki meg tudja állapítani, ha mondjuk bizonyos ételeket kerülnöd kell stb.

- CSALÁD, az nem fog menni ha te egy életmódváltásba fogsz ők pedig két pofára zabálják a chipseket meg vedelik a kólát a szemed előtt. A legjobb lenne "ideális" ha az egész család egy életmódváltásba kezdene de legalább úgy módosítanák saját táplálkozásukat hogy ezzel ne zavarjanak.

Az életmódváltásnak az a lényege, hogy ne legyen éhezés de mégis kevesebb kalóriát és minőségibb ételeket vigyél be a szervezetbe oly módon hogy ezt megszokva az életed részévé tudd tenni úgy, hogy idővel ez váljon a NORMÁLISSÁ.

Egy apró trükk: az étkezéshez használt tányérokat evőeszközöket kisebbekre cserélni így megmarad az "egy tányérral megettem" érzés de ez a korábbihoz képes jóval kevesebbet jelent, tehát a tányér "tele" lehet miközben kevesebbet ettél mint régen.

+ mivel a ugyanakkora térfogatban a fehérje nehezebb mint a zsír ezért a testsúly méregetését sem feltétlen kell túlzásba vinni, elég a tükör és külső visszajelzés, hogy izmosabb vagy vékonyabb esetleg híztál egy kicsit stb.

(#7) Klaus Duran válasza Cs1csó (#6) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Rendszeres mozgást így télen a saját testsúlyos edzés és a kézi súlyzó adja. Nyáron a szabadban szeretek tekerni. Városok közt kis forgalmú utakon.

Rendszer a 3 műszak mellet nekem annyira nem megy. 3ból egy hét általában kész káosz.
Egyen a rák 5x naponta.

Egyedül élek és a vasárnapi csaló/töltőnap a családi ebéd. Heti hat napot tudtam tartani a diétában. A csalónapot is már mértékkel csináltam.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Cs1csó válasza Klaus Duran (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az "5x naponta" evést úgyis fel lehet fogni, hogy amit 3x-ra ennél meg azt a mennyiséget osztod el 5 felé. Tehát mondjuk tízórai vagy uzsonna 1 banán és valamilyen teljes kiőrlésű keksz, esetleg egy joghurt stb.

A családi ebéddel nincs gond, DE:
- ott is egyél kevesebbet
- megkérheted őket (gondolom a szüleidről van szó) hogy ha megoldható egészségesebbeket főzzenek ezen az egy napon

Ez azért is fontos, mert ha beállnál az 5x-i étkezésre akkor az azt jelentené ugye, hogy többször ennél kevesebbet ezáltal - idővel - a gyomrod is "kisebb" lenne, megszokná, hogy az alvási időn kívül 2,5-3 óránként kap táplálékot.
(voltak olyan ismerőseim akik "gyúrtak" ezerrel és zabáltak is ezerrel meg persze a fehérje cucok esetleg tiltott szerek stb. és egy-kettő viccesen nézett ki mert nagyon "belesek" lettek sajnos ez is egy tipikus hiba.

A 3 műszak nem fehér embernek való hiszen kinyírja a bioritmust. DE attól még meg lehetne próbálni a többszöri étkezést, nem biztos, hogy tökéletes 5x étkezés egyből létrejön de valahol el kell kezdeni amit írtam pl. megenni egy kis pohár joghurtot, kefírt stb. (ha bírja a gyomrod a tejtermékeket) mellé 1 db keksz vagy csak egy gyümölcs pl. banán, alma, körte egy keksszel nem hiszem, hogy nehéz lenne plusz idővel a szervezeted is megszokná és jobban befogadná.

Azt nem írtam, hogy könnyű lesz, hosszú távon ez működhet ezzel lehet elkerülni a jojóeffektust, a falási rohamokat, az éhséget, és a sikertelenségből fakadó mentális problémákat.

(#9) lajthabalazs válasza Cs1csó (#8) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Miután sokfelől hallottam, hogy az Intermitten Fasting eredményes, fenntartható, és hozzászokva a hangulatingadozás, éhség is megszűnik, kipróbáltam. Nem ment könnyen, egyre több volt a nasi (egy karika szalámi itt, egy kanál méz ott), és néha mardosott az éhség, ezért néhány hét után mindig visszaestem. Aztán a sógornőm mesélte, hogy inzulinrezisztens lett, és belgyógyász ismerőse - aki maga is ezt az étrendet követi - neki is azt ajánlotta, hogy egyen csak egyszer. Azóta egészen ügyesen tartom magam hozzá hétköznap. A hétvégén meg-meg csúszom, ha a családi ebéd után este nachos-ozunk a filmhez. De a Toronto-i költözés ezt is meg fogja oldani.

Az elején a napi egyszeri étkezés egy nagy zabálás volt, főzés közben csemegézés az alapanyagokból, utána 2-3 adag vacsora, és még édesség is. Mostanra alig eszem többet, mint egy átlagos étkezésnél. A héten egyszer McDonalds egy másik nap pedig egy gyorsozó is becsúszott, a McDonalds-ban két duplasajtburgert sikerült megenni, se kóla se sültkrumpli. A gyrostálat pedig krumpli és rízs nélkül úgy tudtam csak lenyomni, hogy a hozzá adott pita is megmaradt. Persze e mellett edzés után lecsúszik egy kis fehérje, és szedem a vitaminokat.

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez az életmódváltás baromi jól hangzik de azért felhívnám a figyelmet, hogy minden ember élete más, más gondokkal, más előnyökkel. Van aki 3 műszakban dolgozik és keveset mozog, neki elég nehéz beiktatni a plusz mozgást hát ha még gyerek vagy család is van a képben. Sajnos a mai kor egyáltalán nem kedvez a lassú anyagcserével, hízásra hajlamos génekkel rendelkezőknek. Nem csak a munkaidő, munkahely de a megvásárolható táplálék se egészséges sokszor főleg ha nem tud az ember főzni vagy nincs mindig ideje főzni, salátán, rizsen és csirkemellen pedig nem lehet élni hosszú távon. Ilyenkor maradnak az ebédszállító cégek ahol az egészséges de sokszor kisebb adag ételt drágán adják de van egész napos menü is horror áron. Talán az egyetlen hatásos lehetőség, főleg lustáknak ha olyan munkahelyet keresnek ahol mozogni kell, max. 1-2 évre de ott ahol pl. napi 10-20km-t kell sétálni vagy biciklizni, heti 5 nap(pl. postás) ott gondolom kicsit odafigyelve az étkezésre olvadnak a kilók. Na ez az igazi életmódváltás, főleg ha ülőmunkája van az embernek. Persze akinek erre nincs lehetősége annak marad az örök diéta meg a heti 3 vagy 4 kínkeserves edzőtermi izzadás.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#11) Cs1csó válasza Narxis (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kifogásokat mindig lehet találni. Szépen csokorba is szedted őket :D

(#12) nevemfel


nevemfel
senior tag

A heti egy kiló fogyás az sok. Ilyenkor nem csak a zsírszövetek fogynak, hanem a többi is.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#13) Fred23 válasza Cs1csó (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyszer úgy fogytam le, hogy reggel vittem munkahelyre magammal az aminosav tablettáim, és óránként benyomtam 5-6g proteint belőlük; semmi mást nem fogyasztottam estig. Egyedül a vacsorám volt normális.

Most mondjuk megint szörnyű a súlyom, 100 kiló fölött vagyok kábé 35% testzsírral. Szóval követni fogom ezt a topikot is, és be kéne motiválódnom valahogy a változtatásra nekem is. Hízásra hajlamos genetika ellenében nagyon nehéz ügyeskedni. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) Klaus Duran válasza nevemfel (#12) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ez igaz. Ezért is csökkentettem felére 98kg-nál.

#13) Fred23 Én Huawei mérleggel mérem magam. 121kg mellé volt 34% testzsír. kb 41,5kg zsír.
Legutóbb 93kg és 26% testzsír. 24,18kg.
Viszont ezek a mérlegek nem pontosak, de a változást jól lehet követni vele.
Például az izomtömeget nekem 122-104kg közt végig 70kg-nak mérte.

Én a porokban annyira nem hiszek. Inkább a nevéhez hűen kiegészítőként jó.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) nevemfel válasza Fred23 (#13) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az átlagember táplákozási szokásait figyelembe véve már az is sokat segíthet, ha korlátozza a szénhidrátokat, és zsírral-fehérjével pótolja.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#16) Klaus Duran válasza nevemfel (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ennél van egy korábbi lépés.
,,Nem kell annyit zabálni." Primitív de igaz.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) Narxis válasza Cs1csó (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem kifogásokat írtam csak több az élettapasztalatom mint neked.

Thanos was right.

(#18) Somatom válasza Klaus Duran (#16) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Csak egy olyan étel van, ami nem hízlal. Az, amit nem eszel meg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) tlac válasza lajthabalazs (#9) üzenetére


tlac
nagyúr

én sem értek egyet azzal, hogy sokszor kell enni
próbáltam, egész nap éhes voltam és nagyon idegesített, hogy belekezdtem valamibe, de tudtam, hogy pár óva múlva megint enni kell, egész nap a kaján gondolkoztam

sokkal jobban bejön a napi 2-3-szor evés nagyobb adaggal és szerintem egészségesebb is, mert kevesebbszer lesz a vércukorszint megemelve

(#20) Cs1csó válasza Narxis (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem minősíteni akartalak, csak tényleg jól összefoglaltad a nehézségeket amik nehezítik a fogyást.

Fred23

Az ilyen módon történő táplálékbevitelnél az a kérdés, hogy mennyire terheli az emésztőrendszert azáltal, hogy kvázi már "készen" visszük be a tápanyagokat és ezekben ugye nincs rost anyag sem stb. plusz gondolom nem is olcsó mulatság.

Klaus Duran

,,Nem kell annyit zabálni." :K

Egyszerű "fizika" ha kevesebb kalóriát visz be az ember a szervezetébe egy nap mint amennyit eléget akkor annak fogyás lesz a vége, hosszú távon mindenképpen.

Ha eddig 4000 kalóriát vitt be és csak 2000-et égetett el akkor ha egy kis testmozgással feltornázza az égetést 2500-3000-re a bevitelt pedig 2000-re akkor annak fogyás a vége, persze nem azonnal de ha 1-2 évig tartja akkor az lesz.

(#21) Narxis válasza Cs1csó (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja jó akkor bocs de mondjuk annyit még beleírhattam volna, hogy én inkább azokra gondolok akik 20kg-nál több súlyfelesleggel rendelkeznek mert 5-10 esetleg 15 kg-os fogyás tényleg inkább akaraterő kérdése. Ha van az embernek pénze akkor meg részben kiváltható hiszen akkor lehet fizetni a személyi edzőt, dietetikust. Olyan filmsztároknál akik nem voltak izmosak mindegyik úgy lett kigyúrva, hogy a filmstúdió edzőt vagy akár ezzel foglalkozó céget bízott meg így minden kaja grammra ki volt mérve amit neki meg kellett enni miközben a személyi edző minden nap több órát foglalkozott vele. Így tényleg nem csak lefogyni lehet de kegyetlenül izmosodni csak ez az ami a nagy többségnek elérhetetlen mert közbe szól ezer más dolog a pénzen kívül is. Sajnos nem marad más az átlagembernek mint az egész életen át tartó célzott edzés és táplálkozás. Nyilván életmódot kell váltani de azért van az az életmódja az embernek mert neki az a kényelmes tehát ha meg kell változtatni akkor az nem biztos, hogy csak eleinte lesz kényelmetlen. Azt mondják minden nap kellene egy átlag embernek 10ezer lépést tennie, hiába vannak már kütyük erre, hogy mérjék aki nem teszi meg annak mindig is erőfeszítés lesz mert nem érdekli a mozgás szemben azzal aki úgy nőtt fel, hogy imád mozogni. Részben ezért az iskolarendszer is felelős mert a testnevelés óra célja nem az, hogy megkedvelje a gyerek a mozgást hanem, hogy mozogjon azt amit központilag előírtak(emlékszünk a cooper vagy mi a tököm futásra? vagy szekrény átugrása dobbantóról, gyűrűn gyakorlatok vagy kötélmászás, egyedül ez utóbbit élveztem pedig béna voltam benne de gyerek fejjel érdekes gyakorlat volt). Meg hát persze fontos az amit otthon a szülőknél lát az ember. Kicsit hosszú lett, ez már inkább a topiknak szólt, szóval az biztos, hogy a komfortzónából ki kell lépni és egy hízásra hajlamos embernek lehet azon kívül is kell maradnia egy egész életen át.

Thanos was right.

(#22) tlac válasza Narxis (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

az életmódváltozás nem csak jól hangzik, hanem jó is, csak ez nem úgy megy, hogy akkor elhatározom, hogy akkor holnaptól futok, kondizok és zöldségeket eszek, meg elhagyom a chipset, csokit

úgy kell neki állni, hogy egyszerre csak egy kicsi dolgot módosítasz, de csak olyan elemet hozol be, amiről tudod, hogy hosszú távon is be tudod tartani
pl. kezdésként elhatározod, hogy kevesebb cukros löttyöt iszol, de csoki pl. belefér még étkezés után, aztán szép lassan el lehet odáig jutni, hogy egyáltalán nem eszel cukros dolgokat (de inkább édesítős dolgokat se)
ez folyamat el fog tartani hónapokig, de pár kiló el fog vele tűnni és valójában szinte nulla erőbefektetés kellett

aztán következőnek pl. el lehet hagyni a rágcsákat étkezések között, ha éhes vagy, akkor egyél magokat (dió, mandula)

idővel kis mozgásokat is be lehet hozni, rengeteg dolgot meg lehet otthon csinálni eszközök nélkül is
ha nem mozog az ember semmit, már egy heti egyszeri hasprésezés is sokat számít
vagy időnként munkába járni gyalog, biciklivel

szóval lényeg, hogy szép lassan apránként kell az életmódon változtatni és olyan dolgokban, ami hosszú távon fenntartható
és akkor fokozatosan fognak lejönni a kilók is, igen, kelleni fognak hozzá évek is, de amikhez szépen lassan szoktál hozzá, azokat a szokásokat könnyű megtartani egy életen át is

(#23) bobalazs válasza Somatom (#5) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez rohadt vicces volt. :DDD

(#24) Cs1csó válasza Narxis (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen a "Cooper teszt" annak sem volt sok értelme, hiszen kb. soha nem készültünk rá soha nem edzettünk rá stb. csak jött a tanár: "most Cooper tesztet futunk" és kész.

(rákerestem a guglin mert nem voltam biztos benne de jól emlékeztem ez a Cooper teszt nem más mint a 12 perces futás)

(#25) Somatom válasza bobalazs (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, csak félig tréfa. Édességet már egyáltalán nem eszek, kóla, meg ilyesmi szintén felejtős. De, nem merem csökkenteni az energiabevitelt, mert napi 13-15 órát melózok, terelgetek egy 40 tonnás szerelvényt és közben nem lehet semmilyen rosszullét, szédülés, kihagyás, stb. Havonta 2-3 hetet töltök így a fülkében, azt eszem, amihez hozzájutok és amikor hozzájutok. Négy éve nyomom, közben felszedtem 25 kilót, mert totál egészségtelenül élek. Nem jó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) Klaus Duran válasza Somatom (#25) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

St22? Mondjuk neki sose állandó a súlya.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hmm. Szóval nem vagyok egyedül. Én 3 éve 111 kg voltam, akkor elkezdtem futni, tekerni. (Ja de előtte meg úsztam pl. meg gimiben triatlan, napi 2 edzés... aztán fősulin is még kondi, első munkahelyemen szintén, aztán... meguntam. )
Akkor lement 1 év alatt 92-re ha jól emlékszem. Kicsit abbahagytam, és már jött is vissza. Próbáltam kevesebbet enni, meg többször, van amikor sikerül, de amikor fos az idő, meg idegesítenek munkahelyen akkor eszek. Sokat. Stresszoldás. Próbálok répát meg almát nassolni ott is. De kívánom a sós kaját, jó kis sült karajt, oldalast, tarját... és eszem is őket. Ráadásul jobban is érzem magam, mint amikor valami diétásabbat eszek.

Idén is nyomtam a futást, heti 2-3 alkalommal 6 kilométereket, június óta, meg néha megnéztem mennyi a max, az most 12 km lett, korábbi maxom az 15km volt. Most bejött ez a depis időjárás, nincs kedvem futni, csak enni. Egyébként rohadtul nem ment le a kilóim száma ebben az utóbbi fél évben, pedig úgy érzem sokat kínoztam
magam. Maradt a kerek 100, de talán izmosabb lettem. Azóta felment 105-re.

Csináltam 1 hónapig azt is, hogy futópályán 10 kör (4km), minden körben húzódzkodás is. Ez jól felnyomta a pulzusomat, de nem égett el több kalória. Most mióta nem futok jobban érzem magam, bármit megeszek amit csak akarok, és le.... a súlyom.
3 hete nem voltam futni... de megmásztam Tordát, meg a Székelykőt. Annyira nem ment jól, mint vártam, talán ez is odavágott a kitartásnak. Sőt, mondhatni baromira nem ment jól, szenvedtem mint a kutya, mire Tordán megmásztam a hegyet. Pedig csak 4-500 m szint, bár qva meredek.
Na jó, ma újrakezdem a futást, 3 hét kihagyás után. Szóval kitartás sporttárs elvtársak! :C :K :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#28) Somatom válasza Klaus Duran (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudtam, hogy mi az/ki az, rá kellett gugliznom. Te jó ég! Mindjárt rendelek egy ST22 pulcsit, hátha abban izzadva fogyok. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Narxis válasza tlac (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez így van, fokozatosan kell, ha elkezdek mozogni akkor nem a Himalája megmászására edzek hanem szépen, fokozatosan terhelem a szervezetem. Ugyanígy étkezésnél is, holnaptól nem salátán, chia magon meg csirkemellene kell élnem stb. De sok embert korlátoznak a lehetőségei, én pl. nem eszek chipset és csokit minden nap, hetente max. 1 tábla csoki, sokszor ahhoz is lusta vagyok, hogy bemenjek a boltba megvenni viszont nem tudok főzni így korlátozottak a lehetőségeim étkezés területén. Nekem az egyetlen hatásos dolog az volt amikor könnyű fizikai munkám volt és így heti 3-4 napban rengeteget sétáltam, volt, hogy 10 órát talpon voltam. 4-5 kg-ot fogytam per hó pedig nem is figyeltem arra, hogy mit eszek csak sajnos fél év után váltottam ülőmunkára mert több pénzt kaptam.

Thanos was right.

(#30) Cs1csó válasza Victoryus (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt ne feledd, hogy ugyanakkor súlyú izom kisebb térfogatú mint a zsír, tehát veszíthetsz zsírt nézhetsz ki vékonyabbnak de ha közben izmosodsz akkor a súlyos akár maradhat is. Ezért fontos a testzsír mérése ami erről a folyamatról jobb képet ad.

Narxis

A fokozatosság az alap, sokszor kezdtem már újra súlyzós edzést kisebb-nagyobb kihagyás után (lustaság, betegség, munka, költözés, pénzhiány stb.) de alap, hogy az "első nap" jellemzően mindent csináltam de mindenből csak nagyon keveset pl. 1-2 sorozat fekve nyomás csak rúddal, csigás lehúzás minimális súllyal stb. tényleg csak a mozgásforma szoktatása miatt és így durva izomláz nélkül meg tudtam úszni.

Sőt ha túltolnám az már nem is izomláz hanem szinte gyulladás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31) Somatom válasza Cs1csó (#30) üzenetére


Somatom
veterán

De, hogy lehet úgy fogyni, hogy még a szemléltető képed láttán is az jutott elsőre eszembe, hogy milyen fincsi steaket tudnék sütni a jobb oldali mérlegen levő, gyönyörű husiból? Vagy, ledarálni tatárnak. Hmmm....

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Cs1csó válasza Somatom (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

(#33) Apollyon válasza Narxis (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az alábbiakat a cikkírónak is szánom:

Nekem mondjuk könnyebb dolgom van, én pont az ellentétes oldalon állok. Ha nem mozgok, nem edzek, akkor lefogyok.
Azonban idén már 13 éve csinálom a súlyzós edzést megszakítás nélkül, és emellé 7 éve a csirkerizs a fő táplálékom. Ez havonta 15-20 kg csirkemell között mozog.

Persze nem csak ezt eszem, tojás, zöldségek, cottage cheese meg egyéb értelmesebb, jó minőségű fehérjét tartalmazó kaják.

A cukros dolgokról le kell mondani. Persze nem örökre, de a heti egy csalónap az sok. Akkor sose fog az ember leszokni.
Én egyszer megcsináltam azt, hogy jópár éve (5-6) egy teljes évig csak "tiszta" kaját ettem, se cukor, se csipsz meg pizza se semmi. Hát nem sok értelme volt, ahhoz képest hogy ritkán veszek egy doboz muffint, vagy egy évben 5-6x betolok egy nagy zacskó csipszet.

Szóval nyilván nem kell túlzásba vinni, de nagyon sokat számít az éhségérzet leküzdésében, ha elhagyjuk a cukros kávét, a cukros dolgokat, a rossz, vagy kevésbé jó minőségű szénhidrátokat, mint pl. a búzalisztes cuccok, a krumpli, a fehér rizs stb. Ha ezeket elhagyja hosszútávon az ember, akkor nem fog előbb korogni a gyomor, nem esik be hirtelen és elég durván a vércukorszint.

Továbbá a cukor hiánya által kiváltott pszichikai kínszenvedés is elmúlik kb 2-3 hét alatt, utána már nem lesz sóvárgás. Legalábbis nálam így volt.

Maga a kg, hogy mennyi vagy, nem annyira számít, ahogy már írták előttem, sokkal érdekesebb a tükör, hogy milyennek mutat.

De hogy valami mást is mondjak, van egy régi barátom, ő könnyen hízós fajta, az a ránéz egy pizzára és már attól plusz 5 kg.
Na ő sokkal durvább mint én, sokkal. Vékony gyerekként ismertem meg huszonévesen, és amikor mutatott magáról képet régen milyen volt, leesett az arcom. Egy igazi dagó, kövér srác, az a bojler testű. 115-ről fogyott le 77-re, és a mai napig (10 éve) tartja a 80 kiló alatti szintet.

Ő konkrétan azóta is napi szinten grammra pontosan méri a kaját, mikor mit visz be stb. Én is méregettem, de én szerencsés vagyok, én nem hízok meg némi többletkalóriától, napi szinten sem.
Bár biztos van köze a súlyzós edzéshez, meg azért én se eszek mindennap csipszet meg kólát.

Na de ez én vagyok, nekem nem okoz problémát hónapokig, évekig ugyanazt enni, akár íztelenül. Amikor súlyzós edzést végez az ember ilyen sokáig, heti legalább 3-4x, akkor azért elég éhes tud lenni, és akkor az íztelen kaja is igen jólesik. De nem hiszem, hogy egyedül lennék ezzel, szerintem millió egy hozzám hasonló ember van a világon.

A lényeg, hogy mindent lehet, csak fejben dől el, az egész. Fegyelemre van szükség. Agyat kikapcsolni, és akkor is lemenni a terembe, amikor marhára nincs kedv. Nekem az elmúlt 13 évben rengetegszer volt ilyen.

Az, hogy elsőre nem sikerült zsírból lefogyni, még nem jelenti azt, hogy a jövőben ne lennél képes arra, hogy elérd a célod. Sajnos igen, le kell mondani erről-arról, sokmindenről, de végül meglesz a jutalom, és sokkal jobban fogod érezni magad általánosságban is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Shing


Shing
őstag

Ilyenkor mindenki leírja, hogy mi a tuti. Úgyhogy most én is jövök valamivel, ezt se kell biztosra venni, csak az én gondolataim.

Konditermezés, app nézegetés. Mennyire fontos? Szerintem ott rontják el sokan, hogy most húdenekimennek a testépítésnek/fogyásnak aztán rá is unnak mert nem bírják. Vegyél pár súlyzót otthonra, rengeteg mindent meglehet csinálni vele+saját testsúllyal. És nem kell lemászkálni meg minden.

Hasonló a diétánál is. Na most hú de nagyon koplalsz, aztán csak éhezés lesz belőle és nem bírod. Fehérjét meg ilyen szarokat ne vegyél, túl izgultatta a marketing, de felesleges.

Eddz naponta 1 órát, mellé rövid kardió (pl. séta). 3 pihenőnap simán belefér egy héten (edzéshez, de azért valami kardió jelleg legyen minden nap).
Ne akard túl gyorsan elérni a célod és nem kellenek a tuti receptek sem, nem kell mindent folyamatosan nézegetni, figyelni mert csak beleőrülsz.

[ Szerkesztve ]

(#35) Fred23 válasza Cs1csó (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Klaus Duran:

A "porokban" már én se hiszek, de arra jó lehet az aminosav tabletta vagy whey protein, hogy javítsa a fehérjebevitel arányát, illetve könnyű kimérni, adagolni, és így a számolgatós emberkéknek megkönnyítheti a dolgát. Károsnak pedig tuti nem káros, illetve nem károsabb, mint mondjuk a kakaós csiga, lekváros kenyér.

Anyum elköltözött Bécs mellé, nálam hagyta a raktára kulcsát azzal, hogy egyek nyugodtan az eltett dolgaiból. Régóta tesz el rengeteg cuccot hobbiból, lekvárkülönlegességeket is... -hát, részben most ezért vagyok 100 kiló fölött. Egy étkezés, egy üveg lekvár. Nincs olyan fehérjepor, ami ennél egészségtelenebb lenne hosszabb távon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) Cs1csó válasza Fred23 (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Az eltúlzott használatában nem hiszek, a gyomrot megterhelik ezek a fajta "kész" szerek, de edzés közeli időben egy kis kiegészítésnek jó lehet érdemes figyelni a szervezet visszajelzéseit elsősorban gyomor, bélrendszer ha bírja akkor okés, és persze,hogy érez e erősödést a használatától, vagy valamilyen plusz élettani változást.

(#37) Victoryus válasza Cs1csó (#30) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez igaz. Lefutottam a szokásos 6km-t ma is, nem is ment rosszul. 3 hét az nem sok kihagyás egyébként se. Nekem a hasam túl nagy, de onnan nem igazán megy le. Volt amikor 20-30 km-t tekertem, 25-ös tempóval. Ok, a lábam az tényleg szép izmos, ha húzódzkodok akkor a karomon/mellizmaimon is látszik. Van ilyen hasprés gépünk is itthon, amin térdelni kell, és felhúzni a térdet hasizomból. A legnehezebb álláson 4x25-öt simán megcsinálok, és nincs izomlázam se. Mennyit kéne akkor ebből csinálni, hogy lemenjen a hasamról a zsír? Azt is olvastam, hogy a hasgyakorlatoktól nem fog, csak az általános súlyvesztéstől.

Kaják: ha pl. csülköt eszek pékné módra, sima sült krumplival az nem hizlal. Ha eszek kenyeret is hozzá, na az egyből látszik. De ha nem eszek péksütit, akkor meg éhes vagyok. Ez a teljes kiörlésű szöveg szerintem nem jelent semmit, hiszen olyat eszem. Próbáltam leváltani a köreteket kuszkuszra meg a másik ocsmányságra. Hát... fújj. Ezek búza alapú valamik, nem hiszem, hogy jobbak a rizsnél. Szóval inkább rizs, sült krumpli nagyon ritkán. Próbáltam reggel müzlit enni, nem ment. Utálom. Az maximum nasinak jó. Reggelire kolbász, olajos hal, felvágott. Hétvégén tojás.
Edzés meg verseny előtt nekem a sajtos tészta ami legjobban bejött. Azzal simán meg a 8-10km futás is. Úszóverseny előtt meg a kakóscsiga... közben meg szőlőcukor.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#38) tlac válasza Victoryus (#37) üzenetére


tlac
nagyúr

hasról megy le legutoljára a zsír
hasizomgyakorlatok sem segítenek ezen, célzottan nem lehet fogyni

csökkentett szénhidrátbevitellel is segíthet a fogyásban
a teljeskiőrlésű dolgoknál a felszívódás lesz lassabb
a szőlőcukor azonnal energiával lát el

(#39) Cs1csó válasza Victoryus (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

:( csak az általános súlyvesztéstől.

Pontosan, sajnos a zsír nem izom, hogy ott fogy ahol "foglalkozol vele" ez genetika, alkati kérdés, ettől elsősorban a nők szenvednek mikor viszonylag vékonyak felül vagy a lábaik de hatalmas seggük van. :DDD
Ha nálad a has a kritikus terület akkor onnan ahogy írták legutoljára fog eltűnni a zsír. De onnan is el fog ha már mindenütt eltűnt.

Nekem pl. tokám van, meg úszógumim, és pocakom is de nem púposodik hanem egyenletes.

(#40) UnA válasza Cs1csó (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF: a toka nem szükségszerűen elhízás eredménye, hanem a megereszkedett nyaki izomzattal is összefügghet.

(#41) ncc1701 válasza Cs1csó (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont, hogy a fehérjeport a legegyszerűbb megemészteni. Mellesleg ezt azoknak találták ki, akiknek napi több 100g fehérjét kell bevinnie, ezt hagyományosan, husiból vigye be a tököm, napi 2 kiló csirkét megenni sem piskóta, hát még kisütögetni. Aki nem mozog semmit, annak nagyon kevés fehérje kell, azt meg lehet oldani "rendes" kajából is.
De alapvetően ugyanolyan fehérje a por is, mint bármi más, csak gyakorlatilag nincs benne se zsír, se szénhidrát.

(#42) ncc1701 válasza Victoryus (#37) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs olyan, h lokálisan vesztesz zsírt, hiába hasazol. Diéta+mozgás, és az egész testedről fogsz fogyni (kalória deficit esetén izomból is), és ha a hasadon van a legtöbb, akkor onnan fog a legkésőbb elfogyni. Ez van.
Hasazni akkor van értelme, ha már a diétával lepucoltad magad, így ha erősödik a hasad, akkor nagyobbak lesznek a kockák. De azért hasazni, h fogyj, az idő elbaszás. Helyette kardiózz ugyanannyit.

(#43) ncc1701 válasza Shing (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahány embert ismerek, akik otthonra vettek gépet/súlyokat, h majd otthon fognak jól edzeni, mind úgy jártak, h fogas lett a gépekből. ha lejársz edzeni, akkor van motivációd. Ha már otthon vagy, akkor a tv elötti döglésre lesz motivációd, nem a mozgásra. Edzeni is úgy kell menni, h nem otthonról, hanem vagy melóba menet, vagy közvetlen munka után.

(#44) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Erről a fogyasztó / étvágy csökkentő tablettákról mi a véleményetek? hatásosak?
Tudom , nem tepertőt kell mellé enni :DDD , de ha van egy egészséges étrend ,akkor érhető e azzal gyorsabb fogyás? Mennyire károsak a szervezetre?

[ Szerkesztve ]

(#45) ncc1701 válasza WhiteWalker (#44) üzenetére


ncc1701
veterán

Ehetsz tepertőt is, de akkor nézz utána a ketogén étrendnek, és tartsd azt.

(#46) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Teljesen véletlenül rátaláltam a topikra és nagyon örülök , hogy ilyen sokan vannak itt akik fogyni szeretnének .Most én is azzal küzdök , hogy nem akar kevesebbet mutatni a mérleg már egy pár hete . :DDD Úgy kezdtem a fogyásomat , hogy 178Cm vagyok és 98 Kg voltam ami 10 hónap alatt lement 91Kg-ra .Eleinte egyszerű volt , mert a kenyeret és az összes pékárút elhagytam és 4 után már nem ettem semmit . Aztán jött a tavasz és elkezdtem heti 3- alkalommal bringázni 25-30Km/alkalom .Itt Eger környékén sok a hegy ez jól jött :) Mivel irodában melózom a reumatológus javasolta az úszást amit el is kezdtem két hónapja heti 4 alkalom reggel 6-tol :O kb 45 perc . Viszont most csak az úszás van és a mérleg nem mutat kevesebbet ezért gondolkodom , hogy jó lenne elkezdeni futni is mellette esténként . Mennyit kellene szerintetek és hogyan vágjak bele ? Az egészséges étkezés nálunk annyit tesz , hogy sok csirkét+halat eszünk és rengeteg zöldséget nasinak pedig gyümölcs ( alma, banán ) .Mákom van mert a 14 éves fiam versenyszinten úszik és ő nagyon egészségesen táplálkozik , így van ebben társam . Nekem is a hasam ami nem akar lemenni .Szeretnék még egy 5Kg-ot ledobni és azt hosszú távon tartani is .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#47) andor80


andor80
senior tag

Szevasztok!
165 magasság mellé 92 kiló voltam nyáron.
Magas vérnyomás cukorbetegség és halálpara miatt elkezdtem fogyozni.
Száműztem a chipset cukrot fehér lisztet fehér rizst,kenyeret összes pékárút kb... napi 5x eszek.De akkor kb bármit kivéve este ott már csak zsírszegény felvágott saláta alma.A módszerem kaloriaszámolásos appos .Napi 1550kcl t viszek be.(Nyilván egy héten többször is elhajlok sör miatt sajna :D )
Most 4 hónap után 79 kiló körűl vagyok még 4 et tervezek minuszolni.Iszonyat szerencsés vagyok lassan de biztosan fogyok sport mozgás nélkül.Sok sikert mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#48) ncc1701 válasza jozefgucci1 (#46) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez a 4 után nem eszek semmit, meg 6 után nem eszek semmit egy orbitális ökörség. Lehet enni, sovány húst, meg zöldséget, sovány túrót, akár még lefekvés elött is. A lényeg, h zsír, meg ch ne nagyon legyen. Alapmű.

(#49) ncc1701 válasza andor80 (#47) üzenetére


ncc1701
veterán

Sorvadtál 13 kilót, ez úgy néz ki, h kb lement 9 kiló izom, és 4 kiló zsír. Mozgás nélkül sajna ez az arány. Szaknyelven ezt hívják mennyiségi fogyásnak. Ilyenkor van az, h ugyanúgy nézel ki a tükörben, csak kissebb lettél.
Van még a minőségi fogyás is, ott az arány teljesen más, és a tükör is mást mutat. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) jozefgucci1 válasza ncc1701 (#48) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Értem köszi este megnézem a videót , mert irodában nehézkes lenne most :DDD . Akkor ez azt jelenti , hogy párolt zöldségeket és gyümit ehetek még ? A sovány túró az milyen amúgy ? A tejboltba ahová járok ott kimérten lehet venni és körözötnek elég gyakran esszük is reggelire .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.