Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) concret_hp


concret_hp
addikt

hőőőőjjnye :)

ez is jó vót :) de írjál sűrűbben !

Bnőm montenegrói, keresztneve kiejtve: Bránká, rutin visszakérdezés: Branka? (a vezetéknevét általában inkább nem is mondja :D , nem értünk mi ezekhez az európai nevekhez :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2) 7


7
addikt

... és ez így jó. :K

Pesten nőttem fel, Pesten lakom, szeretem Pestet. Pontosabban azt a részét, ahol élek. Az utcánk, és a környéken még néhány másik, egy-két háztömb erejéig még aszfaltozva sincsen. Kicsi pesti mesevilág. Emlékszem, régen sokszor kakasszóra ébredtem. Talán még ma is van az öreg Bartának (isten nyugosztalja Bartánét, olyan szépek voltak együtt) egynehány, de sajnos elszólít az oskola, Szombathelyre kell járnom. Kollégiumom egy büdös, koszos, forgalmas autóút mellett. Nem szeretem, emlékeztet a belvárosra...

Pesti vagyok. Köszönök a barátoknak, ismerősöknek (feltéve, ha nem babmulok el), pimasz vagyok (remélhetőleg a szó pajkosabbik értelmében), vigyorgok, mint a tejbetök, s teszek azért, hogy másokból is legalább egy mosolyt kicsaljak.

Pesti vagyok. Külvárosi pesti. Rákosszentmihályi pesti. Földút mellett lakó pesti. Mert a pestieknek is több fajtája van ám... :P

Általában véve jól érzem magam a falvakban, ahol leírás alapján Bánkhoz hasonló életet tapasztaltam. Csak az vele a problémám, hogy nem tudnék ott élni, mert nem tudnám megkeresni a rávalót. Pesti vagyok, annak előnyeivel és hátrányaival...

... és ez is így jó. :K

(#3) brownus


brownus
veterán

tack! :)

(#4) Omega81


Omega81
senior tag

Szia!

Készíts nyúnyoghálót az ablakokra/ajtóra. Hidd el, megéri. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

:R :R :R :R

Nagy grat az elethez.

[OFF]Azert a neveket tekintve eleg jol el vagy eresztve, ha mar kiejteni akarjak.

Egy ismerosom Szrnka, idekinn nemetorszagban pedig a haver baratnojenek a vezeteknevet volt nehez a rendornek ertelmezni. Tax. Ehelyett o Paxot akart erteni midnenaron.[/OFF]

a reles tukocs ut. :D

Egyebkent hidd el, nem csak negyven felett rohan az ido, ha tartalmasan tudod eltolteni, akkor alatta is. Sajna. vagy nem.

(#6) guga


guga
Közösségépítő

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) Wolverine


Wolverine
félisten

Hja, a közvetlen falusiak közé beilleszkedni nem nehéz, ha az ember megfelelő mentalitású - a vezérigazgató szomszéd egyértelműen nem az :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) Bagoly


Bagoly
senior tag

Láttam sokszor a suzukitokat Bánkon, mert rendszeresen járok át a falun. Furcsáltam is. Elősször azt gondoltam nyaraltok ott, azután meg azt, hogy rokonaik laknak arra felé, de az írásodat olvasva már megvilágosodtam.

Bevallom azért továbbra sem gondolom azt, hogy ott lenne az ország vitalitásának forrássa. Buta pestiként (vagy még inkább gyűlöletes budaiként, aki rigófüttyre ébred a várnegyedben és mégsem a kocsma és a kocsma között kell megválasztania a hétvégi programját) csak egy egyutcás kisfalut láttam benne, ahol az eredetileg szép természeti éretékeket még nem sikerült eldózerolnia az emberi haszonlesésnek. Nincs is vele semmi baj. Nem jobb, meg nem rosszabb számottevően, mint a szomszédos Romhány, vagy az azt követő kis falvak. Ott élni is lehet szépen és jól, előnyeivel hátrányaival tisztában léve. Ez itt a lényeg. Mert bár valahol megérthető a beilleszkedni vágyó pesti ember túlbuzgó csodálata a helyiek életvitele iránt, mégis megmosolyogtató az a túlfűtött rajongás ami az írásodból árad. Senki nem mondja meg a helyi kocsmáros feleségének hogyan kéne fazonra igazítani a fanszörzetét és milyen az aktuális frizuratrend, ha külön nem kérdezi, de ugyan elnézést kérek, de ne lőjenek már a helyi tóba, ha arra támad kedvem, hogy a gekkómat sétáltassam, az amúgy túristacsalogatónak kialakított tóparton, ami némi turisztikai vonzerővel ruházná fel a falut. Hívogatjuk a turistát, hátha párunknak könnyebb munka jut a kaszálásnál, aztán meg beszólunk nekik, mert kevésbbé hegyesen köpnek és a helyi lőre helyett is figulát szopogatnak? Öreg hiba.

Felesleges is hosszabban fejtegetni: Legyetek boldogok Bánkon a helyiekkel együtt, és persze, hogy nem pesten sz@rjuk a spanyolviaszt, de szerintem a ló másik oldalán is ugyanabba a sárba tocsog az ember. Szóval leginkább más előnyök, más hátrányok.......de a legjobb, hogy mindenki megválaszthatja neki melyik tetszik jobban. :R

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#9) szumo


szumo
senior tag

Hát, most én is a nagyfaluban lakok (Bp.), de mihelyt megtehetem megyek vissza vidékre.
Az a baj, hogy túlságosan Bp. centralizált az ország. Én soha nem akartam a fővárosban lakni, és a feljövő vidékiek is csak kényszerből vannak nagyrészt itt.

Az meg, hogy mit nem szeretek ebben a városban, egy nagyon hosszú írás lenne.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10) KillHates


KillHates
nagyúr

"javasolták már, hogy magyarosítsam Zólyomira."
Az csak vicc vót' ! Mert én Bánki vagyok, Zvolenszk meg magyarul Zólyom. Ha Szlovákiában élnénk akkor én lennék Bánszky :D Na bánszkjátok meg, összekavarodtam! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) eddie17


eddie17
addikt

Nagyon jó, grat. :R
Sőt, ahogy be lett csempészve, hogy a fűnyíró milyen zajokat képes elnyomni, na azon majdnem beszartam. :D

(#12) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Nagyon hangulatos naplo. :R

(#13) Vamp


Vamp
senior tag

Nah, ez a Gugout!

Adj már ki egy könyvet, mire vársz?:D

(#14) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sokat hallottam a neved emlegetni,mind a PH!, mind a Logout berkein belül. Ez az első írásod,amit megettem...

És biza nagyon ízlett,köszönöm szépen :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) guga


guga
Közösségépítő

Wolverine! A beilleszkedés automatikus, lelkem mélyén mindig is falusi voltam :D

Bagoly! Látom kiverte a biztosítékot rendesen :D Attól függ mit vesz észre az ember. Egyik rokonomat sétálni vitem, megállt, szétvetette hebrencsen a lábát, aztán megkérdezte, hogy mit nézzek ezeken a girbe-gurba fákon he?
Bánk nem egy utcás falu, Bánk az a hely, amiről mindig is álmodtam, ahová mindig is vágytam, persze, hogy rajongok érte. Van, akinek az autója, vagy a számítógépe a szíve csücske és arról áradozik. Nekem ez a hely az, az itt élő emberekkel együtt.

szumo! Addig, amíg az ember fiatal, tervei vannak, a megvalósításhoz és tapasztalatszerzéshez jó a főváros. Nekem is csak erre volt jó, de már van családom, 95%-osan elértem, amit szerettem volna.

KillHates! Ne magyarázkodj ázze, legyen csak nyugodtan lelkiismeret furdalásod, élvezem :DDD havonta 1-2 alkalommal megkapom, hogy magyarosítsam a nevem, idestova 20 éve hallgatom :D

eddie17! Szerintem a válaszommal nem tudnám a "majdnem" végkifejletét elősegíteni :DDD

CimbiX! Nagyon hosszú a privid :D majd később válaszolok rá, most jöttem haza, éhes vagyok, fürödni kék. Hétvégén itthon leszek, átolvasom s reaga :D

Vamp! Készül, a Beparipa az könyv lesz, én is szeretném :Y :D

hoffman! thx

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#16) guga


guga
Közösségépítő

Áhhh, most nézem, hogy a sor elejének elfelejtettem válaszolni, mindegy, úgy is tudjátok a lényeget.
Nyék enni.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) #95590400


#95590400
törölt tag

azért arra nem vennék mérget, h minden átlagfalusi reakciója a vadászgörényre a gyilkos ösztön felhorgadása az ősi ellenségre.
gyermekkoromban volt egy fickó a környéken, aki tenyésztette őket, mer'hogy ez egy ritka és védett faj egyébként, szóval nem igen kell lemérgezni senkinek, és nem is nagyon akarják és lehet egyébként, lévén döghúst nem eszik, csak élőt ejt el. visszatérve a fickóra, többek közt sertéshizlaldákat, marhatelepeket (téeccséseket anno perszehogy) járt velük patkányirtás céljából. ott voltam, mikor vagy 4-5 ilyen jószággal egy késő délután alatt összefogott vagy 300 patkányt. hozták elé döglötten, letették, felvette (a jószágát mármint), megsimogatta, megdicsérte és visszaengedte vadászni. brutális volt. monnyuk egy csirkafarmra biztos nem vitték volna be őket :DDD
meg h mennyire városiak, akik tartják... boldogult erdész korom cimborái közül ketten is tartanak. az egyiket még a környékbeli legutolsó tahó faszparittya is előre köszönve mérnökurazza messziről, pedig hát nem városban él, hanem kerek erdő közepén, erdészlakban. a másik meg egy nagy rabsicvadász, szerintem a környéken honos állatok közül mindent tartott már, még tán hétfejű sárkányt is, ő viszont helyből, se szó, se beszéd rúgta volna bele a vízbe azt, aki beugat neki valamelyik állata folytán. merhogy nem egy bőbeszédű ember.
monnyuk azt nem tudom, h sétáltatnák-e ezen állatokat pórázon :D

[ Szerkesztve ]

(#18) guga válasza #95590400 (#17) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Én pontosan ismerem, hogy a vadászgörény mire jó, nekem is van ismerősöm, aki abból él, hogy tenyészti őket, a lakásában is tart vagy négyet, mindent szétrágnak az elektromos kábelektől kezdve a számítógépekig. S a lehető leghülyébb helyen alszanak, sose tudni mikor ülsz vagy lépsz rá :D

Az ominózus eset a tóparton, csak egy embernek a véleménye volt az adott pillanatban, nem ő a helyi túrizmus felelős :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19) Eastman


Eastman
őstag

Tetszett! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) Thunderzolee

Eddig kihagytam ezt az írást, mert hosszúnak tűnt. Kár volt, nagyon jó, érdemes volt mégiscsak nekikezdeni. :K
Bár én imádok Pesten lenni, szeretem a nyüzsgést, de sokszor megyek vissza a Balatonhoz, és szeretek ott is lenni.

Az a vadászgörényes rész nagyon "átjött", el tudom képzelni a helyzetet. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.