Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ilyen áron semmi nincsen.
A második ajánlat a telekom korlátlan 4G, amihez kell külön - drága - 4G modem. (Vagy egy régi mobil is jó hotspotnak beállítva!) 10 000 Ft.
A sebességét úgy tudod lemérni, hogy a mostani telekom mobiloddal csinálsz egy speedtestet :)

Rossz hallani, hogy ilyen internetviszonyok vannak vidéken!

(#2) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Valamit nagyon nem akarnak korrektül intézni. A kőrösi címünk, ugyan ez a 30mbites internet elérhető. A legolcsóbban úgy jön ki, ha vezetékes telefon szolgáltatással rendelnénk... Az alap 5700Ft-os net díj, rögtön olcsóbb kicsit...
Az igazán érdekes, és nem vagyok biztos, hogy jogszerű, hogy Akasztón a 30Ft/perc telefonos díjcsomag nem 640Ft, mint Kiskőrösön, hanem 1520Ft. ?!!
Ez nem tűnik jogszerűnek, hogy ugyan az a szolgálatás itt A Ft, a szomszéd városban pedig durván Ax3 Ft

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#3) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Esetleg kereshetsz egy rokont vagy ismerőst, aki a Digi szolgáltatásai mellé igényel neked mobil netet: [link]
Térerő van. Én itt Kiskőrösön próbáltam már a tempót. Általános megoldásra jó. Még néhány online játékra is megfelelő lehet. (Én pl. Paladins-szal kipróbáltam. Hiba mentes volt a játékélmény.) Egyedül az 50GB adatkorlát okozhat macerát. De ha nem nézel folyamatosan video streamet akkor azért ki lehet jönni 50GB-ból. Vagy előfizetsz 2 ilyenre és akkor már 100GB. :C

Jevons paradox

(#4) Steve_Brown válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ezzel az az egyetlen probléma, hogy nekünk kell egy dhcp alkalmas eszköz legalább 1 rj45-ös csatlakozóval. Arra már rádugok egy switch-et.

De elvették a 2880ft-os 50-es netünket szó nélkül és adtak helyette egy 30-ast 5700ft-ért. Ez mi a tököm? nagyon felhúznak.

(#5) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Eastman válasza Steve_Brown (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Próbálj a fogyasztóvédelemtől tanácsot kérni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Amikor megkötöttem a szerződést, akkor kiválasztottam a legkisebb (legalábbis azt hittem akkor) 50Mbit/s csomagot. Kijöttek és a bekötés pillanatában már közölte a szerelő, hogy itt 30-nál több úgysem fog jönni, az elavult réz telefonkábel miatt. Ahhoz, hogy esetleg 50-et tudjon, kellene egy újabb érpárt behúzni, amit nem tudnak megtenni.
Viszont segítőkész volt, mert rögtön felhívta a központot és áttetette a csomagot a 30-as start csomagra.

Ennyi a max. :(

Optikait Telekomot lehetne kérni a honlap szerint, de úgy tűnik sem a lakóközösség, sem a közös képviselő nem partner. 2020-ban itt tartunk...

Harrrr!!!!

(#8) cinemazealot válasza Steve_Brown (#4) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem ha nem figyeled guvadt szemekkel a számládat az esetleges hűségidő (vagy nevezzük határozott idejű szerződés) határidejét vizslatva és annak lejárta előtt nem keresed fel őket új ajánlatot kérve, akkor ezt nyugodtan megtehetik (már hogy szó nélkül átpakolnak más csomagba és módosítják(emelik) a havi díjadat). Figyelni kell, hívogatni őket és könyörtelenül próbálkozni alkudozni. Ha Te nem vagy pofátlan, ők lesznek azok.

Ami a mobilnet vs RJ45 esetét illeti: nekem régebben volt egy ilyen mobil router-em. Ennek van egy USB aljzata, abba megy a mobil stick, meg egy RJ45 aljzata, abba meg a LAN, amit tovább oszthatsz egy switch segítségével. Nem egy kapkodó idegbolond, de ha olcsóbban kapsz mobilnetet mint ADSL-t, érdemes lehet kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Steve_Brown válasza Ndruu (#7) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

De nálunk két éve behúzták a másik érpárt, hogy jöjjön az 50-es net. Érted?

(#10) HyP3b0y válasza cinemazealot (#8) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ebben én egyáltalán nem vagyok biztos.
3 éve kötöttem a Telekommal szerződést beijedtek hogy jön a digi, 1 éve lejárt a hűség. A teljes csomagban hatalmas kedvezmény volt, 4500Ft-ért kapok TV+Net+Telefon (utóbbi be sincs kötve). Ez gigabit és legnagyobb HD-s csomag (akkor). Azóta csatornákat megszüntettek és a csomag is megszűnt, folyamatosan bombáznak telefonokkal, hogy nem akarom megújítani a hűségemet? Egyik alkalommal kiszámoltattam a sráccal, az új hűség esetén ugyanazt a netet, a mostani legnagyobb TV csomagot és alap telefon 14000Ft. Nem mentem bele, azóta is a 4500Ft-os régi csomagom pörög, TV-t meg úgyse nagyon nézek sporton kívül.

Ezek alapján viszont megtehetné önkényesen, hogy átrak és 3x annyit fizethetnék, mégse teszi. Pedig a digi azóta se jött meg ide :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#11) Lenry


Lenry
félisten

ez ilyen, nálunk ugyanez volt, amíg nem lett optika.
úgy néz ki a dolog, hogy ahol rézvezeték van, ott már nem szarakodik a Telekom díjcsomagokkal, hanem van egyféle (mert valamit csak rá kell írni a számlára), aztán kiadják ami a csövön kifér (ami jellemzően 25-30MBit környéke)

a második érpár az IPTV miatt van, azt ritkán használhatod netezésre (aka bonding).

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Lenry válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


Lenry
félisten

Kiskőrösön valszeg van másik szolgáltató is, olyankor kedvezményesebb tarifákon szolgáltat a Telekom, mint ott, ahol ő van csak egyedül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Steve_Brown válasza Lenry (#11) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Működik a bonding.

(#14) UnA válasza cinemazealot (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Mobil routerből vannak jobb megoldások is, ha lehet, akkor ne kelljen már külön mobil stickkel is bénázni ;)

De az igaz, hogy ha jó helyen vagy, akkor sokkal jobb sebességet lehet elérni a mobil hálózaton.

(#15) Aprósólyom válasza Lenry (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az belefér a jogszabályokba, hogy a fogyasztók felé ugyan azt a szolgáltatás közel 3x áron adják. Ez szagos.

Jevons paradox

(#16) Lenry válasza Aprósólyom (#15) üzenetére


Lenry
félisten

nem vagyok jogász, de minden bizonnyal leokézta a dolgot valami illetékes sóhivatal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Aprósólyom válasza Lenry (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha minden terméket/szolgáltatást hivatal ellenőrizne, akkor pl. nem lehetne szemetet vásárolni kereskedelmi forgalomban. Ezért van az, hogy állandóan ellenőriznek termékcsoportokat, de ezek csak utólagosan derülnek ki... [link]
Szabad piac van, ezért közben a fogyasztónak is észnél kell lennie... adott esetben nem szabad lenyelnie a szabálytalanságokat.

Jevons paradox

(#18) Lenry válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


Lenry
félisten

akkor hajrá, jelentsd be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) cinemazealot válasza HyP3b0y (#10) üzenetére


cinemazealot
addikt

Természetesen nem általános és minden szolgáltatóval eljátszandó dolog ez, én most UPC-nél tapasztaltam ezt legutóbb. :R Náluk egyébként "segítségemre" volt az is, hogy a 3 éve kiépített hálózaton 3 éve nem tudják megoldani azt, hogy ne kelljen rendszeres időközönként (értsd minimum pár havonta, de van hogy naponta akár kétszer is) újraindítanom a modemet, mert egyszer csak elszáll a net. Szóval a rábeszélő képességemre azért rásegített 3 évnyi panaszáradat is, ami sajnos még ma is tart. Valószínűleg egyébként ebből fogyasztóvédelem lesz...

#14 UnA
Ez a modell nekem egy 7 évvel ezelőtti próbálkozásom tárgya, akkor arra jó volt. Biztos vagyok benne, hogy ma vannak kényelmesebb megoldások is. :R

[ Szerkesztve ]

(#20) Aprósólyom válasza Lenry (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

??? :F És kérjem el kisvakond számláját, ügyfél azonosító számát? LOL Hogy lehet ilyen hülyeséget mondani?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#21) Lenry válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


Lenry
félisten

mi? hát te írtad, hogy szerinted ez így nincs rendjén, ki más foglalkozzon vele, ha nem az, aki szerint ez nem fasza?

tőlem a Kisvakond is bejelentheti, a lényeg, hogy ne egy fórumon verjétek a nyálatok, ha valami nem tetszik, mikor van erre hivatal, ahol be lehet jelenteni, mert akkor talán még történik is valami, míg egy fórumbejegyzés egész biztosan nem hoz változást

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Köszönöm urak. E-mailt kellett írni. A vége az lett, hogy 2021 első félévében kiépül az optikai hálózat és addig is visszakapjuk az 50-s csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#23) Aprósólyom válasza Lenry (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A fórum arra való, hogy megbeszéljünk dolgokat és nem arra, hogy ezt a kioktató, fellengző stílust nyomjad.
Érdemes lenne ezen elgondolkodnod...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#24) Aprósólyom válasza Steve_Brown (#22) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az jó hír!
Esetleg megírták a levélben, hogy a környéken is épül optika vagy csak és kizárólag Akasztóról nyilatkoztak?
Előre is köszi a választ! :R

Jevons paradox

(#25) Lenry válasza Aprósólyom (#23) üzenetére


Lenry
félisten

"Érdemes lenne ezen elgondolkodnod..."

Ha virágnyelven mondom ugyanezt el, akkor jobb? Még most mondd le a net előfizetésed, mert sokszor fogsz még csalódni.

Ha megbeszélitek szomorúan hogy milyen gyökér ez a Té, attól aztán jobb lesz. Véletlenül sem attól hogy tesztek is ellene...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.