Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) zseko válasza haxiboy (#17) üzenetére


zseko
veterán

wow, ez állati! :D De ezt még annyira se bírnám használni mint a normált :DDD Mint mondtam, balos vagyok, ami azt jelenti, hogy bal kézzel használom az egeret, és jobbal a billentyűzetet. Így jobb kézzel kezelve játékokban nálam a nyíl billentyűk ugye egyértelműen adják az irányítást, ezen felül pedig a numerikus rész is kell, mivel azon van pl.: 0 - fekszik, 1 - guggol, 4 - gránátváltó, 5 - gránát, 7 - flashlight, esetenként az 5-ös a gránátváltó és a 2-es a gránát, és a 4-esre így más van bent. Plusz a többi gomb is, ezek játéktól függőek, hogy mik és hogy kellenek-e. Egyedül a balos wasd használat esetén kézreálló számgombok a gyors fegyverváltáshoz hiányoznak.
Mellékzönge, hogy a nyílbillentyűk feletti hatos gomb csoport (ins, del, home, end, pgup, pgdwn) is aktív használatban van játék alatt, így az észlény fejlesztők általi 'nagyszerű' ötletek, mint például függőben van a három gomb nem vízszintben, vagy pláne az ötös gombcsoportos ins nélküli elrendezés is használhatatlan. Ez utóbbi főleg, mivel ctrl-ins/shift-ins is szintén aktív használatban van. Duplakatt beállítás van az egyik egérgombon nálam, ezért bármit is kimásolni tizedmásodpercek így.
Gondolkoztam játékvezérlőkben, de az 'innováció' itt is sokszor kimerül abban, hogy vagy máshogy néz ki, vagy 'csicsásabbra' készítik, odáig már nem jutnak el, hogy minimum szimmetrikus is legyen. Jobb kézzel használható változatról nem is álmodok :) Persze tudom, hogy léteznek, csak már nem játszom annyit.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.