Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ispy


Ispy
veterán

Ha már az az előnye, hogy milyen rövid, akkor már egy méretet igazán írhattatok volna centiben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Bakker, majdnem akkora a kávája, mint egy MX 3000-nek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

Amúgy 400 jüanért tolják a ferdeszeműek, ~58$.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Wombath válasza Ispy (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Igaz, done :)

(#5) Ispy válasza Wombath (#4) üzenetére


Ispy
veterán

Lusta vagyok kiguglizni :DDD :R

Csak kiváncsi voltam, hogy mekkora a cm masterkeys m-hez képest, pár centivel rövidebb, de pár centivel szélesebb, cserében nincsen numpad benne.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6) ViZion válasza nyunyu (#3) üzenetére


ViZion
félisten

...akkor itthon ez 25k? :U és gondolom magyar sem lesz, esetleg német.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) zseko


zseko
veterán

Mivel balkezesként aktívan használom a numerikus részt, így ez (is) felejtős is...

HR24.hu

(#8) citkar


citkar
addikt

Szeretem az ilyen kompakt, vezetékes billentyűzeteket, a numerikus rész számomra teljesen felesleges.
Jó ideje ilyenet használok, csak sajnos kicsi a kínálat, főleg az elérhetőbb árúaknál.

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

17K-ért tényleg nem lenne rossz. Ha elég hosszú lenne a vezetéke nekem bejönne ölben gépelősnek. A numpad-ról csak a dedikált * - + gombokat hiányolnám, mondjuk azokat nagyon...

De úgy is pusztába kiáltott szó, mert szinte biztos, hogy ebből sem lesz magyar kiosztás... :(

[ Szerkesztve ]

(#10) zarayg válasza zseko (#7) üzenetére


zarayg
aktív tag

+++ plusz rövid enter okádék

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#11) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Aki ennyi pénzt ad ki billentyűzetre, mint amit az egyik kolléga ìrt, annak tudok gratulàlni....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#12) Eugene Roe válasza ddaydome (#11) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Munkaeszköznek is jobb egy mx-brown, hogyha napi 4-6 órát írkál az ember, csak sajna open officeba túl hangos.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#13) ViZion válasza Eugene Roe (#12) üzenetére


ViZion
félisten

"open officeba túl hangos."
Troll level 100:
Akkor használj Libre Office-t ;) :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Játék és numpadnélküliség nálam nem fér össze.

(#15) pereces


pereces
tag

Ez tisztán hit kérdése.
Egy billentyűzeten ne legyen NumPad mert az Jucikának való a számvitelen a harmadikon.
Commodore64-en se volt :P

Jobbkezesként nem a bal szélén lévő WSAD gombok használhatóak kizárólag, szóval a balos Num Only használat se lehetne kizáró ok. Át lehet szokni könnyen, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16) SunMount3r válasza SunMount3r (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, meg a Del gombot is. Total Commander alatt, amíg nem csinálnak dedikált ikont a Ctrl+Alt+Dell-nek, alap kell, hogy legyen. No meg gépelésnél se jön rosszul. Meg is nézem még 1x...

Jó Oké, szóval a "közép rész" az meg van a Del-el együtt. (Egy noti bill.-zetből indultam ki, sorry).

De most látom, hogy sem a számok, sem az alsóbb spéci karakterek sem világítanak és ráadásul rózsaszínűek?! :F Elég fura ez így, felemás...

[ Szerkesztve ]

(#17) haxiboy válasza zseko (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Neked a bal kezes kiosztásokat ajánlanám.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) Ringman válasza haxiboy (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem ez pont a jobbkezeseknek való kiosztás :)

ergonómiailag előnyösebb lenne

(#19) haxiboy válasza Ringman (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, kinek mi. Hamarosan én is álladó használatba állítok egy 60 vagy 85% -os billencset, külön numpaddal mert azt elég gyakran használom. Egy ideje szemezgetek viszont eye tracking rendszerekkel amivel elég sok egérmozgást tudnék spórolni magamnak (persze nem a precíz dolgokra gondolok itt).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) Ringman válasza haxiboy (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem is 75%+numpad van a munkahelyi gépem előtt, ha tényleg sok számot kell bevinnem (akkor mondjuk nem is nagyon egerészek) csak akkor van a jobb oldalon - még nem tudtam róla leszokni.

numpadból szerintem mindenképp olyat válassz, amin van plusz 4-5 gomb, pl:
[link]

nekem a (, ), backspace, tab, = elég hasznos szokott lenni.

Egy ideje szemezgetek viszont eye tracking rendszerekkel amivel elég sok egérmozgást tudnék spórolni magamnak (persze nem a precíz dolgokra gondolok itt).
erről kérhetek linket?

(#21) nyunyu válasza SunMount3r (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, meg a Del gombot is. Total Commander alatt, amíg nem csinálnak dedikált ikont a Ctrl+Alt+Dell-nek, alap kell, hogy legyen.

XP óta már alig-alig kell az eredeti funkciójára használni a szentháromságot.
(Feltéve, ha az elmúlt másfél évben nem jelentkeztél önkéntes bétatesztelőnek a Microsoftnál. :DDD Bár nekik inkább Ctrl-Alt-Balta járna a 8.x-10-ért.)

Többi funkciójára meg amúgy is vannak dedikált billentyűkombinációk (Win-L, Ctrl-Shift-Esc)

Egyébként igen, nálam is kizáró ok lenne a dedikált Insert meg Del hiánya, bár én főleg az Insertet használom.
(Ctrl/Shift-Ins beidegződés Win 3.1-ből, bát mostanában egérrel a jobb kézben egyre gyakrabban használom helyette a Win95-ben bevezetett Ctrl-C/V-t is.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) FoxiestFox válasza pereces (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hit? Lol? :F
Én elhiszem, hogy az ostoba egyszerű WASD-R játékokhoz nem kell, de van, aki szereti az összetettebb cuccokat, amikben numpad nélkül eléggé meg van lőve az ember.
Gyakorlati kérdés.

(#23) haxiboy válasza Ringman (#20) üzenetére


haxiboy
veterán

Numpadból is mechám lesz. Ha egyszer eljutok az építésig. Még entaro kollegának is itt van egy szett cucca, és ahogy jönnek a projektek mindig csak tologatom a sorrendben :\

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) ribizly válasza Eugene Roe (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Egyáltalán nem az. Főleg ha nem low-end darabot veszel, hanem mondjuk (pont most volt a kezeim alatt) egy fnatic-ot, akkor az még halkabb is, mint a kínai társai vagy mint pl a Tesoro Durandal.
Én egy rapoo v500-at koptatok, de az nem sokkal hangosabb, mint a Durandal és a kollégák is viselik. Csak nem szabad indulatosan gépelni... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) zseko válasza haxiboy (#17) üzenetére


zseko
veterán

wow, ez állati! :D De ezt még annyira se bírnám használni mint a normált :DDD Mint mondtam, balos vagyok, ami azt jelenti, hogy bal kézzel használom az egeret, és jobbal a billentyűzetet. Így jobb kézzel kezelve játékokban nálam a nyíl billentyűk ugye egyértelműen adják az irányítást, ezen felül pedig a numerikus rész is kell, mivel azon van pl.: 0 - fekszik, 1 - guggol, 4 - gránátváltó, 5 - gránát, 7 - flashlight, esetenként az 5-ös a gránátváltó és a 2-es a gránát, és a 4-esre így más van bent. Plusz a többi gomb is, ezek játéktól függőek, hogy mik és hogy kellenek-e. Egyedül a balos wasd használat esetén kézreálló számgombok a gyors fegyverváltáshoz hiányoznak.
Mellékzönge, hogy a nyílbillentyűk feletti hatos gomb csoport (ins, del, home, end, pgup, pgdwn) is aktív használatban van játék alatt, így az észlény fejlesztők általi 'nagyszerű' ötletek, mint például függőben van a három gomb nem vízszintben, vagy pláne az ötös gombcsoportos ins nélküli elrendezés is használhatatlan. Ez utóbbi főleg, mivel ctrl-ins/shift-ins is szintén aktív használatban van. Duplakatt beállítás van az egyik egérgombon nálam, ezért bármit is kimásolni tizedmásodpercek így.
Gondolkoztam játékvezérlőkben, de az 'innováció' itt is sokszor kimerül abban, hogy vagy máshogy néz ki, vagy 'csicsásabbra' készítik, odáig már nem jutnak el, hogy minimum szimmetrikus is legyen. Jobb kézzel használható változatról nem is álmodok :) Persze tudom, hogy léteznek, csak már nem játszom annyit.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#26) citkar válasza zseko (#25) üzenetére


citkar
addikt

"így az észlény fejlesztők általi 'nagyszerű' ötletek, mint például függőben van a három gomb nem vízszintben, vagy pláne az ötös gombcsoportos ins nélküli elrendezés is használhatatlan"

Kicsit sem vagy beszűkült, szerinted más felhasználó nincs rajtad kívül, akiknek például teljesen feleslegesek ezek a gombok :D

(#27) zseko válasza citkar (#26) üzenetére


zseko
veterán

Elég nagy valószínűséggel kevésbé vagyok az, mint te ;)

HR24.hu

(#28) citkar válasza zseko (#27) üzenetére


citkar
addikt

Nyilván, ez mindent megmagyaráz ;]

(#29) haxiboy válasza zseko (#25) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, akkor esetleg valami razer orbweaver bal kezes változat? Elvileg létezik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) zseko válasza haxiboy (#29) üzenetére


zseko
veterán

ja, hasonlókat néztem én is. Közben találtam pl. ezt is, nem semmi :)

És ez is jó, valamint még kapható is, nem is vészes áron, £32:

Érdekes, hogy ezen csak a felirat más, egyébként egy az egyben ugyanaz mint a Deluxe T9. Még a T9 felirat is rajta van a dobozán.

Na meg találtam ezt, ez már csak £18:

És elvileg holnapra itt is lenne ha most megrendelem, hmm... Bár necces, mivel szerdán utazunk haza.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.