Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

valahogy továbbra sem látom, hogy mitől jobb nekem a cloudban tárolni az adataim, mint offline, ahol tudom, mi is történik vele. a "nagy közösben" az EULA mondja meg, hogy mit csinálhatsz és mit csinálhatnak az adataiddal / dokumentumaiddal. már a gondolatától is a hideg ráz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) smkb


smkb
őstag

Igazából ez valószínűleg a Googlénak a sok útkereső/taposó projektjei közül az egyik. Elkezdték gyúrni, folyamatosan frissítik, okosítják, tudva azt, hogy nem ebből lesz a profit. Egyszer csak meg pár év múlva azt vesszük észre, hogy egyrészt a Chrome OS remekül használható, másrészt meg a mobil internet a napi élet részévé vált, és ekkor ott lesz készen az OS, nem akkor nekiállni... másrészt meg a közben felgyülemlett tapasztalat, pozitív eredmények mehetnek az Android és a Chrome böngészőbe illetve a Google netes szolgáltatásai közé... jól csinálják ezt...

(#3) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az biztos, hogy erre nem cserélem le a jól bevált Ubuntu-t! :N

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) atike


atike
nagyúr

Még mindig nem az én világom... :)

(#5) David75


David75
őstag

Rá lehet mát rakni akármilyen más laptopra????

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) attila9988 válasza smkb (#2) üzenetére


attila9988
őstag

és ekkor ott lesz készen az OS, nem akkor nekiállni..

Az ember általában akkor kezd használni valamit, ha az hasznos neki... Ebben hol a haszon? Miért jó az neked hogy mindenedet a kuglinak adod?

A 8 sec boot az egyetlen előny, na nem mintha a win7 -es gépeknek sokkal tovább tartana, egy 20 sec alatt az is megvan, és nem hiszem hogy a pár sec boot időért cserébe érdemes lenne feladni a normális funkcionalitást.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#7) ko9 válasza David75 (#5) üzenetére


ko9
addikt

Itt megtalálsz mindent hozzá.
Szerintem arra most tökéletes, ha gyorsan megakarsz nézni valamit a neten.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8) netpeti98


netpeti98
addikt

Azoknak az átlagfelhasználóknak akik csak a böngészőt használják elfogadható alternatíva lehet. De annak aki a webes dolgokon kívül mást is használ kevés lesz (bár nem is ilyen célokra készült). :N

Üdv netpeti98

(#9) David75 válasza ko9 (#7) üzenetére


David75
őstag

Köszi! Megvan a délutáni program. Már vagy fél éve kiakarom próbálni :D

De ez a rendes Chrome OS? Mert itt több helyen chromium-ot írnak

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) Winner_hun


Winner_hun
félisten

4. oldal kiemelt rész:

Arom, de nem erőmű

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) LonGleY


LonGleY
veterán

Minden, ami a lokál szerkesztőprogramokon és játékokon kívül a gépen fut, majdhogynem minden ma is netalapú. Szerény személyemnek olyan jegyzetprogi kell, ami netre szinkronizál, webről is megnézhetők a feljegyzéseim. Olyan módon tárolom a fontos adatokat, hogy ha minden veszne, akkor webről továbbra is elérem őket. Ezt sorolhatnám, de amire ezzel rá akartam világítani az az, hogy aki nem szorong valami háttérben húzódó összeesküvéselmélettől, ma is fél lábbal a felhőben él. A Chrome OS ennek csak a kiterjesztése, és kétségtelenül ez a jövő.

A cikkben pedig öröm volt látni, hogy egyesek még képesek választékosan, logikusan fogalmazni. Ez egy olyan pirospont részemről, amit nagyon kevesen érdemelnek ki még a "hivatásosak" közül is!

[ Szerkesztve ]

(#12) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nekem nem tetszik... :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#13) ko9 válasza David75 (#9) üzenetére


ko9
addikt

Mert Chrome OS-ként hivatkozzanak rá? :U
A Chromium a Chrome mögött álló nyitott forráskódú projekt, azért ez a neve. Bővebb infó: [link]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#14) David75 válasza ko9 (#13) üzenetére


David75
őstag

Ja értem már :R :R

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#15) julius666


julius666
addikt

Az elég szomorú ha tényleg ennyire takony vasat raktak alá meg ha bizonyos használati idő után belassul. :( Az én netbookom is bír egy töltéssel ~5-6 órát win7 alatt, ennél azért többet vártam volna egy jóval butább oprendszertől.

Az offline appok hiánya nyilván ideiglenes állapot, előbb-utóbb kapni fog a többi G-s cloudos cucc is rendes offline módot, mint a Gmail. Csak idő kérdése.

Látom ez a topik is alufóliasapkás cloudos nyöszörgés már. Ó itcafé, sose változz. :U

(#16) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

A böngészőben futtatható tesztverziót már próbáltam. Egyelőre érdekességnek elmegy, de egyszerűen megőrjített milyen korlátok közé vagyok szorítva, hogy alig tudok csinálni valamit. A másik ami eltántorít tőle az, hogy a felhőbe pakoljak mindent :) Még szerencse, hogy csak be kellett zárnom a böngészőablakot, és vége :) Ezek után legközelebb akkor fogom bepróbálni ha már tényleges alternatívaként kezd elterjedni, az meg még odébb van a teszt alapján is.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#17) attila9988 válasza julius666 (#15) üzenetére


attila9988
őstag

Látom ez a topik is alufóliasapkás cloudos nyöszörgés már. Ó itcafé, sose változz.

Ezt most a gondolkodó emberekre érted akik értetlenül állnak az előtt hogy miért is jó nekik ha webappokban tartják az adataikat egy olyan cégnél mint a google? Vagy akik nem értik hogy egy ennyire buta funkcionalitású operációs rendszer böngészőben próbáljanak csinálni valamit?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#18) Alchemist válasza LonGleY (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

aki nem szorong valami háttérben húzódó összeesküvéselmélettől, ma is fél lábbal a felhőben él.

De lehet, hogy a jövőben a felhőzés már csak a gazdagok játékszere lesz.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) Male


Male
nagyúr

"Az viszont igazi bravúr, hogy altatásból azonnal feláll a rendszer."

Szerintem erre évek óta képes minden noti és asztali gép... az altatás pontosan ezt teszi a Winben is.

(a nem kér jelszót utána alapból, arra nem is tudom mit mondjak... egy felhős rendszer, amivel ilyenkor aztán tényleg mindenhez hozzá lehet férni...)

(#20) julius666 válasza attila9988 (#17) üzenetére


julius666
addikt

Nem, rátok. :DDD

Amúgy fura, azt hittem ebből is ilyen 200+ hsz-es masszív trolltopik lesz estére, mi a fene van? A mikulás elosztogatta a cafés hozzászólásokat? Vagy félnek az emberek hogy virgácsot kapnak a Googletől a mailboxukba? :))

(#21) KAMELOT válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyetértek! Jó kis Ubuntu. Gyors, egyszerű ,hasznos ,akármit átalakíthatsz. Mindent tudsz rajta csinálni! :)
Gyors bootidő nem érdekel senkit. Alvóból minden gyorsan indul. Még kell fejleszteni. Kuglit tudom akármin használni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) robertkisss


robertkisss
csendes tag

Nem kötözködés, de lehet az angol billentyűzeten is írni hosszú i betűt: í Í kis és nagy méretben is:)

alt + j = í
alt + i = Í

A jövőben hátha hasznos lesz valakinek.

Robi

(#23) hibavissza válasza netpeti98 (#8) üzenetére


hibavissza
veterán

az milyen életforma aki egy laptopon kizárólag csak böngész. se zene, se film, se játék, se fotók.....ez bukó lesz.

(#24) ko9 válasza hibavissza (#23) üzenetére


ko9
addikt

Zenelejátszó van benne, nyílt forráskódú az alaprendszer, nem hiszem, hogy csak így marad...
Játszani tudsz akár böngészőn keresztül is, igaz nem CoD:MW3-azni, de nekem egy böngészős Plants vs Zombies bőven elég egy netezős gépre.
Szerintem ez így konkrétan arra való, amire a laptopot kitalálták - vagy majd arra lesz való. A mindenhol szükséges adatainkat elérhetjük bárhonnan (feltéve ahol van Internet), és egy kis meló közben szólhat egy kis muzsika. Laptopkijelzőn (főleg ilyen kicsin) nem kényelmes a filmnézés, nagy játékteljesítményt meg ne várj tőle...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#25) julius666 válasza hibavissza (#23) üzenetére


julius666
addikt

Először is: itt inkább netbookról beszélünk mint teljesértékű laptopról.
Másodszor: szerintem nézz körbe jobban a környezetedben. Az emberek Youtuberól hallgatnak zenét, ott néznek videókat/esetleg filmeket (azokat inkább egyéb, de még mindig streamelős, kevésbé legális forrásból, bár van ami a YT-n is megtalálható) és FB-n játszanak különböző gagyi flashjátékokkal.

Ez van, a PH! fórumozók baromira nem az átlagot képviselik. Az átlagparasztnak max munkája miatt van igénye többre egy böngészőnél (ugye a word doksit a hétvégére még nem tudod a főnöknek értékelhetően neten összedobni), sőt, az 1 bites felhasználó még jobban is elvan benne mert a weboldalakon kattintgatva nem kúrhat el annyira semmit mint desktop környezetben (pl. az installálás/uninstallálás nekik ugye már önmagában kínai, nyűg, vírusirtókról, tűzfalakról meg egyebekről nem is beszélve, ezek pedig Chromebooknál nem létező dolgok). Az hogy neked meg nekem kevés lenne, az egy teljesen más kérdés.

(#26) attila9988 válasza julius666 (#20) üzenetére


attila9988
őstag

A mikulás elosztogatta a cafés hozzászólásokat?

Év vége van... még írni sincs energia...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Egyenlőre nekem nagyon netbooknak valónak tűnik, de azért tetszik, hátha később más irányba is elkanyarodik a dolog. Kíváncsian várom a folytatást! :)

üdv, K.Zsolti

(#28) attila9988 válasza K.Zsolti (#27) üzenetére


attila9988
őstag

Egyenlőre nekem nagyon netbooknak valónak tűnik,

Azért mert úgy is van... a cikknek is lehetne adni valami találó alcímet... mondjuk:
- chrome: avagy "böngészőbe zárva". :D
vagy lehetne mondjuk:
- Segítség, nem tudom bezárni a böngészőt. Kell ez nekem?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#29) K.Zsolti válasza attila9988 (#28) üzenetére


K.Zsolti
tag

Jogos :DD :C Nah de ha már belelendültek gugliék, valahogy majd csak kijutunk előbb - utóbb a böngésző rabságából... Kérdés hogy mikor :U

üdv, K.Zsolti

(#30) Fecow válasza K.Zsolti (#29) üzenetére


Fecow
aktív tag

Miért olyan rossz, hogy a böngészőn keresztül éred el az alkalmazásokat és nem "közvetlenül" az operációsrendszeren keresztül?

Nyergeld meg a nagyot

(#31) Dany007


Dany007
veterán

Sajnos eleve nem értem mi értelme, mi előnye van egy olyan OS-nek ami kizárólag internetkapcsolattal működőképes. Fogalmam sincs miért jó ez. És akkor még fizesd a mobilnetet ha használni akarod...
Tényleg túl előrehaladott gondolkodás, mert én nem látom az előnyeit. A cloud rendszernek igen - igaz annál jóval több hátrányát is látom - de, hogy az egész op rendszer online legyen annak nem.

(#32) attila9988 válasza Fecow (#30) üzenetére


attila9988
őstag

Miért olyan rossz...

A kérdés inkább az, miért lenne ez jó?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#33) julius666 válasza Fecow (#30) üzenetére


julius666
addikt

Jaj hát te ezt nem értheted, te már eladtad a lelked a multiknak, neked már átmosták az agyad. :D

(#34) atike válasza anulu (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Maximálisan egyetértek. :K

(#35) nincsisbéla válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Ezzel egyetértek, de azért az el kell ismerni, hogy alakulgat! :)

Mentalita'

(#36) ArchElf válasza robertkisss (#22) üzenetére


ArchElf
addikt

Én még magyar billentyűzeten is ezt használom - nem tudtam megszokni a különböző helyekre elrejtett í (AltGr+j) betűt :B

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#37) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Egyetértek az összegzéssel, sajnos túl korán jött ki a rendszer. Bőven van még munka benne.

essexboy

(#38) ErosenZold válasza anulu (#1) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Offline [most ezt vinyóra értem így netkapcsolattal] kevésbé biztonságos tartani mint a Google szerverein kódolva ebben biztos lehetsz.
Ezen kívül ha elszáll az SSD akkor buktad az összes adatodat, mert gondolom nem csinálsz backup-ot 2-3 naponta.

Én támogatom ezt, amíg a Google csinálja. Ha már a májkrém fogja akkor már kevésbé

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#39) vlevi


vlevi
nagyúr

"A Google-ra jellemző, hogy radikálisan új koncepcióra épülő, korukat megelőző ötletekkel kísérletezik a nyilvánosság bevonásával"

A hálózaton futó gépekkel mindíg is kísérleteztek. Legutóbb a Microsoft netpc vérzett el 1997 környékén. Igaz, az más koncepció volt, de hát az akkora gépektől (asszem 166-os pentiumok időszaka) túl sokat nem volt szabad elvárni.

(#40) attila9988 válasza ErosenZold (#38) üzenetére


attila9988
őstag

Offline [most ezt vinyóra értem így netkapcsolattal] kevésbé biztonságos tartani mint a Google szerverein kódolva ebben biztos lehetsz.

Magadnál tartani valamit kevésbé biztonságos mint egy adathalászatból élőcég szerverein? Ezt gondold át újra...

Ezen kívül ha elszáll az SSD akkor buktad az összes adatodat, mert gondolom nem csinálsz backup-ot 2-3 naponta.

Mert milyen bonyolult is valamit lemásolni igaz? Millió lehetőséged van adatot tárolni magadnak. Nehogy már ez legyen az érv hogy "te úgysem csinálod meg". És persze a google -nél sem veszhet el semmi igaz? :U

Én támogatom ezt, amíg a Google csinálja. Ha már a májkrém fogja akkor már kevésbé

ŐŐŐŐ mi is ebben a logika?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#41) Dany007


Dany007
veterán

Azt még mindig nem mondta el senki, hogy miért olyan jó az, hogy csak online tudod használni a gépedet? Legalábbis érdemben.

(#42) Fecow válasza Dany007 (#41) üzenetére


Fecow
aktív tag

Dehát nem csak online tudod használni a cikk is említi, hogy van offline módja bizonyos alkalmazásoknak. Egyébként az egész chromebook mögött az a filozófia van, hogy az emberek egyre inkább online szolgáltatásokat használnak, ezek "terítésére" legelterjedtebben a webes technológiákat használják, akkor pedig teljesen elég a böngésző is hiszen alapvetően az is csak egy futtatókörnyezet.

Nyergeld meg a nagyot

(#43) Dany007 válasza Fecow (#42) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy van offline módja bizonyos alkalmazásoknak. "

Igazad van újra átnéztem a cikket. De gyakorlatilag a cikkíró is hasonló véleményen van, mint én.
Idézem:

"a Google szerint nem jelenti azt, hogy internet-hozzáférés nélkül a gép és a rendszer használhatatlanná válik. Egyelőre azonban majdnem ez a helyzet."

"Az offline Naptárban új eseményeket létrehozni szintén nem lehet, csak nézelődni. Ez azért kevés ahhoz, hogy a kapcsolat nélküli módban a gép érdemlegesen használható legyen."

"a médialejátszó és a felhasználó számára kiporciózott 10 GB-nyi tárhelyre letöltött tartalmak kezelésére szolgáló fájlkezelő. A médialejátszó meglehetősen fapados, kevés formátumot támogat, pontosan nem is tudni – nekem legalábbis nem sikerült kideríteni –, hogy mivel birkózik meg."

Na én erre mondom azt, hogy kb semmi, azaz semmire érdemlegesre nem lehet használni a gépet offline. Max Angry Bird-özhetsz :D Sarkítva persze...

Szóval továbbra sem értem, mivel jobb egy ilyen gépet használni, mint egy hagyományosat, ahol mondjuk van előretelepített win 7 home a gépen vagy akármi más.
Mivel nyújt nekem többet ez, hogy a programjaim nagyobb és érdemi részét csak akkor tudom használni, ha csatlakozva vagyok a netre?
Ráadásul magáért a használatért is fizetnem kell. Érted? :) Még akkoris ha amúgy nem akarok semmi olyat csinálni, amihez normális esetben nem(!) kellene internetkapcsolat, akkor is csatlakozva kell legyek a netre, hogy használni tudjam. Mivel net nélkül alig használható, ezért valamilyen mobilnetet fizetnem kell, ha az amúgy mobilitásra kihegyezett készüléket használni akarom bárhol... Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#44) attila9988 válasza Dany007 (#43) üzenetére


attila9988
őstag

Nem érted te ezt... Az neked JÓ hogy a csodálatos felhőben böngészhetsz. Miért? Mert a google az mondta... Érted már? Ja, és persze a budikagylót is beleállíthatod a laptopba, vagy a tenger fenekére dobhatod azt. :D

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45) Fecow válasza Dany007 (#43) üzenetére


Fecow
aktív tag

Igen ez kétségtelenül a jelen megvalósítás legnagyobb hátránya, hogy gyenge az alkalmazás ellátottság és az offline funkciók szegényesek. De ez előreláthatótan pozitív irányba változik. A mivel nyújt többet az egy érdekes kérdés, mert informatikus körökben elsősorban feature lista mennyiségre utaznak az emberek, ez viszont lényegesen nem lehet több, hiszen ugyanazon chrome böngészőn alapul, amit ma bármelyi asztali oprációs rendszeren futtathatsz. Ha mégis mondanom kéne valamit azt mondanám, hogy a biztonság az amiben többet ad. Ha meg közelíthetem usability, userfriendlység oldalról, akkor az hogy másra helyezett fókusz miatt ezek jobbak, lehetnek, mint a hagyományos operációs rendszerek használata esetén.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#46) ErosenZold válasza attila9988 (#40) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Az adataidat kódolva is tárolhatod a szervereiken.

Ha nem gyűjtene adatot, nem lenne se Gmail se Google, se Picassa, se G+ se semmi google termék.

Fizetni nem akarsz persze semmiért, de ha már adatot gyűjtenek azért, mert nem fizetsz az már baj mi?

:C

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#47) Dany007 válasza Fecow (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Értem. A júzerfrendliséget talán el lehet fogadni, nekem is ez jutott elsőként az eszembe.
A biztonság meg érdekes felvetés. Csak azért mondom, mert kezd ez egy kicsit olyan érzetet venni, mint egy újfent kreált igény. Most ez hülyén hangzik, hiszen a biztonság nem kreált, hanem régóta létező és valós igény.
Csakhogy az elmúlt 10-15 évben sem történtek különösebb megmozdulások, tüntetések azért, hogy a home PC-ken, laptopokon tárolt adatok biztonságára találjanak valami jobb megoldást. Szóval ez eddig nem kapott akkora hangot, mint amennyire most ezzel érvelnek az online és cloud koncepciók mellett.

Aki akarta eddig is kiírhatta a dolgait 2-3 DvD. Ha nagyon fontos volt a cucc, akkor csinált backup-ot, esetleg Raid-ben használta a vinyóit. Nyilván akinek annyira fontosak és kényesek az adatai, az nem rest kimenteni őket egy külső adattárolóra, vagy esetleg egy védett pendrive-ra.

De, meglátjuk mi lesz belőle. Én speciel nem szeretném semmilyen fontos adatomat felhőben tárolni, se felhőben dolgozni. Mostmár havi szinten kapunk valami új hírt arról, hogy a hónapban épp kinek a szervereit törték fel és hány millió ember személyes adatait lopták el. Másik csomag meg arról szól, hogy épp mely internetes médiák álltak le, szakadtak meg.
Szóval az ötlet hiába jó, ha a biztonságot nem lehet legalább 95%-ig garantálni. Márpedig feltörhetetlen rendszer nincs és v.színűleg még sokáig nem is lesz.

(#48) Fecow válasza Dany007 (#47) üzenetére


Fecow
aktív tag

Bocs, nem teljesen egyértelműen fogalmaztam, itt én nem elsősorban a cloud által nyújtott biztonságra értettem és nem is az adatvesztés elleni védelemre, hanem kliens által nyújtott harmadik féllel szembeni védelemre. Persze afelől nincsenek, kétségeim, hogy ez sem sebezhetetlen, de azért ráfeküdtek erre, ha megnézel egy-egy erről szóló tájékoztatót. Az adatvesztés elleni védelem ami a cloud architektúrából fakad, az nyilván lényegesen jobb, mint amit átlag felhasználó ez ügyben képes, hajlandó tenni, megfizetni.

Nyergeld meg a nagyot

(#49) attila9988 válasza ErosenZold (#46) üzenetére


attila9988
őstag

Az adataidat kódolva is tárolhatod a szervereiken.

Tényleg? Na ne mondd. Ha gmail -t használsz akkor hogy? Melyik az a pillanat a tárolási folyamatban, aminél te beavatkozhatsz, és a google elől is elrejtheted az adataidat?

Ha nem gyűjtene adatot, nem lenne se Gmail se Google, se Picassa, se G+ se semmi google termék.

És? Kit érdekel? Illetve hogy bizonyítod hogy pontosan mire is használják fel a temérdek összegyűlt adatot?

Fizetni nem akarsz persze semmiért, de ha már adatot gyűjtenek azért, mert nem fizetsz az már baj mi?

Ezt most mire írod? Ki mondta hogy nem akarok fizetni semmiért? Ki mondta hogy szükségem van G szolgáltatásokra? Nem tudom követni az érvrendszeredet.. :D Az eredeti felvetés ugye az volt, hogy a G -nél hűde nagy biztonságban vannak az adatok. Én írtam hogy márpedig nem. Erre a válaszod az, hogy hát ja tényleg nem, de legalább ingyen van neked a Gmail.. :D Akkor most mi van?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#50) atike válasza attila9988 (#49) üzenetére


atike
nagyúr

Az adataidat kódolva is tárolhatod a szervereiken.
Tényleg? Na ne mondd. Ha gmail -t használsz akkor hogy? Melyik az a pillanat a tárolási folyamatban, aminél te beavatkozhatsz, és a google elől is elrejtheted az adataidat?

Csak ehhez szólnék, de a használata előtt, offline a gépeden kódolod, utána küldöd. Pld tömörítés kóddal... Gondolom én. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.