Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dany007 válasza attila9988 (#49) üzenetére


Dany007
veterán

"Az adataidat kódolva is tárolhatod a szervereiken."

Oh tényleg, hiszen a kódolt adat feltörhetetlen! :U Oh wait! :(

"Fizetni nem akarsz persze semmiért, de ha már adatot gyűjtenek azért, mert nem fizetsz az már baj mi?"

Erre mondjuk jó példa a 90-es évek végén lévő ingyenes e-mail szolgáltatások. Azok is ingyenesek voltak és nem hinném, hogy annyi és olyan szintű adatot gyűjtöttek volna, mint manapság.
Akkor is volt már freemail, vagy egon.gyaloglo.hu. Mindez 98-99 környékén. Nem kellett érte fizetni és az online reklámozás annyira gyerekcipőben járt, hogy értelme se nagyon volt adatot gyűjteni.

(#52) attila9988 válasza Dany007 (#51) üzenetére


attila9988
őstag

Ezt miért nekem írtad? :F

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#53) attila9988 válasza atike (#50) üzenetére


attila9988
őstag

Csak ehhez szólnék, de a használata előtt, offline a gépeden kódolod, utána küldöd. Pld tömörítés kóddal... Gondolom én.

Igen, ha van mondjuk levelező kliensed, és arról levelezel, akkor akár egy titkosítást is közbeiktathatsz. De csak akkor. Ez a cloud -os cuccos meg ugye arról szól, hogy ne legyen semmid, csak egy böngésződ...

Érdekes egyébként hogy régebben az emberiség mindig előre ment, nem visszafelé. A 90 -es években az volt a cél, hogy minél több lehetőséged legyen. Ma meg azzal jönnek az ilyencégek, hogy neked ez sem kell, meg az sem kell, majd mi megmondjuk mi kell neked, és hogy hogyan.... baromi rossz az irány.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#54) Dany007 válasza attila9988 (#52) üzenetére


Dany007
veterán

Plusz adalékként =)
Hozzáfűzésként...

[ Szerkesztve ]

(#55) ErosenZold válasza Dany007 (#51) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Mondjuk ki ezek szarra sem voltak jók akkor sem. A freemail még ma sem jó szarra sem.

Én komolyan ki tudok égni embereken... It írjátok hogy nincs szükséged a g-re..

hmmm

Ha keresel mi az első dolog? Google.com
Ha keresel egy klippet mi az első dolog? Youtube.com
Ha képet akarsz feltölteni BIZTOS, gyors helyre mi az első dolog? Picassa

stb stb stb. Volt régebben a Natgeon egy műsor ami arról szólt, hogyha varázsütésre leállna a google ÖSSZES szervere a világon mindenhol, akkor kicsit behalna a polgári netezés egy időre.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#56) Gorneck válasza ErosenZold (#55) üzenetére


Gorneck
titán

Én észre se vennem... :)

Gorneck#1239

(#57) ko9 válasza ErosenZold (#55) üzenetére


ko9
addikt

Nem emlékszel annak a műsornak a címére? Érdekelne :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#58) ErosenZold válasza ko9 (#57) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Húha, torrenten (khm nemám) utána nézek, biztos valaki feltette mert elég érdekes volt

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#59) Narxis válasza Gorneck (#56) üzenetére


Narxis
nagyúr

De a többség igen. :)

Thanos was right.

(#60) Dany007 válasza ErosenZold (#55) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ez így egy kicsit meredek.
Mondjuk ki, akkoriban ezek tökéletesen megfeleltek arra a célra, amire valók.
A freemail, az egon is, de ott volt a hotmail is.

A freemail kb az elmúlt 5-8 évben lett orbitál szar. Kb amióta átvette a Té.

És képzeld akkoriban Altavistát (nem vizslát), meg Excite-ot használtunk keresésre. Ezek még ma is ugyanúgy működnek és ugyanúgy lehet használni, mint a Google-t.

A probléma ott kezdődik, hogy a Google-be született mai gyerekek már nem ismernek más ezen kívül. Keresés? Google! Mail? Google!
Pedig előtte is volt élet a neten :) És nyilván utána is lenne. Biztos megrázná a világot ha netán eltűnne, bár erről szó se volt soha. De tovább lehet lépni.

(#61) ErosenZold válasza Dany007 (#60) üzenetére


ErosenZold
senior tag

De ha még mindig ez a legegyszerűbb és a legjobb, akkor miért használjon az ember olyat ami szarabb?

Én addig fogom ezt használni, amíg nincs jobb. Ha lesz akkor azt fogom ez ilyen egyszerű. Nem érdekel mi volt régen, és nem érdekel mi lesz majd mivel jelenleg most van.

És én is használtam Altavistát.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#62) Dany007 válasza ErosenZold (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, de akkor most min vitatkozunk? :D
Én csak abba a részbe szóltam bele, hogy nem lenne olyan nagy kaland, ha valami történne a Google-lel.

(#63) ErosenZold válasza Dany007 (#62) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én értelek, de azért azt vedd figyelembe, hogy a Google nem csak ezekből a szolgáltatásokból áll. a szervereiken elképzelhetetlen adatmennyiség megy keresztül minden mp-be

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#64) Dany007 válasza ErosenZold (#63) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, de az alapfelállás az volt, hogy lehet-e élni google nélkül (vagy valami hasonló mondanivalója volt). Erre mondtam én, hogy igen.

(#65) ErosenZold válasza Dany007 (#64) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Jaa hogy arra reagáltál.

Persze hogy lehet, aki azt mondja bármire is hogy nem lehet nélküle az hülye.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#66) hallari válasza smkb (#2) üzenetére


hallari
tag

Ez tényleg így van. Egy csomó elvetélt ötletre jut egy-két működőképes, azok viszont "ipari szabvánnyá" növik ki magukat. Nagyon okosan csinálják, remélem letaszítják a Microsoftot a trónról. :C

(#67) OctoCore


OctoCore
tag

én marhára kiszeretnék egyet próbálni, nem tudom ti hogy vagytok vele:)

(#68) hallari válasza OctoCore (#67) üzenetére


hallari
tag

Nézegettem már én is leírásokat, de úgy tűnik, igazából csak egy felturbózott Chromium. Ráadásul nyomtatási lehetőség nélkül, és programot se tudsz telepíteni rá. Igazából egy laptopra kiterjesztett Android-szerűségnek tűnik, amit kiegészítettek a cloud-computing-gal. Nem rossz, dehát pont azért van a desktop/laptop, hogy az okostelefonok korlátait átlépjük velük. Így ebben a formában inkább csak netbook, alap-felhővel.

Persze ha bejön az, amit egy másik topik feszeget, [link]
akkor hirtelen nagyot fog nőni az érdeklődés utána.

(#69) DJS válasza ErosenZold (#46) üzenetére


DJS
tag

"Ha nem gyűjtene adatot, nem lenne se Gmail se Google, se Picassa, se G+ se semmi google termék. Fizetni nem akarsz persze semmiért, de ha már adatot gyűjtenek azért, mert nem fizetsz az már baj mi?"

Várjál. A Google maga ajánlotta fel, hogy a szolgáltatásai ingyenesek, ezt mi nem kértük tőlük. A Google sem kért cserébe semmit. (Jó, a regisztrációkor persze be kellett kattintani, hogy beleegyezel az adataid összegyűjtésébe, kiadásába és eladásába, de hát azt úgyse olvassa el senki, ugye? Na azért. Szóval a Google nem kért cserébe semmit.)

És ezek után eladja az adataimat? Esetleg profitot csinál belőle, amit aztán nem oszt meg velem? Hát hogy van ez? Hát ha a Google belőlem profitot csinál, akkor én valójában az ő dolgozójuk vagyok, kérem a részemet! Ha meg illegálisan csinál profitot, akkor állítsák le, mert még a végén engem fognak lecsukni bűnpártolásért.

Szóval messzire vezet ez a logika. Persze, hogy nem akarunk fizetni, de nem mi hirdettünk meg ingyenes szolgáltatásokat. Ha egy cég adathalászatból él, az nem a felhasználóitól függ. A felhasználói sok mindent szeretnének, ami lehetetlen, például toronyórát lánccal ingyen, okos nőket meg világbékét, de egészen mást jelent alapítani egy jogilag felelősségre vonható céget és azt mondani, hogy márpedig mi megcsináljuk.

(#70) obligat válasza julius666 (#25) üzenetére


obligat
senior tag

Itt van a kutya elásva.
A közvetlen környezetemben amolyan amatőr rendszerbuzerátornak számítok, mindenki más csak átlagfelhasználó, olyan hülyeségeket megtesznek a géppel/gépen, amitől egy igazi, hivatásos IT-szakember hetekig felrémülne álmából.
Ha jön egy rendszerüzenet (MAGYARUL) le vannak főve, hogy most ok vagy mégse, Ha több lehetőség adódik (kihagy, folytat, felülír, összefésül, töröl, karantén stb), gyakorlatilag hamarabb fagynak le, mint a Microsoft tabletje a hivatalos bemutatón(http://www.youtube.com/watch?v=N1zxDa3t0fg).

Ők vannak többen, belőlük lehet a legtöbb lóvét kihúzni ilyen cukiságos hülyeségekkel, mint a tablet, meg az ilyen-olyan nagytudású okostelefon, nekik kell az eyecandy, és miattuk kell a majdnem teljesen hülyebiztos picipuha ablakos OS.

Aki itt hozzászól, annak legtöbbször elég egy őskövület P2-es gép, vagy egy combos P3-as, ha játszik is, akkor fejleszt, megveszi az újdonságot de harmadannyiból összerak egy tisztességes gépet, mint amennyiért az apple például, és legtöbbször jobban is sikerül.

Persze van windows a gépemen, de gyakorlatilag csak azért, mert ha véletlenül játszanék, azért ne vegyek már konzolt, mert -szerintem- az is hülyeség, végülis minek nekem célszámítógép, mikor van univerzális, de van linux is komoly dolgokra, és van BeOS is mert pont kijött az egyik disztro alpha 3 verziója és látni akartam(www.haiku-os.org), és a napokban volt minix is, mert meg akartam nézni, milyen egy monolitikus felépítésű OS, és van (igaz virtualboxban) menuetOS is, mert az meg igazi kuriózum, teljes OS 1,44MB-ban, és azt is meg akartam nézni, mert első hallásra nem hittem el, persze igaz, és még a videókártyát is beüzemeltem alatta.
Persze ha megkérdeznek, nem vagyok informatikus, nem tanultam, nem végzettségem, munkaszerűen a világért nem foglalkoznék vele, de ami érdekes, az érdekes.
Nem én vagyok a célcsoport.
Nem mi vagyunk a célcsoport.
Nem a "hivatásosok", vagy annak tanulók a célcsoport.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#71) obligat


obligat
senior tag

http://www.findmysoft.com/news/Firefox-OS-powered-Smartphones-Coming-Next-Year/

ám indul a mozilla telefonra.
gondolom hasonló elmebetegséggel.
de lehet nem, és akkor kíváncsi vagyok :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#72) obligat válasza obligat (#70) üzenetére


obligat
senior tag

kimaradt egy "nem", a helyes megfajtők HŐSÖK :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.