Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) urdug


urdug
aktív tag

Nem tudom ki, hogy van vele de, én csak Kingstone ssd-ket használok és csak azt mondhatom, gyorsak nincs velük semmi baj. A HDD-ket eladtam. Sehr gut.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#52) Winner_hun válasza urdug (#51) üzenetére


Winner_hun
félisten

Adattárolásra a HDD bőven jó, ahhoz még drága az SSD. Ha nincs semmi különös dolog amit elraknál akkor persze nem kell HDD.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53) Mi5i válasza Gerisz (#48) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Nem hát, akinek volt egy kis esze, és reklamált, sorban kicserélte nekik a Kingston V+200-ra, amivel már nem voltak olyan gondok.
Legtöbb miért lassú meg az ehhez hasonlók meg nem Kingston specifikus gondok, mindenféle téren előjön, és sokszor a sata vezérlő, driver, egyéb beállítások hangolása megválaszolja ezeket. Úgyhogy én sem egészen értem mi a gond :)
Nagyvállalati réteget meg ne keverjük már ide, szerintem ők nem ilyen ssd-kkel fognak ping-pongozni. :U

Valamint, ha már linkelgetünk, íme az előző teszt alatt olvashatóak az egyéni tapasztalatok, V200 vs. V+200 terén is.

[ Szerkesztve ]

(#54) urdug válasza Winner_hun (#52) üzenetére


urdug
aktív tag

Egyetértek, bár kinek mekkora a vérmérséklete, a fórumokat böngészve vannak elvetemültek és ott semmi sem drága.

Amúgy két "öreg gépben vannak" és a gépek sokat vannak akkuról használva, kímélésük így célszerű.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#55) kcsa válasza urdug (#51) üzenetére


kcsa
veterán

a "Kingstone" az valami kínai koppintása a Kingston-nak? :)

(#56) davidsz válasza kcsa (#46) üzenetére


davidsz
őstag

v100 széria (kivételt képez a 96GB-s változat). Vállalati környezet: irodai használat (office, levelezés, Net, átlagos dolgok). A vállalati környezet inkább a használati mennyiségből adódik. Kingston v100 szériája nem hozta sem a stabilitást, sem az elvárható sebességet a konkurenciához képest.

Az SSD fórum, amire hivatkoztam, ott hangzottak el a szériával kapcsolatos problémák. Lehet fogni alaplapra, vezérlőre, viszont ez a széria volt a legkényesebb ezekre a dolgokra. Ez a márka volt az, ami felvetette a "miért ilyen lassú" kérdést a fórumban. Nagyon sokan beszűrtak sebességteszteket is. Összességében a Kingsotn nem bizonyította, hogy jó SSD-ket tud gyártani.

Nagykereskedők egyik sokat cserélt, garanciáztatott darabja szintén Kingston.

Aki tisztában van ezen információkkal, az joggal kételkedik az ajánlott minősítésben. Tetszett lehet, ajánlott csak azok után, ha az új szériák bizonyítottak, mint pl. HyperX blue széria.

Oliverda: "Nincs időm utánajárni egyesek fantazmagóriájának" ... nekem meg arra nem volt időm, hogy több ezer hozzászólásból kimazsolázzam neked a panaszokat. Attól pedig, hogy neked és nekem erre nem volt időm, a probléma és a panaszok léteznek (sajnos).
Abban viszont igazad van, hogy V+200-ról nem sok negatívat találni (de pozitívat sem). Ez gondolom köszönhető a v100 széria hibáinak. Mivel nem egy elterjedt típuscsalád, így a hibák se fordulnak elő a nagy számok törvénye miatt...

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#57) CSorBA


CSorBA
őstag

Anno lecsúsztam a jóárban lévő V100+-ról, remélem most ezt sikerül beszereznem a közeljövőben normális áron...

(#58) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kellemes cucc, akár még slágertermék is lehet.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#59) agressiv válasza Client (#20) üzenetére


agressiv
addikt

Amikor nagy fileokat mozgatsz a meghajtón ami nem nagyon gyakran fordul elő., átlagos mindennapi használat mellett (netezés stb) biztosan nem.

A nem jó, egy példa volt..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#60) kcsa válasza davidsz (#56) üzenetére


kcsa
veterán

Hatalmas merítésem nincs (10-15 darab amiről tudok: V100, V100+, V200), de leteszem a nagyesküt hogy egyik se volt hibás, se problémás, a V200 sebességparáját leszámítva. Lehet hogy egy bizonyos inkompatibilitási szituba nyúltál bele... fene tudja.

(#61) davidsz válasza kcsa (#60) üzenetére


davidsz
őstag

Az hogy valakinek nem volt vele problémája, az nem jelenti még azt, hogy jó lenne.
Azonos környezetben azonos SSD kategóriában más márkát használva venni még észre, hogy mennyire is nem ajánlott.
Van nagyker tapasztalatom is. Ott pedig az az infó, amit visszavisznek nekik...
V200-ra aki meg panaszkodott és gariztatta, annak cserélték "+"-osra.

Itt lehet szemezgetni a márkával kapcsolatban. Aki veszi a fáradságot és visszaolvas, az megérti, hogy miről beszélek.

Egy kis firmware baki

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#62) Ringman


Ringman
nagyúr

a sima v100-nak valóban volt egy firmware hibája, amit javítottak nem v100+ról beszélünk, simából szerintem nincs is 96GB-os. pdf-link a gyártó honlapjáról

link a hibáról

egyébként a gyártó a plusz nélküli modelleket konzumer kategóriába sorolja, a +-osokat az üzletibe.

szerk: közben más is írta.

[ Szerkesztve ]

(#63) Oliverda válasza davidsz (#61) üzenetére


Oliverda
félisten

Hiába olvasol vissza, ettől még nem lesz reprezentatív a dolog, mivel senki sem tudja, hogy ezekből mennyi volt user error és mennyi volt köszönhető a gép egyéb komponenseinek. Ergo ebből a szempontból nem sok értelme van az SSD topikot lebegtetni.

A szériahibák amúgy is mindig kiderülnek. Az Intel 320-as és az OCZ Vertex-ek bizonyos firmware problémája is kiderült. Az pedig egyszerűen nem igaz, hogy a V+100 sorozaton kívül az összes Kingston széria hibás lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64) davidsz válasza Oliverda (#63) üzenetére


davidsz
őstag

Utolsó mondatodhoz: Ezt nem is állítom. a HyperX sorozat nagyon jól muzsikál.

Azért sok mindent lehet abból a fórumból szűrni:
- gép összetevőkből adódó hiba sok volt. Igen. ezért is írtam, hogy zömében ez volt az, ami legtöbbször küzdött kompatibilitási problémákkal.

(Lehet ezt azért mondom, mert pár hónapot abban a fórumban töltöttem el, illetve a témával foglalkoztam egy csomót.)

Ha az itteni userek visszajelzésére, írásaira nem hagyatkozunk, akkor mire kellene?
Nem minden esetben kellene a "lapcsalád" usereinek tapasztalatait kétségbe vonni, mert ezzel magát a "lapcsaládot" kérdőjelezzük meg.

A szériahibák meg nem minden esetben derülnek ki sajnos. Ebbe nem is mennék bele mélységében, mert megint vitázhatnánk egy sort... :DDD Mivel kishazánkba sok olyan termék érkezik, amit az EU-ban már máshol nem engednek, de itt még "jó lesz" címszóval megy. - de ez már megint egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#65) Oliverda válasza davidsz (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

"Utolsó mondatodhoz: Ezt nem is állítom. a HyperX sorozat nagyon jól muzsikál."

Itt és itt állítottad.

Még pár hozzászólásváltás, és kiderül, hogy ezeken kívül is van még jó széria.

Most kérhetném, hogy bizonyítsd, hogy nem csak egy fizetett lejáratási kampányról van szó, de inkább nem teszem. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#66) davidsz válasza Oliverda (#65) üzenetére


davidsz
őstag

Ott a pont ennél. :DDD
Igen. kimaradtak a kivételek: HyperX és v100 96GB. Ennyi.

Ha fizetett kampány lenne, már más konfiggal nyomnám, mint ami az adataimnál szerepel ;]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#67) lujó55


lujó55
őstag

Jó cucc, nincs vele semmi baj. Szerintem elég egy netezős gépbe.

(#68) Winner_hun válasza lujó55 (#67) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak netezéshez teljesen felesleges:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#69) lujó55 válasza Winner_hun (#68) üzenetére


lujó55
őstag

Igaz. Pontosítok: netbook.
Én egy könnyű rendszerlemezre gondoltam, ahol nem kell óriási gigákat mozgatni és tárolni.

(#70) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi a tesztet. "Sajnos" ennyiért most tényleg jó vétel lehet.

(#68) Winner_hun: Szerintem baromi sokat dob a netezőgépen is az SSD.

(#71) olbaidhun válasza Winner_hun (#68) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nekem épp egy ilyen halt meg az egyik netbookomban.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#72) Flashback válasza olbaidhun (#71) üzenetére


Flashback
addikt

Pont ilyen?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#73) lujó55 válasza olbaidhun (#71) üzenetére


lujó55
őstag

Kiderült a hiba oka? Csak nem megfőtt?

(#74) mr. w.


mr. w.
csendes tag

kingston v100+ 96g egy eve tolja renduletlenul nalam pixelzsonglor masinaban. 100%os
ezzel szemben a laposban levo ket samu 470es mar csak 99% es tized annyit futottak.
(ssd life szerint) szoval igaz lehet az h ahogy csokken a nanometer ugy doglik egyre gyorsabban. ha igy haladunk visszaterhetunk a kotablahoz... az parezer evig kibirja ;]
csak az i/o muvelet egy pottyet lassu lesz :DD (king-STONE :DDD )

amugy meg szinte tokmind1 mijen ssd-t veszel. atlag felhasznalast nagyon feldobja, meg az 1tanyeros hdd-s raid0 tomboket is piszkosul elveri egy regi (3-4evvel ezelotti) jobbfajta ssd. (azert nem videonyesesrol van szo meg soksok 64gbos fenykepbo't swap-rol...)
szoval tesztekkel csak ovatosan :))

arra vigyazzon azert aki ssdre adja a fejet h ha regit is vesz ne az olcso szeriat (pl itt a v100 sima :DDD bocs, csak vicc... ) mert akadhatnak gondok de azert nem general recept (azert kollegam munkamasinajaba neha erdekes dolgokat csinalt a v100 128gb-s de azert nemrosz meghajto :R )

emlekezzetek csak amikor kivontak az snvp 325 meg 425 szeriakat... pedig azok is jok voltak.

sandforce-ot en biza nemteszek munkagepbe. punktum. hogy az intel is ilyen "barmolasra" adja a fejet... nos van meg nekunk itt samsung crucial... meg kingston :DD

"Lorem Ipsum..."

(#75) Mercutio_ válasza Winner_hun (#68) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt vitasd meg a netbookos topic lakóival is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76) Winner_hun válasza D1Rect (#70) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ok. Gyorsabban indul a gép, előbb tudsz netezni. Gyorsabban indul a böngésző. Bár ez csak akkor szembetűnő ha nem egy fapados alap böngészőt használ az ember. Az oldalak nem töltődnek be gyorsabban az SSD miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#77) Winner_hun válasza olbaidhun (#71) üzenetére


Winner_hun
félisten

És? Mindegyikből lehet rossz darab. Csúcs VGA-k is meghalhatnak. Ha nem tömegesen van velük gond (mint állítólag az OCZ Vertex-szel) akkor lehet venni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#78) Mercutio_ válasza Winner_hun (#76) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mé szerinted a böngésző cache-elésén nem gyorsít, hogy nem lassú notiHDD-re megy, hanem SSD-re?
Ugyanez igaz a rendszer virtuális memóriájánál is...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79) Winner_hun válasza Mercutio_ (#75) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek ilyen gyenge gépek lennének? Mondjuk ha igen akkor nem is vennék hogy utána lehessen használhatóvá tenni. Sorry, az agyam az asztali gép / laptop szinten leragadt.

Észrevehetően egy SSD-vel szerelt erős gépen nem gyorsabb a böngésző mint egy jóval gyengébb HDD-s gépen. De akkor nem volt elég gyenge a gép hozzá. A HDD se mai darab, 160 GB-os winchester ami jóval lassabb mint a mostani 500 GB-os winchesterem, viszont böngészésnél semmi sebességelmaradást nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#80) lujó55 válasza Winner_hun (#76) üzenetére


lujó55
őstag

Akkor a lényeg, ha már félreérthetően fogalmaztam az elején:
Nálam az SSD a gyors rendszerpartició miatt szükségszerű. Bekapcsolod, feláll a win7 azonnal és kész. Ráadásul súlya sincs. Tehát mobilgépbe ideális. Az asztalin meg néha tolok akkora raw formátumú filmeket, hogy megnyekkenne alatta az SSD. Oda kell a Raptor kategóriájú tányéros vas komoly hűtéssel.

(#81) Client válasza Winner_hun (#76) üzenetére


Client
tag

Észrevételem szerint az oldalakat is sokkal (nagyon sokkal) gyorsabban jeleníti meg a böngésző az ssd-s asztali gépemen, mint ezen a sz@ros laptopon, amin éppen pötyögök.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#82) Client válasza Mercutio_ (#78) üzenetére


Client
tag

Mondjuk virtuális memóriát én nem nagyon használok, nem tudom, mi értelme a mai memóriaárak mellett (főleg, ha hozzávesszük a vinyóárakat is :) ).

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#83) Ringman válasza Client (#82) üzenetére


Ringman
nagyúr

van olyan program, ami nem fut nélküle.

úgy emlékszem, hogy a mathcad - valamelyik régebbi változata - sírt érte

[ Szerkesztve ]

(#84) urdug válasza Client (#81) üzenetére


urdug
aktív tag

Ne bántsd a laptopot lehet, hogy SSD-ért könyörög. :DDD

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#85) Client válasza Ringman (#83) üzenetére


Client
tag

Na én még személyesen nem találkoztam ilyennel.

"úgy emlékszem, hogy a mathcad - valamelyik régebbi változata - sírt érte" - akkor gyorsan visszaállítom :)

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#86) Balage76


Balage76
senior tag

Lehet hogy a Kingston mérnökei ebbe a 200-asba is ugyanaz a firmware-t tették mint a 100-asba? :)
Ahhoz képest hogy elvileg ugyanaz a belseje mint a Vertex 3-nak és az Intel SSD-nek néhol látványos különbségek vannak. Valószinűleg elmaradt a fw optimalizálás...

(#87) Oliverda válasza Balage76 (#86) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég valószínűtlen. :) A firmware alapját a SandForce (pontosabban az LSI) adja.

"Ahhoz képest hogy elvileg ugyanaz a belseje mint a Vertex 3-nak és az Intel SSD-nek néhol látványos különbségek vannak. Valószinűleg elmaradt a fw optimalizálás..."

Enne pedig az az oka, hogy kevesebb lapkával operál, ergo kevesebb csatorna van feltöltve. Plusz ebben aszinkron NAND-ok vannak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#88) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam a cikket. Nekem is van egy Kingston v100+ 96Gb os SSD-m. :N
Nagyon jól muzsikál, piszok gyors (az én igényeimhez mérten:) ) és 30000 Ft volt tavaly nyáron. :DD
De most ez a V200+ szerintem 35-ért rohadtul nem éri meg, ha ajánlott ha nem akkor sem. :F
OCZ Agility 3-as 120GB-osat néztem ki. 37-38K körül van, gyors, jók a visszajelzések róla. :D

Mi a véleményetek? Van valakinek Agility 3-a?

Üdv

(#89) Oliverda válasza lolchief70 (#88) üzenetére


Oliverda
félisten

Én 42 alatt nem látok megbízható forrásból 120 gigás Agility 3-at.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) Bohus


Bohus
aktív tag

A Toshiba chipesV100+ sorozat nagy űrt hagyott maga után. Nekem fontos volt az op. rendszer nélküli trim (XP), nem volt igényem nagy sebességre (notebook SATA I.), emiatt a V100+ tökéletesen megfelelt az elvárásaimnak. Nem utolsó sorban jó áron, és még tartósabb is lesz a 32nm-es flash chipjeivel mint az utódja.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#91) carr válasza devast (#10) üzenetére


carr
őstag

Teljesen egyetértek. +6k s veszek egy 120G-s OCZ Vertex 3-at. -.-"
"2.5" Vertex 3 120GB 41300.-"

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#92) Oliverda válasza carr (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol kerül ennyibe? Kiskerben ~45K.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#93) DeadMeat válasza Oliverda (#92) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link] :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#94) EyEsOnU válasza DeadMeat (#93) üzenetére


EyEsOnU
tag

ez jó kis shop, szoktam innen vásárolni :))

(#95) hallari válasza velizare (#11) üzenetére


hallari
tag

Teljes mellétrafálás. Ezekből max a Honda Insight gáz, a többi nem rossz, sőt, némelyik kifejezetten pofás.

Az SSD-k közül pedig a legjobb ár/érték aránya továbbra is az OCZ Vertex 3-nak van.

[ Szerkesztve ]

(#96) MongolZ


MongolZ
addikt

Nekem maga az SSD nagyon bejön (annak ellenére, hogy néhányan szidják a márkát mint a bokrot (alaptalanul)), bár szerintem ha választani kéne, hogy 35e 90Gb, vagy 42e 120Gb ebből a szériából, biztos, hogy az utolsót választanám (ip*n-os árak).

(#97) velizare válasza hallari (#95) üzenetére


velizare
nagyúr

mivel több válasz érkezett a hszemre és a linkelt cikkre, pár pontot tisztázandó

tehát, gyk. a belinkelt cikk

a, nem az én véleményem, csak egy vélemény;
b, a címben említett százas lista 100.-81. helyezettjeit tartalmazza;
c, márka != típus.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#98) staccato


staccato
tag

Azthiszem ez lesz az az SSD amit a nyáron megveszek.

üdv

(#99) Oliverda válasza DeadMeat (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt 42,5. :P

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#100) Ł-IceRocK-Ł válasza hallari (#95) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Meg problmékkal teli fórumai is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.