Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

Hmm... A tuti kombináció ezek szerint régi (nem Sandforce-os) SSD röptömörítővel kombinálva? :)

(#2) X Factor


X Factor
addikt

Újabb best buy cucc.

Make things work

(#3) agressiv


agressiv
addikt

A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik kedvenc témája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, holott ez egy átlagfelhasználót különösebben nem érint.

Szerintem meg ez az egyetlen aminek van értelme ugyanis a vinyómnám jóval lassabb SSD-vel is sokkal gyorsabb a rendszer és a programok indulása. Az SSD elérési idelye 0.21ms mérések szerint a vinyóé pedig 20ms...
Ráadásul a raid semmit sem gyorsított rajta, pedig az olvasási és írási sebesség megduplázódot, az elérési idő viszont ugyanannyi maradt. A windows betöltéskor nem egy nagy file-t olvas, hanem sok kicsit amikor is igen hasznos, ha nem tart egy évig a file elérése. Ezt az is bizonyítja, hogy a "windows indulós" tesztnél szinte teljesen ugyanaz az eredmény született a 100MB/sec-es és a majdnem 500MB/sec-es SSD-n :W

Nem véletlenül koncentrálnak rá a gyártók és a fent idézett szöveg egy baromság, mert az átlag felhasználók szinte csak ennek a hatását érzik!

Hát még a borz.....

(#4) davidsz


davidsz
őstag

Kingston SSD ajánlott??? Mit ittak a fiúk???

Ilyen hibás előélettel soha nem kellene nekem Kingston SSD. Egy ajánlott plecsnihez bizonyítani is kellene egy jópár hónapig, hogy hibátlan és problémamentes.
Én nemrég Kingston SSD miatt váltottam vissza HDD-re.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5) Oliverda válasza agressiv (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Az elérési idő és az IOPS két külön fogalom.

davidsz: Egy hibás széria miatt még nem fogjuk leírni az egész márkát. Ha így gondolkoznánk, akkor sajnos szinte már semmilyen márka terméke nem kaphatna ajánlott plecsnit. Épp azért kell elolvasni a teszteket, hogy tudja az ember, hogy mit érdemes megvenni és mit nem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Destructo


Destructo
aktív tag

Köszi a tesztet! :R

(#7) kcsa válasza davidsz (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Az enyém jópár hónapja hibátlan és problémamentes. Van még kérdésed? :) (v+ 100, 64gb)

(#8) Kinder válasza kcsa (#7) üzenetére


Kinder
senior tag

Az enyém is. Nem tudom, milyen gigametál hibás előélettel rendelkezhet az ővé...

(#9) agressiv válasza Oliverda (#5) üzenetére


agressiv
addikt

Hoppá valóban ezt elszúrtam. :R :W

Viszont a többi része igaz ami az elérési időt és az apró file-ok olvasási sebességét illeti. ;]

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#10) devast válasza X Factor (#2) üzenetére


devast
addikt

Szerintem ennyiért annyira nem best buy... talán majd ha lejjebb megy az ára.

(#11) velizare válasza davidsz (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

ha autót vennél, ezt a linket ne nézd meg.

a világ legrondább autói

se a folytatásait.
a végén még elfogyna a márkaválaszték.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) agressiv válasza velizare (#11) üzenetére


agressiv
addikt

Oké, de ettől még a tesztben szereplő konkrét típus nem jó.
Ja és az ilyesmi sajnos nem úgy működik, hogy valamit csak úgy nem ajánlunk..... ;]

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#13) Zoz


Zoz
őstag

"a V+200 ugyanazt a SandForce SF-2281 vezérlőt kapta meg, mint ami a Vertex 3-ban "
Jaj :-( a SandForce-tól kiráz a hideg!
Ezek működnek már laptopban? Vertex 2-vel sikerült úgy járni, hogy sleep-ből nem ébred fel a géppel együtt -> kékhalál (sokan mások is belefutottak ebbe).
Ezek után csak Kingston V100, V+100 SSD-ket vettünk, azokkal soha nem volt gond. De ezek kezdenek teljesen beszerezhetetlenek lenni :O
A V200 leszerepelt a múltkori tesztben...
Vajon ez a V+200 mennyire lesz problémamentes?

(#14) shteer válasza davidsz (#4) üzenetére


shteer
titán

gondolom nem 96gb v+100 volt :)

..szerintem jónak tűnik

(#15) madgie válasza kcsa (#7) üzenetére


madgie
titán

Nekem is már több, mint egy éve megy (csomót ír/olvas) egy snv-425, kutya baja.

(#16) Oliverda válasza Zoz (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Az modellspecifikus probléma volt és nem a vezérlő hibája.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Client válasza agressiv (#12) üzenetére


Client
tag

Pontosan miért is nem jó?

Ex - WaterLo

(#18) Oliverda válasza Client (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre én is baromira kíváncsi lennék...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) visz963


visz963
csendes tag

Gyengus. Számos tesztben lassabb, mint a V100+, kisebb kapacitás, változatlan ár. Visszafelé fejlesztenek.

Inkább kérek egy die-shrinkelt V100+ -t, nagyobb kapacitással, ugyanilyen áron.

(#20) Client válasza agressiv (#3) üzenetére


Client
tag

Mégis a felhasználás folyamatának mely részében érződik a különbség?
Win boot időben nem, programok betöltésénél nem, akkor mikor?

Ex - WaterLo

(#21) kcsa


kcsa
veterán

Ha már itt tartunk, a 200-as sorozatra nincs megoldás továbbra sem? Dolgozós gépbe sikerült azt beválasztani. Használható tényleg, csak nem olyan pattogós mint a v+100...

(#22) vanye válasza velizare (#11) üzenetére


vanye
senior tag

Lehet, hogy alacsony az ingerküszöböm, de ezek túlnyomó része rendben van; némelyik még teszik is. :B

Stern des Südens!

(#23) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó lett, abszolút vállalható áron. Reméljük ennek a szériának nem lesznek hibái, mint amik már előfordultak a Kingston-nál.

(#24) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha lenne most pénzem... :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a tesztet! Egészen derekasan helytállt! :K

(#26) Gerisz válasza davidsz (#4) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem 96Gb V+100 elég régen dolgozik minden gond nélkül, soha nem váltanék vissza HDD-re, inkább vennék másik SSD-t.

(#27) zetecR válasza Client (#20) üzenetére


zetecR
addikt

A benchmarkoknál. :D

(#28) davidsz válasza Oliverda (#5) üzenetére


davidsz
őstag

Nem egy híbás széria volt. Az összes széria közül egy volt jó és használható.

SSD fórumba érdemes lenne benézni infókért!
Bodor és Soul kolléga tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#29) Oliverda válasza davidsz (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan melyek voltak hibásak és milyen hibák voltak azok? Nem az érdekel, hogy a szomszédnak elromlott egy 2 hónap után és vissza kellett vinni, mert ez önmagában még nem bizonyít semmit.

Az "SSD fórum" nem érdekel. A te statisztikádra vagyok kíváncsi. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) davidsz válasza Oliverda (#29) üzenetére


davidsz
őstag

220-ból 220db cserélve másik márkára. 100% rossz munkakörnyezetben.
(nem vérpistike vagyok a szomszédból)

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#31) Oliverda válasza davidsz (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan melyik szériából?

"nem vérpistike vagyok a szomszédból"

Ezt jó lenne végre valamivel be is bizonyítani. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) davidsz válasza Oliverda (#31) üzenetére


davidsz
őstag

Nekem nem kell bizonyítanon.
Elkenben a cikknek és írójának kellene, hogy nem egy fizetett reklámról van szó!

Az SSD fórum is a Hibákat bizonyítja a beszámolók alapján.

Egy használható típus volt a szériából a v100 96Gb-s változata.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#33) slayer006 válasza velizare (#11) üzenetére


slayer006
addikt

Mitsubishi Lancer Evo mint csúnya autó, hátazért .... :N

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#34) Oliverda válasza davidsz (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel továbbra sem mondasz konkrét típust ezért nem tudom komolyan venni amit állítasz. Ilyet a sarki fűszeres is tudna mondani, pedig az talán még annyira sem ért az SSD-khez.

Ugye akkor ez a teszt is fizetett volt?

Amikor a Samsungról írunk jót akkor arra jöttök azzal az elcsépelt hülyeséggel, hogy fizetett reklám, amikor az Intelről akkor meg éppen biztos az a fizetett. Mi ezen mindig csak egy jót mosolygunk.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) davidsz válasza Oliverda (#34) üzenetére


davidsz
őstag

" A jó mosolygásról " nekem is az jut eszembe, ami neked ... Tudom mi és mit jelent. Milyen szerkesztőként és milyen itt az alvégen userként...

A hozzászólásomban ott a válasz is. Nem felsorolás van a szar típusra, hanem a kivétel, ami használható.
Mindamellett hogy szakmai alapnál maradjunk valamennyire: Itt a fórum, minden napra jut egy Kingstonos beszámoló, hogy "miért lassú", "miért nem jó".

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#36) Georg17


Georg17
tag

Én meg egy Kingston SV100S2 64GB-ot használok nagy megelégedéssel, több mint 1 éve. A Windows 35sec. alatt bebootol, ami nekem elég. S ezen felül a csend, ami mindenképp előny a HDD-hez képest. Lényeg a lényeg: gyorsabb, csendesebb mint a HDD, s ezidáig 100%-os állapotban van. Nekem ennyi elég.

(#37) Oliverda válasza davidsz (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

A felesleges köntörfalazás helyett inkább azt mondd, hogy nem tudod a válasz. A fórummal nem sokra megyek.

Amúgy érdekes, hogy egyre másra jönnek itt elégedett felhasználók. Persze biztos ők rontottak el valamit, hogy nekik több modellel sincs problémájuk.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Jó kis SSD :K De sajnos a 35 000 forint sokunk számára még nagyon drága.

üdv.

(#39) raper


raper
senior tag

Nekem két gépben is Kingston SSD van és tökéletesen teljesítik feladataikat. Minden bizonnyal a következő nagyobb SSD-m is ilyen lesz. De várok még egy picit, mert bízom benne, hogy jelentősebben esik majd áruk.

(#40) davidsz válasza Oliverda (#37) üzenetére


davidsz
őstag

Nem köntörfalaztam. Ott van feketén fehéren minden a fórumban.

Én tudom a választ. Nem én voltam az, aki egy teszt alapján ajánlotnak minősítettem...Biztos te voltál az, aki nagyvállalati környezetben tesztelte. Yahh nem, mert szerkesztői székből ezt nem lehet... Mint mondtam már, voltam én is így, de most csak egy "prosztó" tiltható user vagyok (ezen az oldalon). ... részemről befejeztem, mert teljesen off a vita.

SSD fórumban a visszajelzések majd bizonyítanak.(OFF)

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#41) vanye válasza Oliverda (#37) üzenetére


vanye
senior tag

Ne is haragudj, de meglehetősen következetlen vagy. Ha valaki jön egy fórummal, ahol a felhasználók panaszkodnak a cég termékeire, akkor erre Te csak legyintesz; majd aztán hozzáteszed, hogy érdekes: ebben a topikban viszont "egyre másra jönnek itt elégedett felhasználók". :U
Ez minden, csak nem objektivizmus. Sokkal inkább kettős mérce.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#42) schawo válasza vanye (#41) üzenetére


schawo
titán

Ismered a szabályt: eladnak 10000 darabot, abból ha 10 embernek gondja van vele, amiből 5 a készülék hibája, 3 user error, 2 pedig valami másik alkatrészre vezethető vissza, akkor a fórumban a 10 ember 100 hozzászólást gyárt a bajáról ellenpont nélkül. Egy fórum alapján nem lehet semmit megítélni...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) csibe1 válasza Oliverda (#37) üzenetére


csibe1
addikt

"Amúgy érdekes, hogy egyre másra jönnek itt elégedett felhasználók."

Akik vagy nem írtak konkrét típust vagy az előző szériát használják.
Ez szerintem nemigazán megnyugtató a tesztelt SSD-vel kapcsolatban.

(#42) schawo

"Egy fórum alapján nem lehet semmit megítélni..."

Akkor mi alapján ítéled meg,hogy a vásárolandó termék megfelel-e neked,ha a tesztből nem derül ki világosan?

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#44) Oliverda válasza vanye (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy pontosan mely Kingston modelleket érint valamilyen szériahiba. Erre pontos válasz helyet háromszor megkaptam egy topik linkjét, miközben többen jöttek azzal, hogy nekik hosszú idő óta semmi gondjuk sincs xy modellekkel. Nincs időm utánajárni egyesek fantazmagóriájának, amelyek nagy részéről ráadásul később általában bebizonyosodik, hogy fals volt. Konkrét és egyenes válasz hiányában komolytalannak nyilvánítom az egész történetet.

Ezen felül a szóban forgó V+200-as sorozatról nem találtam semmi negatív visszajelzést az emlegetett topikban. Így különösen sok értelme zsigerből fikázni egy terméket, amivel még csak nem is találkozott valaki. :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) schawo válasza csibe1 (#43) üzenetére


schawo
titán

Olvastad, hogy itt a márkába kötött bele valaki, miszerint egy kivételével az összes típusuk szar? Egyébként pedig hogyan legyen bármilyen tapasztalat egy nullkilométeres típusról?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) kcsa válasza davidsz (#40) üzenetére


kcsa
veterán

Ember, ez egy maximálisan otthoni felhasználásra készült termék, nagyvállalati elvárásokról szó sem esett... Ezzel együtt konkrétum tényleg nem hangzott el egy sem... Pedig érdekelne :) (hiszen kettőt is használok)

[ Szerkesztve ]

(#47) vanye válasza schawo (#42) üzenetére


vanye
senior tag

Nem is állítottam, hogy igazuk van. De egyáltalán nem szerencsés bizonyíthatatlan állításokkal alátámasztani saját igazunkat - főleg úgy, hogy az efféle "megoldásra" a másik oldal esetében már felhívtuk a figyelmet.

Stern des Südens!

(#48) Gerisz válasza csibe1 (#43) üzenetére


Gerisz
addikt

Én rákerestem a fórumban és a V200-on kívül nem igen van bajuk.

(#49) schawo válasza csibe1 (#43) üzenetére


schawo
titán

Persze nézd meg a fórumot, és nézd meg a problémákat, tekintsd meg a hibajelenségeket, vond le a tapasztalatot a hiba bejelentőjéről, oszd el a reális hibák számát a valószínű értékesítési darabszámmal, és ez alapján ítélj. Itt eddig senki sem írt semmi rosszat, csak egy nettó baromságot olvashattunk, aki viszont az általam is leírt, megszokott módon gyártja a hozzászólásokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) Winner_hun


Winner_hun
félisten

96 GB-os V100-asom van, ahogy elnézem különösebben nem gyorsabb a címben említett példány. Viszont 6 GB-tal kisebb. Jó döntés volt anno beszerezni, remélem sokáig bírni fogja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.