Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza MuzikJunkie (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerencséd van: ellenpélda: Idén a csomagok 80%-át megfogták , nálam, és a topikban is.

Az más kérdés, ha 22$ alatti a csomag, és ezt számlával is igazolod, akkor nincs áfa, illetve ha EU-n belülről jön.

A telefonokra pl aktívan rárepültek.

Antelife , egy ideje ígéri... majd hozzák a hígfost ide. aztán lehet helyrehozni.... Nem vágyom annyira rá, főképp, hogy az árak se lesznek barátságosak... Szerintem, nézd meg a spanyol raktárkészletet.. Kánaán? Elég messze van attól..

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#52) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Tényleg jó lett a cikk,jó írás!
Viszont azt nem teljesen értem,hogy miért van ennyi mazochista ember. ??
Megveszik ezeket a kínai szutykokat (telefonokra gondolok,kisebb dolgokat szoktam én is) és utána megy a sírás,hogy szar.Ezt leírja szinte minden vásárló annyi kiegészítéssel a végére,hogy "Összességében azért elégedett vagyok..",ja :-)) valószínű...
Miért nem telefont vesztek ennyi pénzért??Egy i 3gs-t vagy egy nokia n8-at? Ezek egyenként alázzák egy-egy ilyen charmpen gyárat.
Nem,én nem ilyeneket használok (ill. de,egy n8-at másod telefonnak),azért írtam ezeket,mert árban ott vannak.

(#53) mrgergoke válasza Elims (#52) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Szia!
Köszi a kommentet! Asszem függők vagyunk (vagy beszéljek inkább csak a magam nevében?). Én elsősorban a Blogom miatt veszek mindenféle rosszabbnál rosszabb készüléket, hogy megtudjam, hátha van a nagyon olcsó kategóriában is olyan, amit érdemes lehet másnak is megvásárolnia. Nekem tök mindegy, milyen, én úgyis csak a tesztet írom meg róla, jobb esetben pedig megtartom, és lecserélem a jelenlegit rá. Ilyen tekintetben én egyáltalán nem ,,sírok", én sokkal inkább tesztet, illetve véleményt írok. Tisztában vagyok a negatív tulajdonságok 50%-ával vásárlás előtt, de ha kinyitnám a szemem, és úgy próbálnék vásárolni, akkor többel is tisztában lennék. De végső soron ezek engem csak a teszt elkészültéig érdekelnek, utána megjavítgatom a készülékeket, és eladom :)
A többiekről nem tudom nyilatkozni, én ezért veszek ilyen "rémes" készülékeket :)

https://rendeljkinait.hu/

(#54) hcl válasza Elims (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én általában elég keveset várok ezektől, szóval nem szoktam sírni.
Mondjuk a képet torzító össze-vissza becsillanó UV szűrő kissé szíven ütött, de egy próbát megér (sima üveglapnak kéne lennie, némi bevonattal, szóval ezt illene rendesen legyártani).

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) Juliuska


Juliuska
senior tag

Elgondolkodtató írás. Az UTime Charmpin G7-es telóra rákeresve nagyon felvidultam, amikor is a G-Barátom többek között a saját blogodat is meglelte, naná hogy mindkettőt végig is olvastam ;] Kösz az élményt :C

Amit viszont a teló elemzése során kontraként felhoztál, azzal én is vitatkoztam volna picit, de láttam, mások már megtették. Ha ezen a vonalon szeretnél maradni, én a magam részéről sok lelkierőt kívánok, (már arra az esetre, ha úgy igazán belerongyolnál valami ultragagyi cuccba) -> legyen lelkierőd megosztani velünk. :P

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#56) mrgergoke válasza Juliuska (#55) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm a bátorítást, azt hiszem, a lelkierővel nem lesz baj! :)
Nem baj az, ha vitatkoztok velem, bírom az értelmes kritikát! Ebből is lehet építkezni.
Ezért írom a cikkeket, hátha valaki pont erre akar rákeresni! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#57) Namelesske


Namelesske
addikt

[Csak óvatosan a LED fényforrásokkal!]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#58) hcl válasza Namelesske (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát amelyiknek műanyag a teste, az ott nem fog rázni. Aki bekapcsolva tekeri be...
Mondjuk amúgy ugyanígy az összes többi cucc is rázhat, ha kifogsz egy gyári hibásat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) Elims válasza mrgergoke (#53) üzenetére


Elims
veterán

"ezek engem csak a teszt elkészültéig érdekelnek"

Értem.

"Ezért írom a cikkeket, hátha valaki pont erre akar rákeresni!"

Köszönjük! :-)

"Sírni" Ezt nem jól fogalmaztam. Bocs érte.

(#60) mrgergoke válasza Elims (#59) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Semmi probléma, nem vettem zokon :)

https://rendeljkinait.hu/

(#61) talmida


talmida
Közösségépítő

Az eredeti címbeli kérdsre válaszolok: néha megéri, néha nem. :B Sokszor vásároltam már pl az Alibaba nevezetű Ebay-szerű kereskedelmi cégtől, és volt, amikor ráfáztam, de sok esetben abszolút elégedett voltam. :D

Pl 3 éve vettem egy hatvan dolláros tablet-et, amit ma is használok, s ami ma is kifogástalanul működik, minden OK vele, de ugyanakkor vettem hasonlót kicsit olcsóbban, ötven dollárért, azzal nem annyira voltam megelégedve. Aztán tavaly vettem két Samsung S4-et , amik közül az egyik, ami 232 dollár volt, az abszolút tökéletes, kívül, belül kiköpött eredeti S4 ( van összehasonlítási alapom, ui nekem eredeti van) viszont a másik, amit 169 dollárért vettem, az nagyon gagyi, azzal jól befürödtem. :W Minden vadi új volt, rengeteg hozzávalóval, dobozban, kezelési utasítással stb.

IN GOD WE TRUST!

(#62) letepem válasza Elims (#52) üzenetére


letepem
aktív tag

Én csak cáfolni tudlak! Nagy baromság amit írsz!

Én nyáron vettem egy MTK 6589-es tenda t94-es típusú csodát: nagyon meg vagyok elégedve a kamerája valójában 5 Mpixeles míg az elülső 2+!
Képernyője 720p mikrofonja jobb mint a Samumé hangszóróját tudtam állítani MTK progival szóval eléggé megérte aza 90 dodó pandawill közreműködésével! GPS kb 1 perc alatt talál 5-9 hódat!
Nem azt mondom, hogy nincsenek sz*r szériák de a többsége éri az árát!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#63) Graphics válasza talmida (#61) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

S4 clone-t venni :D öröm és boldogság... Rendszert se találni hozzá... Most hoztak egyet hozzám, hamis IMEI címke.. Hátlapon Android felirat, utánahúz a kijelző... kamera zöld-lila színekben játszik...

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#64) hcl válasza Graphics (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem S3 klón van, ahhoz sincs semmi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) Graphics válasza hcl (#64) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most hoztak nekem is, egy Note, vagy S3 klón-t... kamera döglött.. sok esélyt nem látok rá, hogy értelmesen használható lesz..

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#66) #81187072


#81187072
törölt tag

"A melegedés nem számítana annyira, ha nem LED-ről lenne szó. A LED-ek halála a meleg, és ha ez így melegszik, akkor zárt lámpaburába téve akár rövid idő alatt is megdögölhet."

Nem érdemes ennyire szakszerűtlenül írni bármiről is. Illetve mégis, mert mindig lesz, akinek tetszik. Természetesen melegszik egy LED-es fényforrás is - az nem mindegy, hogy mennyire. Zárt búra, nyitott búra... ez így semmit sem mond.

A másik, hogy a LED "izzókkal" (brrr) a probléma inkább a villogásuk szokott lenni a primitív táplálásuk miatt - nehéz olyan olcsókínai típust találni, ami nem borzalmas ilyen szempontból (vagy állíthatjuk össze magunk a világítást power LED-ekből, hűtőbordából stb). Valami egyébként történt a nagy szárazföldön túl, mert a közelmúltban nemcsak egyszerűen csökkent a LED-ek ára, hanem hirtelen töredékére esett - erről még nem olvastam, miért. Ez nyilván az RGB LED-re is igaz. Abból egyébként többnyire nem lehet normális fehéret kihozni - régen én is azt hittem.

A harmadik, hogy a megtakarítást mindig normál izzókhoz viszonyítják, kompakt fénycsövekkel szemben már töredék előnye van egy LED-nek fogyasztásban - a többi tulajdonságuk sokkal érdekesebb, lásd az előző pontot is. :-)

A negyedik, ha már LED-ről van szó, hogy a fehér LED és a kompakt fénycső bevonata nagyon hasonló - valamennyire az öregedésük is, csak a LED-eké lassabb -, de egy LED spektruma még rosszabb, keskenyebb mint a többi fényforrásnak, hát még az izzóknak, így legalább a hideg- és a melegfehérnek nevezett színhőmérsékletűeket érdemes keverni, elég szélsőségeseket árulnak, a melegfehér majdnem narancssárga... A kompakt fénycső döglesztő sárgája után bármi felüdülés lehet, de egy átlagos hidegfehér LED bonctermet csinál egy rokokó, szökőkutas előtérből is. Amúgy ezeknek nem hiszem, hogy komoly élettani hatásai lehetnek, mindenesetre színekből kevesebbet fogunk látni _annyira_ homogén fényben...

(#67) #81187072 válasza #81187072 (#66) üzenetére


#81187072
törölt tag

Ja, az egyetlen hely, ahol fontos számomra a LED, a munkaasztalom - 12V/10 és 20W-os LED-ekből van 2/3-ig kihajtva egy pár darab egy hosszabb hűtőbordán, hideg és meleg vegyesen, és itt remekül teljesít egy jobb kapcsolóüzemű tápról (lustaság okán - eredetileg nem ilyet akartam) - kell a fény, különben nem látok rendesen... És 50-55 fokos (a borda). Nem tudom, ezt gyári LED lámpatestekből, 230V-os, kész megoldásokból össze tudnám-e hozni, lehet, hogy az még mindig odább van.

[ Szerkesztve ]

(#68) hcl válasza #81187072 (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem eddig 5db gagyikínai ledes izzóm van, egyik sem villog. Mondjuk az egyik az brutális 50lm, de az is világít. Pedig nálam is elég gáz az elektromos hálózat...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) #16939776 válasza hcl (#68) üzenetére


#16939776
törölt tag

Arra gondolt hogy nem raknak egyáltalán, vagy nem jó minőségű/értékű puffert raknak az
/R1-C1-BR1/-ből álló "táp" mögé.

(#67) ha3flt: Nekem egyszerű CREE led-ekből van egy 4-es összerakva, áramgenerátoros táppal, egy csavarozógép-töltő fali dugasztól. Mellette 2x1Kw-os vonalizzós lámpa deríti be a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#70) hcl válasza #16939776 (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az lehet, sőt :D Az lenne furcsa, ha raknának :D De ennek ellenére még nem láttam olyat, ami villogna, és ez lehetőleg maradjon is így :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) Bátor75 válasza hcl (#70) üzenetére


Bátor75
tag

Szerintem megérheti. Nekem egy Chuwi VX1 tabom jött HK-ból, ingyen DHL szállítással, feladástól számítva 4 nap alatt a kezemben volt és csak ÁFAt fizettem. Még hasonló tabletet sem találtam itthon.

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#72) #81187072 válasza blash (#44) üzenetére


#81187072
törölt tag

Egy tipp. Ez: http://www.ebay.de/itm/141083410312?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 ugyan fejlámpa, nem biciklilámpa, de ha keresgélsz, találni fogsz más kivitelűt is - meglepően jó minőségű, kényelmes, tényleg kiemelkedő, viszont az árához hozzá kell számolni két akksit meg egy töltőt is. Mindenesetre ekkora óriási fényerejű lámpám még nem volt (pedig van néhány otthon).

(#73) #81187072 válasza hcl (#70) üzenetére


#81187072
törölt tag

Esetleg olyan ez is, mint az 50Hz-es meg a 75Hz-es frissítésű monitor közti különbség annak idején; nem mindenkinek volt egyértelmű.

(#74) #81187072 válasza #16939776 (#69) üzenetére


#81187072
törölt tag

Duracellm...: Én csak helyileg "derítek" halogénnel, nem szeretnék visszatérni a marha nagy izzókhoz vagy ívlámpákhoz, de azt hiszem, ez már mindegy.

(#75) Namelesske válasza hcl (#58) üzenetére


Namelesske
addikt

Ha csak egysarkú a kapcsoló akkor is rázhat ha le van kapcsolva, sőt éjjeli lámpák esetén akár fázis is lehet a foglalatban ha fordítva dugják be. Tehát téves biztonságérzetet kelt a lekapcsolt lámpa.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#76) hcl válasza Namelesske (#75) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de ez már nem annyira az izzó hibája :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#77) #16939776 válasza #81187072 (#74) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak Led-el nem tudtam olyan színviaszadást, és árnyékmentességet produkálni, hogy ne zavarjon munka közben.
Nem ez a leggazdaságosabb megoldás, sőt nem is követendő! De még mindig jobb mint az 5 csík neon amit sikerült a villanyszerelőnek 1 fázisra kötni, persze búg is, zörög is ahogyan kell.

(#78) hcl válasza #16939776 (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, nekem a hideg + melegfehér valahogy pont összejött jól. Megnézhető a fordított objektíves cikkemben :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Namelesske válasza hcl (#76) üzenetére


Namelesske
addikt

Hogy is van az az elhíresült natgeos mondat? "Katasztrófák nem történnek csak úgy..." :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#80) hcl válasza Namelesske (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván, de pont ezért is nem lehet 1 dolog hibájának felfogni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) talmida válasza Graphics (#63) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, elismerem, bátorság kell hozzá, meg egy adag naivitás is :DDD , de képzeld, csodák-csodájára, az egyik , mint mondtam is, kiköpött eredeti és MINDEN tökéletesen pörög rajta. :R Ehhez mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#82) Peter13


Peter13
senior tag

Én is vettem egy ilyen csodatelefont, és kicsit jobbak a tapasztalataim mint a cikkíró kollégának (akinek ezúton is köszönet az alapos áttekintésért).

Nálam a nyelv alapból angol volt, és egyből ment a Google Play alkalmazásbolt is (le is húztam a kötelezőket: MX player, könyvolvasó, folderes zenelejátszó, stb - települt minden gond nélkül)

Futtatam egy Antutu-t is, 13919 lett, kicsivel az elvárt fölött. Bloatware nuku (ennek különösen örültem)

Kamera teljesen használható, makro is működik rendesen, legalábbis nekem sikerült 2 cm-ről is éles képet lőnöm, szobai fények mellett.

GPS-t még nem próbáltam, iszonyat ritkán használom, szóval azzal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

Úgy látszik az sem mindegy milyen batch-et fog ki az ember...de lehet hogy az áll a háttérben, hogy ez "helyi" szállítótól (értsd: Cardiff) jött, és ott megmogyorózzák a telókat mielőtt kiküldik őket.

És hogy miért vettem? Mert egy Desire (az eredeti régi, igen, a 4 éves) tulajdonosaként eléggé utálom a tepsiket, viszont ki akartam próbálni milyen az élet egy ilyennel. Ez volt az egyik legkisebb (130 mm hosszú), és mivel 57 font volt hászhozszállítással együtt, úgy gondoltam nem kockáztatok sokat. A minőség egyébként meglepett: rendes IPS kijelző QHD felbontással, normális hangminőség, nem nyekereg és nem akar szétesni, kamerák is használhatóak, WIFI/3G megy szépen és jelet is talált eddig gond nélkül...teljesen használható és vállalható. A formáját nem szeretem különösebben, és még mindig tepsinek érzem (főleg amikor a fejemhez emelem hogy beszéljek rajta), de erről nem a telefon tehet. Talán majd megszokom, ki tudja (a Desire-t mindenesetre nem adtam el :) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#83) razorbenke92 válasza Peter13 (#82) üzenetére

Nekem most történt meg ~50 termék után, hogy valamiből hibásat kaptam.

Vettem múltkor egy 12 cellás notiakksit. Utángyártott, és az ígért 100Wh csak 84Wh. DE tökéletes még így is, főleg 8000 forintért, amikor itthon 24 alatt 9 cellásat sem kapni. Ha 3x olyan sűrűn cserélem is, akkor is ugyan ott vagyok.

Most vettem a másik gépembe egy "eredetit", másik eladótól. Az értékelésben olvastam, hogy 5800 vevőből 40 panaszkodott, hogy nem eredeti terméket kapott. Most én is kaptam egyet, amit olyan szinten megvet a laptop, hogy még bekapcsolni sem hajlandó, ha benne van. Még úgy sem, ha közben az adapter benne van. Most folyik az ügy, mindenesetre kíváncsi vagyok rá, hogy hogyan fog alakulni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#84) burriebonz válasza Peter13 (#82) üzenetére


burriebonz
tag

Desire után? Hát az egy izmos downgrade volt azért! Nem akarok trollkodni, de az a maga idejében egy csúcs teló volt ezek meg akárhogy nézzük csak középkategóriát ütik meg.

(#85) Xmodule


Xmodule
őstag

.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#86) Graphics válasza burriebonz (#84) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És a Desire most milyen kategóriát üt meg? A maga idejében jó volt , eltelt pár év :)

Upgrade ez... Jóval erősebb, tudom, mert Nexus One-m van, és problémás jó pár dolog...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#87) burriebonz válasza Graphics (#86) üzenetére


burriebonz
tag

Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam de isten ments hogy leszóljam bármelyik normálisabb egyedet! Nem lennék szolgáltatónál én is erősen gondolkoznák valami ilyesmin.

(#88) Graphics válasza burriebonz (#87) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én vagyok , de a telefont már nem veszem tőlük... Max ha nullával el lehet hozni, akkor esetleg cseréljük a családban a régi telefonokat.

De alapvetően inkább egy rendes kínai.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#89) zseko


zseko
veterán

Azért ezt mennyire megéri itthonról megvenni :D

HR24.hu

(#90) Graphics válasza zseko (#89) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hihetetlen, van pofájuk, nem beszélve, hogy ezt még olcsóbban be lehet szerezni, ha talál az ember egy megbízható kínai partnert... :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#91) razorbenke92 válasza Graphics (#90) üzenetére

A GSM sarkos boltok nagy része tipikusan ilyen. Akkuk, powerbankok, tokok, fóliák, amit el tudsz képzelni, beszerzik olcsón ebayről, és elcápázzák. A múltkor 5000 forintért akartak rámsózni egy telótartót, ebayről 800 forintért vettem meg.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#92) Graphics válasza razorbenke92 (#91) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom, ismerem a fajtájukat :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93) zseko válasza razorbenke92 (#91) üzenetére


zseko
veterán

én azóta nem nagyon használom a vaterát mióta látom a kínai árakat. A 790-ért vett aksit pl. 2500-ért akarták adni. De a legdurvább az volt, bár nem szorosan tartozik ide, mikor egy youtube-on megnézhető koncertfelvételt 4e-ért akart nekem kiírni egy hülye :D A szépsége az egésznek, hogy informatikai suli :D

HR24.hu

(#94) Bátor75 válasza zseko (#89) üzenetére


Bátor75
tag

Meg legalább vennék a fáradtságot és a leírást lefordítanák magyarra, nem csak a Ctrl-C Ctrl-V menne...
Szánalmas...

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#95) #81187072 válasza #16939776 (#77) üzenetére


#81187072
törölt tag

Ez teljesen igaz - annyi a különbség, hogy nekem csak az asztal jelenti azt a környéket, ahol aprólékosabb munkát végzek, a szoba többi része elég, ha csak világos. :-)

(#96) #81187072 válasza zseko (#89) üzenetére


#81187072
törölt tag

Ha raktáron van, és nem kell rá harminc napot várni, az elég sokat ér, többek közt attól kereskedő a kereskedő, és nem seftes, vagy mi is a pontos fogalom, a raktártól, ráadásul legális üzlet esetén rögtön rakódik rá mindenféle költség, de vastagon... Nem védem őket, eleget szívtam életemben, csak a nagy része azért ebből áll a drágaságnak.

[ Szerkesztve ]

(#97) zseko válasza #81187072 (#96) üzenetére


zseko
veterán

Persze, van plusz költség legális boltként működve, ahogy néztem jótállást is vállalnak, de egy ilyennél például nem indokolja a 10-15x-ös pofátlan felárat. Még ha ez most nem pont ugyanaz a termék is. 12e forintos listaár egy 700 forintért beszerezhető terméknél? Van ilyenem, csak az enyém egybe van építve nem kábeles, gond nélkül működik tablettel. Még a helyesírásra sem ügyelnek.

HR24.hu

(#98) burriebonz válasza zseko (#93) üzenetére


burriebonz
tag

Meglehet tíz évig kómában volt aztán most ébredt! :)) (Habár az már akkoriban is sok lett volna.)

(#99) #81187072 válasza zseko (#97) üzenetére


#81187072
törölt tag

Az, hogy a kínaiak milyen olcsón képesek bizonyos funkciójú eszközöket árulni, az néha teljesen elképesztő, de ha jól látom, azért ez is két teljesen különböző termék - nem ugyanaz a fajta kerül ott annyiba, itt meg ennyibe, úgyhogy ebből csak másfajta következtetéseket lehet levonni. Nyilván lehet még drágábbat is találni.

(#100) Yutani


Yutani
nagyúr

Én ilyet (is) rendeltem az Ebayről 1800 Ft-ért, most érkezett meg:

Zelotes T-80

A ledek megvilágítják a hátán a skorpió logót, valamint mindkét oldalán vannak áttetsző csíkok kiképezve, amelyek szintén kapják a színes fényt. Én azt gondoltam, hogy fix kéken világít, de folyamatosan pulzálva változó színe van (kék-lila-piros-sárga-zöld-cián). Így kicsit (nagyon?) bazári. Fix kékkel sokkal komolyabb lenne.

#tarcsad

(#101) zseko válasza #81187072 (#99) üzenetére


zseko
veterán

Oh, nem egyforma, akkor így teljesen rendben van a dolog, hogy filléres cuccal akarnak többezerrel lehúzni :U

HR24.hu

(#102) starius válasza Yutani (#100) üzenetére


starius
tag

Használod még azóta az egeret? Mi a véleményed róla? Most rendeltem egy ilyet :D

(#103) Day 'n' Nite válasza Yutani (#100) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Ugyan ilyet vettem itt Hardveraprón, annyiban tér el hogy, pók van rajta, meg elvben 7200 dpi-t tud, illetve T-80 Big Mac a neve.
Ilyen:
Az eladó jóvoltából kaptam egy kis leírást a fény beállítására, ezt továbbítom:

"1. Egy adott szín megtartása
- Tartsd lenyomva a "Forward (4)" gombot, ekkor 2 másodpercenként változik a színe az egérnek. Akkor enged el a gombot amikor az általad választott szín jelenik meg, így ez fog maradni.
- Ha vissza szeretnéd állítani hogy minden színt játsszon akkor, tartsd lenyomva a "Forward (4)" gombot, és várd meg a piros színt és akkor engedd el (A piros szín 2x van, az elsőnél kell elengedni)
2. Az LED kikapcsolás
- Tartsd 3 másodpercig lenyomva a DPI állító gombot ezzel kikapcsol a LED, ha ismét megteszed ezt visszakapcsol a világítás"
Köszönet érte Riccsiz_h kollegának :R
Sajnos a pulzálás nem szüntethető meg, esetleg mókolással, pl bekötsz egy kék ledet a tápra, bár nem szedtem (még) szét, hogy tudjam, mennyire kivitelezhető ez.

Saját tapasztalatom:

Alapvetően azért vettem, mert valami olyan egeret kerestem, amin van(nak) plussz gomb(ok), kicsit ergonomikusabb mint az egységsugarú (konfigurációk mellé csomagolt) egerek. Elsőre nem akartam valami több tízezres, márkás csodát venni, kifejezetten valami kínai kellett. Összességében pozitív a benyomásom róla, a méret még éppen jó, átlagnál nagyobb kézhez, a felhasznált anyagok is, a cikkben leírtak erre is igazak. A kábel kék-fekete harisnyát hord, amolyan cipőfűző kinézetűt. Eddig egyetlen kis negatívum, hogy a dupla kattintás gomb ("Fire key") az én kezemhez képest kissé hátul van, kb 1-1,5 centivel, persze másnak lehet, hogy jó helyen lesz.

[ Szerkesztve ]

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.