Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem igazán sehol nem megy az LG-nek. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Az lg igyekszik otthon a samsunggal versenyezni, és magát hozzá igazítani, ami persze nem nagyon megy...
De szerintem európában (és talán amerikában is) jó esélyei vannak az lg-nek. Jó minőséget adnak olcsón, és termékeik minimum egy negyedévvel megelőzik a piacon a kinaiakat. Tekintve, hogy a kinai gyártók ütős olcsó készülékei csak otthon jelennek meg gyorsan a többi piacra minimum fél-egy évvel később. (mondjuk legyen átlagban 3/4 év.) Ez a háromnegyed év az a rés ahol az lg kaszálhat... És meg is teszi lásd Optimus 4x HD, Optimus L9, sőt nexus4..

[ Szerkesztve ]

(#3) Reignman válasza airmax_2.0 (#2) üzenetére


Reignman
aktív tag

"persze nem nagyon megy..."

Most nem akarok statisztikákat keresni, de a Samu a teljes okostelefon piac több mint felét birtokolja, ha jól emlékszem, az LG 2-3%át. Nagy verseny...

"minimum fél-egy évvel később"

Szerintem még a nagyobb webes áruházakban, hivatalosan (edigital) is pikk-pakk megjelennek az olcsó kínai cuccok (Concorde, Wayteq, MyAudio...)

"termékeik minimum egy negyedévvel megelőzik... "

Igen, csak szoftveresen vannak lemaradva durván 2 évvel.

"Ez a háromnegyed év az a rés ahol az lg kaszálhat... "

Nem ezt mondják a statisztikák... Mondjuk elég gáz, ha LG a kínai dzsunkákkal versenyez, ráadásul rendre alul marad...

A cikkhez annyit hozzáteszek, hogy nem hülyék ezek a kínaiak... :C

[ Szerkesztve ]

(#4) tamasgal


tamasgal
senior tag

A piac megtorolja a sérelmeit :K

(#5) Izzé válasza Reignman (#3) üzenetére


Izzé
őstag

"Igen, csak szoftveresen vannak lemaradva durván 2 évvel."

Ja, volt ilyen is, ezért tartanak most ott ahol szvsz. Viszont az új telóik, szoftveresen és hardveresen is nagyon rendben vannak, de idő kell ahhoz, hogy kitöröljék az embereknek azt a berögződését, hogy az LG nem frissít...

(#6) airmax_2.0 válasza Reignman (#3) üzenetére


airmax_2.0
tag

- Nem állítottam, hogy piaci méretben, vagy eladásokban versenyeznének. Úgy értettem próbálják technológiában tartani a lépést a samsunggal...

- szerintem a forgalmat nem a webes áruházak adják döntően, hanem a szolgáltatók. Ők pedig egyszerűen nem veszik be a kínálatba a későn jövő (és emiatt esetlegesen túlárazott) kínai termékeket. Ld huawei esetei sorozatban ascend p1 stb

- ezt szintén vitatom. Nekem Optimus L9-em van és semmivel nem rosszabb a samsung szoftvereinél sőt, én jobban szeretem mert a plusz szoftverek is tetszenek ld. Qtranslate Qmemo ...
nem kéne a korábbi fiaskókat extrapolálni a jövőbe. Azt gondolom, hogy a problémák eljutottak az lg-hez és változtattak rajta. sokaknak persze fájhat, hogy nem visszamenőleg...
Nem véletlen, hogy az lg csinálja a nexus 4-t és a verziófrissítésekre is jó hatással van az hogy ehhez a Google komoly frissítési politikát vár el (szerződésileg rögzítve) Azt gondolom hogy ez garanciát fog jelenteni arra, hogy ne lehessen folyamatosan lehúzni az lg-t a korábbi szoftveres gondok miatt. (és sajnos csak az ezután megjelenő készülékeiket tekintve..)

- ezt is vitatom és mondtam is példát rá ...
Én a zte grand x-re vártam februártól október végén ért ide ... augusztus végén mutatták be az l9-t november elején megvettem... ennyi.. nem a levegőbe beszélek a magam, példáján jutottam a következtetésekre.
Én nem azt látom, hogy alul marad az lg mert ITT NÁLUNK kapható kinaiaknál jobb minőséget ad és nem is drágábban.
Hasonlítsd össze a zte grand x-et az lg optimus l9-el egyértelműen jobb minőség az lg. Magyarországon (és európában) nem is kaphatóak szolgáltatóknál olyan tudású kinai telefonok, mint a 4x hd.
No erre persze lehet az mondani, hogy netes boltban megveszem rootolom aztán akkor itt van.. Én ezt megértem és el is fogadom ezeket a nézeteket. Csak azt nem fogadom el hogy ezt általánosítsuk, mert az ilyen forgalom csak kis része a piacnak. tessék elfogadni, hogy az a piaci többség amit a szolgáltatók forgalmaznak. Arra pedig az az érvényes amit én mondtam...

[ Szerkesztve ]

(#7) Edvig


Edvig
tag

Az az igazság h szerintem sehol nem megy jól most az LG-nek...

You'll Never Walk Alone!

(#8) airmax_2.0 válasza Edvig (#7) üzenetére


airmax_2.0
tag

Valaminek pedig történnie kellett, mert veszteségből nyereségesbe mentek át...

És persze várjuk meg amíg a nexus 4 eladások bekerülnek a kimutatásokba... A mai ismereteim szerint komoly siker, tekintve, hogy nem győzik szállításokkal betömni az igényeket...

[ Szerkesztve ]

(#9) jooker82 válasza Edvig (#7) üzenetére


jooker82
nagyúr

Usába a 3. legnagyobb gyártónak számit 18%-os részesedéssel,Az apple a 2.,de csak minimális különbséggel..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#10) lmisi válasza Edvig (#7) üzenetére


lmisi
senior tag

Azért a nexus 4 nagyon ütött, az asus is csak nexus7 -nek köszönheti hogy nem küzd visszaeséssel. Szóval a nexus4 ad nekik egy kis léglegzetvételt.
Tény a felhasználók a most megvett készülékiken legszívesebben 4.1 vagy 4.2-t látnának, szerintem teljes joggal.
Aki most árul 4.0 -al készüléket az marketing idétlenkedést végez és ott lesz ahová tartozik, megy a lecsóba.
El kéne már felejteni azt az attitűdöt, hogy most kiadom tavalyi verzioval még a cuccot, aztán vakargatok rajta itt ott, de legikább semmi lényegeset és kiadom friss verzióval drágábban ugyanazt.
Az alma példája fényesen bebizonyította, hogy még átlagmanci is igenis igényli a legfrissebb verziót. Ha nem upgradel késöbb, de vásárláskor a legfrissebb legyen.
Ehelyett kiadják elavult verzióval, sokszor kimondottan bug-osan egy telefont, vagy tabletet. Utána sápítoznak jaj már most miért csak epült, nexus-t vesznek az vásárlók. Holott ő kiadta a narancsát, mondjuk kicsi, sárga és citrom izű, de vegyék már meg tőle ;]

(#11) Reignman válasza lmisi (#10) üzenetére


Reignman
aktív tag

Hát nem tudom, szerintem most összerakni egy brutálerős telefont egy gyártónak nem nagy kunszt. Más fejlesztőktől megveszi a legjobb alkatrészeket és összedolgozza, mint más összerak egy pc-t. Szerintem egy nagy, drága, csúnya, unalmas és gyors telefon a Nexus, a Lumia 920 nyomába nem ér újdonságok, igazi innováció terén.

(#12) airmax_2.0 válasza Reignman (#11) üzenetére


airmax_2.0
tag

Ennyi idővel az okostelefenok megjelenése óta, már nem biztos hogy a hardware kitalálásába kell fektetni a komolyabb innovációt... Azt majd a szoftver biztosítja, ha kiforrott az architektúra.. Most annak jött el az ideje, hogy gyorsabban nagyobb memóriával/képernyővel, hosszabb üzemidővel... tehát az alkatrészekbe kell fektetni az innovációt, de ezt lehet a beszállítók megteszik... Nincs ezzel semmi gond, ha ezt valaki kihasználja.
Nekem is tetszik a lumia, és drukkolok is, hogy sikeres legyen (persze enélkül is úgy látom elég jól viszik) de azért az ár nem mellékes. Mindíg lesznek nem is kevesen akik megvesznek valamit mert más vagy jobb vagy egyedibb, legtöbjük akár komolyabb összeget is áldoz erre, de az biztos, hogy a piacot azok viszik el akik olcsóbban adnak legalább olyan jót. Márpedig a nexus 4 és a lumia 920 árban nem versenytársak...
Én megemelem a kalapom a nokia minőségi cuccai előtt.. de nem tudom megfizetni...

[ Szerkesztve ]

(#13) Reignman válasza jooker82 (#9) üzenetére


Reignman
aktív tag

Újabb bizonyíték arra, mennyire hülyék az amerikaiak... :Y

Egyébként Airmax, ki az, aki ma kihasználja a Nexus tulajdonságait? 4*1,5 Ghz? Mi a szarnak? A pc-m gyengébb, pedig folyamatosan futtatja a legújabb játékokat, akkor ide minek hasonló? Ez szimpla parasztvakítás a begyöpösödött geek-eknek, hogy megvegyék. Persze a kamerája olyan, mintha gonbostűvel fúrtak volna egy lyukat a hátlapjára. Szánalom.

(#14) Reignman


Reignman
aktív tag

Az meg tök jó, hogy nagy, meg gyors, csak amikor ugyanarra használod, mint a 15000 forintos normál okostelefont (telefonálás, sms, facebook...), szembesülsz azzal, hogy naponta 2x kell töltened, akkor :W

(#15) gubacsino


gubacsino
aktív tag

De érdekes, hogy egy kapitalista multinak, az államilag támogatott cégekkel szemben nem úgy megy. Ki látott még ilyet? Nem is értem..... :W

(#16) kolosanyi válasza Reignman (#13) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, nem erősebb a számítógpednél, ne csak a MHz-eket nézd, meg a magok számát...

(#17) RaveForce válasza airmax_2.0 (#8) üzenetére


RaveForce
veterán

a nexus4, ahogy eddig igazából egyik nexus sem a széles nagyközönség meghódítására lett kiadva, direkt van belőle kevés, meg lehet nézni a samsungnál is marginális a nexus modellek eladási száma pl az s de akár a note vonalhoz képest

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) airmax_2.0 válasza Reignman (#13) üzenetére


airmax_2.0
tag

Pl a mobilra költöztethető pc-s alkalmazások, amiket így magával vihet az ember. (nyilván van amit nem lehet, vagy nem érdemes.. ) vagy akár az eddigieknél komolyabb multitaskingra..
És nem csak telefonban, hanem tabletben is kell gondolkodni, ahol rengeteg alkalmazási lehetőség van, ami kihasználja a szabadkézi tevékenységet... Bőven lesz még igény az egyre nagyobb memóriára, és teljesítményre...

Amúgy azt gondolom, hogy egyszer nem is olyan régen már átmentünk egy olyan vitafolyamon ami arról szólt, hogy minek mindíg több memória, és gyorsabb processzor a pc-hez...

(#19) raub


raub
tag

,, a termékpalettájáról hiányoznak az olcsó, ugyanakkor nem túl gyenge hardverrel rendelkező modellek. "
Itt látszik, hogy nem is olyan szerencsés dolog túl korrekt ár-érték piacot tartani... :F
Ha olyan p@fátlan nyereséggel dolgoznának mint egyesek, nem lennének ekkora bajban... :K
Jó kis készülékeket adnak ki, - L7-L9 - tökéletesen megfizethető áron... :C
Remélem tartják ezt a jó szokásukat!
Bár sajnos a jelek szerint, ami a fogyasztóknak jó hír, az nekik bukta... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.