Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

Nagyon durva a Wind üzemideje :K Kíváncsi vagyok, hogy mikor érik el a 24 órás üzemidőt.

(#2) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Húú, ez aztán izgalmas, jó teszt lett! :C
Nekem a Wind tetszik jobban, csakhát az ára...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Rudi, ez a cím valami egészen mást juttat eszembe... ;):DDD

Zseniális! :R

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) janos1988


janos1988
addikt

171 000 ft :Y ...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Érdekes teszt, bár nem feltétlen "korrekt" dolog két külön árkategóriában versenyző masinát összehasonlítani.

A 100k körüli gépeket több értelme lett volna egymásnak ereszteni szerintem.

(#6) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Azert 170.000ert csak lehet mar venni valami kis subnotit ha jol sejtem...... :U
HA valasztani kellene a WIND es e kozott valoszinu a wind vesztes lenne ;]

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#7) neilszab


neilszab
őstag

Izgalmas és érdekes teszt volt, tényleg jó volt kicsit kizökkeni a megszokot netbook tesztekből, úgyhogy nagy grat az ötletért Rudi! :K

Ami viszont a lényeg itt sztem, hogy mindkét modell egyértelműen a felejtős kategóriába sorolnék! :K

Jól kivehető a tesztből, hogy teljesítményben gyakorlatilag egyáltalán nem különbözbnek egymástól és így az előző modellektől sem, képességeikben fej-fej mellett haladnak, az egyetlen új ficsőr a fogyasztásés az üzemidő! Ennek viszont meg van az ára...nem is kicsit.

Csak egy kicsit gondolkodjunk el azon, hogy mennyibe kerül egy tartalék akksi! :U

Nekem egy Asus 1000H-van jelenleg, ami 90 ezer Ft alatt lazán beszerezhető, veszek hozzá 19 ért egy 6600mAh-ás, vagy 25-ért egy 8800mAh-ás tartalék akksit és máris vígan bemutatok mindkét típusnak és még olcsóbban is jövök ki!!!

Ez kérem hülyeség! :DDD
Besenyő Pista bácsi a hülyeségről...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#8) shteer


shteer
titán

jó teszt :R

a chipset biztosan sokat számít a fogyasztásban :K a wind ssd-je szerintem feleslegesen drága ficsőr ebben a kategóriában

nálam designban még mindig az asus nyer

..szerintem jónak tűnik

(#9) Solten


Solten
addikt

Wind: dogos a kulso is, de a 170 ropi erte sok. Nagyon sok.

Saor Alba

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jót harcoltak egymással a versenyzők, tényleg nyert a Wind. Csak sajnos nekem sem kellene egyik sem, vagyis dehogy nem, de szeretném a Wind-et, csak iszonyat drága. Azon kívül nekem sokkal jobban bejön az U100-as dizájnja, leginkább ugye itt a színezésre gondolok.

<-ƘƘ->

(#11) stevve válasza neilszab (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Jól kivehető a tesztből, hogy teljesítményben gyakorlatilag egyáltalán nem különbözbnek egymástól és így az előző modellektől sem, képességeikben fej-fej mellett haladnak, az egyetlen új ficsőr a fogyasztásés az üzemidő!

Ezzel azért nem egészen értek egyet. A GMA 500 HD tualjdonságaival legalább bizonyságot nyert, hogy egy HD-re alkalmas cuccnál mennyit számít a DXVA is fogyasztásban, meg üzemidőben, míg, ha CPU-ról nézed, akkor erősen csökken az üzemidő. Persze, lehet kérdezni, minek a HD egy ilyenbe, de így van egy HTPC-d és egy netbookod is egyben.

Jó teszt és tanulság is van benne (számomra). :) :R

(#12) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Az 1000HE-k többségén nem az N270, hanem az N280-as Atommal szállítják, aminek kevesebb a fogyasztása...

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Jó a cím! :DDD
És persze a teszt is. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) shteer válasza stevve (#11) üzenetére


shteer
titán

így van egy HTPC-d és egy netbookod is egyben

épp ezért jó lenne ha ott virítana rajta a HDMI :)

..szerintem jónak tűnik

(#15) Kendek válasza AMD ehog (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem akarlak elkeseríteni, de az N270-nek és az N280-nak is 2,5 W a TDP-je. De még, ha kisebb is lenne sem jelentene órákat üzemidőben. :U

<-ƘƘ->

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó teszt lett :) Hát igen, a Wind az Wind ;)

(#17) stevve válasza shteer (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Na igen, egy HDMI nagyon nem ártana ezekre a masinákra...

(#18) Adam86


Adam86
tag

Szép teszt és nekem pont aktuális.
Nyertem egy 100.000Ft-os vásárlási utalványt és valszeg egy netbookra fogom elszórni kis ráfizetéssel.

Lenovo Thinkad T500

(#19) neilszab válasza Kendek (#10) üzenetére


neilszab
őstag

"Jót harcoltak egymással a versenyzők, tényleg nyert a Wind."

Hát én vitatkoznék ebben veled.. több, mint másfelesszeres ár mellett még jó, hogy fel tud mutatni vmit. De annyiért egy HDMI már igazán beleférhetett volna, különben az egész cucc értelmetelen. (az se világos a számomra, hogy akkor most a Wind komolyabb fimlekkel is elboldogul, mint az Eee PC, vagy csak kevesebbet fogyaszt közben?)

Ár/érték arányban sztem egyértelműen nyert az Asus, de még az is elmarad a régi 1000H-val szemben.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20) shabbarulez válasza Metalfan (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az U115-öt leváltó következő generációnál ennek erősen meglesz az esélye. A Menlow platformot leváltó Moorestown platform egyik nagy erőssége pont a még fejlettebb energia hatékonyság. Lásd: [link]

SSD fronton is abba már a 34nm-es 32Gb-es NAND chipeket lehet pakolni a mostani 50nm-es 8Gb-esek helyett. Így azonos kapacitást olcsóbban ki lehet hozni, ami talán az áron is megmutatkozik majd. Vagy azonos árszint mellett még nagyobb kapacitás és sebesség.

Jővő tavaszra van esélye annak hogy befut az utód modell.

(#21) shabbarulez válasza neilszab (#19) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az US15W chipsetben lévő video dekóder egység elboldogul a magasabb bitrátás 1080p H264 video streamekkel is.[link]

(#22) stevve


stevve
nagyúr

Dell Vostro 1220

12.1", C2D, 6 cellás aksi és 9 óra üzemidő. Egész impozáns.

(#23) Kendek válasza neilszab (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De a teszt nem csak az árról szólt, 5-ből 4 érv a Wind mellett szól. Persze számunkra a pénz a legfontosabb tényező, AMD is megmondta, hogy ez a szegmens nem azért olyan felkapott mert pici, hordozható, hanem mert olcsó cucc kell a népnek. Lényegében ez igaz is.
De technikailag teljes KÁÓ azt mondhatjuk. HDMI belefét volna szerintem is ezzel a chipset-el, de sajna kimaradt. Filmeket valszeg nagyobb HD-seket is elvisz, persze csak GPU-s gyorsítással, ehhez megfelelő oprendszer meg lejátszó kell.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#24) shteer válasza Kendek (#23) üzenetére


shteer
titán

azért az a 4 sem egyértelmű, ha szubjektívre vesszük ezt a 2 szempontot:

külső
használhatóság

..szerintem jónak tűnik

(#25) Kendek válasza shteer (#24) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De, ha meg úgy vesszük, hogy minden szubjektív, akkor meg az én megállapításom, hogy a Wind nyert, csak az enyém. De nem is mindenki nevében beszéltem természetesen. Van akinek éppenséggel pont, hogy az 1000HE szakmai szemmel negatívumabbjai a kedvezőbbek. Mert utálja az SSD-t, szereti az öregecske 945GSE-t mert bőven elég mindenre neki, fogyasztás meg éppen nem érdekli mert csak az a lényeg, hogy olcsó legyen, otthonra az asztalra úgy is kiváló. Ekkor természetesen az 1000HE nyer. Kinek mi :)

<-ƘƘ->

(#26) shteer válasza Kendek (#25) üzenetére


shteer
titán

ne keverd a szempontokat

míg a teljesítményt és az üzemidőt egyértelműen lehet mérni, a másik 2-t nem

..szerintem jónak tűnik

(#27) neilszab válasza Kendek (#23) üzenetére


neilszab
őstag

"De a teszt nem csak az árról szólt, 5-ből 4 érv a Wind mellett szól. Persze számunkra a pénz a legfontosabb tényező..."

Hát még jó, hogy ennyi erővel egy BMW-ét is összevethetnénk egy Sokádával és a végén kihoznánk, hogy igen, kurva jó a BMW, leveri a Skodát, csak hát kicsit drága, de hát annyi baj legyen...

NEM, a vége mindig az kell hogy legyen, hogy mit tud, na de mindezt mennyiért?

És a wind, amit fel tud hozni gyakorlatilag is megmutatkozó használható többletet az Asus-hoz képest, az nem annyi, mint amennyi a cehhen van. Ergó, nem éri meg, busted.

Nem véletlenül kaptt mindkét típus csak "tetszet" eredményt, "ajánlott" helyett.

Nekem is tetszik, tetszik a Ferrari...de hát, ugye... :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#28) Kendek válasza neilszab (#27) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jól van na. Technikailag győzedelmeskedett a modernebb képességeivel, ennyi. Ár/érték arányban persze max fifti-fifti. Odaírtam, hogy én sem venném meg, mert nem is.
Afelől, hogy a teszt mennyire volt igazságos, ne nekem reklamálj, hanem Rudinak.
Azért tettszett nekem is mindkettő. ;)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29) tblack


tblack
csendes tag

Ezek az eredmények egy kicsit kikészítenek engem... A decemberben vásárolt MSI Wind U100-am (fullos modell, 2G ram, 160G vinyó) minimális terhelés mellett éppcsak kibírja 2 órát... de ebbe csak 2200-as aksit adtak 115K-ért...

(#30) nixx-21


nixx-21
senior tag

kb 40K-val kevesebbért kapható 15,4"-os Amilo Pa 3553

Spec.:
képernyő méret: 15.4"" WXGA 16:9 GlareType "
képernyő felbontás: 1280x800
processzor: Mobile AMD Athlon 64 X2 QL62 (2mag, 64bit)
memória: 2048MB DDR2/800MHz
merevlemezes meghajtó: 250GB 5400RPM SATA
optikai meghajtó: 8x DVD+-RW DL drive
üzemidő: 4400 mAh (Lithium-ion)
LAN: 10/100/1000
USB: 4 db
Wireless LAN: Wireless LAN A/B/G
Videokártya: ATI 3470-256 MB(+ 780G-ben lévő HD3200 ami ebben az esetben hybrid CF-re is bírható)
Egyéb portok: VGA ,HDMI , Express Card , Firewire
Poz. eszköz: Touch pad
Jótállás: 1 év
Webkamera: van
:K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#31) shteer válasza nixx-21 (#30) üzenetére


shteer
titán

és mi köze ennek a 2 tesztelt példányhoz azon kívűl, hogy hordozható pc? :)

..szerintem jónak tűnik

(#32) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Nekem majdnem attól kezdve van 1000HE-m, ahogy megjelent. Semmi pénzért nem cserélném re a windre, mert a rendszer egy rettentően apró, 8 GB-os SSD-n van. Ez már a win7-nek nem nagyon lenne elég (Pedig 7-est használva még nagyobb akkuidő érhető el, és jobb, gyorsabb rendszer), ráadásul az az érv is szól az eee PC mellett, hogy a RAM és a HDD szabadon, garanciavesztés lecserélhető nagyobb kapacitásúra. (Előbbit Én is lecseréltem, egy 2GB-os Quimoda RAM-ra, ég és föld az 1GB-hoz képest) Az MSI gépén mindez nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#33) atesss válasza Daniel Alves (#6) üzenetére


atesss
addikt

Hű egész jó kis gépnek tűnik ez a Acer Aspire 3810T !
13,3"; 1,6kg; 168e ft.
Egyetlen gond van csak vele, hogy Acer. :F

Nem tud valaki hasonló kaliberű gépet "jobb márkában", kicsivel drágábban ?

Meg azért a "Intel Core 2 Solo SU3500 1,40 GHz 3 MB cache 800 MHz FSB" se egy erőmű...
Gondolom van Core 2 Duo-val is, csak kérdés mennyivel drágább...
Üzemidő nekem nem lenne olyan fontos, kb. 2,5h meglegyen, de annyit úgyis tud mind.

(#34) rudi válasza atesss (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Sonyban van, jön a Lenovo S12, külföldön kapható a HP pavilion dv2, és ott van még az MSI X320/340 (teszt rövidesen), valamint az Asustól jön még UX30 a Lenovotól meg U350. Most nagy divat lesz ez a vékony, relatíve kis noti egymagos Intel procival.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Grat a teszthez! :R
Igazából netbook vásárlás előtt állok, még nem tudtad dönteni, de a döntésembe lehet ez a cikk is fog segíteni. Valahogy egyre jobban hajlok az Asus felé.

(#36) nixx-21 válasza shteer (#31) üzenetére


nixx-21
senior tag

az h ez 40K-val kevesebbért sokkal értelmesebb megoldás mint a Wind uj változata....... :U igaz h nagyobb de 170K-ért szvsz sok a wind!

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#37) shteer válasza nixx-21 (#36) üzenetére


shteer
titán

notebook - netbook

a sokkal értelmesebb megoldásnak itt semmi értelme - semmilyen szinten

de érdekes, hogy minden egyes netbook tesztnél feljön ez a téma...

..szerintem jónak tűnik

(#38) zeg


zeg
senior tag

Az MSI-ért adnék 100-at(brutto), de 170 rengeteg ilyen harmatgyenge gépért. :(

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#39) Napfénysüti

A cím és a teszt is nagyon jó. Engem kicsit lenyűgözött ez a WIND a tudásával. Főleg hogy itthon van egy U100-as. Viszont az árcédulát meglátva le is döbbentem. Ennyit azért nem ér. :U

Més que un club!

(#40) stevve válasza zeg (#38) üzenetére


stevve
nagyúr

Harmatgyenge? Erősebb kétmagos Atommal már lassan notebook lenne. :D Épp elég erős ez ebben a szegmensben, főleg a HD-re is képes GPU-jával.

(#41) 64b0r


64b0r
aktív tag

Jó ötlet volt ez a teszt! :R
MSI brutális üzemidőt tett le az asztalra. Még egy pár év, és hozzák a mobilos üzemidőket. (tényleg, philips nem gyárt netbookot? - tuti övé lenne a 24 órásnál hosszabb készenlét :P )
Viszont az első oldalon mintha egy kicsit össze lennének kavarodva a képek. (Még az asusról van szó, miközben az msi fenéklemeze bámul ránk)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#42) zeg válasza stevve (#40) üzenetére


zeg
senior tag

DVI/HDMI? Egyelőre még egy magos. 1080p képes? Csak azért kérdem mert a 720p-t a 2002-es cardbus vga-m is tudja, a maga 2.5W-os fogyasztásával...ha csak ennyit tud? hardveresen gyorsítani, akkor talán nem kellene ezt fícsörként emlegetni..
Múlt évben amikor a notimat vettem, volt az MSI-nek kétmagos 12"-os notija ati VGA-val, alu házzal és DVI kimenttel brutto 165-ért, ill. ennek Inteles változata. Ahhoz képest árban felejtős, teljesítményben meg röhelyes ez az atomos cucc:)

Intel VR200x:
[link]
AMD:
keresd meg:) ezen van HDMI csati

Valaki még tesztelt is a prohardver hasábjain ilyen kütyüt:)

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#43) venember83


venember83
nagyúr

Ennyi pénzért már nagyon jó notit is lehet venni, normális procival meg mindennel, nem ronda műanyagból, telematricázva, áhh...

(#44) shteer válasza venember83 (#43) üzenetére


shteer
titán

most komolyan a matrica zavar? :)

..szerintem jónak tűnik

(#45) venember83 válasza shteer (#44) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen. Rendkívüli vásári jelleget kölcsönöz a ronda fröccsöntött műanyagba ágyazott netbooknak. Tudom, hogy le lehet szedni a matricnyákat, de ez a gyári kinézet már eléggé minősíti a gyártót, szvsz.

(#46) shteer válasza venember83 (#45) üzenetére


shteer
titán

túlzott marketing az biztos

ha újat vettem, 3 nap után vakartam le egyből :K

..szerintem jónak tűnik

(#47) stevve válasza zeg (#42) üzenetére


stevve
nagyúr

de ezek notik, én a netbook kategóriáról beszélek. Azokban nincs sose túl erős proci. :) Persze ettől igazad van, van baja még bőven...

(#48) Ste


Ste
addikt

rudi: ha rendes notiba / netbookba rak az ember ssd-t akkor elvileg jelentősen hosszabbítható az üzemidő?

(#49) BloodRay


BloodRay
veterán

A hibrid Wind nagyon szimpatikus, de az ára egy rossz vicc.
Max 120 lenne amit megérne és már az sem lenne egy csoda ár.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#50) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Frappáns a cím, megmosolyogtató a menetekre osztott értékelés. A mögöttük húzódó teszt viszont tartalmas, lényegretörő. Köszönöm, jól esett olvasni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.