Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

(#2) KROK640


KROK640
veterán

Na vazze! XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mondjuk tegyük hozzá ezzel a nvidia is sima köztörvényes bűncselekményt követett el...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) floatr válasza fatpingvin (#3) üzenetére


floatr
veterán

Legalább valaki elkövetett valamit

(#5) Reggie0 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az a kerdes, hogy mit tudunk, hanem, hogy mit lehet bizonyitani.

(#6) Lami66


Lami66
őstag

Én reménykedem benne, hogy az Nvidia nem megfelelő biztonsági rendszerei miatt kikerül a netre az összes érintett hekker neve, fényképe, telefonszáma, lakhelye, tb száma, bankszámlaszáma kódokkal együtt stb.

(#7) KROK640 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


KROK640
veterán

Az lehet, de nem ő kezdte, és nincsenek súlyosbító körülmények sem.
NVidia : csak visszaütött, azt sem nyereségvágyból, hanem az adatai védelmében
hackercsapat : Már többedik alkalommal (korábbi támadások mások ellen), előre megfontolt szándákkal, nyereségvágyból elkövetett cselekmény volt.

Ha mindkettőt bíróságra vinném, akkor az NVidia nálam a lehető legenyhébb büntetést kapná, amit ezért lehet, a hacker csapat meg pont a legsúlyosabbat amit csak kiszabhatok. Mert ugye azért elég jelentős a különbség.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8) fatpingvin válasza KROK640 (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem merem azt írni hogy te is tudod, mert nem vagyok benne most már egyáltalán biztos, de a törvénykezés nem így működik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) KRi2


KRi2
aktív tag

Netalán nem lehetne esetleg emiatt árat emelni? Már majdnem csökkentek a VGA árak. Ez veszélyes!

||| | || ||||| | ||| ||

(#10) miqlas válasza fatpingvin (#8) üzenetére


miqlas
őstag

... az ugye meg van, hogy csak a saját adatait titkosította le! Tudom, ezzel együtt is bûncselekmény idegen számítógépes rendszerekbe behatolni és ott akciózni, de azért ez nekem tetszik! ;] :P :C

42

(#11) Geller72 válasza fatpingvin (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Nyugodtan rakhatod a mondandót feltételes módba is akár...
"..a törvénykezésnek nem így kellene működnie.."
Naívak azt hihetnék, hogy a törvény a jók, a becsületesek oldalán áll, de majd minden nap szembesülhetünk ennek pont az ellenkezőjével. A törvény a pénzt és a hatalmat védi. Elég megnézni a napi merítéseket, ha valaki a tacskóból ellop egy tábla csokit, rabosítják, bilincsben viszik el - miközben a másik oldalon a több száz millás kenőpénzeket benyelő végrehajtói ág feje talán ebben a pillanatban is éppen azt csinál, amit akar - szabadon. Vagy ha sarad van a NAV fele, az akár azonnal inkasszózhat, míg ha ők qrnak el valamit, akkor még neked kell kérvényt benyújtanod..

Egy példa, ami szemlélteti a kettős mércét a kis ember irányába:
Nemrég ideiglenesen kivonattam az (egyik) autómat a forgalomból. (Több mint egy éve).
Majd jött egy levél (csekkel "megtámogatva") hogy fizessek be n+1 forintot nekik. Befáradtam hozzájuk, és megemlítettem, hogy feltételezem, az informatikai rendszerük eléggé fejlett ahhoz, hogy a történéseket lekövesse, ezért értetlenül állok a probléma előtt. Ami szerintem nem is probléma, hiszen az autó ki van vonva a forgalomból, (dokukkal igazolva). A kedves hölgy erre azt mondta, hogy ezt ott nem lehet megoldani, Kérdem én, akkor hol? A Holdon? Nevetséges, komolyan. Vagy amikor a dohányboltba csak egy ember mehet be, maszban, a többiek az utcán hosszú tömött sorokban, de egy meccsre bemehet 50.000 ember, az nem gond... Sorolhatnám még, ezer ilyen dolog van, ami szemléltetni, hogy a törvény csak neked meg nekem az, van akire máshogy vonatkozik. Alapvető emberi jog lenne, hogy ha törvényeket, szabályokat alkotnak, akkor az mindenkire egyformán vonatkozik. De mint tudjuk, nem így "működik".

(#12) fatpingvin válasza miqlas (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

sensu stricto ez nem állja meg a helyét. lehet gondolni róla amit akarsz (szvsz én is imádom az olyan megoldásokat mint pl hogy egy router a világháló felé egy reverse shellen keresztül visszaküld valami mocsokságot ha valaki bottal próbál bejutni) viszont a jogi kategórián ez nem változtat.

van erre vonatkozó törvény amit a nv is megszegett. 2022-ben már igazán be lehetne fejezni ezt a vadnyugatosdit.

szerk: nyilván egy pillanatig nem gondolom hogy a törvényesség a moralitás mércéje lenne és abszolút egyetértek a közvetlenül előttem szólóval, de nem is ezt írtam.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) miqlas válasza fatpingvin (#12) üzenetére


miqlas
őstag

Nyugodtan moroghatsz az Nvidia cselekedete miatt, tippre semelyik ország ügyészsége nem fogja ez miatt a céget bíróság elé citálni!
Ha nagyon rugózni akarsz a dolgon, akkor inkább azt hozd fel, hogy ez milyen veszélyes, mivel ez az akció jó eséllyel precedenst teremt. Ha azt látják a multik, hogy ez mûködik, akkor lehet, hogy kialakul egy szürke zónás iparág erre, azaz megjelennek a felbérelhetõ hekkerek, hekker cégek ... ;] :P

[ Szerkesztve ]

42

(#14) fatpingvin válasza miqlas (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez volt a fő implikációja annak amit írtam. baromira nbem kéne ebből egy olyan vadnyugatot engedni ahol a nagy cégek ilyen esetekben kb azt csinálnak amit akarnak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) fanti


fanti
addikt

benne lehetett ebben nvidiás belső ember is tuti....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#16) mpierre


mpierre
veterán

Konteó on: Nem lehet, hogy a hekkerek gépében nv kari volt és a driveren keresztül tudták őket visszahekkelni...? Konteó off

;]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#17) Reggie0 válasza fatpingvin (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet a dokumentumok licence-ben benne volt, mint kitetel, es akkor teljesen legalis. :)

(#18) Lami66 válasza mpierre (#16) üzenetére


Lami66
őstag

Lehet, hogy úgy voltak vele, előbb-utóbb őket is feltörik és viszik az adatokat. Aztán tekintve az ilyen adatlopások nem túl magas felderítési arányát, előre felkészültek a visszatámadásra: előrelátó módon az érzékeny adatok közé berakták a saját kis kémprogramjukat, ami bárhová kerül, nyitott ajtót biztosít nekik.

[ Szerkesztve ]

(#19) ttt válasza Lami66 (#18) üzenetére


ttt
senior tag

Ebben biztos lehetsz, pont ezzel bizonyították.
No meg azt, hogy erre kihegyezett csapatuk van, vagy legalább is pár óra alatt össze tudnak egyet rántani.
Illetve azt is, hogy a kalózok nem azt a backdoort találták meg, amit ők fenntartottak - nem csak - ilyen alkalmakra. Abban is biztos vagyok, hogy pecáznak is műcsalival, csak most nem arra volt a kapás, mert akkor nem vittek volna adatot. :B
A visszatámadásnál meg szerintem nem gondolták, hogy a krekker csapat sírni fog, mint egy fürdős k...a, akit megb...k, nem gondolták, hogy ezzel még jól ki is röhögtetik magukat :C

(#20) Reggie0 válasza ttt (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem biztos, hogy pont erre kihegyezett a csaptuk. Egy ekkora cegnek amugy is kell hekker a sajat rendszeruk es szoftvereik rendszeres tesztelesehez.

(#21) KROK640 válasza Reggie0 (#20) üzenetére


KROK640
veterán

így van, esélyes, hogy a hivatalos "kiberbiztonsági szakemberek" lettek ráállítva a témára.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22) Reggie0 válasza KROK640 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy pl. magyar torvenyek szerint meg akar legalis is lehet. BTK csak a jogosulatlan torest tiltja, amiben megegyeznek azt szabad. Szerzoi es szomszedos jogokkal kapcsolatos szerzodest pedig lehet rautalo magatartassal kotni. Szoval akar ez egy legalis hack is lehetett.

(#23) flexxx2 válasza miqlas (#13) üzenetére


flexxx2
őstag

Már azért se lesz per, mert valakinek perelnie kéne. A hackerek godolom nem mennek biróságra ezért, az igencsak öngól lenne nekik.

[ Szerkesztve ]

(#24) Diabolis


Diabolis
tag

Én most baromira sírok :D A köztörvényes bűnöző köztörvényes bűnöző jelzővel dobálózik :D
Én tudtam, hogy van bőr emberek arcán, de ennyi pixelt az 3080-as sem bír el :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#25) Gargouille válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

:C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#26) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

"A Lapsus$ a Telegramon panaszkodott és elégedetlenkedett a történtek miatt, az NVIDIA-t bűnözőnek és söpredéknek nevezve."

Óóó, szóval meghackeled az Nvidia-t, majd ha az visszatámad, hogy a saját ellopott adatait titkosítsa, akkor az Nvidia egy hitvány féreg. Komolyan kérdezem, milyen elkorcsosult világot élünk? :F :(((

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#27) Kleroo válasza fatpingvin (#14) üzenetére


Kleroo
veterán

Amíg a törvények nem lesznek közelebb a józen paraszti észhez, addig az öntörvénykezésnek valamilyen szinten teret kell adni.
Amcsiban ha betörnek hozzád fegyverrel, és önvédelemből lelövöd, akkor nem leszel megbüntetve érte. HELYES.

Itt hasonló szitu volt. ellopták az adataikat, és "izomból utánukmentek", és levédték azokat.

Te mit tennél ha mondjuk sétálsz a pároddal, és mondjuk ellopja valaki a párod ridiküljét? utánafutsz, elgáncsolod, és elveszed tőle, vagy állsz, nézel, és hívod a rendőrséget, hogy mindenki idejét rabolva le legyen papírozva a tény, hogy azt bezony sosem látjátok.

Vagy továbbmegyek, ha mondjuk a barátnődet megtámadják ittas barmok. Ott állsz és nézed, hívva a rendőrséget? Vagy csak a bíróságon tanúskodsz majd arról hogy mit figyeltél meg?

Értem, és egyetértek az álláspontoddal, csak a világ nem így műkdöik. Nem fekete-fehér Nem utópia vs vadnyugat van. Az öntörvénykezés bizonyos foka indokolt és egészséges.
Ez szerintem az volt. Kvázi önvédelem. Ha a hackerek összes adatát tropára vágják, az már véleményesebb, de nálam még minidg beleférne. Így viszont nettó jogos önvédelem, testi sérülés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#28) Alogonomus válasza Kleroo (#27) üzenetére


Alogonomus
őstag

Sőt, az USA sok államában, ha valaki kárt okoz neked, akkor kényszermunkára ítélhetik. Kemény büntetés, de legtöbbször igazságos.

(#29) arnyekxxx válasza Kleroo (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amcsiban ha betörnek hozzád fegyverrel, és önvédelemből lelövöd, akkor nem leszel megbüntetve érte. HELYES.

Mondjuk pár éve már itthon sem nagyon kell az arányos védekezés kiszámolásával foglalkoznod ilyen esetben

(#30) sh4d0w válasza Reggie0 (#22) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tehát azt állítod, hogy az nV és a Lapsus$ megállapodtak abban, hogy kiberbiztonsági szakemberek tesztelhetik utóbbi rendszereit? Nekem ez sántít...

Egyébként a magyar BTK a portscant is a bűncselekmények közé sorolja - ami egyébként abszolúte nem mérvadó ebben az ügyben, lévén az nV amerikai cég.

Nem, amit az nV csinált, büntetendő, méghozzá precedenst érően - olyan büntetést kell kiszabni ezért, hogy a cégeknek ne legyen kedvük ilyenhez a jövőben.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) Reggie0 válasza sh4d0w (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen. Szerzodessel lehet ilyen muveleteket csinalni.

Portscan nem buncselekmeny.

Nem buntetendo, ha a masik fellel, akar rautalo magatartassal, szerzodest kotott errol.

[ Szerkesztve ]

(#32) sh4d0w válasza Reggie0 (#31) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Na ne... Te és én nem állapodhatunk meg abban, hogy engedélyt adsz egy random harmadik fél rendszereinek a tesztelésére.

Portscan beleesik ide:

"300/E. § (1) Aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából, az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő számítástechnikai programot, jelszót, belépési kódot, vagy számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adatot
a) készít, b) megszerez, c) forgalomba hoz, azzal kereskedik, vagy más módon hozzáférhetővé tesz,
vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

forrás

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) Reggie0 válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Te es en nem, de az nvidiaval megallapodhatott, ha benne volt a licence feltetelek kozott, amelyet a sokszorositassal, mint rautalo magatartassal elfogadtak.

Tehat ha nem a 300/C celjabol portscannel, azaz nem akar vedelmet kijatszani vagy jogosulatlanul megkerulni, akkor legalisan megteheti. A portscanneles akkor tilos, ha annak a celjabol tortenik, hogy utana buncselekmenyt kovessenek el a megszerzett adatokkal. De ha csak nyomsz egy nmapet egy random cimre csak ugy hobbibol, azzal nincs semmi gond. Sot akkor sem, ha mondjuk ezzel az internet allapotat, terkepet akarod lekepezni, mert azt nem illegalis. Sot, meg az is legalis, amit a virusirto cegek csinalnak, hogy szkennelik a halozatot es keresik a fertozott rendszereket, hogy felmerjek a fenyegetettseget/kockazatokat. Illegalis onnantol lenne, ha be is lepnenek, azaz a vedelmi rendszert megsertik, megkerulik, kijatszak.

[ Szerkesztve ]

(#34) sh4d0w válasza Reggie0 (#33) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szerinted an nV és a Lapsus$ megállapodtak erről???

https://www.coreinfinity.tech

(#35) Reggie0 válasza sh4d0w (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha a letoltott dokumentum/szoftver/forraskod licenceben benne van, akkor igen. De akar akkor is, ha ssh-n belepnek es megkapjak modt-ben a rendszer hasznalataval kapcsolatos szerzodest, mert ha nem lepnek ki, akkor rautalo magatartassal elfogadjak a szerzodest. Hasonlo logika, mint a prohardver oldalan levo ASZF, amit mar azzal elfogadsz, hogy hasznalod az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#36) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Egyébként meg ez a hír a jelenlegi formájában fals és pontatlan, legközelebb Harangi Úr utána járhatna a részleteknek.

Bármennyire is nem szívem csücske az nV, jelen esetben mégis tiszták.
A Lapsus$ úgy tudta kikanalazni az adatokat az nV-től, hogy enrolloztak az nV MDM-jébe - ez kell ahhoz, hogy az nV VPN-jéhez csatlakozhasson az adott PC.
Ezen az MDM-en keresztül titkosította az nV a támadó PC-t.

forrás

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#37) bambano


bambano
titán

engem már csak az érdekelne, hogy egy zsarolóvírusos cikkben miért a betörőcsoportnál fordul csak elő, hogy van biztonsági mentés az adatokról, ami túlélte a csapást....
:DD ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) Reggie0 válasza bambano (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Felteve, hogy van es nem csak bloff volt.

(#39) fatpingvin válasza bambano (#37) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez nekem is eszembe jutott de az ő helyükben 100% hogy ha nincs ilyenem akkor is blöffölnék, ultiban is néha bemondasz olyat amit tuti nem tudsz lejátszani csak hogy emeld a licitet.

egyébként igen, fergeteges poén lenne ha kiderülne hogy tényleg :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) gregory91


gregory91
senior tag

"A Lapsus$ a Telegramon panaszkodott és elégedetlenkedett a történtek miatt, az NVIDIA-t bűnözőnek és söpredéknek nevezve."

Really? You don't say. :D
Mintha magukról beszélnének...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#41) fatpingvin


fatpingvin
őstag

most tűnt fel egy dolog egy másik cikket olvasva, mégpedig a konkrét követelések amiket kiírtak. a LHR bypass szerintem hülyeség, viszont a NV-nek szabott feltételeik RENDKÍVÜL szimpatikussá teszik őket alanyi jogon is. őszintén szólva nem gondoltam hogy ilyen mértékű üzleti titkok kapcsán fogok olyan követelést olvasni hogy a szoftveres stacket tegyék FLOSS licenszelésűvé. nyilván nem túlzottan reális de nekem nagyon tetszik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) Reggie0 válasza fatpingvin (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Szimpatikus rabloknak kijar egy szimpatikus fejloves :)

(#43) fatpingvin válasza Reggie0 (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

vaskosan nem értünk egyet de szerintem ebbe a kérdésbe most ne is menjünk bele :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) Egon válasza fatpingvin (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyen az ha valakinek agyára ment a pingvin.
Rendkívül szimpatikusak akkor lehetnének egy normális elme számára, ha mondjuk online petíción, esetleg az nV székház előtt tüntetve, transzparenseken követelnék ezt. Legálisan... :U
Nehogymár szimpatikus legyen egy köztörvényes bűnözői csoport, mert egyébként a követeléseik között akad szimpatikus is... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) fatpingvin válasza Egon (#44) üzenetére


fatpingvin
őstag

valóan erősen fogalmaztam. a driver stack szabad szoftverkénti megosztására vonatkozó követelésük szimpatikus, ami különösen tetszik benne az az hogy olyan pozícióból tették meg ahonnan ténylegesen van némi fajsúlya, nem pedig egy tét nélküli és előre borítékolhatóan eredménytelen formában mint egy székház előtti cirkusz.

a többihez nem fűz érzelmi viszonyulás, a nvidia gigacég hírhedten etikátlan gyakorlatokkal, nem tudom őket sajnálni, a tökvényességet meg nem gondolom a moralitás mércéjének.

a "pingvint" nem tudom minek keverted ide, ez a követelés platformtól függetlenül objektíve egy jó irány lenne ha lenne realitása.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.