Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!:)

Idén az 5-ös kimaradt, a 2021-es szériát illetően viszont bizakodó vagyok.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#2252) lacuska74


lacuska74
tag

Egyszerűen vagy ilyen ez vagy en vagyok ennyire hülye.
Fényképezek egyet és amikor megnyitom a képet vagy lehet szerkeszteni olyankor a Google fotók nyitja meg, néha pedig nem lehet.Ma letoltottem a messengeren egy képet, rögtön vissza is akartam kuldeni, ugy hogy bekarikazok rajta egy részt, de egyszerűen képtelen vagyok.Lehet valamit csinálni,hogy gyárilag lehessen szerkeszteni egy képet, vagy külső alkalmazás kell hozzá mindenképpen?

(#2253) Divinity válasza lacuska74 (#2252) üzenetére


Divinity
őstag

A Google Photosban van beépített szerkesztő és markup is

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2254) ShadowLac válasza lacuska74 (#2252) üzenetére


ShadowLac
addikt

Google Photosban kép apjánál 3 vízszintes vonal.
Aztán javaslatok , körbe vágás sort elhúzod balra és ott találod a szerkesztési lehetőségeket.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2255) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!

Az mitől van, ha valakivel telefonálok akkor elmegy a mobilnetem? :F (Telenoros vagyok)
Valamit be kellene állítanom ? :F

(#2256) K82 válasza MacEdm (#2255) üzenetére


K82
őstag

Nem kell semmit beállítanod, Pixelek (és még sok más telefon) esetén ez volt és lesz a helyzet. 4G (LTE) hálózaton van a telefonod, a hívásnak prioritása van mindennel szemben így ekkor visszavált 3G-re, rosszabbik esetben 3G hiányában pedig 2G-re; szevasz net a hívás végéig.
VoLTE esetén más a helyzet, akkor a hívás 4G kapcsolaton keresztül megy (ergo marad a mobilnet). A bökkenő csupán annyi h mivel a Pixel nem támogatott telefon a hazai szolgáltatók által, hiába van bekapcsolva a VoLTE szolgáltatás (ha egyáltalán lehet), a telefonon nem lesz elérhető. Persze nem gyári ROM-mal megoldható, de maradjunk a hivatalos (nem)megoldásnál.

Pixel / OnePlus Pad

(#2257) Divinity válasza K82 (#2256) üzenetére


Divinity
őstag

A lényeg igaz de az ok az nem teljesen.

A 4G egy csomag kapcsolt hálózat, nem tud tradicionális telefon hívásokat bonyolítani így értelem szerűen ha bejön egy hívás akkor levált róla. Ezt oldotta meg a VoLTE (Voice Over LTE) ami már nem a tradicionális formát követi hanem a csomag kapcsolt hálózatot használja. Viszont ennek a megvalósítása több irányú, a szolgáltatónak és az eszköznek is támogatnia kell az adott profilt és mivel a Pixelek itthon nem támogatott eszközök így nem lesz egyik szolgáltatónak se olyan profilja ami jó lenne hozzá

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2258) K82 válasza Divinity (#2257) üzenetére


K82
őstag

Kösz a pontosítást, csak próbáltam "konyhanyelven" fogalmazni. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#2259) bbendre


bbendre
őstag

Ha valaki szeretne Pixel4XL ről Pixel5 re váltani szóljon :) lehet meg tudunk egyezni. K82 neked extra kedvezmény van :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2260) K82 válasza bbendre (#2259) üzenetére


K82
őstag

:DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#2261) bbendre válasza K82 (#2260) üzenetére


bbendre
őstag

A szemelyes velemenyem a Pixel5el toltott fel nap utan:
- Szuper aksi, siman kibir 7 ora nyomkodast
- Nagyon jo a kamera stabilizalas
- 4k60FPS is jo nez ki

Minden mas nem...
- A kijelzo talan fenyesebb mint a P4XL-en
- A rezgo motor... inkabb kikapcsoltam a rezgest
- fél stereo a hangzas, furcsa a kijelzo alatti hangszoro,
- Az AOD-n mar nincs ott egyetlen wallpaper sem. (Pl a föld vagy a Hold korvonala)
- A sima kamera mintha nem lenne annyia szeles mint a P3 vagy P4 viszont a Ultra Wide meg nem annyira szeles mint a legtobb UW. Cserebe nincs zoom...
- Sokat kattintasz egymas utan fenykepet akkor a minden szurke lesz es meg kell varnod amig feldolgozza a kepeket, neha elojon 3-4 kep utan.
- Nincs grip sensor, igy AOD-nal nem lehet elerni az assistenst.
- Viszont ha akkor veszed fel a telefont amikor eppen lemegy AOD-be akkor ott is marad, ilyenkor csak a nyomkodas segit
- a kijelzoben a kamera korul nagy a kivagas, nem sokkal kisebb a haszontalan tér mint a P3XL hatalmas notch-nal.

Amugy nem rosssz telefon, de inkabb egy Pixel5a

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2262) ghiottone válasza bbendre (#2261) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Attól tartok a 4a múlt évi lassú bevezetése miatt az 5a se fog megjelenni májusban, majd csak szeptember/október. + hülyeség is lenne hamar kivezetni a 4a-t.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2263) K82


K82
őstag

bbendre: marad a P4XL, a P5 az akkuidő és a hátlapi fp miatt lett volna ideális nekem.
A zasszony most kapott egy 4a 5G-t, nem mondom h az alapján nem gondolkodtam el a P5-ön. Kicsit fogtam a fejem h van app amit az övé a gyengébb SoC ellenére gyorsabban nyit meg mint a 4XL, azon viszont nem csodálkozok h nagyságrendekkel tovább bírja az enyémnél. P5 még nem volt a kezemben, de a kameralyuk kezelése gondolom ugyanolyan botrányos ott is mint a 4a 5G-n. Tanulhatnának a OnePlustól vagy akár a Samsungtól is (no meg ha az iOS-t koppintják főleg), nem hiszem h olyan bonyolult lenne normálisan megoldani a teljes kijelzős vezérlést. Még a Samsung tabletemen lévő erősen bétás android 11 alapú LineageOS is megy full screen-ben...

ghiottone: megszóltak FB-on h Téged ajánlottalak eladó Pixel miatt és nem azt aki rajtad kívül hirdetett. :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#2264) ghiottone válasza K82 (#2263) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pff. :D Nekem mindegy. Én nem 2 hónapja kezdtem az ipart. Amúgy igazság szerint én csak azért raktam ki újonnan 4a-t mert régi Motorolás-hardveraprós ismerősnek kellett, aztán csak a Google Storeba volt készleten.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2265) ShadowLac


ShadowLac
addikt

P 4A 5Gm van. Csatlakoztatott usb kábellel laptophoz de a fotókat nem mutatja csak ikonokat??? Van valami megoldás??

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2266) bbendre válasza ShadowLac (#2265) üzenetére


bbendre
őstag

Ezt próbáld meg ha mégnem tetted volna: [link]
Vagy ezt [link]
Mindkettő megoldás lett valakiknek... Holnap ha lesz időm megnézem én is

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2267) ShadowLac válasza bbendre (#2266) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ha ránéznél megköszönöm. Úton vagyok ebbe a jó időben. Csak péntek este leszek.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2268) forintuser


forintuser
őstag

Valaki felrakta a 12-s droidot?

Holnapkészítést vállalok.

(#2269) Tewe013 válasza forintuser (#2268) üzenetére


Tewe013
őstag

Majd, ha már Beta lesz.

(#2270) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Miért nem szólal meg a kocsiban lévő gyári Ford autórádió, ha a Sencor transmittert kábellel összekötöm a Pixel 4 telefonommal? Ha USB-vel kötöm össze, akkor sem szólal meg! Online rádiót akartam hallgatni, mert az FM sáv az egyre gázabb. A rádiónak AUX kimenete nincs, hiába van ráírva.

[ Szerkesztve ]

(#2271) bbendre válasza volandy (#2270) üzenetére


bbendre
őstag

Nincs DAC az USB C to Jack átalakítoban, ez a legjobb tippem

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2272) volandy válasza bbendre (#2271) üzenetére


volandy
senior tag

Bocsánat! Mi az a DAC? Ja látom, de azt hogy kötöm össze az autórádióval?

[ Szerkesztve ]

(#2273) K82 válasza volandy (#2272) üzenetére


K82
őstag

Ahogy bbendre is írta, valószínűleg nem jó az USB-C - jack adapter. Csak olyan jó, amiben benne van a digitális/analóg konverter (lánykori nevén DAC), mezei pár száz Ft-os átalakítóval nem fog menni. Ha biztosra akarsz menni, az Apple-féle megoldás tuti jó. [link]

Pixel / OnePlus Pad

(#2274) ghiottone válasza volandy (#2270) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igaz Pixel 4 nem volt még nálam, de azon kívül már mindegyik más Pixel. Nálam egy bluetooth-fm transmitter van évek óta: [link] ezt is tudom ajánlani megoldásként.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2275) volandy válasza K82 (#2273) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi! Akkor ha pendriveről akarok lejátszani egy filmet akkor ez a csatlakozó sem jó? USB- Typ C? [kép].
Vagy oda még valamilyen lejátszót is le kell töltsek előtte + másik kábel?

[ Szerkesztve ]

(#2276) Tewe013 válasza volandy (#2275) üzenetére


Tewe013
őstag

Min akarod lejátszani? Ha csak simán adathordozóként működik így a teló akkor nincs baj.

(#2277) volandy válasza Tewe013 (#2276) üzenetére


volandy
senior tag

A telefonon egy filmet ami a pendrive adathordozón van. De lehet hogy nem értettem a kérdést. Az előbb mutatott kábelen keresztűl. Az előbb összedugtam már kíváncsiságból, de formázni akarta a pendrivet. Inkább széthúztam.

(#2278) K82 válasza volandy (#2275) üzenetére


K82
őstag

Nem látom pontosan a kábel végét, de ha USB-C akkor simán rádughatod a telóra úgy h egy pen drive van benne. Ilyenkor külső tárhelyként látod a pen drive-ot, ami rajta van azt le kell tudnia játszani (nyilván tartalomtól függően kellhet egy médialejátszó app, pl. VLC vagy PowerAmp). Hangot ilyenkor csak a telefon hangszórójából fogsz hallani, vagy bluetooth-on keresztül kiküldöd külső hangszóróra, bt-s fm transzmitterre, erősítőre stb.
Egyébként ha újonnan vetted a telót, a dobozában kell lennie egy USB-C - USB-A adapternek. [link]

Pixel / OnePlus Pad

(#2279) volandy válasza K82 (#2278) üzenetére


volandy
senior tag

Gyárilag vettem, de ilyen adapter nem volt benne. VLC-t le kell töltenem akkor. Van a Pixelre való VLC vagy mindegy melyiket? Ami nekem van kábel az USB-C és USB. Előbb kipróbálom azt addig nem veszek másik adaptert.

(#2280) Tewe013 válasza volandy (#2279) üzenetére


Tewe013
őstag

Pedig akkor ott kell(ene) lennie a doboz alján az adapternek. Google Play-ben rákeresel a VLC-re és ott az első találat. Nekem a gyári adapterrel tökéletesen működik.

(#2281) volandy válasza Tewe013 (#2280) üzenetére


volandy
senior tag

Jó kicsomagoltam amikor megvettem! Tényleg benne van!

(#2282) volandy válasza Tewe013 (#2280) üzenetére


volandy
senior tag

Okké. Letöltöttem a VLC-t, de most is azt írja ki, hogy "Formázza a következőt: USB-meghajtó. A SanDisk Usb-meghajtó formázására van szükség, hogy az eszköz tárolni tudja az alkalmazásokat. A formázás minden adatot töröl a következőről: USB-meghajtó. A tartalomvesztés elkerülése érdekében készítsen róluk biztonsági másolatot, másik USB-meghajtó vagy eszköz használatával.

(#2283) K82 válasza volandy (#2279) üzenetére


K82
őstag

Nincs Pixel-specifikus médialejátszó, használd azt amelyik szimpatikus. A VLC-t azért szokták ajánlani mert szinte mindent lejátszik és van pc-s megfelelője is.
#2277-hez: nem biztos h kell formázni a pen drive-ot, ha nem valami egzotikus fájlrendszer van rajta tudnia kell olvasni (nyilván szeretné ha ő formázzon, de ne foglalkozz vele. Ha telefon által formázott pen drive-ot dugsz a gépre, a windows is nyafog h probléma van, aztán mégsincs.). NTFS vagy FAT fájlrendszert biztosan lekezel az Android.

szerk.:
#2282 gyorsan másold fel pc-re a pen drive tartalmát aztán formázd, megvan pikk-pakk.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2284) volandy válasza K82 (#2283) üzenetére


volandy
senior tag

Nem mindent játszik le?
Ezeket a fimeket(sorozatokat) próbáltam idáig:
Burden of Truth. HUN.WebRipx264 azt lejátsza.
Rig45.1080p.Web-Dl.DD+5.1.h.264 azt lejátsza, de nincs hang.
For al Malkind.720p.ATVP.Web-Dl.DD5.1.H264. nem játsza le.
Star Trek Enterprise.DVDRip.AC3.Xvid.HunDub. azt sem játsza le.
VLC nélkül is lejátsza a filmeket. Le is töröltem a VLC-t.
Ha pl csak ezt a 4 sorozatrészt teszem rá a pendrivere akkor simán betölti.
Az előzőnél gondolom az volt a gáz, hogy nagyon tele volt a pendrive és nem tudta betölteni a telefon.

(#2285) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok!

A jelenlegi fóliám mindenhol kivágott, csak az előlapi kamera felett nem. Ez azt okozza, hogy kosz kerül a kamera és a fólia közé, így gyakorlatilag használhatatlanná téve azt. Nektek milyen fólia vált be, aminél nem jelentkezik ez a probléma?

(#2286) parkr válasza seamus (#2285) üzenetére


parkr
őstag

nekem ez van [link] ebay-en is árulnak.
egyetlen bajom vele hogy nem fedi a kijelző széleit. 2-3mm kilóg. (kerekített élek miatt van így elvileg)
van egy -10% kuponom is ha érdekel

[ Szerkesztve ]

(#2287) MacEdm válasza seamus (#2285) üzenetére


MacEdm
tag

Az enyémen ClearPlex (tokbarát) fólia van. Körülbelül egy éve van fent és nekem nincs ilyen problémám, hogy bemenne a por a fólia alá.
Az igaz, hogy árba húzós volt, de megérte.

(#2288) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Üdv srácok, apple vonal utan visszaterek a héten úgy nézz ki. :)

(#2289) volandy válasza Zozo0525 (#2288) üzenetére


volandy
senior tag

Üdv. Lehet még kapni Pixel 4-t?

(#2290) Drakmusz válasza volandy (#2289) üzenetére


Drakmusz
őstag

[link]
Szerintem ez most a legegyszerűbb beszerzési forrás.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#2291) Zozo0525 válasza volandy (#2289) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem új, ez most használt lesz :DD ha minden ok holnap este nálam van

(#2292) volandy válasza K82 (#2273) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi, az infót!
Végre sikerült vennem egy olyan Usb-C-3,5mm-es fejhallgató csatlakozó átalakítót, amit ajánlottál!
Sajnos nem működik.
Transmitter lehet a hunyó, mert ha mással összekötöm úgy működik. Gondolom kéne egy olyan rádió, amit közvetlenül össze tudok kötni a telefonnal.
Nem baj. Ilyenem is van már.

[ Szerkesztve ]

(#2293) volandy válasza ghiottone (#2274) üzenetére


volandy
senior tag

Vettem egy olyan xiaomi roidmi 3s bluetooth autós töltőt amit ajánlottál. Köszi!.
Ezzel simán működik. Átviszi a jelet a telefonról a rádióba. Nekem az online rádióhallgatáshoz kellett.
FM csatornákon nagyon rossz a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#2294) K82 válasza volandy (#2292) üzenetére


K82
őstag

Tehát az Apple-féle adapter jó pl. fülhallgatóval, de a transzmitterrel nem ha jól hámoztam ki a kommentedből? :F

Pixel / OnePlus Pad

(#2295) volandy válasza K82 (#2294) üzenetére


volandy
senior tag

Igen, igen. Transmitterrel nem volt hangja sem. Még annyi sem mint az elözővel. Fülhalgatóval nem próbáltam. Egy internetes rádióval kötöttem össze. Azzal szólt, de nem volt hangos. A telefon jobban szólt magába amikor széthúztam.

(#2296) parkr válasza volandy (#2295) üzenetére


parkr
őstag

kipróbálhatnád nekünk :)
én is nézelődök ilyen után, de az original németből 35 euró lenne. annyit nem ér nekem.

(#2297) volandy válasza parkr (#2296) üzenetére


volandy
senior tag

Okkés! Kipróbálom!

(#2298) volandy válasza parkr (#2296) üzenetére


volandy
senior tag

Kipróbáltam! Szuperül szól! 35 euró? Most, ma hozták. Emagról rendeltem 3870.- volt, ebből 1380.- a száll.költség!

(#2299) volandy válasza parkr (#2296) üzenetére


volandy
senior tag

Viszont összedugtam a telefont az online rádióval, de nem az apple féle adapterrel, hanem a korábban vásárolt Vention Type-c 3,5mm apa Jackkel. És így ezzel nagyon jól szólt!

(#2300) K82


K82
őstag

volandy: csodálkoztam volna ha nem működne; ha anno a 2XL-el ment, a 4-es szériával se lehetne problémája.

parkr: jobban is jársz az Apple-féle adapterrel, nem ez az egyetlen teszt ahol jobbnak ítélik a Google sajátjánál. Egyébként most kivételesen az Apple ingyen szállít, de ha van a közeledben Media Markt, nagy eséllyel kapsz ott is.

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.