Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék, hogy van-e olyan aki olvassa ezt a hírt és érinti is a dolog. Nem mondom, hogy nem kell írni ezekről, mert az autós híreknél is érdekes, amikor a legújabb Ferrarit vagy hasonlót mutatják be, csak érdekelne, hogy az olvasók között van-e olyan akinek ez nem csak érdekesség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Mice_007 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Mice_007
tag

Én elolvastam, érdekel is, és majd kirakom a plakátot róla a ferrari mellé :D

AIDA64.com

(#3) pomorski válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Jó kérdés. Én pl. olvastam, de nem sokat értettem belőle. (De elolvastam, mert unatkoztam.)

(#4) #06658560 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha ez alapján lennének cikkek a PH-n, akkor heti három hír kerülne ki. Teszt meg félévente egy.

(#5) tecsu válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Érdekes, hogy ezt nem pedzegeted a "hi-fi" és házimozi rovatban.

Itt legalább van az a Ferrari-faktor, hogy álmodozunk róla, de ott meg kb. a világ szemetét guberálja a cikkíró.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#6) hazitroll válasza Mice_007 (#2) üzenetére


hazitroll
csendes tag

Én kb. értem, de azt is tudom, hogy valószínűleg sosem lesz a kezemben levő tudás olyan, hogy ezt tényleg ki tudjam használni. Az árat leszámítva sem. A központi zárról (leaf shutter) itt van egy egész jó leírás mintaképekkel: http://www.kern-photo.com/2013/01/why-leaf-shutter-lenses-matter/

(#7) orbano válasza tecsu (#5) üzenetére


orbano
félisten

engem rohadtul nem mozgat meg hogy álmodozzak egy milliókba kerülő, profiknak munkára való ojektívről. ez Ferraris hasonlattal olyan mint ha a carstylingon drága traktorokról írnának cikkeket, hogy fúúú ennek a váltója 1:1000000 nyomtaékleosztást tud meg 0.00001mm pontossággal navigál a robot a búzamezőn. le-se-szarom. :D

a hifis meglátásod pedig találó... a világ szemete... és tényleg :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) tabu3x


tabu3x
tag

wow. A speclistán olvastam:
"practically no focus shift during zoom"
Mondjuk, egy olyan rendszernél, ahol egy középső AF pont van, ez azért elég hasznos. Kizúmol, élességet állít, majd belezúmol addig, amíg el nem éri a kívánt kivágást.
Ez a metódus egy fokkal biztosabb (szerintem), mint a fókuszálás majd újrakomponálás, ami során simán kimozdul a téma a fókuszsíkból, ugye.
Lehet, drága ez a cucc, de a parfokális objektívek mind drágák (és nehezek), a Tokina CINEMA ATX 50-135mm T3 pl. szintén másfél kiló, és 4500 USD...

(#9) orbano válasza tabu3x (#8) üzenetére


orbano
félisten

na, megjött a PH! egyetlen embere, akit érdekelt ez a cikk :D

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.