Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phvhun


Phvhun
őstag

Jó az ilyen interaktív dolog kezdésnek, engem is hasonló indított el ezen a pályán szerintem (Comenius Logo).

Olvastam valahol hogy egy már meglévő munkahellyel nagyon sok mindent meg lehet próbálni, hogy produktívabbak legyen a csapat, de az egyetlen változó ami konzisztensen javította az eredményességet az a női alkalmazottak arányának növelése volt. Valami olyasmi volt ennek az oka, hogy emiatt növekedett a csapaton belüli kommunikáció.

Szóval a programozói szakmára ráférnek az ilyen jellegű kezdeményezések.

(#2) atike


atike
nagyúr

Ezzel szerintem csak az a baj, hogy nem kicsit "félrevezető"... Igen, szükség van ilyenre is, hogy felrázza az állóvizet. Kell, hogy a pályára tereljen új embereket... Igen. De aki ilyen "játékot" csinál a "semmiből" az azért nem egyenlő a tényleges programozással. Szerintem. Ellenben kiválóan alkalmas arra, hogy a delikvens elmondhassa magáról, hogy ő már programozó... De lehet tévedek... :DDD

(#3) -szp- válasza atike (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

10-12 éves gyerekekről beszélünk, az egynapos workshop nem állítja, hogy programozót farag belőlük, mindössze annyit kíván elérni, hogy felkeltse az érdeklődést. Ott a nyári tábor, vagy a hétköznapi kurzusok, a Kódgarázs és számtalan más lehetőség, ez az alkalom csak elindíthat embereket egy úton.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) atike válasza -szp- (#3) üzenetére


atike
nagyúr

Jogos... :) Kedvcsinálónak jó.

(#5) zone


zone
őstag

"Guzsaly büszke rá, hogy a Technovation versenyén is tudnak csapatot indítani, ami egy kifejezetten lányok számára kiírt programozási verseny."
Mi szükség van külön női versenyre? Egy ilyen 'sportban', mint a programozás, nem kellene nemekre korlátozni egy megmérettetést. Főleg akkor nem, ha az egyenlőség hirdetése az egyik cél.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#6) Out


Out
addikt

Így már értem, hogy honnan jön az a sok "játék" Steamre....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) etejedu


etejedu
őstag

Én meg az istenért nem tudom rávenni a lányomat hogy az egeret vegye a kezébe és kezdjuk el használni a számítógépet. Igaz ő inkább a videózás, interaktív mesekészítés köti le (6 éves). ..meg vehetek egy uj telefont mert az édesanyjáét már kisajátította. :)

(#8) -szp- válasza etejedu (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

Indíthattok egy kicsit távolabbról is, a Lauren Ipsum vidám rajzokkal és nagyon trükkösen tanít, lehet hogy ez beválik. (link)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) VIC20


VIC20
őstag

Nézegetem a honlapjukat: tehát ez egy soviniszta szervezet. :(

(#10) azbest válasza zone (#5) üzenetére


azbest
félisten

Mert nők nélkül kihal a fajunk :DDD
Meg lehet más terület tipikus erősségük a szakmán belül is.

(#11) gbors


gbors
nagyúr

Jobb lenne a dolgot szoftverkészítésnek hívni, úgy inkább fedné, amiről szó van. Amúgy jó a kezdeményezés, én szívesen látnék több hölgyet az iparban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12) domos válasza etejedu (#7) üzenetére


domos
senior tag

Adj neki tabletet.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) etejedu válasza -szp- (#8) üzenetére


etejedu
őstag

Köszi!
domos: Ez is szóba jöhet. Jobb mint a teló.

(#14) -szp- válasza etejedu (#13) üzenetére


-szp-
aktív tag

Engem gyerekként a Bűbájt húzott be ebbe a világba, mára azért elszállt felette az idő. Akár telefonon, táblán, vagy PC-n a CodeCombat szintén jó választás, ha rákap az ízére, nincs megállás :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#15) Sir Ny válasza gbors (#11) üzenetére


Sir Ny
senior tag

miért nem jó a programozás?

-

(#16) gbors válasza Sir Ny (#15) üzenetére


gbors
nagyúr

Mert az az egész tevékenységnek csak egy része, még csak nem is a nagyobb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17) atike válasza domos (#12) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, ezzel én is egyet tudok érteni... :)

(#18) maser


maser
tag

Én ezt a programot csak szimplán macska ugratónak hívom.

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.