Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pakriksz


pakriksz
őstag

érdekes... eddig ezek az alsó kategóriás energiatakarékos APU-k alaplapra forrasztva mentek, most meg foglalatos lesz?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2) F34R válasza pakriksz (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Mindegy az csak kivegyek beloled a penzt :DDD

(#3) stratova válasza pakriksz (#1) üzenetére


stratova
veterán

Papíron léteztek a BGA-s példányokkal szerelt alaplapok, de pár OEM gépen kívül én nem láttam (a Tango PC pl. az ECS alaplapját használja), hogy elérhetők lennének. A többi APU eddig notebook/netbookokba és mini pc-kbe került, bár abban sem dúskáltunk kínálatot tekintve.

(#4) AgFRjkUZT_3 válasza pakriksz (#1) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Gondolom, hogy processzorfoglalattal többet lehet elkérni a cuccért. Támogatni kell az alaplap gyártókat. Én már régóta várok egy olyan alaplapot, amin nincsen pci expressz foglalat sem. Valószínűleg nem lesz ilyen az életben soha...

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#5) gianni85


gianni85
veterán

furcsa, hogy csak 2 lyuk van a hűtő felfogatására... lehet ezekhez csak a gyári hűtés lesz elérhető?

(#6) eclipse006 válasza gianni85 (#5) üzenetére


eclipse006
őstag

Elsőre fel sem tűnt, nagyon úgy néz ki...

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ha beforrasztva lenne akkor meg azon menne a hőbörgés hogy miért nem foglalatos mert biztosan hogy meggazdagodjanak az alaplapgyártók, meg ha elromlik valami stb, stb... :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) Bici válasza gianni85 (#5) üzenetére


Bici
félisten

Mi az összefüggés a két lyuk és a gyári hűtő között?

Régen a Northbridge-re is árultak bordákat külön, és annak is két lyuka volt csak.
Szerintem simán ilyen szabványú bordákat lehet majd rá kapni.
Egy Z alakú leszorítóval szép nagy bordákat is fel lehet szerelni stabilan két lyukkal is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) XmoD válasza Bici (#8) üzenetére


XmoD
aktív tag

Bizony. Sima leszoritoval tuti ramegy. Es 25W TDP melle szerintem eleg lesz egy ilyen is

(#10) kirukris válasza atti_2010 (#7) üzenetére


kirukris
tag

És milyen igazad van :Y :C

(#11) gianni85 válasza Bici (#8) üzenetére


gianni85
veterán

semmi, csak azt hittem, ha már socket-es megoldás, akkor a standard AMD hűtő felfogatás megy rá. Bár így utólag átgondolva ilyen 20W alatti chip-eknél még a legkisebb AM2/3/FM1/2 hűtők is feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

(#12) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Van valami műszaki akadálya, hogy amd-s alaplapokon/notebookban nincs msata vagy mpcie bővíthetőség?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#13) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Az ASRock pedig hárommal: http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=AM1

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#14) Bici válasza ChRiS_RS (#13) üzenetére


Bici
félisten

Ez a táp megoldás nagyon tetszik. :K
Ezzel meg lehet úszni egy picoPSU árát. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) stratova válasza Bici (#14) üzenetére


stratova
veterán

Mindemellett egész pöpec kis lap. Nincsen teleszórva ugyan USB porttal, de van rajta D-SUB mellett DVI-D, HDMI és DisplayPort is. Ez a kombó ritka.

(#16) Bici válasza stratova (#15) üzenetére


Bici
félisten

Jaja, főleg a DP port miatt tartom értékesnek, mivel DP-ről lehet HDMI-re alakítani, de visszafelé nem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) canniball válasza Bici (#14) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy már eleve a lap árában ki kell fizetni... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18) Bici válasza canniball (#17) üzenetére


Bici
félisten

Nem hinném, hogy ezt a felárat az ASRock bevállalná.
De majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) -=MrLF=- válasza Bici (#14) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ezen a lapon pont van mpcie, a doksi szerint wlan kártyának valószínű nem keszelne ssd-t.
Viszont a 4db sata3 port jó nas alap lehet, a doksija 90W DC tápot ajánl hozzá vajon bírná a 4db HDD-t?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#20) .mf


.mf
veterán

Csak 2 db SATA? :(
Az az Asrock lap már sokkal szimpatikusabb...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) #16939776 válasza Bici (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez már belefér a használható kategóriába.

A cikkben szereplő kivágott 4x-es PCI-ex-el sem olyan rossz, viszont a körítés nem dobogtatta meg a szívem.

(#22) vinibali


vinibali
őstag

mostmár rajtolhatna a platform, kíváncsi vagyok :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) Gabesz84 válasza Bici (#14) üzenetére


Gabesz84
őstag

fasza ez a DC csati, de ilyenkor a HDD-k honnan kapják a delejt? :)

(#24) Bici válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


Bici
félisten

Ott a pont. Fogalmam sincs. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) #16939776 válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ott a sata-tápcsati az ATXtáp és a Sata portok között.

Élelmesebbek az usb csatlakozókról is levehetik a +5V-ot, ha "laptop-grade" 2,5"-os hdd-t akarnak használni.

[ Szerkesztve ]

(#26) Yutani


Yutani
nagyúr

Ezen a platformon single vagy dual channel memória kiépítés van? Mert infot nem nagyon látok erről, és az Asus lapokon a fekete-sárga slotok a dual channelre is utalhatnak. Vagy egyszerű desgn elem? :F

#tarcsad

(#27) L4CI2 válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


L4CI2
aktív tag

külső hdd 2.5 ös usb 3.0 ra esetleg :D
ja meg van a deszkán 1 x SATA Power Connector

[ Szerkesztve ]

(#28) pmheros válasza Yutani (#26) üzenetére


pmheros
senior tag

Ezek APU-k csak egy csatornás memória vezérlővel rendelkeznek

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#29) Mercutio_ válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamelyik tüskesorra ami az alaplapon van megy egy kábel, ezen a kábelen vannak a s-ata tápcsatik. Ott van a specifikációban is a csatiknál: "1 x SATA Power Connector" (közben már más is leírta)

A kérdés, hogy mennyibe lesz a lap+proci páros ezen a platformon és mennyire erős/gyenge procierő terén?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) AgFRjkUZT_3 válasza -=MrLF=- (#19) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

valószínű nem kezelne ssd-t.
Ha mpcie, akkor kezelnie kell :)

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#31) antikomcsi válasza Yutani (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az apu nem kezeli a dualt, csak egy csatornás a vezérlője.

Az meg megint egy másik dolog, hogy egy athlon önmagában annyiba kerül, mint egy J1800 lappal együtt 2 csatornás memória vezérlővel 10W fogyasztással.

Már megint belecsaptak a lecsóba. :U

(#32) L4CI2 válasza AgFRjkUZT_3 (#30) üzenetére


L4CI2
aktív tag

nem minden mpcie kezel ssdt

Pusztán méretüket és csatlakozójukat tekintve a teljes magasságú Mini PCIe és mSATA kártyák megegyeznek, ami azt is jelenti, hogy fizikailag a két szabvány teljesen kompatibilis egymással, ergo egy Mini PCI Express kártya ugyanúgy beilleszthető egy mSATA foglalatba, mint fordítva. Az üzemi feszültség is azonos, mivel mindkét szabvány 3,3 és/vagy 1,5 voltot kíván meg magának a működéshez. Elsőre ez még jól hangozhat, de akik már jobban ismerik a gyártókat, valamint a szabványok megalkotóit, talán sejthetik, hogy a helyzet sajnos korántsem ilyen egyszerű.

Mini PCIe WLAN – mSATA SSD

A Mini PCIe szabvány térhódításának kezdete nagyjából 2005-re tehető, amikor az mSATA még csak néhány koponyában létezhetett. Emiatt jó eséllyel a 2010 előtt forgalomba került termékeken található aljzatok inkompatibilisek az mSATA-val, mivel az ezen szabványú meghajtók ugyanúgy a déli híd vagy egy bármilyen SATA vezérlő portjára csatlakoznak, mint a normál SSD-k. Ebből adódóan az adott aljzathoz a szokásos, egyetlen PCI Express sávon felül még egy SATA portot is el kell vezetni.

Az áramkör sematikus rajza

Továbbá a Mini PCI - mSATA kombó aljzathoz szükséges egy router chip is, mely a slotba behelyezett Mini PCIe vagy mSATA szabványú kártyától függően automatikusan képes PCI Express vagy épp SATA adatvonalakat kapcsolni az aktuális eszközhöz. A specifikációk véglegesítése előtt készült termékekből mindez érthető okokból teljesen hiányzik, így az inkompatibilitás konkrétan erre a pontra vezethető vissza.

[ Szerkesztve ]

(#33) antikomcsi válasza AgFRjkUZT_3 (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem az a baj, hogy nem kezel, bár nem tudtam kipróbálni, ugyanis nem találtam fél magas msata ssd-t. Ezekbe a slotokba (a legtöbbnél) csak ilyen fél magas kártya fér el, mint amekkora a wifi.

(#34) atti_2010 válasza antikomcsi (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az Athlon miota fogyaszt 10W es kepet csak alaplapi IGP adhat amihez ATX vagy jo draga Pico tapot tehetsz es maris 50W fogyasztasnal vagy, ez nem Crysisre van tervezve.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Yutani válasza antikomcsi (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, köszi a választ. A tiszta, hogy ezek az alacsony fogyasztású csodák csak single vezérlőt tartalmaznak, mint ahogy az Atom is. Ennek az eltérő színű RAM slot dolognak csak és kizárólag design "értéke" van, semmi más. :)

#tarcsad

(#36) antikomcsi válasza atti_2010 (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ebből, amit ide írtál, semmit nem értettem.

(#37) vinibali válasza antikomcsi (#31) üzenetére


vinibali
őstag

Gigabyte J1800 2,4Ghz dual-core 20e
Athlon 5150 1,6 Ghz quad core 15e + ASUS AM1M-A németeknél 27€
azért ez annyira nem vészes. mondjuk ha azt tekintjük hogy aprón ennyi pénzért mit kapni, akkor.... :DDD

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) atti_2010 válasza antikomcsi (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ahogy en sem ertem hogyan jon egy ilyen alacsony fogyasztasu platform melle az Athlon, ez sokkal olcsobb.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) antikomcsi válasza vinibali (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy 10W-os 4 magost linkeltél ami lappal együtt annyi.

Amúgy nem értem, ha az ember mond valamit, akkor itt rögtön ugrani kell, hogy valaki jobban megmondja. :U

Csak az apu.

És a kétmagos J1800 amikor legutóbb vettem.

(#38) atti_2010

Fogalmam nincs miről beszélsz, de nem gond, ez csak a szokásos itt. Már bocsánat.

Ezeket az AM1-es apu-kat Athlon-nak, és Sempron-nak hívják. TDP-jük 25W.

Tehát a konkurenciához képest drága, és sokat is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#40) vinibali válasza antikomcsi (#39) üzenetére


vinibali
őstag

azóta javítottam.
a J1800 2C/2T

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#41) antikomcsi válasza vinibali (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nézd meg az iponon, én is ott néztem, valószínű ott van elírva, mert mintha 2 magosnak lenne írva az athlon és 4-nek a sempron.

Akár, hogy is nézem, szerintem drágán adják a konkurenciához képest. Ha a platformot nézem, ez az Asus lap, itthon drága lesz a procival együtt.

szerk.:

Én az athlonra is azt hittem, hogy két magos, de elvileg csak a legkisebb sempron az, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#42) sb válasza antikomcsi (#39) üzenetére


sb
veterán

Ugrani a hülyeségre szokás és te azt írtál.
Kétcsatornás J1800. És? Ezek 4 magos Kabinik, a J1900-al vannak kb. egy szinten cpu-ban. Igp-ben meg nyilván felette. 24p nem gond, Bay trailről nem tudjuk (mert hiába írtam bármelyik topicba, egy tulaj se nézte meg).
Szóval nem a J1800-hoz kellene hasonlítani.

Ill. valamit valamiért. Van előnye és hátránya is. Pl. nem 10W hanem 25W. De Atomból meg pl még nem láttam használható lapot, csak 1 USB3-as, 2 Sata-val. Az bga, ebbe belemegy majd a Beema is.
Stb, stb...

(#43) antikomcsi válasza sb (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A hülyeség, az nézőpont kérdése.

24p nem gond neki, mármint a bay trail-nak, J1800 simán viszi.

Azért mondom, hogy két csatornás a J1800, mert erre igazán szüksége a sempron/athlon igp-nek lenne, erre ez nem az. Hiába 1600MHz támogatás a memóriánál, az egy csatorna "leöli" az egészet. Könnyen kipróbálható, akár ha egy FM1/2/2+ konfigból kiveszed az egyik modult. Brutálisat esik a teljesítmény. Ha itt ez nem így van, akkor annak csak örülök.

A kolléga linkelt egy j1900-as lapot, azt hiszem 20K körül volt. Ennyiből szerinted ki fog jönni egy athlon és alá mondjuk egy olcsó asrock lap?

Ha a bay trailnak akarnak ellenlábast állítani, akkor valahogy az árakat is jobban be kéne lőni.

szerk: J1800-as lapot linkelt, közben megnéztem, a j1900-as drágább, az 24K.

[ Szerkesztve ]

(#44) ivana válasza vinibali (#37) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem, ha van lehetőség tuningra akkor itt csak a Sempron 3850-et érdemes venni, mivel az gyakorlatilag ugyan az mint az athlonok, csak kisebb órajelen.

(#45) Akula


Akula
őstag

az biztos, hogy PCIX4 és nem X16? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#46) ivana válasza Akula (#45) üzenetére


ivana
Ármester

Maga a foglalat 16x-es, de kivezetve csak 4x van.

(#47) #16939776 válasza Akula (#45) üzenetére


#16939776
törölt tag

[link]

"1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode)"

(#48) Akula


Akula
őstag

Ahh, minden világos :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#49) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Ezek a processzorok is az AMD modulos módszerével készültek? Például a legkisebb Sempron 1 modulos 2 szálas?

[ Szerkesztve ]

(#50) Pttypang


Pttypang
veterán

Érdekes, lassan kezdenek vonzani az ilyen apróságok.. :)

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.