Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibi683


tibi683
tag

Még mindig nem értem, miért is lenne szükség ekkora kijelző méretben FULL HD felbontásra :\

(#2) cellpeti válasza tibi683 (#1) üzenetére


cellpeti
veterán

valamit kell fejleszteni... :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3) krisztian112 válasza tibi683 (#1) üzenetére


krisztian112
senior tag

Marketing, papíron jobban hangzik meg parasztvakítás. Jó, azt nem vitatom hogy nem gyönyörű meg nem szép, de felesleges.

Huawei P10 lite

(#4) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Meg kb 2 óra nyomkodás után teheted töltőre :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5) Bordian


Bordian
tag

Sztem nem felesléges. Valamerre mindig kell fejlődni....

És mennyivel jobban hangzik az egy reklámba h "minden eddigénél élesebb képp" , mind az pl hogy jobb üzemidő.

"Az almás készülék idei verziója...szögegyszerűen használható"

(#6) tibi683 válasza krisztian112 (#3) üzenetére


tibi683
tag

Ahham, akkor nem csak én látom annak :) Ám nem értem a retinától miért kel nagyobb pixel sűrűség?! :D
Bordian: de nem ebbe az irányba kellene tovább feljödni hanem ott ahol még lemaradásban vannak! Ez olyan mintha még mindig a nátha legjobb gyógymodját keresnénk miközben van még több betegség is (tudom, elég szélsőséges egy példa :D )

[ Szerkesztve ]

(#7) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Mondhatom szép! Semmi haszna nincs egy ilyen profi kijelzőnek az okos telefonok világában. Tennék bele inkább egy üzleti laptopba pl a Lenovo Thinkpad T,X és W szériákba...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#8) Gabó75 válasza tibi683 (#1) üzenetére


Gabó75
senior tag

Nem hülyeség, csak nagyon erős hardver kell alá. Azt mondták az S3-ra is, hogy nem látszik a pentile, aztán mégis.
Most a Full HD-re mondják:-)
Érdekes, hogy a csúcsteló kap hulladék, kompromisszumos megoldást.

(#9) keIdor


keIdor
titán

Azért 720p Pentile-nál még bőven elfér szebb, mert az SGS3 ugyan szép, de nincs 300 valós ppi az is biztos.
Fekete háttérnél a fehér betűknél meg kifejezetten látod a szőrős betűket, úgyhogy bőven van hova fejlődni még, mert a konkurencia élesebb képet ad.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) HawerKing


HawerKing
őstag

Monjon bárki bármit az Amoledtől szebb kijelző nemlétezik...

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11) tibi683 válasza Gabó75 (#8) üzenetére


tibi683
tag

Akkor ne pentillel csinálják és kész! :) fölösleges ezért felbontást növelni :D

(#12) Mészi2


Mészi2
tag

Minek? Aki FULL-HD videót akar nézni az ne telón nézzen. Amúgy nem fog ez egy kicsit sokat fogyasztani?

(#13) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

4,29 és 4,8 között semmi nincs, jó a marketing anyag. :DDD

(#14) keIdor válasza Mészi2 (#12) üzenetére


keIdor
titán

Mit minek? Ne vedd meg, vedd meg az SGS3-at majd 70k-ért tavasszal és örülj, hogy hozzájutottál ennyiért.
Akinek meg élesebb kell lesz jobb. Ennyi korlátolt embert egy elvileg "szakmai" oldalon, hihetetlen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Marketing szöveg azt írja h a full hd kijelző lesz a legnagyobb dobása az s4-nek.Remélem nem így lesz mert ezt az összes konkurencia is tudja.

(#16) McSpy


McSpy
őstag

Ez fél nap alatt megeszi az akkumulátort :)

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#17) Ferenczi Áko válasza Mészi2 (#12) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

De sokat fogyaszt..Valamit valamiért! Én nem vállalom ezt a kompromisszumot..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18) Gabó75 válasza tibi683 (#11) üzenetére


Gabó75
senior tag

Mondtam én, hogy pentillel csinálják?:-) Nekem az amoled sem tetszik, pláne nem pentillel:-)

(#19) tibi683 válasza Gabó75 (#18) üzenetére


tibi683
tag

+1

(#20) Remus389


Remus389
veterán

szerintem Full HD pentile-lal jobb lesz mint a 720p, vagy a retina ugye RGB-vel

Full HD!

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21) zoltansc


zoltansc
csendes tag

Na én meg a kék alpixelek tartósságára leszek kíváncsi 440ppi sűrűség mellet...elvileg a pentile elrendezés a nagyobb méretű kék alpixel miatt van kitalálva, hogy ne menjen olyan hamar tönkre. A 440 ppi csak kisebb méretű pixelekkel oldható meg, ami a kék pixel esetén a gyorsabb halált jelenti...

SGS2 nem kellet neki egy év és az állapotsávban lévők szépen be is égtek

[ Szerkesztve ]

(#22) kiiso válasza HawerKing (#10) üzenetére


kiiso
tag

Monjon MonDjon bárki bármit az AmoledtőlNÉL szebb kijelző nemlétezik nem létezik. :(((

[ Szerkesztve ]

(#23) -Faceless-


-Faceless-
őstag

angol oldalakról vett hírmorzsák alapján az aksi 3000+ os lesz, szóval az üzemidő nemigazán fog változni, főleg az új soc-al

[ Szerkesztve ]

(#24) DIEGO15 válasza -Faceless- (#23) üzenetére


DIEGO15
őstag

1 nap max

(#25) spawn21 válasza Gabó75 (#18) üzenetére


spawn21
veterán

Mert Te aztán biztosan értesz hozzá :(((

iPhone 13p

(#26) -Faceless- válasza DIEGO15 (#24) üzenetére


-Faceless-
őstag

még mindig jobb mint az xperia z :D
Ilyen hardver mellett tényleg örülhetünk, hogy hazáig kibírja.

(#27) Mr President


Mr President
senior tag

Elegem van már azokból az emberekből akik folyton azzal jönnek, minek ez minek az. Jobbat kapsz mint az előző termék, ez nem elég? :W :W
Minek vesznek az emberek audit mikor a suzuki is elviszi ugyanoda. Minek új proci mikor egy régi is megcsinálja ugyanazt, igaz jóval tovább tart de megcsinálja.... Hajrá éljünk barlangokban, az eső elől az is megvéd :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#28) Remus389 válasza Mr President (#27) üzenetére


Remus389
veterán

+1, ráadásul nem kell megvenni, nem kötelező

most csak ennyit tudtak fejlődni, a holografikus megjelenítés még odébb van

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29) Luck Dragon

Mindig is lesz fejlesztés, a kamerák után a kijelzőket kezdték el, az most hogy pár ember ezt nem bírja a lelki világával feldolgozni ,attól még folytatják, és ha nem tetszik, nem veszel olyant. ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Kapanyél válasza NeRo28 (#15) üzenetére


Kapanyél
őstag

Mármint a FHD felbontást tudják a többiek, azért az még nem minden. Ilyen kontrasztarányt szélsőséges betekintési szögből jelenleg egy panel sem ad.
Szerintem jó gép lesz, az SGS óta talán a legnagyobb dobása a Samsung-nak ezen a vonalon, amivel megint az élre törhetnek.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#31) Gabó75 válasza spawn21 (#25) üzenetére


Gabó75
senior tag

Mihez is kellene értenem ahhoz, hogy elmondjam tetszik-e vagy sem?

(#32) Kapanyél válasza Mr President (#27) üzenetére


Kapanyél
őstag

Amikor meg bemutatnak egy "S" vagy "Advance" esetleg "Plus" vagy "Mini" típust, akkor meg azért megy a sírás, hogy minek mégegy szart kidobni, ha nem jobb, mint az előző és még drága is. :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#33) Cyberpunk válasza Mr President (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja fárasztóak, de én már beleuntam veszekedni velük, minden hírnél csak kárognak, minek ez minek az stb... Vegyetek egy 3210-est azt jóccakát. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) Ati1979


Ati1979
veterán

Azért kell ez, hogy mellé indolkolt legyen a 8 magos proci amit az S4- be terveznek belepakolni.

Szóval kihajtsák egymást... :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Remus389 válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


Remus389
veterán

ráadásul egyesek szerint zavaró a pentile 720p-ben is (van aki szerint igen van aki szerint nem )

na ez egy Full HD pentile kijelző lesz, ezen már csak nem zavarja az urakat

és azért pentile mert amoled esetén olcsóbb és tartósabb, utobbi azért jó mindenkinek

egyébként is a legtöbb szinnél kvázi RGB lesz, pl a kék, a zöld, csak a piros es a narancs lesz pettyes kicsit

engem már 480*800-nál sem zavar hogy közelről pettyes néhány szín, kapaszkodjatok meg, sőt aki omnia7-et vagy galaxy s3 minit vett, 480*800 pentile, ha nem olvas róla, fel sem tűnik, nekem se tűnt fel

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#36) Cyberpunk válasza Remus389 (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nekem mindegy, a jövőben nem veszek AMOLED kijelzős készüléket amúgy sem, nem szeretem ezt a kijelző fajtát, lényegtelen, hogy Pentile vagy RGB.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) Yokayee válasza Mészi2 (#12) üzenetére


Yokayee
tag

Szerintem nem te fogod eldönteni, hogy ki milyen készüléken nézzen Full HD videót...
Amúgy még ha a full hd kijelzőnek esetleg nincs is önmagában értelme, mégis hoz magával egy csomó klassz dolgot. pl full hdre optimalizált kezelőfelületet, alkalmazásokat. Ez készíti elő, hogy a telefon a jövőben minden gond nélkül használható legyen egy számítógép helyett, ha van egy full hd tévéd meg egy bluetooth billentyűzeted.

(#38) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A fanyalgóknak: 5 év múlva nagyokat nevettünk majd a full hd mobilokon. (estimated by pusszycat) ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#39) Robertoq


Robertoq
őstag

Akik ide jönnek siránkozni, azok elolvassák a teszteket is vagy csak úgy irkálnak :F Idézet a mobilaréna Xperia Z tesztjéből:
Az Xperia Z legfontosabb tulajdonsága természetesen a Full HD felbontású kijelző. Ez kétségtelenül odacsap, tényleg érezhetően jobb, mint eddig bármi, főleg akkor jön ki az érzés, amikor fotókat, vagy filmeket nézegetünk rajta, de egy sima böngészésnél is döbbenetes a látvány. .
Hát ezért kell!

Itt azt írták, hogy diamon-shape elrendezése lesz ami miatt még kisebb hézagok lesznek a pixelek között és habár 440ppi lesz, úgy tűnik majd mintha annál is nagyobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40) Yokayee válasza pusszycat (#38) üzenetére


Yokayee
tag

Lehet, hogy 5 év múlva a mostani oprendszereken is jókat nevetünk majd.

(#41) Pete55555 válasza Mr President (#27) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem közvetlenül ezzel a termékkel van a probléma. Szerintem teljesen jogos az "ez minek" kérdés, ha nincs egy normális méretű telefon, lásd 4,3 és 5 között nincs semmi, de 4" körül sem igazán ontják magukból a készülékeket. Jó, van SGS3 mini, de én pl arra nem váltanék SGS1-emről, mert buta, de ahhoz képest jó drágán adják, ráadásul pl a kijelző csont ugyanaz, mint ami az enyémben van, tehát nincs előrelépés.
Tehát, minek gyártanak ekkora tepsiket, amikor nincs egy normális méretű teló, normális hardverrel.

...Szeretem leracsniztatni...

(#42) daniel909 válasza keIdor (#14) üzenetére


daniel909
addikt

mi értelme a full hd kijelzőnek 5"-on? milyen előnyökkel jár a 720p változathoz képest?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#43) Ferenczi Áko válasza daniel909 (#42) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Idéznék a mobilaréna Xperia Z tesztjéből: "Már a 720p-s kijelzők is abszolút élesek, de amikor az ember először megpillantja a Z-t működés közben, akkor azért kicsit átértékeli a kijelentést. Kicsit olyan ez, mint a Full HD és a 4K tévék közötti eltérés, nem tudod tökéletesen megfogalmazni, hogy mitől jobb a kép, csak egyszerűen érzed."

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#44) Remus389 válasza daniel909 (#42) üzenetére


Remus389
veterán

egyeseket zavar már 720p-nél is a pentile

ez is pentile lesz, és akkor az a néhány ember sem fog fintorogni, mert még kevésbé lesz észrevehető

bár írnak itt ilyen gyémánt elrendezesrol, ki tudja

a lényeg hogy lenyűgöző képernyő lesz, az biztos, még ha mikroszkóp -pal vizsgáljuk akkor sem vall szégyent

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45) Mr President válasza Pete55555 (#41) üzenetére


Mr President
senior tag

Nekem is SGS van és azonnal lecserélném 1-1ben az S3 minire. Ugyanis sokszor nem bírja el a rá nehezedő feladatokat! Régi hardver, régi op-rendszerrel.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#46) mrhitoshi válasza keIdor (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Konkurencia csak szebb fehéret ad, szebb színeket nem. Egyedül az IPS tudna versenyezni, de sok embernek a vibráló színek jobban bejönnek.

PS4

(#47) Cyberpunk válasza Pete55555 (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert nem keresel eléggé. Ott a szifon 5 4"-os. Akkor van egy 4,2"-os Blackberry Z10, vagy van pár WP7/8-as készülék is akörül. Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy 5"-t kell venned mert... Nem találsz megfelelőt válts platformot! Ha a gyártók nagy ívben tesznek a más igényekre. Igen ez jól látszik. De ha itt sírtok minden egyes hírnél attól nem lesz jobb.

mrhitoshi: szebb színeket is add, az AMOLED jó ha az RGB színskála 50%-át lefedi. ;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#48) Remus389 válasza Mr President (#45) üzenetére


Remus389
veterán

nekem az alairasomban levő rommal szépen működik és folyékony, pedig gingerbread

én vettem észre hogy gyenge lenne, mobilon úgyse játszok már, böngésző pedig az Opera mini, az se kér sokat, launcher pedig most a launcher8, de a next launcher és a Go jelly bean is tök szmusz volt

s3 minire akkor sem cserélnék ha fizetnének, csunyabb és nincs wolfson chip

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49) Cyberpunk válasza Remus389 (#48) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát Wolfson DAC nem sok mindenben van. Ha ez alapkövetelmény. Nexus S van még, S3, Note 2, és Ativ S.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) Supernova82


Supernova82
csendes tag

Tök felesleges,ahogy az összes ilyen okostelefonnak nevezett kócerájok is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.